Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo czy taekwon-do?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?

Masz dwie opcje. Jesli jestes masywny, masz tezyzne fizyczna to zapisz sie judo. Natomiast jesli jestes chudy i gibki, masz dobra koordynacje to zapisz sie na TKD.
Ulatwilem wybor? :)

Jezeli mam 180 cm wzrostu i waze ok 70kg i nie jestem raczej gibki to chyba dobrze, ze judo wybrałem.
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?
Niestety specyfika TKD ITF jest taka że na początku nie dadzą Ci powalczyć, po pierwsze dlatego że nie masz prawa za wiele umieć po drugie możesz dostać niezły wpier....
U jednych trenerów walki wchodzą szybciej u innych trzeba czekać. Generalnie dużo czasu zajmuje wprowadzanie i kształtowanie techniki.
No a program nauczania jest tak ułożony,że niecierpliwi nie wytrzymają długo.

Jedni uważają że to dobrze a drudzy że to żle. Na bank szybko się nie nudzi.

W TKD znaleźć można świetne kopnięcia,nieczyste techniki na ulicę, zyskać super sprawność,siłę i sporo kondychy.
Można to poprzeć jakimś dobrym graplingiem. Odradzam judo lepsze sa zapasy o niebo.

Jeśli chodzi o akrobacje .... nie będę wyprowadzał tych co się nie znają z błędu.

Co do Twoich warunków to raczej szczypior jesteś. A rozciągnięcie nie jest konieczne do walki, nawet lepiej, bo jego brak nie kusi do samobójczych kopów w głowę podczas bójki na oblodzonym chodniku.
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?
eee. Co znaczy, ze szczypior jestem?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?

eee. Co znaczy, ze szczypior jestem?

...ze nie wygladasz jak kulturysta z 10 letnim stazem :wink:
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?
hehe rozumiem. Może dlatego, że mam dopiero 15 lat, chyba z wiekiem nabiore masy.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?
W sumie tak. Jesli myślisz o walce sportowej, to faktycznie, kategorie wagowe po cos wymyślono, nie bój bidy . Jesli chcesz ćwiczyć dla samoobrony, to ciężko coś powiedzieć, bo z jednej strony w ITF masz tylko light-contact a z drugiej w judo nie ma gardy, zasłon, wogóle nie ma uderzeń i obrony przed nimi. Za to masz walkę od pierwszych treningów, początkowo randori tylko w parterze. A techniki judo na chodniku a nie na macie to nie przelewki. Nie light-contact.
A skoro w wieku 15 lat masz 180/70 to nabierzesz chyba bez problemu NATURALNEJ masy MIĘŚNIOWEJ z 10 kg i to juz będzie coś.
Generalnie jest taka zasada: aby bys skutecznym w samoobronie kickbokserskiej trzeba mieć wzrost , siłe i masę, bez tego no passaran. W samoobronie w stylach chwytanych nie odgrywa to juz takiej roli, co wcale nie znaczy, ze są nieważne. Ty jesteś akurat wpół drogi między kajtkiem a idealnym ;-) (np: ja 185/90) .
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?
Moim skromnym zdaniem jeśli chcesz coś sobą reprezentować to ćwicz zarówno: Judo jak i Taekwon-do. Trening przekrojowy najwięcej daje w walce :wink:
  • 0

budo_deresz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń / Krośniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?

A skoro w wieku 15 lat masz 180/70 to nabierzesz chyba bez problemu NATURALNEJ masy MIĘŚNIOWEJ z 10 kg i to juz będzie coś.
Generalnie jest taka zasada: aby bys skutecznym w samoobronie kickbokserskiej trzeba mieć wzrost , siłe i masę, bez tego no passaran. W samoobronie w stylach chwytanych nie odgrywa to juz takiej roli, co wcale nie znaczy, ze są nieważne. Ty jesteś akurat wpół drogi między kajtkiem a idealnym ;-) (np: ja 185/90) .


Święta prawda :!:

A co jest lepsze to najgłupsze pytanie pod słoncem. To zalezy jak Ty jestes dobry. Mżesz ćwiczyć super- hiper skuteczną sztukę walki XXXX a dostaniesz wpiernicz od 2 dzieciaków bo byłeś słaby psychicnie.

Na ulicę judo Ok jak jest 1 vs 1 ale przy większej liczbie 1 vs 2 będzie gorzej bo parter moze sie zakończyć kopem w główkę i KO. Ogólnie to fajnie jest poączyć styl uderzany i chwytany i dzaiła. :)

TKD RULEZ :)
Pozdro
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo czy taekwon-do?
Temat moze już chyba zostać zamknięty, ponieważ już wybrałem judo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024