Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surefire E2e-nowa odsłona???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Surefire E2e-nowa odsłona???
Właśnie do mnie przyszła.Jest inna niż się spodziewałem.Nie wiem czy tylko w wyglądzie czy też parametrach swiatla.
Jeszcze nie robiłem żadnych testów terenowych więc dokładniejsza relacja później.
A póki co porównianie beamów E2e i G2 oraz kilka fotek poglądowych
W sumie to pewnie wiele osób zastanawia się po co pisać o tej latarce-wszak jest powszechnie znana.Do napisania postu skłoniła mnie nowa(jak na moją wiedzę)wersja E2e.
Latarke znalem tylko ze zdjęć na surefire.com oraz z wielu postow zamieszczonych na budo (latarka często przewija się przy okazji opisow innych sprzetow).Kiedy zastanawiałem się nad zakupem poważnie myślałem nad E2d.Przekonywał mnie typ włącznika (włącznik światła stałego typu click zamiast przekręcanego)oraz korona głowicy z podcięciami umożliwiającymi wydostanie się odrobiny światła gdy latarka stoi na głowicy-dla zapominalskich-od razu widać jeśli przez przypadek pozostawimy latarke zapaloną.Jednak mimo tych zalet wybrałem E2e z uwagi na kolor - zamierzam w niedługim czasie dokupić do latarki moduł KL1 i ze znanych mi żródel wiem,że surefire nie produkuje KL1 w kolorze czarnym,a wiec takim w jakim jest produkowana E2d.Jednak po otwarciu paczki moje oczy wyskoczyły na zewnatrz ze zdziwienia,a na twarzy pojawił sie wielki banan...
Otórz korona głowicy jest zmieniona wzorem modułów KL1 czy E2d wlasnie.Inny jest tez wlacznik.NIe jest to ten sam przelacznik co w E2d(nadal nie mozna latarki postawic na dupce)ale nareszcie jest to wlacznik typu clikc z blokada.Jestem zadowolony w 101% :)
dziekuje Piter :wink:

A tutaj fotki zrobione na prędce
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
Gratulejszyn... witaj w klubie :)
Ale gdzie te fotki?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
1 E2e vs G2

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


2 nuwai 3W,E2e,G2....manix :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


3 włączona


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
no właśnie się produkują :)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
4 oj gapcio ze mnie,zapomniałem wyłączyć :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

5 włącznik robiący śliczne klik

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

6 a tu widać jak na dłoni...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


7 w uchwycie "roboczym" :) :):)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
kurcze...mogłem bardziej skompresowac pliki :?
Teraz musze juz zmykać,potomek idzie sie pluskac przed spaniem...ale jutro wrzuce jeszcze raz mniejsze pliki
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
Obiecane fotki -mniejsze pliki:

1 poród


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


2 a tu ja podczas zawodów w 1998



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]






3 wakacje - rejs na Bahama-zdjęcie robiła żona z bocianiego gniazda


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


..... :? ups...to nie to forum,mialo byc o E2e,juz poprawiam :wink:

1 E2e vs G2


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2 nuwai 3W,E2e,G2


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


3 włączona


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

4 włączona stojąc


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


5 włącznik


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


6 na dłoni


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


7 w chwycie roboczym


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




O ile to możliwe,proszę o edycję postu w celu podmiany linków do wcześniejszych,dużych plików na te zamieszczone teraz.Ewentualnie o dopisanie do tematu postu uwagi o tym,ze zawiera duze pliki.Dziekuje i przepraszam za kłopoty.

adiblue

  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
A teraz kilka spostrzeżeń dotyczących świała.
Zasięg i kształt wiązki odnosiłem do światła G2. Wnioski są następujące:
1. E2e świeci minimialnie szerzej głównym strumieniem. Pierwsze wrażenie jest takie, że moc jest w obu żarnikach identyczna. Wiązka wtórna jest juz zdecydowanie szersza w E2e, swoją drogą jest to najszersza wiązka z jaką się spotkałem.
2. Przy testach na duże odległości wychodzą różnice. E2e jest wyraźnie słabsza choć trudno mi precyzyjnie określić różnice w zasięgu - IMHO jakieś 25% w porównaniu do G2.
3. E2e jak i wszystkie latarki jakie do tej pory używałem przegrywają konkurencję z G2 także na krótkim dystansie. NIe chodzi tutaj o moc ani kształt beama lecz o "klarowność świała". Celowo użyłem cudzysłowu bo tak naprawdę nie jestem pewny z czym jest to związane. Dokładnie chodzi mi o fakt iż obiekt oświetlany z G2 jest najbardziej czytelny i wyrazisty. W tej konkurencji mocno odstają wszystkie znane mi LEDy. Do niedawna myslalem iż jest to przewaga barwy światła ksenonu. Jednak teraz po krótkim teście E2e nie wiem z czym tak naprawdę jest to związane. Może jednak moje wcześniejsze wnioski są nietrafione i G2 wygrywa właśnie największą mocą głównego strumienia?? Nie zmienia to jednak mojej opinii że w tym towarzystwie (Inova T, E2e, Nuwai ) G2 jest najlepsza w każdym zastosowaniu i przegrywa jedynie w kwestii kosztów eksploatacji. Za parę dni dotrze moduł KL1 i wtedy będę mógł coś dodać do dzisiejszej wypowiedzi.
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
witam... od niedawna jestem posiadaczem E2e... dzięki PiterowiM....(ukłony)..... :lol: ... a jak wyglada według Ciebie porównanie E2e względem Nuwaii ?.... pytam bo Nuwaii bardzo mi się podoba tak że mam nawet dylemat pomiędzy E1e i Nuwaii 3 watt....jako edc .....pozdrawiam... :wink:
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
No cos...nuwai do E2e ma sie nijak.Az nie moge uwierzyc w te 75lumenow zwlaszcza jak E2e ma ich miec 60.Nuwai jest znakomita,ale tylko na krotki dystans.Nie mialem jeszcze okazji uzywac E1e,ale po przeczytaniu recenzji na stronie Pitera mysle ,ze jednak da sie nia poswiecic daleko.Nuwai ma baaardzo szeroki strumien glowny i maly (w porownaniu do E2e)strumien wtorny.Efekt jest taki,ze tam gdzie zuzycie energii jest najwieksze uzyskana moc jest rozpraszana-dlatego zasieg drastycznie spada mimo nominalej duzej mocy nuwai.Moje odczucia sa takie,ze nie mialem lepszej latarki do przyswiecania na krotkim dystansie.Nada sie tez bardzo dobrze do oswietlenia pomieszczen jak piwnica czy oswietlenie namiotu.Jednoczesnie swiatlo jest na tyle mocne,ze latarka swietnie nada sie do oslepienia napastnika.Sprawdza sie bardzo dobrze przy spacerach po lesie,czy np. dla maksymalnego skomplikowania przykladu podczas schodzenia po stromych nieoswietlonych i oblodzonych schodach :twisted: efekt jaki uzyskujemy to wyrazny obraz ze wszystkimi szczegolami bez jakichkolwiek cieni czy plamek od odblysnika(co jest typowe nawet dla maglighta i czasem zdaza sie w jeszcze drozszych latarkach)Z nuwai nie grozi ci wdepniecie w psia kupe chodzac po trawie podczas nocnego spareru z czworonogiem :lol: (wcale nie takie oczywiste nawet z uzyciem latarek taktycznych)
I jeszcze jedna rzecz przemawia na korzysc nuwai-ekonomika!Cena plus trwalosc diody vs trwalosc zarnika plus czas pracy na diodzie vs czas pracy na zarniku ksenonowym.
Mam nadzieje,ze pomoglem.
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
...wielkie dzięki ... oczywiście że pomogłeś.....te azjatyckie "cudeńka" są rzeczywiście dobre jak wynika z opinii ich użytkowników...w Tym i Ciebie oczywiście....cenowo też wychodzą korzystniej od innych ...tak jak i Ty ja również oczekuję na Kl1 II generacji....pozdrawiam....
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire E2e-nowa odsłona???
... oczywiście mówiąc o nuwaii jako edc...to tak na marginesie.... jednak surefire to zawsze surefire.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024