Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Do : anqmoh
"Wiem ze wielu ludzi podnosi piete, ale to jest niebezpieczny blad wynikajacy z braku techniki. I powinno sie tego unikac"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Aerts Podnosi faktycznie gosc ma braki w technice w takim razie dlaczego zostal 3 razy mistrzem k-1 ??
  • 0

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ernesto Hoost tez ma braki, bardzo doswiadczony zawodnik tez 3 krotny mistrz k-1

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jezeli stope bedziesz trzymal statycznie na ziemi to po prostu przy wosokim kopniecu rozwalisz kolano
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Tak czytam o tej piecie i zastanawiam sie nad kopnieciami z wyskokiem. Moze nie chodzi w nich o wysokosc ani szpan tylko wlasnie o bezpieczenstwo drugiej nogi, ktora zabiera sie do gory? Jesli tak to nie ma sensu spierac sie o piete i ustawienie stopy. Co o tym sadzicie? Oczywiscie wersja z wyskokiem jest trudniejsza :?
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

Ogladales kiedys k-1 widziales jak bonjasky kopie high kicka zawsze podnosi piete do gory co daje dodatkowa sile kopnieciu. Tak samo Peter Aerts ktory przed kontuzja nogi mial najlepszego high kicka i chyba najwiecej ko robil wlasnie nim.


Aerts Podnosi faktycznie gosc ma braki w technice w takim razie dlaczego zostal 3 razy mistrzem k-1 ??


Ernesto Hoost tez ma braki, bardzo doswiadczony zawodnik tez 3 krotny mistrz k-1


Wiesz, troche naciagasz te przyklady 8O Wygrana w K1 nie oznacza perfekcyjnej techniki u zwyciezcy. Bob Sapp dwa razy wygral z Ernesto Hoost. Czy to znaczy ze prezentowal w tych walkach lepsza technike niz Hoost??? :lol: Na zwyciestwo w takiej formule sklada sie wiele czynnikow, technika to tylko jeden z nich. Goscie startujacy w tych turniejach to niezli twardziele, ale jesli chodzi o technike to nie sa perfekcjonistami (a kto jest????) i jak kazdy tez robia bledy.

Tak w ogole to K1 tutaj pachnie offtopem, wiec sorry i moze wrocimy do glownego watku dyskusji?
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Witam!!!widze nowy temacik sie nawiazal...a tak wracajac to tematu to po moim wczorajszym treningu niezle sie poobijalam.Wczoraj mialam moje pierwsze kumite i cwiczylam razem z Sensei i z tego co zauwazyl to najlepiej mi wychodzi mawashi jodan.Popostu musze jeszcze duzo cwiczyc i MOZE cos ze mnie bedzie :? pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
angmoh ty nie rozumiesz ze jezeli kopiesz mawashi to musisz sie przekrecic na stopie zeby wlozyc kopiaca noge glebiej. Wtedy sila kopniecia jest duzo wieksza. A robiac to na samych palcach sie ma mniejsze tarcie i mozna to zrobic szybciej. A ernesto wazy 70 kilo mniej niz bob sapp i to jest glowny powod dlaczego z nim przegral. Hoost jest uwazany za krola muay thai i ma duze doswiadczenie ma 39 lat. Jego technika jest prawie doskonala wiec moze troche samo krytyki, a nie gadania ze to on zle kopie.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

angmoh ty nie rozumiesz ze jezeli kopiesz mawashi to musisz sie przekrecic na stopie zeby wlozyc kopiaca noge glebiej. Wtedy sila kopniecia jest duzo wieksza. A robiac to na samych palcach sie ma mniejsze tarcie i mozna to zrobic szybciej.


Ależ ja to bardzo dobrze rozumiem. Za to Ty nie rozumiesz że nic nie ma za darmo i za uniesioną piętę w momencie kopnięcia płaci się gorszą stabilnością i mniejszą siłą kopnięcia. I jak się zastanowisz przez chwilę to być może dojdziesz do wniosku, że stopę można przekręcić nieco wcześniej, tak że w momencie kopnięcia jesteś jużstabilny,

A ernesto wazy 70 kilo mniej niz bob sapp i to jest glowny powod dlaczego z nim przegral.


No i super, mi chodzilo o zwrócenie Twojej uwagi że sam fakt zwyciężenia w K1 nie oznacza automatycznie perfekcyjnej techniki.

Jego technika jest prawie doskonala wiec moze troche samo krytyki, a nie gadania ze to on zle kopie.


Jak sam piszesz "prawie" doskonala, czyli dopuszczasz mozliwosc ze i on moze robic bledy techniczne. Ale to jest czepianie się słówek, więc ja proponuję zostawić K1 na boku i wrócić na łono karate. Czy ktoś może mi powiedzić jak na temat kopnięć okrężnych wypowiadają się starzy uznani mistrzowie japońscy? To powinno być poruszone w książkach typu "Dynamiczne karate" itp. których pod ręką nie mam.

To raz. Po drugie to proponuję przeprowadzić następujący eksperyment myślowy. Walczysz z gościem, on się odsłania więc decydujesz się na wysoką mawachę. I jak już stoisz na palcach i noga leci, to przeciwnik się np. przesuwa, odsuwa i widzisz że tak jak kopiesz to już dobrze nie wejdzie. Więc musisz skorygować albo wycofać swoją technikę. Ale jak stoisz na palcach to dosyć trudno bo jesteś niestabilny. Jak byś stał stabilnie, byłoby to dużo łatwiej uczynić.

Kolejny eksperyment myślowy (w sumie to se możesz wypróbować na treningu bo to prosta akcja): kopiesz wysoką mawachę w gościa, stojąc na palcach i gość nagle wchodzi na Twoje kopnięcie tak że dystans i cały timing idza w cholerę. Co się dzieje? Lądujesz na ziemi, bo stałeś niestabilnie.

A tak w ogóle to ta dyskusja o wysokich kopnięciach to jest takie artystyczne pieprzenie, bo jak to mówi staropolskie przysłowie "kto kopie wysoko, ten zbiera strzał w jajca" (moze nie na zawodach, chociaż też się zdarza, ale w życiu).

Pozdrawiam mimo wszystko
:D
  • 0

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
"A tak w ogóle to ta dyskusja o wysokich kopnięciach to jest takie artystyczne pieprzenie, bo jak to mówi staropolskie przysłowie "kto kopie wysoko, ten zbiera strzał w jajca" (moze nie na zawodach, chociaż też się zdarza, ale w życiu). " Zawsze mozna chodzic w ochraniaczu dla bezpieczenstwa :]
  • 0

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
"Kolejny eksperyment myślowy (w sumie to se możesz wypróbować na treningu bo to prosta akcja): kopiesz wysoką mawachę w gościa, stojąc na palcach i gość nagle wchodzi na Twoje kopnięcie tak że dystans i cały timing idza w cholerę. Co się dzieje? Lądujesz na ziemi, bo stałeś niestabilnie. " A myslisz ze jak bedziesz stal cala stopa to nie wyladujesz na plecach. Pozatym trzeba kopac w odpowiednim momecie zeby gosc nie mial mozliwosci wejscia w Ciebie czyli np po odpowiedniej kombinacji rekoma.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Juz mi sie zdazylo wyladowac na plecach i na "pupie",ale nie przez kopniecie tylko przez ochornacze na golenie,tak upadlam ze na ....mialam siniaka,ale nie zdazylo mi sie zeby w czasie kopania jakos unosic sie na palcach.wiadomo,ze to latwiej ale wtedy o stabilnosci nie ma mowy,bynjmniej mi tak sie wydaje.a z tym wejsciem to sie zgadzam!:-)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

A myslisz ze jak bedziesz stal cala stopa to nie wyladujesz na plecach.


Widzialem gosci co stali na palcach i regularnie zaliczali glebe przy takiej akcji. Widzialem gosci ze stabilna pozycja i nawet jak kopniecie nie weszlo/odbilo sie to gosc nadal byl stabilny i moglkontynuować.

Pozatym trzeba kopac w odpowiednim momecie zeby gosc nie mial mozliwosci wejscia w Ciebie czyli np po odpowiedniej kombinacji rekoma.


Oczywiscie ze nalezy go sobie wpierw wystawic, ale zakladanie ze po kombinacji rekoma gosc na pewno jest bezradny i nie skroci dystansu, to wydaje mi sie takie niadmiernie optymistyczne.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

Juz mi sie zdazylo wyladowac na plecach i na "pupie",ale nie przez kopniecie tylko przez ochornacze na golenie


Ewka, nie bardzo rozumiem jak nagolennik moze spowodac upadek. Mozesz wyjasnic? :-)
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Oczywiscie,ze tak.a wiec mam ochraniecze takie ktore wklada sie jak skarpetki(chyba wiesz o jakie mi chodzi) i ta czesc ochraniacza co jest pod stopa jest troszke za szeroka i weszla mi na srodstopie,wtedy gdy chcialam kopnac tu noga do gory a ja juz leze.hehe Mam nadziej,ze jako tako zrozumiales?(staralam sie jasno wyrazac)pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Nie chce byc nachalny ale naprawde mnie ciekawi co sadzicie o kopnieciach z wyskokiem, o ktore pytalem w poprzednim poscie :-) Bede wdzieczny za komentarz.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ostatnio moj Sensei powiedzial zeby uzywac ich jak najmniej,bo sa szkodliwe dla stawow a pozniej sa problemy ze stawami i pokopane. :(
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Jedna rzecz co do tych treningow na wyskok...NIE ROB ICH...zniszczylem sobie stawy kolanowe...choc juz powoli dochodza do siebie...odjasnil mi ich systematyke i zly wplyw trener vice mistrza Polski w skoku w zwyz i mistrza Polski w biegu na 400m... wiec ma gosc pojecie...jedynym treningiem tego typu, ktory ma sens i da efekt bez urazow jest Jump Soles... ciwczy go 5-0 z AND1team... tylko ,ze ten trening jest platny...
  • 0

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

Nie chce byc nachalny ale naprawde mnie ciekawi co sadzicie o kopnieciach z wyskokiem, o ktore pytalem w poprzednim poscie :-) Bede wdzieczny za komentarz.


Jak jestes gibki to mozesz probowac. Remy Bonjasky czasami podskakuje jak kopie mawashi wszystko zalezy od sytuacji. A jezeli chodzi Ci o takie kopniecie jak w flimach karate czyli rozpedzasz sie i walisz z wyskoku to raczej nie :)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

Nie chce byc nachalny ale naprawde mnie ciekawi co sadzicie o kopnieciach z wyskokiem, o ktore pytalem w poprzednim poscie :-) Bede wdzieczny za komentarz.


No tego... kopniecia w wyskoku sa bardzo ladne i wzbudzaja podziw publiki na pokazach i w kinie.

Natomiast w walce, to eeeee... jak by to powiedziec.... maja glownie minusy:
- pozeraja energie jak smok
- oddaja inicjatywe przeciwnikowi bo jak wyskoczysz to lecisz w tym samym kierunku a przeciwnik moze sie swobodnie poruszac we wszystkich kierunkach

Ewka, moze kup sobie ochraniacz o mniejszym rozmiarze?
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

angmoh ty nie rozumiesz ze jezeli kopiesz mawashi to musisz sie przekrecic na stopie zeby wlozyc kopiaca noge glebiej. Wtedy sila kopniecia jest duzo wieksza. A robiac to na samych palcach sie ma mniejsze tarcie i mozna to zrobic szybciej. A ernesto wazy 70 kilo mniej niz bob sapp i to jest glowny powod dlaczego z nim przegral. Hoost jest uwazany za krola muay thai i ma duze doswiadczenie ma 39 lat. Jego technika jest prawie doskonala wiec moze troche samo krytyki, a nie gadania ze to on zle kopie.


Sila tarcia zalezy tylko od sily nacisku czyli masy kopiacego i wspolczynnika tarcia zaleznego od materialu czyli skora stopy i powierzchnia na ktorej spoczywa tatami lub parkiet. To tak tylko dla przypomnienia.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
ale juz nie bylo miejszych rozmiarow ja nie mam rozmiaru stopy 37 zebym mogla sobie kupic S ja musze miec M,bo mniejsze poprostu sa za male juz probowalam i nie da rady."Rolnikzz" masz SWIETA racje. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024