Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
powiesic sie :lol:
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
ja takich myśli jeszcze nie posiadam a ze słabościami da się żyć i trzeba doceniać swoje zalety!!!!Których ty widocznie nie posiadasz jak masz takie myśli!!!!hehehe
  • 0

budo_bzw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Wyrobic sile nog mozesz na skakance skacz codziennie albo co drugi dzien 3 min po 3 serie czesto zmieniajac tempo i sposob skania aby uniknac nudy :]. A osoby ktore mowia ze szpagat nic nie daje i ze wystarczy kopac na glowe sa w bledzie im lepiej jestes rozciagniety tym masz wiekszy luz i mozesz szybciej kopac a co za tym idzie mocniej, ale najwazniejsze i najtrudniejszcze to rozciagnac biodra.
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ale sam szpagat niczego nie załatwi, co najwyżej może pomóc unieść wysoko nogę. Oczywiście dzięki temu na uniesienie nogi tracimy mniej siły i kopnięcie może być silniejsze i szybsze. Nie mniej szpagat musi stanowić jedynie jedno z ćwiczeń i to wcale nie najważniejsze.
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ewka16 - a po co cwiczysz karate? Czy chcesz osiagnac cos na plaszczyznie sportowej, czy dla satysfakcji czy moze dla samooborny?
Jak odpowiesz to dam ci dobra rade :lol: Tylko bez sciemy prosze, ba sama siebie oszukasz a nie mnie :wink:
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
nie mam jednoznacznej odpowiedzi.Gdz zaczynalam to poprostu dla poprawienia kondycji bo trenowalm jeszcze biegi i dlatego,ze lubialam sie bic z chlopakami taka jest prawda!!!Ale z czasem zmienil sie moj stosunek do karate.Dla mnie to nie jest zwykly sport,moze ktos uwazac ze mam nie rowno,ale to jego sprawa juz sie przyzwyczailam.Dla mnie wazny jest cel ktory sobie postawilam i chce cos osiagnac a nie musi to byc na skale swiatowa(az tak wysoko nie mieze) poprostu dla samej siebie!(sorki za bledy,ale klawiatura mi sie przestawila i robie bledy)
Pozdrawaiam!!!!
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Aha, rozumiem - czyli po prostu cwiczysz karate. Skutecznosc cie nie interesuje i aspekt ulicy.
No niestety - nie moge pomoc :(
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Z aspektem ulicy to sie z Toba zgodze,ale ze skutecznoscia nie!Bo nie pytalabym sie o poprawe sily nog jesli by mi nie zalezalo na skutecznosci ich,bo jak jest sila to i sa efekty np.w kumite.A moze powiedzialbys mi cos o sobie bo jestes bardzo anonimowy a chiales mi jednak pomoc??? :wink: A jesli nie to i tak dzieki![/list]
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ewka16 - przejrzalem twoje wypowiedzi i to wylapalem:

Może i zadaje głupie pytanie,ale nic nie moge poradzić!Z rozciągnięciem nie mam problemu (robie prawie szpagat),ale co z tego....jak nie mam siłyi dynamiki.Cwicze,ćwiecz i nic

chodz mi o to,że jak kopie nie mam siły w kopnięciu

ale mój trener mówi,że "kopie jak baletnica"(haha)


Nie wiadomo z twojego postu o jakim kopnieciu mowisz? Bo jesli malo wazysz pewnych kopniec nie ma sensu w ogole stosowac. Kazdy system daje tylko propozycje pewnych rozwiazan w walce i trzeba wybrac to co pasuje - jesli jest dobre - a jesli nie ma czegos w ogole w systemie - warto zapozyczyc od innego i zmodyfikowac nawet.
Prawda jest brutalna - dla dziewczyny nie nadaja sie wszystkie kopniecia z karate jesli jest drobnej budowy i w takim razie nigdy nie uzyskasz zatysfakcjonujacej skutecznosci a trener sobie takie gadki o kopaniu jak baletnica moze sobie wsadzic... pewnie sam wazy z 80kg stary chlop.

Zatem: ile wazysz, ile masz wzrostu oraz ile lat (16??)

Jesli jestes drobnej budowy i zalezy ci jednak na skutecznosci - zostaje ci tylko 1 najskuteczniejsze kopniecie - i je mozesz wycwiczyc z duzym powodzeniem - i zapewniam - przyda sie rowniez na ulicy :wink:
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ale kin-geri w zawodach to odpada... :)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ewka16 pana :rosomaka: to lepiej nie słuchaj. Każdego kopnięcia jest warto się nauczyć, każde doskonalić. Nikt ci przecież nie każe mieć siły porównywalnej z 80-kilowym chłopem. Sama możesz poprawić siłę swoich kopnięć poprzez poprawienie techniki i stosowanie tych ćwiczeń, które od paru stron proponują ci koledzy.
Daję głowę (no może nie swoją ;-) ), że twój trener mówiąć, że kopiesz jak baletnica ma na myśli nie twoją siłę, a właśnie technikę wykonania. Baletnica *nie* uruchamia biodra, bo nie musi, bo taka jest rozciągnięta. I *nie* ściąga szybko nogi do pozycji, bo taniec stracił by na estetyce. Ona podnosi nogę, a nie kopie.
Dlatego jeśli zwrócisz uwagę na prawidłową pracę bioder i na to by szybko ściągać nogę po kopnięciu (z tym pewnie będzie ci trudniej, bo jesteś dobrze rozciągnięta) to wtedy przyjdzie też i siła.

Powodzenia :-)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

Nie wiadomo z twojego postu o jakim kopnieciu mowisz? Bo jesli malo wazysz pewnych kopniec nie ma sensu w ogole stosowac.


A niby czemu? A skąd wiesz w jakiej walce i z kim Ewa ma umieć skutecznie walczyć? A może będzie brała udział w zawodach i walczyć z dziewczynami z tej samej kategorii wagowej?
A może będzie się bronić przecwi młodszym od siebie chuliganom-nastolatkom?
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Przestancie ludzie zaczynac dymy robic. Specjalnie sie dziewczyne zapytalem na poczatku po co cwiczy karate.

Uzyskalem odpowiedz z ktorej mozna wywnioskowac, ze cwiczy bo lubi i dodatkowo chcialaby miec skutecznosc w kopnieciu.

Kazdy daje swoje madre rady a nawet nie zapytal o to: ile ma lat, ile wazy i ile ma wzrostu.

Zastanowcie sie zanim zaczniecie pisac swoje zlote rady. Jak mozna komus cokolwiek poradzic jak nie ma sie pojecia o 'parametrach fizycznych' osoby, ktora pyta???

PS.
Ewka16 - Na jaka osobe te kopniecie ma byc skuteczne (o podobnej wadze do twojej czy o wiekszej wadze i wzroscie?
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
A co ma do rzeczy jej wzrost, waga i wiek? 8O Albo na jaką osobę mają być skuteczne te kopnięcia???

Karate to nie są indywidualne zajęcia dostosowane do konkretnych potrzeb. Rady, które tu dostała są uniwersalne. I jeszcze inni też będzą mógli z nich skorzystać, jak znajdą ten topic w archiwum.

Z tego co widzę to zmierzasz do zasugerowania jej jednego kopnięcia, które według ciebie może być jedynie skuteczne .... A co ma robić przez resztę czasu na treningu? Ćwiczyć techniki z góry skazane na niepowodzenie? .... no comment :?
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
ronja - pozwol ze to jest moj ostatni post w twoim kierunku.
Po prostu chrzanisz.

Co ma wspolnego jej wiek? Co ma wspolnego waga?
Po takich wypowiedziach nie mam z toba w ogole o czym rozmawiac.!!!

Wlasnie - dostala super uniwersalne rady. Po prostu zajebiste rady. Takie rady zapewne otrzymywala juz wczesniej i cwiczy caly czas i zero efektu.
Myslisz ze po tych uniwersalnych radach expertow z Budo nagle wszystko bedzie OK?
Takie madre uniwersalne rady juz wczesniej dostawala bynajmnie od trenera.

"Ćwiczyć techniki z góry skazane na niepowodzenie? .... no comment "

No walsnie no comment - bo najprawdopodobniej dziewczyna cwiczy te techniki od jakiegos czasu i gowno to jej daje a jest przekonana ze sama cos robi zle a przyczyna moze tkwic w czyms innym.

I powtarzam poraz ostatni - zeby dawac rady trzeba widziec dokladnie czego dana osoba oczekuje a nie od razu ze swoimi zlotymi myslami wyrzucac to wszystko co sie ma na mysli.
Jak jej sprawia cwiczenie karate - bo jest ogolnorozowjowe - duzo ruchu, ciekawe cwiczenia - to niech sobie cwiczy. Co w tym zlego?
Pisze natomaist ze zalezy jej takze na skutecznsoci. To niech sobie cwiczy a zdaje sobie sprawe ze niektorych technik byc moze nie wykona na pewnym przeciwniku i tyle i to nie jest wina jej treningu.

Ja czekam na odpowiedz ewki16 - bo dalsza dyskusja jest jalowa - jak nie wiadomo o co dziewczynie do konca chodzi i o jakie kopniecie (czy konkretne kopniecie z karate, czy jakiekolwiek kopniecie - aby skuteczne itp.)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

ronja - pozwol ze to jest moj ostatni post w twoim kierunku.


Trzymam za słowo.

Panie źródło mądrości wszelakiej nich do ciebie dotrze, że jako kobieta ćwicząca już jakiś czas (nie mały, patrząc na staż wielu osób tu piszących), i ponieważ miałam podobne jak Ewka problemy, i podobne problemy miała część moich koleżanek na treningach - to po prostu rozumiem o co jej chodzi i mogę dać jej parę rad.
Jeśli uważasz je za gównianie, to widać sam gówno wiesz.

EOT
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ewka, moze po prostu potrzebujesz wiecej czasu. duzo kop, cwicz na workach, coraz silniej, agresywniej i wyzej. staraj sie szybko wyprowadzac kopniecie i jak najszybciej cofac noge.

w mojej grupe dziewczyny tez mialy/maja podobne problemy. wydaje mi sie, ze ta nieumiejetnosc kopania bierze sie z tej naturalnej dla kobiet (wybaczcie drogie Panie) niezgrabnosci w poslugiwaniu sie nogami (wezmy np. kopanie pilki). Chlopcy od malego biegaja za pilka i cwicza zdolnosci "manualne" ;) nog i nam wychodzi to latwiej.

Moze potrzebujesz troche wiecej czasu, ale nie poddawaj sie tylko cwicz. a Twoj sensej, zamiast komentarzy typu "kopiesz jak baletnica" powinien dawac rady jak trenowac.

OSU!
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Oj co sie porobilo!tak wiec zaczne od poczatku:mam 1.70cm wzrostu,waze 57kg(nie malo) a mam lat 17 juz niedlugo.hehe.Moj sensei mowi mi,ze kopie jak baletnica,bo mam technike dobra,ale nie ma w niej ani slily ani dynamiki!I tak zazdrszcze chlopakom z grupy(bo jestem jedyna dziewczyna i moze dlatego wydaje mi sie,ze cos jest ze mna nie tak) tej szybkosci i sily jak np.kopia w worek to slychac,ze kopia a ja-szkoda mowic!Nie chodzi mi o szczegolne kopniecia tylko ogolnie wszystkie.Kopie bardzo wysoko najwyzej z grupy,ale mnie to wcale nie cieszy. "Ronja" zgodze sie z Toba z tymi biodrami,bo Snsei mowil mi,zebym bardziej wypuszczala biodro do przodu,ale wtedy to ja sie za bardzo odchylam."elwin"dziekuje za rade!!!!!moze i masz racje..czas pokaze.pozdrwaiam :wink:
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???

bo mam technike dobra,ale nie ma w niej ani slily ani dynamiki!I tak zazdrszcze chlopakom z grupy(bo jestem jedyna dziewczyna i moze dlatego wydaje mi sie,ze cos jest ze mna nie tak) tej szybkosci i sily jak np.kopia w worek to slychac,ze kopia a ja-szkoda mowic


Wszystko jest z toba OK.

Powiem ci tylko tyle - i sama zreszta wiesz ze szkoly podstawowej - ze sila uderzenia zalezy od masy i predkosci. W twoim przypadku znaczy sie sila kopniecia zalezy od predkosci nogi popartej masa ciala.

Dlatego pytalem sie o rodzaj kopniecia. Wszelkiego rodzaju kopniecia po luku sa zle dla ciebie z powodu tych powyzszych czynnikow - masy oraz predkosci, gdyz nie mozesz w zaden sposob zwiekszyc impetu uderzenia dodajac mase ciala a nawet jak 'dolozysz' biodro - impet uderzenia zostanie zamortyzowany w 2 miejscach: biodro- udo i kolano - nie wspominajac, ze takie kopniecie i to wysokie jest niebezpieczne dla samego kopiacego w momencie zablokowania uderzenia.
Dla ciebie jako dziewczyny najlepsze jest stosowanie tylko i wylacznie kopniec po prostej bo do takiego kopniecia mozesz dolaczyc cala mase swojego ciala i nie ma amortyzacji w tych 2 powyzszych miejscach o ktorych wyzej napisalem. I nawet szpagatu robic nie musisz. To jest najlepsze kopniecie.

Nigdy nie bedziesz miala takiego efektu jak chlopaki, gdyz wazysz znacznie mniej niz oni i masz slabsze miesnie na nogach od nich i dodatkowo mniej wazy twoja kopiaca noga, a miesnie odpowiedzialne sa za przyspieszenie nogi wykonujacej uderzenie.

Jak ci bardzo zalezy na kopnieciach po luku (chociaz one z natury rzeczy sa glupie), musisz nabrac wiekszej masy i cwiczyc serio nogi. Nie jakies tam bzdurne przysiady itp. Przysiady ci moga zwiekszyc wytrzymalosc a ci wytrzymalosc nie jest potrzebna ale sila + masa.

Nie pozostaje ci nic innego jak 2 razy w tygodniu cwiczyc nogi na silowni.
Na kazdej szanujacej sie silowni powinna byc taka maszyna do wyciskania na nogi w pozycji pol-lezac. Na poczatku zwlaszcza nie rob zadnych przysiadow ze sztanga bo w twoim wieku to niezdrowe dla kregoslupa i lepiej daj spokoj temu cwiczeniu.
Oczywiscie na silowni trener ci powie jak cwiczyc zeby nie niszczyc stawow w ta kmlodym wieku. I cwiczac nogi na silowni dodatkowo je rozciagniesz na treningach.

Po 1 roku powinnas odczuc znaczna poprawe w stosunku do stanu dzisiejszego.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła nóg!!!!!- co zrobić gdy jej brak???
Ja i wiecej masy?????nigdy!ja tu mysle jak sie pozbyc a nie zeby mi przybylo.hehe Dziekuje za wyczerpujaca wypowiedz i rade!!!!! duzo dalo mi to do myslenia.Jeszcze raz dzieki :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024