Skocz do zawartości


Zdjęcie

krzywa przegroda nosowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

krzywa przegroda nosowa
no wlasnie, wiem ze sporo osob ma toa dolegliwosc, tylko czy ktos probowal to oprowac jesli tak to prosilbym o odpowiedz ile taki cus kosztuje i jak wyglada zabieg? :)


pozdrawiam Paweł :) :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa

no wlasnie, wiem ze sporo osob ma toa dolegliwosc, tylko czy ktos probowal to oprowac jesli tak to prosilbym o odpowiedz ile taki cus kosztuje i jak wyglada zabieg? :)
pozdrawiam Paweł :) :)


Właśnie chcę się poddać takiemu zabiegowi. Z tego co wiem, to nic nie kosztuje bo to nie jest chirurgia plastyczna (tylko laryngologia). Rozmawiałem z ludźmi, ktorzy coś takiego przeszli, podobno tylko pierwszy dzień jest męczący, ale i tak głównie śpisz po narkozie. Kobieta która miała zabieg w czwartek, w sobotę normalnie ze mną rozmawiała, nie mogłem uwierzyć że jest po "operacji".
Silvio
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
Też już od dawna zbieram się na tą operacje i zebrać się nie moge.

Mam pytanie do tych którzy mieli taką operacje. Ile czasu po zabiegu mogliście zacząć trenować?
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
na mysl przyszlo mi jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy duzo to pomogolo? czy znacznie lepiej sie wam oddycha?



pozdro all :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa

na mysl przyszlo mi jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy duzo to pomogolo? czy znacznie lepiej sie wam oddycha?


Moiemu koledze nic nie pomogło. Coś mu spierniczyli, chyba nie dał w łape

Z tego jak ja się czuje i jak oddycham przez nos jestem pewien, że po dobrze przeprowadzonym zabiegu miałbym wielką ulge i rzadziej bym chorował( katar, zatoki itp.)
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
Krzywa przegroda wpływa na podatność na zachorowania. To zależy od wielkość tego skrzywienia. Powinien to osądzić laryngolog. Kumpel miał operacje prostowania przegrody. Chyba z tydzień miał wolnego albo i dwa. Nie pamiętam juz dokładnie. Chodzi o to by nie złapac jakiejś infekcji
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
no ja mialem zajebiscie skrzywiona.
operowali mi raz, jak mialem cos 7 czy 8 lat, podbno pomoglo - nie krzywila sie az tak pozniej :wink:
rok temu mialem operowany drugi raz - na moje oko nie widze zmiany poza zamiana mniej droznej dziurki (tzn. wczesniej oddychalem niemal wylacznie przez lewa, teraz oddycham prawie calkiem przez prawa :wink: )
do tego mam dodatkowy problem - dziure pomiedzy przegrodami. lekarz powiedzial, zebym sobie obijanie odpuscil, bo w przypadku zlamania nie bedzie z czego skladac nosa :wink:
a co do chorob, to ogolne chartowanie wiecej mi chyba dalo niz ta operacja.

w ogole to chirurg chcial mi robic z miejscowym znieczulenie :? udalo sie go przekonac, zeby robil w pelnej narkozie - okzalo sie, ze b. dobrze, bo sie operacja przedluzyla o pol godziny 8O a hyba bym nie wytrzymal na zywca dlutowania w nosie..
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
znajomy sekcji miał taką operacje. wszystko szybko i gładko poszło i jak go mielio wypisać nastepnego dnia z szpitala to dostał takiego krwotoku ze sie zleciała cała laryngologia. potem z 2 miesiace nie trenował

Mi nastawiali jak łem mały, przywaliłem w zjezdzalnie nosem- szczegółów nie pamiętam, ale Rentgen lezy w domku w Kolekcji.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
orientujecie sie może ile taka operacja kosztuje ale jesli by robic to pod kątem plastycznym.?
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
Po pierwsze to nie jest operacja, tylko zabieg. Wszystko odbywa się wewnątrz i generalnie nie ma to wpływu na wygląd nosa, tylko na sprawność oddychania. Nic się za to nie płaci. Idziesz do laryngologa i jeśli jest potrzeba on cie kieruje do szpitala na kilka dni. Ja to miałem z 3 lata temu i bardzo sobie chwalę. Robili to na miejscowym znieczuleniu, trochę to trwało bo było solidnie pokrzywione, ale nie ma mowy o żadnym bólu, choć uczucie trochę dziwne. Siedzisz na fotelu, czujesz sie jak po niezłej imprezie a lekarz Ci zdrapuje fragment kości. Brzmi nieprzyjemnie, ale ból zaczyna sie dopiero w nocy. Tzn to też nie jest jakiś tam straszny ból, tyle że nie pospisz, bo nos cie wkurwia, swedzi i takie tam. Po 2 dniach bodajrze wyjmują tampony i niebawem idziesz do domciu. Po dwóch tygodniach zapominasz praktycznie o sprawie, choć wypadałoby dać noskowi jeszcze z 2 tygodnie relaksu od uderzeń. Warto to zrobić, mi ten zabieg znacznie ułatwił oddychanie, no ale niestety... chyba czeka mnie powtórka, no ale moze jak kiedyś dam sobie spokój z uderzeniami, puki co sie nie zapowiada.
A i oni robią to do jakiegoś wieku, bodajrze po 40 już nie zrobią, bo moja mamusia chciała i powiedzieli jej że za późno.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa

Z tego jak ja się czuje i jak oddycham przez nos jestem pewien, że po dobrze przeprowadzonym zabiegu miałbym wielką ulge i rzadziej bym chorował


Z tego ci mi wiadomo- mialem nos 2 razy lamany kiedys mnie to interesowalo- czlowiek rzadko oddycha 2 dziurkami na raz, przewaznie jedna jest przytkana a oddych a sie droga i to sie zmienia w ciagu doby. Przez to ja np. myslalem ze powinienem miec robiona przegrode ale pogadalem z lekarzem i mnie odwiodl od tego pomyslu:)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
Witamy w klubie "zatokowców" :) Ja mam krzywą przegrodę nosową od urodzenia i zastanawiam się ciągle nad jej zoperowaniem. Niestety wrażenia znajomych, którzy to przeszli są bardzo mieszane, jednym zdecydowanie pomogło, inni nie odczuli żadnej różnicy. Mój laryngolog powiedział mi, że albo tniemy, albo korzystam z miejscowo działających środków sterydowych zmniejszających opuchnięcie - Buderhin w spray'u, a przy poważniejszych infekcjach zatokowych, które niestety wszystkich z krzywymi przegrodami gnębią, dodatkowo Rhinopront i Mucosolvan. Jak na razie środki farmakologiczne wystarczają. Zasadniczo pierwszym krokiem dla wszystkich, którym przeszkadzają zatokowo-przegrodowe problemy jest rentgen zatok i wizyta u laryngologa. Ludziom z trójmiasta chętnie służę namiarami do świetnego laryngologa w Gdyni, który dysponuje zapleczem szpitalnym, więc może ciachać przegrodę, jak będzie taka konieczność.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa

Z tego jak ja się czuje i jak oddycham przez nos jestem pewien, że po dobrze przeprowadzonym zabiegu miałbym wielką ulge i rzadziej bym chorował


Z tego ci mi wiadomo- mialem nos 2 razy lamany kiedys mnie to interesowalo- czlowiek rzadko oddycha 2 dziurkami na raz, przewaznie jedna jest przytkana a oddych a sie droga i to sie zmienia w ciagu doby. Przez to ja np. myslalem ze powinienem miec robiona przegrode ale pogadalem z lekarzem i mnie odwiodl od tego pomyslu:)


Ja nie myśle, że powinienem mieć zoperowaną. Po ostatnim peknięciu pani doktor powiedziała że co jak co ale powinienem i czemu już dawno tego nie zrobiłem. Musze się tylko zaszczepić przeciwko żółtaczce. Słabo, słabo, boje sie szpitala, przytłumia mnie ten klimat
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
Miałem coś takiego w zeszłym roku robione, tyle że połączone z plastyką nosa /pourazową - jako gówniarz miałem połamany, nie byłem u lekarza, z wiekiem sie zrobił garb/. Nic mnie to nie kosztowało.
Przed zabiegiem oddychałem praktycznie tylko jedną stroną, i to też rzadko, bo ciągle miałem katar. Byle przeziębienie rzutowało od razu na zatoki i ciągnęło sie tygodniami.
Jeśli chodzi o treningi - to nie byłem w stanie oddychać nosem, zbyt mało powietrza sie przedostawało, cały czas przez usta /spróbujcie utrzymać szczękę w takiej sytuacji :? / W tej chwili mogę biegać oddychając tylko nosem. I oddycham normalnie 2 dziurkami.
Róznica jest taka, jak u człowieka z katarem i bez. Byłem w autentycznym szoku po wyjęciu tamponów, nie spodziewałem sie takiego rezultatu.
Tak samo, poprawiło sie zdrowie. Zaziębienie trwa 4 dni, nie dwa tygodnie.

Zabieg / moim wypadku 2 godzinna operacja pod narkozą/.
Obok mnie leżal koles któremu robili tylko prostowanie przegrody. Siedziął sobie z głupim jasiem w fotelu, trzymał miseczke metalową, pielęgniarka trzymała mu głowę, a lekarz napierdalał dłutem. Jak ktoś rąbał kiedyś mięcho z kością, to coś takiego właśnie lekarz z nosa wydłubuje. Trochę boli ;) Wypuszczają po tygodniu maks.
Z tamponami leżałem 2 dni, z gipsem, jeszcze kilka, a opatrunek nosiłem jeszcze przez jakiś tydzień po wyjściu ze szpitala /2 tygodnie po operacji/. Nie odczuwałem żadnego dyskomfortu po operacji, żadnego bólu czy coś. Lekarze się dziwili, co rusz przychodziła pielęgniarka pytac sie czy nie chcę jakiegoś procha, ponoć ludzie się męczą po takim czymś. Nos tylko faktycznie irytował z tymi tampaksami w środku. Najmniej przyjemne było ich usuwanie, bo ciut przyrosły do śluzówki.

Jeśli chodzi o powrót na treningi, to lekarz powiedział żeby zrobić z miesiąc przerwy. I kolejny miesiąc zanim nos będzie w pełni sił. Ja miałem jakieś 3 tygodnie przerwy, ale po ryju sie nie tłukłem. W szpitalu kilka dni po zabiegu stawałem na rękach, robiłem pompki etc. i wcale mi krew z nosa nie szła.

Także kazdemu kto ma z tym problemy, radzę by prostował przegrodę. Efekty są warte przecierpienia 3 tygodni bez ćwiczeń.
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
troche informacji na innych forach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja mam to samo i bylem juz na konsultacjach, jeszcze mi brak samego skierowania na operacje.
zabieg/operacja odbywa sie w narkozie (slyszalem tez o znieczuleniu miejscowym) i polega na tym ze tna delikatnie nos, wyjmuja przegrode, skladaja i sklejaja po czym taka ladna i prosta montuja ponownie w nosie. wkladaja do nosa jakies tampony i tyle.

a moze umowimy sie jakos razem, poloza nas na jednej sali, to i jakis trening w miedzyczasie by sie zrobilo :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa

polega na tym ze tna delikatnie nos, wyjmuja przegrode, skladaja i sklejaja po czym taka ladna i prosta montuja ponownie w nosie


Mwahahaha.
To to widocznie jest wersja "ocenzurowana", co by pacjentów nie płoszyć. Przecież i tak sie nie dowiesz co robili jak spałeś :twisted:
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywa przegroda nosowa
Miałem taki zabieg Spisz nie czujesz nic najgorszy jest drugi dzień po zabiegu i wyciąganie tamponów z nosa, ćwiczyć możesz juz po dwóch tygodniach ale lepiej zapytaj lekarza.
Ja po tygodniu nacisnołem na nos i cały zabieg czlak trafił przegroda znowu krzywa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024