Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teleexpress, 08.02.2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Teleexpress, 08.02.2005
właśnie obejrzałem teleexpress, pokazywali jakieś dziwne taekwondo, WTF?
czy to był PUT? ktoś oglądał?
jak się pojawi link to zarzucę...
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Nie powiedzieli co to było, tylko że "taekwondo". A dziwne faktycznie, bo mieli kaski i hogo ale też rękawice i walczyli przede wszystkim rękami (ale taka raczej młócka). Poza tym walczyli parami, tzn. jak powiedzieli "zawodnik może w trakcie walki poprosić o zmianę".
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Moim zdaniem to był ITF bo:

1. to nie było hogo tylko jakieś szmaciane kamizelki czy cuś a na bank nie hogo

2. naparzali sie po gębach

3. była mowa o Polskiej Unii Taekwondo

specem od itfu nie jestem ale na moje oko WTF to nie był ot co
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
To byly I MISTRZOSTWA POLSKI W WALKACH PARAMI w wersji tkd Polskiej Unii Taekwondo. Gizma widzialem na trybunach, moze powie cos wiecej. W kazdym razie dobra robota z tym naglosnieniem w mediach :-)
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005

specem od itfu nie jestem ale na moje oko WTF to nie był ot co

ja nie jestem specem od WTF, ale oni mieli WTFoskie doboki... tylko coś za dużo pracy rąk jak na WTF...
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Ok to było u mnie w miescie więc opowiem conieco :)
to były zawody PUT :)
I Mistrzostwa Polski Taekwon-do w walkach Parami w Będzinie
oni nie mieli żadnych hogo! (rękawice, kaski, ochraniacze na nogi, suspensoria)
Walki odbywały sie parami. To taki troche dziwny system :)
Walczą 2 osoby do czasu przerania walki przez sędziego (jak daje ostrzeżenie czy cos) i wtedy zawodnik moze podnieść ręke i zmienić sie z partnerem. Można dostać 8 ostrzeżeń (za 9 jest dyskwalifikacja). Walczy sie 2 rundy po 5 min.
Organizatorem byl klub TKKF "Orient" Częstochowa-Będzin z sensei Zbigniewem Pawlakiem 4 dan na czele :)
na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest pare zdjeć (bardzo mało) ale myśle że na stronie PUT i stronach klubowych powinny sie pojawić

co do doboków to w zawodach PUT nie jest wymagany żaden stopień, ani zaden specjalny strój. Tzn nie trzeba mieć doboku - zawodnicy "Orientu" walczyli w całych czarnych strojach (czarne spodnie + koszulki klubowe), bo trener uwaza że tak jest najtaniej i najwygodniej.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
no faktycznie jeden koles mial struj jak z kickboxingu :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Ja tam byłem, napoje energetyczne piłem, moi nawet parę medali szarpnęli (10 dokładnie). Były to zawody PUT i z WTF nie miały nic współnego. Na szczęście doboki WTF nie są zastrzeżone i może ich uzywać każdy, a że są najłatwiej dostępne i wygodne, to wiele klubów PUT ich używa. Zawodnicy nie walczyli w hogoo, tylko mieli zakładane takie kolorowe kamizelki - znacznie łatwiej rozróżniać kolory niż po szarfach, a w walce zbytnio nie przeszkadza.

Fajnie że impreza się odbyła. Jak parę lat temu pojechaliśmy jako pierwsi z Polski na ME w doublematch, a po jakimś czasie dołączyły do nas inne kluby PUT, to ani myśleliśmy, że doczekamy się mistrzostw Polski w tej konkurencji...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Ja znalazłem coś tutaj : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
caly odcinek teleexpressu, ale o tych zawodach mówią na końcu.
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Co to? czy mi sie wydaje czy białe pasy walczyły? :D (przedostania fotka ze strony bedzina - dziewczyna ma bialy pas + medal, no i elegancki dobok :-) )

Co do telexpresu to mogli zrobic ciekawszego pokaza choc lepsze to niz nic :)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Zawody moim skromnym zdaniem świetne :) Wogole formuła Double Match to piękna sprawa, zawodnicy cały czas walczą bardzo aktywnie bo kiedy się zmęczą, zmienia ich wypoczęty partner.
No i są zaskakujące zwroty akcji, kiedy np jeden z zawodników przyjmie nieco mocniejsze uderzenia i musi odpocząć dłuzej, wtedy na macie zostaje jeden człowiek przeciwko dwóm zmieniającym sie przeciwnikom itd.

Niesamowite były walki finałowe seniorów do 78 kilogramów i w kategorii open. Zwłaszcza finał open obfitował w emocje.

Szkoda tylko ze zachowano w finałach limit 9 ostrzeżeń. Wydaje mi się ze jak na dwie pięciominutowe rundy było to troche za mało, przez co większość walk finałowych kończyła się własnie dyskwalifikacją jednej z drużyn. Ale i tak walki te były moim skromnym zdaniem bardzo ładne.

peace 4 all, DZIK
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005

Co to? czy mi sie wydaje czy białe pasy walczyły?

w zawodach PUT nie jest wymagany żaden stopień

:roll:

Gizmo
Jakie zasady obowiązują na zawodach doublematch? Nie chdzi mi o numer ze zmianą zawodnika podczas walki, tylko mniej więcej czego nie wolno podczas samej walki?(haki? low kicki?) Czy dużo róznią się np od zasad ITF?

pozdro
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Generalnie zasady jeśli chodzi o pola trafień, dozwolone techniki itp. są bardzo podobne do zasad ITF. Formalnie nie są dozwolone sierpy i haki, są dyskusje o ich wprowadzeniu od następnego sezonu, ale tu też sędziowie mają bardzo różne wyobrażenie o tym, co jest, a co nie jest prostym. Lowkicków nie ma. Dozwolony jest mocny kontakt - nikt nie daje ostrzeżeń za zbyt silne uderzenia.

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005

No i są zaskakujące zwroty akcji, kiedy np jeden z zawodników przyjmie nieco mocniejsze uderzenia i musi odpocząć dłuzej, wtedy na macie zostaje jeden człowiek przeciwko dwóm zmieniającym sie przeciwnikom itd.


A dla mnie właśnie dokonywanie zmian wtedy, kiedy przeciwna drużyna nie może tego dokonać, ma niewiele wspólnego z fair play. Choć przepisy na to zezwalają, my tego nie robimy. Jeśli w przeciwnej drużynie walczy jeden, u nas też jeden. Niedobrze mi się robi, jak widzę trenera, który z premedytacją "zajeżdża" jedynego pozostałego rywala wymieniając swoich, a niestety w Będzinie widziałem to parę razy. Niby wszystko OK, bo przepisy nie zabraniają, ale śmierdzi to dążeniem do wygranej za wszelką cenę.

Dla mnie również dwurundowe finały to poroniony pomysł. Na ME walki doublematch trwają zawsze jedną rundę, 4 lub 5 minut, nie ma też ostrzeżeń - za wyjście za matę po prostu przyznaje się punkt przeciwnej drużynie. 10 minutowe boje powodowały, że spora częśc finałów wyglądała jak walka o przetrwanie, a nie zawody sportowe.

Mimo to - pierwszy krok został zrobiony. Myślę, że kolejne MP będą jeszcze lepsze (bo te wszak dobre były...).

Gizmo
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005

Niedobrze mi się robi, jak widzę trenera, który z premedytacją "zajeżdża" jedynego pozostałego rywala wymieniając swoich, a niestety w Będzinie widziałem to parę razy. Niby wszystko OK, bo przepisy nie zabraniają, ale śmierdzi to dążeniem do wygranej za wszelką cenę.

Gizmo to się nazywa taktyka :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Ja mam na to nieco inne określenie, ale niech tam ;)

W sumie każdy robi co chce, tylko odczucia potem pozostają rozmaite...

Gizmo
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Gdyby mój partner z dużyny odniósł kontuzje, a przeciwnicy wykorzystywali by swoją przewage w ten sposób, nigdy w życiu nie miałbym pretensji ani do nich ani do ich trenera.

Takie sytuacje sie zdażają i jest dla mnie oczywistym, że np po nokaucie jednego z zawodników, drużyna przeciwna ma pełne prawo żeby wykorzystać wypracowaną przewage. Nie widze różnicy pomiędzy takim zachowaniem a np wykorzystywaniem przewagi zasięgu ramion lub masy ciała nad przeciwnikiem.

Piszesz Gizmo o "zajeżdżaniu" przeciwnika. Przecież mata to nie klatka, można zawsze poddać walke, nie jest dyshonorem uznanie przewagi przeciwnika i zrezygnowanie z dalszej walki.

Jestem absolutnym świeżakiem, stoczyłem puki co 2 walki na zwodach, ale takie jest moje zdanie wa tej materii.

pozdrawiam, dzik.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Widzisz - ja mam trochę skrzywione widzenie taekwondo. To tak jak w piłce nożnej, jak zawodnik jest kontuzjowany, a sędzia nie przerywa, zwyczajem jest wybicie piłki na aut, a po fakcie jej oddanie tym, którzy byli przy piłce. Każdy oczywiście może mieć swoje zdanie, ja swoich uczę w ten sposób i dobrze mi z tym. Może po prostu zdziadziałem i za dużo rzeczy mnie zaczyna drażnić (to się nazywa upierdliwość).

Gizmo
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleexpress, 08.02.2005
Może po prostu ja nie odebrałem jeszcze swoich lekcji. Puki co tak na to patrze.


A coby nie było Off Topa, to widziałem jeszcze króciutką zajawke z Będzina na regionalnej Trójce.

Kto wie, może doczekamy sie kiedyś pełnej relacji z jakiegoś turnieju. Na pewno jest kilka imprez TKD w Polsce które są tego warte.

pozdrawiam, Dzik
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024