Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego akurat ta SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_p[r]oland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego akurat ta SW
Denerwują mnie ludzie, którzy śmieją się z ludzi trenujących np. Judo.

PISZE TO DLA TYCH LAPSOW, KTORZY NIE WIEDZĄ ŻE O GUSTACH SIE NIE DYSKUTUJE

Według mnie i wielu innych [często trenujących wiele sztuk walk i mających doświadczenie] śmianie sie z ludzi, którzy lubią akurat tę sztukę walki a nie inną, jest po prostu śmieszne :)

Każdy chyba wie, ze o gustach i kolorach się nie dyskutuje. Nie lubie takich leszczy od siedmiu boleści, którzy mówią:
- ooo aikido jest dobre
- weź przestań ale ciota. aikido to zmuła
- pojebało Cie ? capoeira najlepsza
- Capo odpada [koleś ktory to mowi nie wie co to jest]

"Aby poznać i zrozumieć człowieka, należy znaleźć się na jego miejscu" :)
Aby poznać daną SW, należy uczyć się jej.
Aby dowiedzieć się, dlaczego akurat Twój kolega wybrał tę SW, a nie inną, spróbuj znaleźć się na jego miejscu i myśleć tak jak on.

Mam nadzieje, że właśnie takie POJEBY przeczytają mój post i przemyślą wiele spraw dotyczących SW i tolerancji.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Inicjatywa ciekawa, chociaz watpie czy trafi to do roznych 'forumowych wojownikow' ktorzy za punkt honoru stawiaja sobie udowodnic wszystkim innym, ze sztuka/system/sport walki "X" jest najlepszy.

Pod X podstawcie co chcecie ;]
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Proland, wyluzuj troche... Zależy jak taka osoba trenująca choćby to aikido się zachowuje. Jeżeli jest głeboko przekonana, że Aikido to najpotęrzniejszy styl, dzięki któremu może przenosić góry bez używania siły, a Boxerzy i Kickboxerzy to bezmózgie fizole, no to wybaczcie... Nic dziwnego że zaraz zostanie pojechany (chyba wszyscy kojażą Haykusena, czy jak mu tam było :wink: ). Ale jeżeli ktoś trenujący Aikido lubi to co robi- sprawia mu to przyjemność, a zarazem ma szacunek do ludzi trenujacych inne sztuki, czy sporty walki, a także umie podjać z nimi rozmowe na poziome, to nikt nie nagada takiej osobie... No chyba, że sie zdarzy jakis kwiatek co trenuje dajmy BJJ i jest zapatrzony w skuteczmność swojego stylu... Ale wtedy to samo co już pisałem. :P Czyli podsumowując... Wszystko zależy od poziomu wiedzy jaki reprezentują osoby chcące brać udział w dyskusji. Kłótnie same siebie nie prowokują.
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Tema po prostu świetny ale niestety nic nie da bo ludzie z klasą przyznają racje autorowi i bez zwracania na to uwagi bo tolerancje uważają za normalną a "wielcy wojownicy" jednego stylu i tak nie pojmą że po prostu są niedouczeni
  • 0

budo_p[r]oland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Thx chłopaki.
Najbardziej mnie [i pewnie wielu innym] zależy na tym, aby własnie tacy pseudofajterzy i smiejofajterzy [czyt. smiejacych z fajterów :) ] zajrzeli na ten temat i przeczytali te postu.

Kolejna sprawa

Wiem, że było już to powtarzane, ale napisze jeszcze raz.
Nie powinno przechwalać się sztukami walk i pokazywać wszystkim co sie potrafi. Napisane jest tak m.in w kodeksie Capoeiry i Judo [chyba].
Nie wolno też sie śmiać [:)] z tego co sie potrafi. PAMIĘTAJCIE!!! (do tych zjebów). To, że ktoś nie potrafi "uderzać", nie znaczy, że nic nie umie. Spotkałem wielu ludzi, którzy nie byli zbyt dobrymi uderzaczami, ale za to byli the best w chwytach. Nawet w Vale Tudo można zobaczyć, że wygrywają ludzie z Judo, Jiu Jitsu czy BJJ. Nie powinno wyśmiewać tych, co wolą "chwytać". Dla niektórych debili "nie jest to męskie".

Myśle, że przeczyta to jakiś lapsiu, który myśli, że chwyty są bez sensu, że jego sztuka (!) walki jest najlepsza a inne najgorsze i śmiejący sie z innych.

P.S: sry za błędy ale mam problemy z tym :)
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
mowisz o tych co krytykuja i wychwalaja swoje style a dlaczego zaznaczyles w podpisie nazwy sztuk walki na kolorowo? strasznie daja one po oczach.

:roll:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
ale o ssssssooooo chodzi?????? 8O
  • 0

budo_kox_man
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-Stok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
to Capoeira ma kodeks ? przeciez to taki nie meski styl wal....tfu taniec :)
a tak powaznie :
nigdy nie widzialem zeby ktos sie wysmiewal z BJJ , Judo czy Jiu Jitsu - wiele osob szanuje te style walki i uwaza je za skuteczne,
A najczesciej tekst w stylu : " to jest lepsze od X" jest w pewnym sensie zaproszeniem do porownania obydwu tych styli,
Bo gdy napiszemy " porownajmy A z B " to postow bedzie malo, a tak bedzie " a my mamy to a my mamy tamto itd" a czasem nawet jakies fajne bluzgi poleca i jest wesolo.

nie powinienes nazywac innych uzytkownikow forum "zjebami" cokolwiek by nie robili (patrz. regulamin )

jak ktos chce wywolac prowokacje to najczesciej robi to celowo i zadne apele w tym stylu nie pomoga ,takie tematy powinny byc kontrolowane przez moderatorow i ewentualnie przy komplentych glupotach zamykane.

Watpie aby ktos o zdrowych zmyslach kto ma jakiekolwiek pojecie o bjj smial sie z niego, wiec zgaduje ze chodzi o capoeire czy jak sie to pisze, wiec : przestan prosze wyladowywac frustracje na forum ze inni nie maja podobnego zdania jak ty i traktuja ten taniec z przymrozeniem oka jako akrobatyke a nie sztuke walki, a takze to ze nie umiesz uderzac - jak nie umiesz to sie naucz , to w koncu nic skomplikowanego potrzeba tylko pracy .

Pozdrawiam
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Wszystko zależy od tego co chcemy osiagnąć, lub do czego mamy predyspozycje.
To że jeden woli chwytać a drugi udeżać jest tutaj mało ważne.
Chodzi o to by trenować z pasją.

Jak wszyscy wiemy; walczy człowiek :D

Pozdrawiam fanatyków :)

Lemur zwany Rocco.
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Od dluzszego czasu trenuje Boks z chlopakami ktorzy sa zapatrzeni w uderzanie, uwazaja to za najefektywniejsza forme walki. Gdy im powiedzialem ze dodatkowo trenuje Aikido nie robli zadnych komentarzy ani zlosliwych uwag, takze nie kazdy konserwatysta uwazajacy ze jego sport czy tez Sztuka Walki jest najlepsza od razu musi okazac sie debilem wysmiewajacym z innych.



Pozdrawiam
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
hm, zastanawiam się PrOland co chcesz osiągnąć swoim "pokojowym" postem wymyślając innym, juz w drugim zdaniu, od lapsów.
Ale, to tak na marginesie.
Sprawa ma się tak, że wirtualna literatura pozwala na wiele, żeby nie powiedzieć na wszystko. W związku z czym wielu korzysta z tego, aby swoje frustry wywalić właśnie tu, bo niestety w świecie realnym nie bardzo mogą to zrobić, gdyż to pociągałoby za sobą tzw. konsekwencje. Chociażby takie, że słowa bez pokrycia szybko podlegają weryfikacji.
Charakterystyczne jest również to, że uczestnicząc w żywej rozmowie, ludzie są znacznie bardziej wstrzemiężliwi, żeby nie powiedzieć, jest tam miejsce na szacunek dla innego (patrz np.post Delty).
Forum, to jedynie bezpieczny kawałek wirtualnej kartki, na której każdy może coś tam nabazgrać. I taka już jego uroda... :wink:
pozdrawiam
  • 0

budo_p[r]oland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
aha...
To sry za to ale poniosło mnie. :)
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
oczywiście, choć Twój styl wypowiedzi pozostawia trochę do życzenia to masz rację - niech każdy trenuje co chce.
Sęk w tym żeby wiedziec po co się trenuje i co chce się osiągnąć. Nie wszyscy to wiedzą. Uważam że w takim przypadku poprawność polityczną trzeba zostawić na boku i zdobyć się na szczerość. Dlaczego? Ano dlatego że można komuś uratować tyłek.
Jezeli moj kolega mówi mi że zapisuje sie na aikido bo "to skuteczna sztuka walki i mozna się obronic przed paroma przeciwnikami" wówczas grzecznie acz stanowczo prostuje sprawę. Gdyby powiedział, że w sekcji X połowa trenujących to modelki i chce je zapoznać wówczas dałbym mu swoje błogosławienstwo.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Wracajac do tematu 8)
Dlaczego akurat cwicze aikido?
Jedna z przyczyn jest to, ze poprzez odrzucenie wspolzawodnictwa, pozwala ludziom na wyjscie z zakletego kregu jak nie jestes zwyciezca, to jestes luzer, zero, i nic nie znaczysz. Przykladowo, na olimpiadzie, nawet ludzie co zdobywaja srebrny czy brazowy medal, no nikt sie nimi nie interesuje. Juz nie mowia o tych co zajeli dalsze miejsca. A przeciez, wylali oni moze tyle samo potu na treningach co zwyciezca....

Aikido przekracza ten przeklety dualizm, nie ma tam ukladow typu ze zwyciezca podporzadkowuje sobie tego co przegral.
Na co dzien w pracy, w zwiazkach malzenskich i poza malzenskich czy na uczelni, kazdy doswiadcza dosc bolesnie co to znaczy wspolzawodnictwo i do czego ludzie sa zdolni aby pokazac ze sa lepsi. Wiec trening jest doskonala okazja do doswiadczenia zupelnie czegos odmiennego, czegos inaczej w ogole niedostepnego w normalnym zyciu.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Ja wybrałem tajski i kb [ skuteczność i sposób na życie ], co do ludzi ćwiczących capo, też rozumiem czemu to wybrali, ćwiczyłem troche sam. Nieprawdą jest że capoeristas nie umieją kopać, uderzać, oni poprostu lubią ten styl i dlatego wybrali Jinge zamiast pozycji bokserskiej.

Co do styli jestem jak najbardziej neutralny i zawsze staram się czegoś dowiedzieć o danej SW :D Jak mi się podoba, to głębiej się zaczynam interesować.

Jedynym niewypałem było dla mnie wystawienie zawodnika Kalaki przeciwko bjj chyba, a może jakiegoś innego stylu, na konfrontacjach sztuk walki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_p[r]oland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW

Co do styli jestem jak najbardziej neutralny i zawsze staram się czegoś dowiedzieć o danej SW :D Jak mi się podoba, to głębiej się zaczynam interesować.


trik myślimy podobnie :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Rozmowka milutka. Tylko jako cenzor prosze - nie uzywac zbyt wielu wulgaryzmow i kupic sobie worda. Bo ilosc bledow mnie poraza. A malo tego - niestety ja sam nimi nasiakam.
K_P
PS. Fakt, ze wspolzawodnictwo moze zabic ducha braterstwa. Jednak porazki moga byc inspiracja.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat ta SW
Przeczytalem kazdy post i *clikc* na odpowiedz. Ukazalo sie biale