Skocz do zawartości


Zdjęcie

Azjatycka latarka z 3W Luxeonem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Zainteresowany nabytkiem Wojtasa postanowiłem popełnić taki zakup


Dołączona grafika


Mocno ciekaw osiągów osławionej 3W diody postanowiłem zamówić następną latarkę tyle,że jej zasilanie to 3 paluszki AAA. Ocena wypadła pozytywnie - główna wiązka daje pokaźny zasięg a odbicia z lustra pozwalają oświetlić szeroki krąg pod nogami. Jakość wydaje się być niezła co pewnie zapowiada szeroki strumień latarek ze wschodu.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
dzie ? za iile jak ?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
A mógłbyś chociaż markę podać i może jeszcze model.
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
przylaczam sie jak wyzej podaj jakies dane ile toto swieci na komplecie bakterii
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
MXDL 3W....nic więcej nie podano.Kupiona w Polsce 165 PLN
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem

MXDL 3W....nic więcej nie podano.Kupiona w Polsce 165 PLN


To całkiem budżetowy sprzęcik. Napisz jak to jest wykonane, bo pewnie nieźle.
A wykonana z aluminium?
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
ale gdzieś ja kupil daj jakies namiary(gdzie to kupic w polsce mozna) moze strone producenta na opakowaniu znajdziesz
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Latarka ma obudowę z jakiegoś chromo-niklu w kolorze matowego chromu. Żadnych uchybień w jakości nie widać,ale SF to też nie jest.
Tego rodzaju produkty kosztują w Azji poniżej 10 zł więc żadna to rewelacja,ale dobrze spełnia swoje zadanie.Szybko potrzebowałem kieszonkowej,silnej diodowej latarki na tanie baterie aby nie wdepnąć w jakąś kałużę na wieczornym spacerku z psem i coś takiego wpadło mi w ręce.Zapodałem tutaj raczej w formie ciekawostki bo Azja ostro atakuje ten segment i chyba za niedługo czeka nas fala coraz tańszych latarek ze wschodu.A szczegółów typu czas świecenia 1 kpl bat. jeszcze nieznam
A może pierwsze latarkowe passaround?
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
latarek ze wschodu to już są setki
polecam obejrzeć allegro
za 30 pln podobną można kupić.
Przyznam że kumpel ma w sklepie i testowaliśmy kilka
nie są takei gówniane co niektóre jak sie zdaje
do oświetlenia sobie drogi w lesie wystarczą - a jak zginie nie szkoda.
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Blacha gdzie na allegro masz 3W za 30zł? bo są 2szt ale po 165zł
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Panowie, nie przesadzajcie ciutkę? Za 10zł (~ 3$) czy 30zł (~10$) zł to nawet latarki zrobionej na chińskiej podróbie Luxeona 3W się jeszcze nie kupi nawet w Azji, nie mówiąc o takiej na oryginalnym emiterze, z sensowną optyką, regulatorem i wykończeniem. Fakt, że ceny lecą w dół, ale jeszcze nie doszły do takiego poziomu i zapewne chwilę im to zajmie.
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Polecam obejrzeć aukcje za granicą

Cena tej latarki to 0,99 Funta lub 1,50$ :) Już - już miałem ją kupić, ale za 100zł (aukcja zaczynała się od 1zł) - za tyle się umówiłem wstępnie z gościem co sprzedaje, ale potem zaczeli bardzo podbijać cenę, jak gość zorientował się po ile może sprzedawać, to teraz wystawia za taką cenę.

Trochę to chore, ale takie są prawa podaży i popytu.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Bagnet,
Polecam też sprawdzić ceny prawdziwych Luxeonów u producenta i wyciągnąć wnioski :) . Prawa popytu i podaży to jedna sprawa, a koszty samych komponentów i wytworzenia to druga i cudów niema. Wiesz czym się różnią aukcje za granicą od tych na Allegro ? - Tylko językiem w którym zrobiono opis :) . Sorry, puki nie zobaczę na własne oczy, to nie uwierzę, że w środku latarki za 1,50$ czy 3$ jest oryginalny Luxeon 3W z sensowną optyką i regulatorem. Zapewne tam jakaś "zwykła" przesterowana chińska dioda siedzi, chyba że "z TIRa spadła" komuś paleta latarek ;-) . Jedynie to może wyjaśnić taką "okazję".
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Borsook, ja sie zgadzam z Tobą i Twoją logiką, ale widziałem na własne oczy więc opowiadam co widziałem. Napisałem też że gość chciał to sprzedawać po 100zł, ale jak zobaczył ile może dostać to się zbiesił i sprzedaje po 165zł.

Tylko tyle w tym temacie.

Natomiast latarki nie widziałem, wiem ze są 2 modele w 2 kolorach (w sumie 4) jeden bardziej obły, drugi bardziej "taktyczny".
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Prawdę mówi Bagnet......
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem

Mocno ciekaw osiągów osławionej 3W diody postanowiłem zamówić następną latarkę tyle,że jej zasilanie to 3 paluszki AAA. Ocena wypadła pozytywnie - główna wiązka daje pokaźny zasięg a odbicia z lustra pozwalają oświetlić szeroki krąg pod nogami. Jakość wydaje się być niezła co pewnie zapowiada szeroki strumień latarek ze wschodu.

I słowo stało si.ę ciałem :) Obsewując aukcje na allegro faktycznie ciągla widzę te latareczki z Azji. Pobawiłeś się tym trochę, to może podalbyś czas pracy zabawki na komplecie baterii oraz jakieś refleksje z eksploatacji :-)
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Nie mogąc pozostawić Cię w niepewności odpowiadam:

Sprzęcik sprawuje się całkiem dobrze i cieszy codzień jako moje EDC.Po zakupie baterie trzeba było wymienić bo sprzedawca dołożył jakiś wyczerpany chłam.Po zainstalowaniu nowych ogniw działa do dziś niezmiennie.Żadnych testów nie robiłem typu włączyć i mierzyć czas,poprostu uzywam.Zaglądałem do niej do środka by wiedzieć co w niej siedzi i żadnej elektroniki nie ma. Goła dioda i 3 bateryjki AAA zamknięte wyłącznikiem klik klik to cała latarka.Światła daje sporo i z osiągów jestem więcej niż zadowolony.Główna wiązka daje skupiony mocny strumień świetlny,a odbicia z lustra spokojnie wystarczają do oświetlenia obszaru pod nogami.Cieszą mnie tanie ogniwa które mogę sobie wymieniać lub zastosować akumulatorki,taki był cel tego zakupu.Ogólnie jestem zadowolony i nie żaluję wydanych pieniędzy jednak myślę że wyłącznik nie jest zbyt wysokich lotów i może kiedyś sprawić zawód.....ale mam już przypasowany zamiennik z innej latarki gdyby orginał zawiódł.........
pozdrawiam
Raffii
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
Wielkie dzieki Raffi. Sprzęcik interesuje mnie, bo jest niedrogi i wlaśnie na tanie baterie (ewentualnie aku). Co prawda mam takie małe EDC ale kochana żoneczka coraz bardziej łakomym okiem na nie patrzy :( Trza pewnie będzie się poddać bo jak wiadomo mądry głupiemu zawsze ustąpi - zwłaszcza za jakieś koncesje :wink:
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Azjatycka latarka z 3W Luxeonem
pogrzebałem trochę w necie na allegro, ebay i różnych forumach i moja konkluzja jest następująca:
wydaje mi się opisywana latarenka MXDL 3W nie ma oryginalnego Luxeona, tylko jego chińską kopię. Oczywiście nie dyskwalifikuje jej to bo opinie użytkowników są takie, że jasność i czas świecenia jest porównywalny z oryginalnym, tylko jakość wykonania niższa. Nie zmienia to faktu że latarka sama w sobie może być całkiem porządna, ale błędne jest reklamowanie diody jako oryginalnego Luxeona 3W. Z tego co wiem taką latarkę można kupić w granicach 10-20 $, tylko jeszcze nie wiem gdzie, bo sam bym chętnie to zrobił :-) gość na allegro już obniżył cenę z 165 do 125 zł, ale IMHO to i tak trochę za dużo, chociaż nie bardzo ma konkurencję. załączam parę linków (mam nadzieję że nie naruszam niczego)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024