Skocz do zawartości


Zdjęcie

nożowe akcesoria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

nożowe akcesoria
skoro to magia stali to wydaje mi się, że nie zaszkodziloby gdyby ktoś kompetentny i obeznany wrzucił posta na temat tego, czym nasze noże pielęgnować i obsługiwać. Mam na myśli takie rzeczy jak sprawdzone, łatwo dostępne i po przystępnej cenie smary, oleje (wiadomo militec, ale od kiedy nie przysyłają darmowych próbek to jakoś nie moge się przekonać do zakupu dużej butli) oraz, czym się kierować przy ich wyborze (dostaki,lepkość...). Środki do konserwacji i pielęgnacji skóry, drewna, rozmiary torxów, imbusów i innych najczęściej występujących w nożach śrub, jakiego loctite używać bo chyba są czerone , niebieskie i...??. No i może, o czym już było, ale chętnie bym w jednym poście poczytał podział kamieni w osełkach tradycyjnych japoński waterstone, hardarkanzas i najlepsze gradacje. Na początek: czy ktoś miał do czynienia z tym ??
Dołączona grafika
cena 49pln
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Kupuj w ciemno....
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Seiken jako, że jesteś nożowym guru :) to liczyłem, że zwłaszcza Ty się tutaj rozpiszesz :? :wink:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
ale co to robi? konserwuje ostrze?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Odpowiadam na ile mi wiedza pozwala:

smary, oleje (wiadomo militec, ale od kiedy nie przysyłają darmowych próbek to jakoś nie moge się przekonać do zakupu dużej butli)


Mnie przysylali za kazdym razem, kiedy prosilem, grunt to wysylac maila co jakis czas, dopoki nie odpowiedza. Sam nie wiem, moze oni losuja sposrod setek maili kilka, ktorym odpowiadaja...

Tak czy owak radze prubowac, bo militec jest swietny. Bardzo wydajny - uzywalem do wszystkich swoich nozy, a moze do tej pory zuzylem 1/10 malutkiej buteleczki (uwaga zeby nie przesadzic z nakladaniem, bo to jest naprawde wydajne).

jakiego loctite używać bo chyba są czerone , niebieskie i...??.


Ja uzywam czerwonego, permanentnego, jak wyczytalem na ulotce, ale nie ma sie co przerazac. Najdluzej na moich balkach ten "permanentny" loctite wytrzymal 2 miesiace. Trzyma po prostu mocniej od niebieskiego ot co. Za najmniejsza buteleczke zaplacilem ok 35zl. i mam juz ponad rok - schodzi tego bardzo malo.

Moze byc tylko problem z dostepnoscia czerwonego, ja musialem jechac kilka miast dalej, zeby kupic ta odmiane, ktora chcialem.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Czerwony jest do gwintow o wiekszych srednicach a niebieski do mniejszych. (tzn czerwony jest na wieksze obciazenia)
Ale nie pamietam wartosci wymiarow M (gwintow) - gdzies na stronach loctite albo dealerow locticte powinno byc to napisane
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Czerwony jest po prostu - jak napisalem - mocniejszy.

Oba zadzialaja przy jakiejkolwiek srednicy gwintow (w granicach rozsadku oczywiscie).
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Zadzialaja napewno.
To czym napisalem to po prostu zalecenia producenta w przypadku profesjonalnych zastosowan.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
TC ,stosuje we wszystki nozach nie SS , to niewidoczna dla oka powloka silikonowa , ktora zajebiscie chroni przed cholerna rdza.
Jako przyklad dam , mojego niezmordowanego ATAKA z O1 , uzywam go jako noza do nurkowania . po pokryciu TC jest niezniszczalny , a kto kiedys wypil troche wody z oceanu to wie co to znaczy sol.
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Panowie, gdzie takowe cudo można nabyć ?
Byle by w Polsce.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Military.pl
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
chyba naprawde many tu kogoś z Military bo jakoś dziwnie trafiają z nowościami w potrzeby nożowników
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)
przy tej cenie i zapotrzebowaniu tylko na kilka kropel rocznie to ja jednak bede na darmową próbkę polował ;)

druga sprawa, czy można to montować poziomo ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
mozna jesli pasek ma szerokosc max jakies... trzydziesci kilka mm - tak mi linijka powiedziala ;) moj (taki standardowy) jest szerszy, wiec doszylem sobie dodatkowe paski zapinane na rzepy. a pochewka jest 1 klasa - mala, plaska, nie rzuca sie w oczy, dobrze trzyma noz.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
no właśnie się zastanawiam czy Buck 880 bedzie do niej pasować bo to dość pekata bestia :? nóż ma mniejwiecej 3,5 x 14 x 1,5 cm
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
da sie tam wepchnac AFCK, ale jest juz na to lekko za duzy. dlugosc - 14cm jest jeszcze ok, ale za szeroki - 3.5 cm w najszerszym miejscu (grubosc ~12mm). moze jak sie rozepchnie... ja i tak AFCK pakuje do kieszeni. nie sadze zeby Buck tam wszedl.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
wielkie dzieki, jeden niepotrzebny wydatek z głowy
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
nie ma za co :-) polecam ta pochewke, ale nie na takie noze jakie masz w awatarze ;) (moze oprocz Boa)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Mam pytanie, jak zalapac sie na ta probke Militecu? Wszedlem na ich strone, i tam klikniecie na darmowa probke otwieralo formularz napisania maila. Wyslalem im go z moimi danymi z prosba o przeslanie probki, ale cos czuje ze nie tedy droga. Czy sa jakies inne sposoby na dostanie jej?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria

Wyslalem im go z moimi danymi z prosba o przeslanie probki, ale cos czuje ze nie tedy droga.

Tedy tedy :)
Tylko musisz uzbroic sie w cierpliwosc, bo nie wysylaja juz tak szybko i chetnie jak kiedys ;)
  • 0

budo_effector
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
A czy zna ktos jakis srodek to konserwacji noży ze stali rdzewnej???,który przy okazji niebyłby toksyczny tzn. mozna nim by było pokryć noż(tym srodkiem) a nastepnie wykorzystać go w kuchni(nóż)???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024