Skocz do zawartości


Zdjęcie

nożowe akcesoria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś silinkonowe smary, w składzie musi byc silikon i tylko silikon, bo jest nietoksyczny, na nośniku gazowym, też nietoksycznym, najlepiej propan-butan.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria

A czy zna ktos jakis srodek to konserwacji noży ze stali rdzewnej???,który przy okazji niebyłby toksyczny tzn. mozna nim by było pokryć noż(tym srodkiem) a nastepnie wykorzystać go w kuchni(nóż)???


Możesz nóż pokryć po prostu zwykłym smalcem. :) Może to śmieszne, ale tak kiedyś robiono :-)
  • 0

budo_bulva
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:moje miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
smalec się zepsuje i będzie śmierdział, bueee :wink:
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Krojenie pomidorków nożem pokrytym smalcem? silikonem?
jeeezuu, każda żona nas wypierd...by z kuchni za takie próby bezczeszczenia jedzonka 8)
Obawiam się, że każdy nóż, który ma mieć styczność ze spożywką musi być oczyszczony ze wszystkiego. Konserwować można go sobie później, ale nie przy pracach w gastronomii.. 8O
  • 0

budo_effector
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No ja znalazlem w kocu taki srodek
:D
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Yyyyyy... no to może olejem rzepakowym z pierwszego tłoczenia? :-)
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
podzielam zdanie Żelaznego Wilka, zwyklym olejem jadalnym najlepiej,
na pomidorach sladu nie bedzie, a zreszta po krojeniu pomidorow tez trzeba noz oczyscic, wiec i przed krojeniem mozna przeciagnac szmatka.
dobry smalec sie nie zepsuje, to nie jest maslo , ktore po dwoch dniach smierdzi.
a moze kropla (doslownie kropla) olejku dla niemowlakow (johnson&johnson), jest strasznie tlusty, skondensowany, i napewno nie toksyczny, wiec nawet jak go zlizesz ta odrobine to nic ci nie grozi :)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Nie chodzi o zlizanie tylko, że nie każdy pomidorek musi być "utaplany" w oleju czy innej substancji :)

I tu wracamy do "koncepcji" 8) czyszczenia noża przed pracą, a konserwacji dopiero po tejże ;-)
Tak naprawdę to co nałóżę na ostrze po niej jest z gruntu obojętne (jeśli nie jest toksyczne). Oliwka dla dzieci wydaje mi się najrozsądniejsza, bo tłuszcze roślinne niestety reagują z powietrzem bardzo szybko (chyba, że trzymamy noże w lodówce - co też jest jakimś rozwiązaniem 8) )
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
musze cie rozczarowac, wiele lat uzywalem oleju roslinnego i kazdego innego tluszczu jaki sie nawinal, a byl zjadliwy i nigdy mi sie nie zepsul, nigdy nie smierdzial itp.
a czyszczenie noza przed.. , owszem ale to raczej przetarcie, kto by sie chcial bawic z czyszczeniem noza, to ma byc narzedzie do uzytku a nie do cackania sie , jelsi uzywalbys tylko technicznych smarow... to po przetarciu nadal bedziesz czuc smak, i zapach tego swinstwa.
po za tym jesli uzywasz noza, to siegasz po niego przynajmniej 2 razy dziennie robiac posilki, albo i czesciej, wiec spokojnie mozna smarowac go jakimkolwiek tluszczem, inna sprawa ze jezeli po ukrojeniu pomidora, obraniu ziemniakowe itp... op prostu przetrzesz ostrze to bez zadnych obaw mozesz schowac noz. w terenie nie ma co szalec, i nie ma czasu na pierdoły.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Nie czuję się rozczarowany, troszkę pożartowałem sobie jedynie ;-)

Inna rzecz, że do prac w kuchni mam noże kuchenne 8) stad być może moje naiwne podejście do tematu :-)

Miłego smarowania i smacznego! 8)
  • 0

budo_swallow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Po bólach i znojach z panem ze sklepu nabyłem drogą kupna zestaw Militec.
Pan w sklepie niezorientowany i nie chciał przyjąć zamówienia telefonicznie, robił łaskę że gada bo był zajęty ale przełączył mnie w końcu do działu zamówień i udało się. Tam już miło i konkretnie.
Jak by ktoś z wawki chciał parę kropel to możemy się ustawić. Ciekawy jestem jak to naprawdę działa.
PS. Na zdjęciu na stronie miltary pl opisującym militec jest buteleczka ze oliwką i jakaś mała tubka. Wie ktoś co może być w tej tubce i po co ?
  • 0

budo_swallow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
szok 8O jakich rzeczy sie dowiedzialem o probkach ktore przysylali do Polski z czech. wychodzi na to ze tylko probki ze stanow byly oryginalne. natomiast kolejna rewelacja o jakiej sie dowiedzialem to, to ze militec uzywa sie troche trudniej niz wszystkim moze sie wydawac. samo zakropienie oliwka noza nie wystarczy aby naprawde dobrze powstrzymac tarcie, jest to bardziej zagmatwane. wszystkie info mam od Polskiego przedstawiciela militec na Polske.

ps. 250 ml. militec kosztuje chyba 70 pln u dystrybutora na Polske. a w military zaplacilem za chyba 165 czy 180 ml. 150 PLN niezle maja przebicie chlopaki z military.
pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria

kolejna rewelacja o jakiej sie dowiedzialem to, to ze militec uzywa sie troche trudniej niz wszystkim moze sie wydawac. samo zakropienie oliwka noza nie wystarczy aby naprawde dobrze powstrzymac tarcie, jest to bardziej zagmatwane. wszystkie info mam od Polskiego przedstawiciela militec na Polske.


zechcesz rozwinac ?
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
Faktycznie mógłbyś rozwinąć lub skrobnij na priv . Właśnie czekam na darmówkę i jeśli przyjdzie wolałbym wiedzieć o co biega!
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
DOkladnie,tez czekam na probke - moze przysla- i w razie czego chcialbym dokladnie wiedziec co i jak zeby czasem nie wywalic probki na darmo.A ceny......to juz zupelie inna historia jest;]wolny rynek
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
no i zapodaj gdzie mają tak tanio
ja próbke ze stanów odpaliłem Jumbowi, mam czeską i nei narzekam - wręcz sie onanizuje szybkością z jaką zapiernicza mi klinga z flipera.
  • 0

budo_alx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
wg panów, którzy leją militec do silników
własnie ogranicza sie do posmarowania i to dość mocno
rozcieńczonego bądź co bądź
w końcu jeśli to ogranicza tarcie i przedłuża żywotność
pierścieni pracujących w silnikach oscylujących w okolicach 7tys obr/min
że o temp. nie wspomnę to chyba jednak
po zwykłym zakropieniu w osi noża wystarczy co ?
:)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria
A skąd wiesz jak szybko machaja nożami co wprawniejsi tutaj? 8)
Poza tym czego spodziewasz się po ludziach, którzy chcą mieć nóż w substancjach konserwujących przed, po, a nawet w trakcie pracy? :)
Że pójdą na kompromis w tak podstawowej sprawie jak smarowanie osi? :)

Żarty, żartami - są jakieś alternatywy dla militeca? Poza olejem rzepakowym i oliwką dla dzieci?
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria

A skąd wiesz jak szybko machaja nożami co wprawniejsi tutaj? 8)
Poza tym czego spodziewasz się po ludziach, którzy chcą mieć nóż w substancjach konserwujących przed, po, a nawet w trakcie pracy? :)
Że pójdą na kompromis w tak podstawowej sprawie jak smarowanie osi? :)

Żarty, żartami - są jakieś alternatywy dla militeca? Poza olejem rzepakowym i oliwką dla dzieci?


Smar w płynie do strzyżarek. Powaga.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nożowe akcesoria

ps. 250 ml. militec kosztuje chyba 70 pln u dystrybutora na Polske. a w military zaplacilem za chyba 165 czy 180 ml. 150 PLN niezle maja przebicie chlopaki z military.
pozdrawiam


Kupowałes u tego czeskiego, czy ze stanów ściagane?
Bo military chyba jednak zza oceanu biorą. I mają w zestawie - jak sam zauważyłeś nie tylko sam militec, ale i jakieś dodatkowe gadżety.
Plus oczywiście swoją marże. Nie wiem gdzie powód to zdziwienia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024