Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobiety i MT...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_małgorzatka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

kobiety i MT...
Cześć! trenuje KB, ale kusi mnie Muay Thai. Chciałabym przejść się gdzieś na trening i porównać wrażenia :box: Czy w Warszawie jest wogóle jakaś sekcja kobieca? Czy ten sport waszym zdaniem choć trochę nadaje się dla kobiet? :?:
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
taki troche zbliżony temat
http://www.forum-kul...showtopic=71992
  • 0

budo_małgorzatka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
dzięki, choć przyznam szczerze- mało mnie ten dialog pocieszył... wynika z niego, że kobieta i MT to raczej kiepski mariaż... A Ty gdzie trenujesz i jak sobie radzisz z tymi obiciami? w sumie to na KB też się obijam... :roll:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...

dzięki, choć przyznam szczerze- mało mnie ten dialog pocieszył... wynika z niego, że kobieta i MT to raczej kiepski mariaż... A Ty gdzie trenujesz i jak sobie radzisz z tymi obiciami? w sumie to na KB też się obijam... :roll:

to pora pzrestac sie opierd**ac i zaczac trenowac :) :) :)
  • 0

budo_małgorzatka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
tak w kwestii formalnej... inny sens słowa "obijam" miałam na myśli... :dupa:
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
mt jest niebezpieczne nie tylko dla kobiet,wszedzie sa urazy.... dla chcacego/chcacej nic trudnego. chcesz trenowac to trenuj :) a w wawie to na bank macie milion sekcji roznych sztuk walki ...
wiec do roboty ! 8)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...

Cześć! trenuje KB, ale kusi mnie Muay Thai. Chciałabym przejść się gdzieś na trening i porównać wrażenia :box: Czy w Warszawie jest wogóle jakaś sekcja kobieca? Czy ten sport waszym zdaniem choć trochę nadaje się dla kobiet? :?:


Moim zdaniem nie ma sensu zmieniać, trenuj co trenujesz, zaczynać wszystko od początku, eh, a do obijania sie i pewnie marne efekty w kb i myślenie że jak się pujdzie na mt to coś się zmienie to czysta głupota.
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
a ja zmienilem styl z kb na mt i bardzo go sobie chwale. jak tylko zobaczylem pierwsze walki mt od razu wiedzialem ze to jest dla mnie!
a co do cwiczenia z kobietami to bardzo to sobie chwale(na kb). na mt zadnej nie spotkalem w mojej sekcji. ale licz raczej na mile powitanie ze strony cwiczacych... :wink:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...

na mt zadnej nie spotkalem w mojej sekcji:


Boś dawno na treningu nie byl :evil: :wink:
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
8O 8O Tadziu ty chyba nie chcesz przez to powiedziec ze mamy koleznanke na mt :D :peace: po feriach obiecuje ze sie poprawie...:oops: teraz byl goracy okres na uczelni...
eheh juz sie nie moge doczekac walki w klinczu :wink: z kolezanka
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
w Serafinie 2 cwicza :D ... przyjdz w jakis piatek bo z tego co pamietam to one jakos tak w piatki przychodza i sobie pogadaj :) jezeli nie chcesz od razu na trening...

pozdrawiam
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Ja trenuje we Wrocławiu w Dragonie i Ci powiem że ćwiczą dziewczyny, sekcja jest dla wszystkich, sport też.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Ludzie pomyslcie zanim zaczniecie glupoty wypisywac
Sama chec zmiany stylu oznacza, ze jest on dla nas nieodpowiedni albo czegos w nim brakuje, szukanie alternatywy moze przyniesc profity.


Sciska mnie jak czytam ze szkoda fatygi szukac czegos lepszego
Moze ktos ma wieksze aspiracje niz siedziec latami w jednym klubie i jezzic na regionalne zawody, maaan!
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...

dzięki, choć przyznam szczerze- mało mnie ten dialog pocieszył... wynika z niego, że kobieta i MT to raczej kiepski mariaż...


Oj nie przesadzajmy. Kwestia kobiety(człowieka??)... :)

A Ty gdzie trenujesz

W Siedlcach.

i jak sobie radzisz z tymi obiciami?

Pierwszy miesiac był chyba najgorszy. Trochę musiałam nogi chować, bo sięrozdinka bulwersowała. Teraz już własciwie nie widać. Nie mam bardziej poobijanych(przynajmniej nie widać :roll: ) piszczeli niż jak ćwiczyłam karate.


Idź na trening. A nuż okaże się że to sport dla ciebie. Stracic raczej nie stracisz.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Też myślę że warto chociażby spróbować jednorazowo treningu czegoś innego. Przez rok ćwiczyłem kravkę, teraz trenuję kicka. Ogólnie interesują mnie wszelkie style czy systemy czy jak to tam nazwać od chwytanych po uderzane. Teraz trenuję kicka i sataram się dawać z siebie jak najwięcej na treningach.
Dzięki treningom poznałem ciekawych ludzi nawet nie związanych z tym co trenuję i co trenowałem. Np. poznałem człowieka z trzecim danem w karate i trzecim danem w jiu jitsu.Nie jestem znowuż jakimś tam fanatykiem pasków ale bardzo sympatyczny człowiek - dużo razem rozmawiamy i skorzystałem też z jego zaproszenia na trening. Z razcji tego że mieszka daleko raczej nie będę u nigo trenował. Facet na swoją mała salkę treningową i na treningu poznałem jego kolegę z czarnym pasem karate kyokushin, oprócz tego na treningu byli dwaj jego synowie oraz ksiądz, który miał już zielony pasek. Ten to ciekawy był koleś - założyl sobie taki cel że uzyska czarny pas w karate żeby nauczać młodzież. Ciekawe miał przesłanki - jakoś tam nie ma m do Kościoła przekonania ale to tam już jego sprawa. Bardzo dobra atmosfera nie w stylu my mistrzowie będziemy się mędrzyć przed tobą. Wymieniliśmy uwagi choć ja prawdę mówiąc mam o setki mil mniejsze doświadczenie niż oni, ale swoje zdanie też mam jakiś wyrobione. Trenowaliśmy różne zachowania w parterze. Jiu Jitsu ma raczej rozwiązania mniej chamskie rozwiązania niż kravka więc każdy pokazał co by zrobił w danej sytuacji (z tym że ja mniej bo kravka to raczej malo miała technik w parterze).
Niedawno tez otrzymałem zaproszenie na trening do dwóch kolesi trenujących ludzi jakieś tam pszczyńskie historie - kung-fu, do tego ponoć kick dochodzi oraz jest jakaś wersja combat. Zobacze co tam się będzie działo.
Podobno w Rzeszowie ma być Welton Ribeiro 3 dan w bjj - jeśli zupełni laicy w patrzerze mogą uczestniczyć możliwe że się tam pojawię - zobaczymy jeszcze musze się upewnić co i jak. To byłby mój pierwszy kontakt z bjj ale co tam napewno warto popróbować choć jeden raz.
Cóż mogę powiedzieć - najlepiej znaleźć swoją nisze i tego się trzymać,ale zawsze można się też spróbować czegoś innego. Wiadomo że trzeba uważ ać na tzw wszystko i nic zarazem. Warto jednemu poswiecić więcej czasu (czy tam 2 rówolegle) bo jak się tak zaczenie bełtać to z niczego się nic nie wyniesie, ale nie ma co sie zamykać i ślepo wszystko odrzucać. Kick mi się podoba i niejako trenuje go bo nie mam muay thai pod ręką ale kto wie co wybrałbym gdybym miał możliwość. Musiałbym popróbować. Jak na razie treningi kicka sprawiają mi radość i daję z siebie wszystko na treningach.Mam zamiar wynieść z tego jakieś większe doświadczenia i dlatego myślę że trzeba poświećić temu sporo czasu. Na zawody pewno nie pojadę i nie wiele osiągnę (bo to już 25 latek i późno zacząłem) ale tak dla własnej przyjemności.
To sie mi gadanie otworzyło.
Przepraszam za przynudy.
Podsumuję tylko jeszcze
Szukajcie próbujcie i wyciągajcie wnioski. Może to co robicie jest dla was najlepszym rozwiązaniem a może nie - spróbujcie a się dowiecie..
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
na moje dobrze jest cwiczyc np kicka przed muay thai , ogolnie nie cwiczylem nigdy muay thai bo nie ma w moim miescie za bardzo ale z tego co slyszalem to treningi sa ciezkkie... wiec lepiej wpierw jakos fizycznie sie podszkolic.

co sadzicie o czyms takim?

-3 miesiace kick x 2/tyg
-potem 3 miesiace kick 3x/tyg
-potem 3 miesiace kick 2x/tyg , muay thai 1x/tyg
-i potem juz 3x albo 2x/tyg muay thai

taki roczny jakby plan treningowy
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Może nie jestem doświadczony w tych sprawach, ale wydaje mi sie że to nie do końca dobry pomysł, bo możesz najpierw nabrać wszystkich nawyków jakie sie posiada trenując KB i potem trenując Mt ciężko Ci się bedzie ich pozbyć. Np u mnie(MT) jest taki jeden Kick boxer który nogi trzyma na sporym wykroku, podczas gdy w MT nie stoi się raczej z małym przekrokiem tylko a nie przednia noga do tylniej jest w linii prostej :wink: (może nie wszyscy skumają , o jakoś zamieszałem i nieumiem tego lepiej zobrazować :D )
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Ja podsumuje to na swój sosób :)

Jeżeli chodzi o kobiety & MT sądze że nie jest to problem... Jest to moja subiektywna ocena, ale kobiety z natury mają mniej siły... uważam iż MT jest mniej siłowy ( lowkick działa na zasadzie bata, a nie mięśni jak w roundhousie ) dla dziewczyny może być to bardzo pomocne... poza tym lubie kobiety które zajmują się takimi żeczami 8)

Dlaczego na każdym forum gdy napotyka się post jaki styl wybrać, każdy odpowiada "Przejdź się i wybierz co Ci pasuje"... ponieważ każdy może brać się za boks, za karate, z kb albo nawet za BJJ dlatego że ma na to zajawke... ale zawsze w podświadomości czuję się jakiś styl i czuje się niesamowitą chęć spróbowania się w tym. Jeżeli podświadomośc nam podpowiada w taki sposób, to sądze że niema sensu się ograniczać, tylko trenować ten styl do którego nas najbardziej ciągnie.

A co do chodzenia na kb i MT to sądze że jest to zły pomysł... w kb przednia stopa jest cała na ziemi a tylna na palcach, a w MT dwoma stoi się na palcach... tak samo jest różnica między wykonywaniem lowkicka a roundhousa. Garda też strasznie się zmienia... niema sensu łączyć dwóch styli tylko jeden ćwiczyć :D

Pozdro
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Aha :D właśnie wróciłem z treningu i bolą mnie troszke piszczele :-) ale jeżeli nie razi to kobiety i ma ona upór to zachęcam do MT
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobiety i MT...
Małgorzatko jeśli interesuje cię MT to zamiast wysłuchiwać tych wszystkich wywodów na temat strategii przechodzenia z KB na MT czy tam o obiciach piszczeli tudzież innych części ciała, poprostu zobacz który klub ci najbardziej pasuje i zacznij chodzić na treningi. Wtedy sama zobaczysz jakie są treningi tej SW :wink:

P.S. Zapewniam że koledzy z klubu raczej nie będą od razu na tobie trenować lowkicków i kolan :wink: u nas w klubie naprawde dziewuchy (aktualnie to 1) nie mają źle :)

PowodzeniaŻyczĘ 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024