Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening, sol i zdrowe odrzywianie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

trening, sol i zdrowe odrzywianie
ciagle slysze, o tym ,ze sol to biala smierc.

ale ostatnio mam b. intensywne treningi jj, dodatkowo trening aerobowy (biegam, plywam i chodze na silownie). bardzo sie przy tym poce.
po treningu zauwazylem, ze "szukam" instynktownie slonych rzeczy.

z jednej strony duzo soli wydalam, ale z drugiej nie wiem czy i jakie ilosci powinienem jej spozywac.
jakie sa wasze spostrzezenia?

wiem np. ze survivalowcy zalecaja na dlugie marsze, szczegolnie w upaly(pustynia, dzungla) do dodawania soli do wody.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie
Możesz mieć niedobór sodu w organizmie, bo po treningu zwykle instynktownie powinno się szukać kalorii (czyli "na chłopski rozum" rzeczy słodkich, bo chodzi o węglowodany).
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie

z jednej strony duzo soli wydalam, ale z drugiej nie wiem czy i jakie ilosci powinienem jej spozywac.
jakie sa wasze spostrzezenia?


O ile sie orientuje, to izotoniki sa tak sformulowane zeby uzupelnic braki soli mineralnych (roznych, nie tylko soli kuchennej) w organizmie do optymalnego poziomu.

Z mojego wlasnego doswiadczenia to dziala - pijac izotoniki po treningu nastepnego dnia jestem w duzo lepszym stanie niz pijac inne plyny. Jak nie mam izotonika, to staram sie pic wode mineralna o jak najwyzszym stopniu mineralizacji.

Tak ze osobiscie wydaje mi sie ze izotonik albo woda mineralna stanowia lepsze (zdrowsze i bardziej kompletne) rozwiazanie niz obzeranie sie slonymi rzeczami.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ODŻYWIANIE się pisze, nawet w nazwie fora jest, ludzie nauczcie sie, że są wyjątki w języku polskim !!!!!! w każdym temacie ten sam ortograf ehhh
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie
ODZYWIANIE- faktycznie moj blad. moze to ktos poprawic?
jestem dyslektykiem (jestem szczery i mam na to papiery) nie rozpoznaje z-rz i h-ch i zjadam koncowki wyrazow, choc staram sie sprawdzac za kazdym razem co pisze. pozatym ostatnimi czasy mam raczej ®zadki kontakt z jezykiem polskim...

jakie izotoniki? np. izostar? z tego co pamietam to w skladzie ma glownie witaminy (moge sie mylic). sam pije multivitamine z woda mineralna, wiec teoretycznie bilans powinien sie wyrownac...
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie

jakie izotoniki? np. izostar? z tego co pamietam to w skladzie ma glownie witaminy (moge sie mylic). sam pije multivitamine z woda mineralna, wiec teoretycznie bilans powinien sie wyrownac...


W Niemczech z tego co pamietam najlatwiej kupic isostar i gatorade. Na mnie osobiscie isostar dziala, gatorade nie bardzo. Z tego co pamietam, to w izostarze oprocz witaminek sa rownierz jakies sole mineralne.

Z tego co sie orientuje to napoje izotoniczne, w tym isostar, sa tak sformulowane ze zawarte w nich sole mineralne organizmowi latwniej sie przyswaja niz np. z wody mineralnej.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie
Radze zainwestowac w jakies witaminki z mineralami lub preparat z samymi solami mineralami - farmaceuta powinien doradzic co bedzie dobre. I pic wode mineralna. Wiecej niz pijesz teraz ;)

Napoje izotoniczne to niezle rozwiazanie, ale dosyc drogie. Moze lepiej zabrac wode na trening?

Masz ochote na slone pozywienie? smialo, posól. Jako ze podobno sol kuchenna jest niezdrowa (ja ją tam lubie ;) ) to nie przesadzaj.
Pozdrawiam
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening, sol i zdrowe odrzywianie

......


Jesli Cie to drazni to pisz na priv - zgodnie z regulaminem - do osoby ktora robi bledy. Tobie sie nie zdaza?? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024