Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogrzewacz kieszonkowy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
Wygląda to solidnie, może faktycznie warto się rozglądnąć za takim czymś bez azbestu.
  • 0

budo_eld
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
A co polecanie na ten sezon?

Czy ktoś używał takiego okrągłego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jak mocno grzeje? Ten elektryczny zapłon się sprawdza?

Czy taki West da więcej ciepła: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A może lepsze efekty da taki węglowy: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Dobrze się pali taki wkład? Nie gaśnie? Jak z temperaturą?
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
to cos okraglego, to super skomplikowane i nieskuteczne badziewie a do tego bardzo drogie, chyba lepiej nie ryzykowac.

druga grzalka katalityczna na benzynke jest fantastyczna, pozera mikroskopijne ilosci paliwa, czyli ok. nakretki na 8-12 h grzania, i jest to grzanie konkretne powyzej 50st C.
natomiast nie mozna tego uzywac w pomieszczeniach zamknietych, bo sie mozna zaczadzic.
oprocz tego jak sie nosi na piersi pod kurtka to opary ida do gory i przez kolnierz wydostaja sie prosto w nos uzytkownika - przy poruszaniu sie, nie ma problemu bo opary sa rozwiewane, natomiast przy siedzeniu w miejscu bezwietrznym jest gorzej i bol glowy murowany.

grzalka na wegiel jest bardzo slabiutka i szybko gasnie. nie warta swieczki.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
Fredi
Z tym zaczadzeniem to przesadzasz trochę. :wink:
  • 0

budo_eld
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
Czyli wychodzi na to, że ten środkowy będzie najlepszy. A może jeszcze jakiś inny? Wcześniej myślałem o tym okrągłym. Wyglądał na dosyć nowoczesny i dopracowany. Naprawdę taki nieskuteczny? Węglowy oczywiście odpada całkowicie.

PS.Te spaliny aż tak dokuczają? :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
ogrzewacz chemiczny us army - pod taką nazwą chyba chodzi to w internecie - dla mnie właśnie ten jest najlepszy

Dołączona grafika
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
Gkozi
Coś bliższego proszę. :)

PS.Te spaliny aż tak dokuczają? :)

Bez przesady.
Fakt, że trochę capi benzyną, ale spokojnie da się wytrzymać. Ten okrągły, to faktycznie zbędna komplikacja. Wiadomo, że najlepsze rzeczy są możliwie proste. :wink:
Dopłacasz w cholerę kasy, tylko za to, że to cacko ma zapłon elektryczny i lejek. Jak dla mnie bez sensu.
Jeśli chodzi o wydajność, to się nie wypowiadam, bo nie testowałem.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
działa podobnie jak te malutkie jednorazowe rozgrzewacze do rąk/nóg szczelnie zamknięte aktywowane powietrzem

ma w sobie żelazo, magnez, węgiel i chyba celulozę - po dodaniu wody w obecności tlenu zaczyna się przyśpieszone rdzewienie [tak samo tylko bardziej gwałtownie działają FRH z MREsów]

wlewasz około 2 łyżki wody i masz z 8 godzin ciepła, praktycznie bez zapachu, może coś co bym opisał jako ... ciepły metal :D

i takiego grzania jest na około 80 godzin

przy cenie w granicach 9 zł to chyba całkiem tanio


wada - jesli już to ciężar - w końcu składniki swoje ważą
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
Cassini: moze inni sa mniej wrazliwi na spaliny ode mnie, bo lubie swieze powietrze, ale gdy siedzisz np. na ambonie i grzalka wisi spokojnie na piersi pod kurtka, to wtedy jedyny otwor wentylacyjny znajduje sie tuz pod twoja broda i spaliny ida prosto w nos. 2 godziny takiego wachania i bol glowy gwarantowany. A wiadomo ze gdy grzalka wisi w okolicach serca tudziez splotu slonecznego to najlepiej rozgrzewa organizm.
Oczywiscie mozna grzalke zawsze schowac do zewnetrznej kieszeni na piersi, wtedy inaczej sie ulatniaja gazy, albo do kieszeni bocznej razem ze zmarznieta łapą.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)

Cassini: moze inni sa mniej wrazliwi na spaliny ode mnie, bo lubie swieze powietrze, ale gdy siedzisz np. na ambonie i grzalka wisi spokojnie na piersi pod kurtka, to wtedy jedyny otwor wentylacyjny znajduje sie tuz pod twoja broda i spaliny ida prosto w nos.

Ja używałem raczej w terenie i nie siedziałem spokojnie, co najwyżej stałem. :wink:

2 godziny takiego wachania i bol glowy gwarantowany.

Pewnie zależy od wrażliwości poszczególnych osób, bo mnie nic nigdy nie było. Tu raczej nie chodzi o zaczadzenie się w pomieszczeniach zamkinętych (czyli zatrucie tlenkiem węgla), tylko o reakcję na ulatniające się węglowodory.
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogrzewacz kieszonkowy :)
ostatnio jak byłem na rybach to za ogrzewacz kieszonkowy posłużyła mi latarka huntlight, która nieżle się nagrzewa gdy świeci
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024