Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pekin 2008!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Pekin 2008!
Pekin na horyzoncie judoków

Igrzyska olimpijskie w Pekinie są punktem docelowym pracy nowych trenerów reprezentacji polskich judoków. W ubiegłym tygodniu prowadzenie męskiej reprezentacji mężczyzn Zarząd PZJudo powierzył Marianowi Tałajowi, drużyny kobiet - Jerzemu Dodzianowi.


Pierwsza analiza pracy trenerów nastąpi do 30 czerwca 2006 roku, poinformował prezes PZJudo, Andrzej Falkiewicz. "To dobry termin. Wówczas będzie się można pokusić o ocenę, jako że za nami będą dwa turnieje o mistrzostwo Europy, a także mistrzostwa świata" - podkreślił.

Zdaniem Andrzeja Falkiewicza wówczas będzie też można odpowiedzieć na pytanie, czy trenerzy przyjęli dobry kierunek pracy w przygotowaniach do igrzysk w Pekinie, w 2008 roku, w tym i do najważniejszych imprez w poprzedzającym roku - ME i MŚ, które to turnieje będą zarazem kwalifikacjami olimpijskimi.

Trenerzy kadry, jak powiedział prezes związku, winni szczególną uwagę przywiązywać do pracy z młodymi judokami, mającymi dzisiaj 19-23 lata. To oni, tacy jak np. Tomasz Bałanda, Tomasz Kowalski, Krzysztof Węglarz, Paweł Żydak czy Urszula Sadkowska mogą w pekińskich igrzyskach pokusić się o sukcesy.

Trzeba uniknąć błędów popełnionych w przeszłości, gdy z młodych wiekiem zawodników o olimpijskie nominacje do Aten ubiegali się tylko Grzegorz Eitel i Tomasz Adamiec, dodał.

Prezes Falkiewicz liczy na współpracę trenerów. Poinformował, iż swymi doświadczeniami w pracy z kadrą judoczek podzielił się już były trener reprezentacji Radosław Laskowski z obecnym, Dodzianem. Deklarację współpracy złożyli także Tałaj i poprzedni trener reprezentacji mężczyzn Wiesław Błach, obaj przed laty znakomici polscy judocy.

Nowi trenerzy zostali wybrani drogą konkursu. Najbardziej "przegranym" był Błach, który w konkursie złożył swój program pracy z kadrą i kobiet, i mężczyzn (w przeszłości, oczywiście oddzielnie, prowadził obie reprezentacje). W oczach członków komisji konkursowej uzyskał takie samo uznanie, jak Tałaj; podobnie w rywalizacji z Dodzianem. Zarząd jednak powierzył funkcje trenerów kadry rywalom Błacha.

Nowym kierownikiem szkolenia został Ryszard Janiszewski, jedyny w konkursie kandydat na to stanowisko. O funkcję trenerów kadry ubiegało się po pięciu szkoleniowców.

Andrzej Falkiewicz poinformował również, iż Polska stara się o organizację w 2007 roku ME w kategorii open, co wiąże się z jubileuszem 50-lecia PZJudo, która miałyby się odbyć w Warszawie. Natomiast mistrzostwa Polski w roku jubileuszu organizowałaby Łódź, gdzie odbyły się pierwsze oficjalne MP.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No mozna sobie teraz pogdybac kto bedzie mial teraz szanse pokazac sie swiatu. Panow trenerow czeka sporo roboty by polskie judo zaczelo blyszczec. Kto waszym zdaniem z mlodego pokolenia bedzie mial szanse wypromowyc sie w najblizszych latach?
Chcialbym zeby cos sie tez ruszylo w dwoch najwyzszych wagach, miejmy nadzieje, ze na arenie miedzynarodowej objawia sie nowe talenty z Polski.

Tak czy siak trzymam za Was kciuki i zycze powodzenia! :)

(Lubicz jak znowu w skladzie na Pekin wrzucisz mi polowe Gwardii to ci spale dom :wink: :) )

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć...

Zgłaszam więc swoją kandydaturę!
  • 0

budo_lubicz-wroclaw
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gwardia-Wr0cLaw 71

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
No spoko pal pal :D

moja kandydatura to Błach albo Bałanda, albo Żydak albo Kręciel

nie wiem jush sam
  • 0

budo_j4r0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
Oczywiście nie może w Pekinie zabraknąć KRZYSZTOFA WĘGLARZA trzeciego na MISTRZOSTWACH ŚWIATA w 2004 roku na WĘGRZECH w BUDAPESZCIE, dodam że jako jedyny z polskiej kadry juniorów zdobył medal :twisted:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[url]http://judo.ippon.org.pl/articles.php?id=27[url]
  • 0

budo_lubicz-wroclaw
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gwardia-Wr0cLaw 71

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
Jak dla mnie Węglarz nie pojedzie na Olimpiade

Sa lepsi.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
ma jeszcze troche czasu chlopak, moze sie wyrobic!

zauwazylem, ze nie wymieniacie Krawczyka, Wilkomirskiego, Balandy, Karwackiego! nie wydaje sie wam, ze moja cos jeszcze do powiedzenia?

jak myslicie, kto z mlodych +100 ma jeszcze szanse sie wylansowac?
  • 0

budo_j4r0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!

Jak dla mnie Węglarz nie pojedzie na Olimpiade

Sa lepsi.


poczekaj stary poczekaj jeszcze się zdziwsz gdyby Węglarz nie miał żółtaczki to nie wiem czy byliby tacy lepsi.
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
Ja licze na Krzycha... :D
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
Tengu: ... Trzeba uniknąć błędów popełnionych w przeszłości, gdy z młodych wiekiem zawodników o olimpijskie nominacje do Aten ubiegali się tylko Grzegorz Eitel i Tomasz Adamiec, dodał.
(to oczywiście tylko cytat z prasy a nie słowa Tenga :) )
Kręciel: Jak już przystało na piss-makerów (żurnalistów), jest tu duża nieścisłość! W zeszłym roku w kwalifikacjach do IO brało udział więcej młodych zawodników i zawodniczek, np.: Gośka Bielak, Ula Sadkowska, Monika Cabaj, Artur Kłys, Łukasz Bałanda, Łukasz Błach... Jednak nie każdy miał swoją szansę :X

lubicz-wroclaw: Jak dla mnie Węglarz nie pojedzie na Olimpiade. Sa lepsi.
Kręciel: Może i nie pojedzie ale jak na razie jest najbardziej utytuowanym dwudziestolatkiem w tej dyscyplinie w Polsce więc jakie masz podstawy żeby glosić takie opinie?
  • 0

budo_lubicz-wroclaw
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gwardia-Wr0cLaw 71

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin 2008!
Nie mam podstaw tylko tak mi sie wydaje ;)

obstawilem swoje typy a na węglarza nie stawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024