Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
mniej wiecej tak to mozna ujac. nic nowego nie naucza, poziom aikido jest wyzszy w europie niz w japonii.. a fizycznie rzecz biorac to jak zaplacisz to i tak dostaniesz certyfikat.
zreszta - problemy z hq japan sa dla ludzi ktorzy prowadza wlasne sekcje i sa w okolicach 6 dana i nie posiadaja nauczyciela. Bo, jezeli prowadzisz klub/sekcje/ i masz 1-4 dan, a masz nauczyciela, to problem z glowy. On cie bedzie promowal na wyzsze stopnie, bo bedzie tym zainteresowany. Finansowo, szkoleniowo i dla swojej wlasnej renomy.
Jak napisal buijn - stopnie to sprawa pomiedzy nauczycielem a uczniem i czlowieka majacago zalozmy 6-1 kyu nie powinno obchodzic ,czy jego kyu ma autoryzacjie z hq czy nie.. po co? dla komfortu psychicznego? jezeli tak to kto jet wazniejszy dla niego? hq czy jego nauczyciel?
tak wiec pisanie ,ze ktos nie moze egzaminowac.. to po prostu wtulanie ciemnoty. Przez kilkanascie lat [podejrzewam - i zapewne slusznie] hombu dojo nie wie nic o stopniech kyu w pl.
W polowie lat80-tych M. Osinski zdyskwalifikowal wiekszosc klubow w pl - bo mu sie nie podobaly. Czym dosyc skutecznie wstrzymal rozwoj aikido w pl. Sytuacja sie powtarza.

Aha, czyli myslenie o hombu dojo to najgorsze co moze spotkac aikidoke. Nie wiedzialem, znaczy ze caly czas zylem w klamstwie


jak najbardziej tak.
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

...jezeli prowadzisz klub/sekcje/ i masz 1-4 dan, a masz nauczyciela, to problem z glowy. On cie bedzie promowal na wyzsze stopnie, bo bedzie tym zainteresowany. Finansowo, szkoleniowo i dla swojej wlasnej renomy...


Myślałem że stopnie nadaje się "za coś" a nie dla własnej renomy. Naprawde nie chciałbym mieć nauczyciela który będzie mnie promował dla włąsnej kasy czy renomy.

Od treningów jescze jest kilka ważniejszych dla mnie spraw w życiu i nie uważam żeby czyjkolwiek system wartości był powodem do krytykowania go. Od takiego myślenia już tylko krok do Świętej wojny.
  • 0

budo_{o}
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
Dodajmy jeszcze - jak zdasz na jakiś stopień, to wcale nie staniesz się innym człowiekiem - i to niezależnie od autoryzacji egzaminatora. Co innego, jak nie zdasz :)

Robert J. Krac także nie stał się innym człowiekiem z chwilą wystąpienia z PFA...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

Myślałem że stopnie nadaje się "za coś" a nie dla własnej renomy. Naprawde nie chciałbym mieć nauczyciela który będzie mnie promował dla włąsnej kasy czy renomy.

to idealizm.. nie ma czegos takiego. dla yjasnienia. okreslnie dla renomy.. kazdy z nauczylieli jest zainteresowany lub powinien byc zainteresowany podnoszeniem umiejetnosci swoich uczniow. Inaczej wyglada dojo gdzie w pierwszym rzedzie siedza hakamy,niz stado odzianych na bialo peonow. ten pierwszy rzad swiadczy o renomie nauczyciela. Nauczyciel bedzie przyjezdzal czesciej ( o ile jest z zewnatrz) znacznie czesciej gdy widzi chec progresu. Poza tym to tez kolo napedowe dla niego, bo musi sie liczyc z wzrastajacym poziomem w danym klubie.

Od treningów jescze jest kilka ważniejszych dla mnie spraw w życiu i nie uważam żeby czyjkolwiek system wartości był powodem do krytykowania go. Od takiego myślenia już tylko krok do Świętej wojny.

ba.. zmienic forum , bo to miejsce dla ludzie gdzie aikido jest wazna czescia zycia, a co do krytkowanie - to istota forum dyskusyjnego.
radze szybko zejsc na ziemie z oblokow idealizmu
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

ba.. zmienic forum , bo to miejsce dla ludzie gdzie aikido jest wazna czescia zycia, a co do krytkowanie - to istota forum dyskusyjnego.
radze szybko zejsc na ziemie z oblokow idealizmu


Nie napisałem że Aikido nie jest dla mnie ważne - napisałem że nie jest najważniejsze.

Nie sądzę żeby krytykowanie było istotą dyskusji - wymiana poglądów nie musi byc podszyta chęcią nieustannego dopiekania rozmówcy. Choć zdaję sobie sprawę że tak dyskutować jest najprościej i są ludzi ektórzy inaczej nie potrafią.

Podobnie nie sądzę żeby promowanie sowich uczniów dla własnej renomy było cokolwiek warte. I znów zdaję sobie sprawę ze takie wypadki zapewne się zdażają (nie tylko w Aikido) - Ja osobiście jestem zwolennikiem systemu w któym wogóle nie ma stopni. Są tylko dwa kolory pasów (czarny i biały) i to nauczyciel decyduje kiedy i kto może założyć czarny pas. Ale oczywiście to wymaga dużej dyscypiny od wszystkich i poważnego podejścia.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
tak.. a potem nauczyciel ci zrobi glupi zart ci nie pozwoli ci zalozyc czarnego pasa nigdy.
porzuc chlopie te hippisowskie idealy, rzeczywistosc jest brutalna. Poza tym masz jakis arument w stosunku co do tego co napisalem czy tylko takie sobie gadanie.. ze krytykowanie jest be itd, i inni ludzie nie potrafia..
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
ok. Napisze więc tak żebyś zrozumiał, bo widzę że masz problemy z czytaniem między wierszami.

1) Zależy mi na ćwiczeniu w klubie który ma błogosławieństwo Hombu - chyba mam prawo do takiego zdania. Padło takie pytanie więc odpowiedziałem.

2) Co z tego że nei dostane nigdy czarnego pasa? Nie ćwiczę dla kolejnego stopnia, dla innego koloru pasa - ćwiczę dla siebie. Pewnie Cie zaszokuję ale nie ćwiczę z myślą o praktycznych zastosowaniach - bo na zdrowy rozum, jęsli siedzę 10h dziennie przed kompem w pracy a potem ide na trening który trwa 1,5h to ...sam chyba rozumiesz.

Być może nasze rózne poglądy wynikają z różnego podejścia. Ja lubie Aikido - bo jest piękne, bo mogę się zmęczyć, bo się rozwijam.

Ty widzę ćwiczysz dla pasa, stopnia, kasy i renomy - no cóż dziwi mnie zatem że to Ty powiedziałeś że aikido jest dla Ciebie najważniejsze.

Pozatym system o któym napisałem chyba nie wywodzi się z tradycji hippisowskiej tylko o ile wiem to był kiedyś dawno teu stosowany w japonii, ale to bez znaczenia. to też kolejny mój pogląd do którego mam przecież prawo.


Pozdrawiam Cię
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

tak.. a potem nauczyciel ci zrobi glupi zart ci nie pozwoli ci zalozyc czarnego pasa nigdy.
porzuc chlopie te hippisowskie idealy, rzeczywistosc jest brutalna. Poza tym masz jakis arument w stosunku co do tego co napisalem czy tylko takie sobie gadanie.. ze krytykowanie jest be itd, i inni ludzie nie potrafia..


Co znaczy ze nie pozwoli? Skoro sie zdaje na stopnie dan to nie po to by nauczyciel Ci nie pozwolil nosic czarnego pasa...Jesli to dobry nauczyciel to relacje miedzy nim a tobą opieraja sie na przyjacielskich stosunkach i wzajemnym szacunku. Jesli tak nie jest to darowałbym sobie takiego sensei...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

1) Zależy mi na ćwiczeniu w klubie który ma błogosławieństwo Hombu - chyba mam prawo do takiego zdania. Padło takie pytanie więc odpowiedziałem.


no to takiego klubu w pl nie ma

Ty widzę ćwiczysz dla pasa, stopnia, kasy i renomy - no cóż dziwi mnie zatem że to Ty powiedziałeś że aikido jest dla Ciebie najważniejsze.


no to bzdura jest :)

Pozatym system o któym napisałem chyba nie wywodzi się z tradycji hippisowskiej tylko o ile wiem to był kiedyś dawno teu stosowany w japonii, ale to bez znaczenia. to też kolejny mój pogląd do którego mam przecież prawo.

no i to wlasnie jest idealizm.. bo tak bylo kiedys.. to se ne vrati i nie ma o czym mowic. Pisanie o tym ,ze sie krytkuje kogos , bo ma inne poglady - to ieologia hippisowaska. Tym bardziej, ze nie padaja zaden argumenty tylko odwolujesz sie do idealow i tego, ze tak drzewiej bywalo. Jednoczesnie " niektorzy ludzie nie rozumieja" itd.. jak to mozna interpretowac? "bo widzę że masz problemy z czytaniem między wierszami. " - a jak to? mozesz rownie dobrze napisac , ze jestem glupi, bo nie wiem co poeta mial na mysli.
generalnie z jednej strony chore idealy a z drugiej hipokryzja i brak argumentow
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

Co znaczy ze nie pozwoli?


to tryb przypuszczajacy, w sensie hipoteza
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
Dyskusja stała się nieco "jałowa", ale specjalnie dla Ciebie małe wyjaśnienie.


..."bo widzę że masz problemy z czytaniem między wierszami. " - a jak to?...


Już tłumaczę:

Napisałem:

..."nauczyciel decyduje kiedy i kto może założyć czarny pas. Ale oczywiście to wymaga dużej dyscypiny od wszystkich i poważnego podejścia... "


Na co ty odpowiedziałeś:

..."tak.. a potem nauczyciel ci zrobi glupi zart ci nie pozwoli ci zalozyc czarnego pasa nigdy.
..."


Albo poważne odpowiedzialne podejście albo głupie żarty. Przy czym nie ma tu ani słowa że szukam takiego klubu, że bedę walczył o wprowadzenie takiej ideii - poprostu taka najbardziej mi odpowiada.

Z tym że moja wina ...to nie było między wierszami - przepraszam. To było napisane wprost.

Zresztą nie wazne po co się kłucić.

Wszystko zaczęło się od banalengo pytania "po co to komu" na które odpowiedziałem że MI akurat na tym zalezy. I może na tym poprzestańmy.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
then ok :)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
Wypowiedź Pana Prezydenta trochę mnie zdziwiła. Chodzi o egzaminowanie np. na stppnie uczniowskie KYU. Dlaczego egzanimy zdawane u mistrzów którzy odeszli z PFA są nieuznawane. Zastanawiam więc się dlaczego np. egzaminy przeprowadzane przez zagranicznych nauczycieli w Polsce są ważne. Przecież ci mistrzowie mają wysokie stopnie mistrzowskie i wydaje mi się, że mogą egzaminować kogo chcą i gdzie chcą.
Może się mylę ?
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

Dlaczego egzanimy zdawane u mistrzów którzy odeszli z PFA są nieuznawane. ?


Chodzi oczywiście tylko o egzaminy przeprowadzane po odejsciu z PFA :)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

Dlaczego egzanimy zdawane u mistrzów którzy odeszli z PFA są nieuznawane. ?


Chodzi oczywiście tylko o egzaminy przeprowadzane po odejsciu z PFA :)


Nie chodziło mi tu o przeszłość, bardziej interesuje mnie przyszłość. Czyli egzaminy którę będą dopiero się odbywały.
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
Hmm a Hombu w ogóle interesuje się stopniami kyu?
Jak masz nauczyciela np Kanetsuke sensei, to on chyba wedle własnego poglądu nadaje stopnie mistrzowskie, a headquater tylko podpisuje i bierze pieniądze. Więc jeżeli Shihan uznawany przez hombu będzie reflektował stopnie kyu i egzaminował osoby z PSA na stopień mistrzowski, nie będzie miało znaczenia czy dziś Hombu coś uzna czy nie.
Ale ja tak sobie gdybam, bo nie wiem jak to jest na prawde... i w sumie to nie mój problem :) .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?
naprawde jest tak jak napisalem powyzej. panowie z red.bud wtula ciemnote i szerzy zabobony
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś się dzieje w PFA czy się nic nie dzieje ?

Jednocześnie dla porządku przypominam, że osoby, które odeszły z PFA utraciły prawo do egzaminowania na stopnie kyu i dan aikikai w Polsce.

Kto chce i umie niech sam czyta i ma własne zdanie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024