Skocz do zawartości


Zdjęcie

maczeta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

maczeta
Witam !
Mam nasępującą zagwozdkę i chciałbym się poradzić. Otóż potrzebuję bardzo, ale to bardzo wytrzymałej maczety najlepiej od razu z piłką na górze klingi(selekcyjna rekultywacja nieużytków - małe brzózki (mnóstwo), krzaczory, chwasty, gałęzie itp.)
Co byście polecili (bardzo proszę) o indywidualne typy z jakimś uzasadnieniem. Wiem, że o maczetach trochę było, ale chodzi mi o naprawdę woła roboczego a nie zachwycajkę (estetyka nie gra roli, 100% najważniejsze walory użytkowe) - a propos, długość najlepiej 33 - 43 cm około, grubość ostrza ze 4 mm.
Pozdrawiam
Igor
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
A to kolega brał pod uwagę : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

edit

bez piły ale za to solidne jak ....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Dzięki Kangoo ale
poz. 1. B. ciekawa, ale za krótkie, jeszcze 10 cm by się ostrza przydało.

poz. 2. Za cienkie ostrze. Model Bolo tej samej firmy padł po 4 dniach (marna stal - szczerbi się po 15 minutach pracy, wygina :evil: , korozja szybsza niż myśl, beznadziejny chwyt - ręka do wymiany czyt. odpoczynku co 15 min, całkowicie do wymiany po 3 godz. :? ) Może jakieś Ontario nie wiem. Przyznam, że temat maczet jest mi obcy, ale po paru dniach pracy Bolo zrozumiałem, że nie ma miejsca na kompromisy)
Najlepszego
Igor
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Typowa maczeta to raczej na roślinność zieloną typu pnącza,a na tego rodzaju prace to zdało by się coś cięższego. Ja do prac na zarośniętej działce kupiłem kukri machete od CS i węglówka sprawdza się niezawodnie. Nie straszne jej konary i korzenie. Prace nisko przy ziemi nie powodują szczerb ani rażącej utraty ostrości sprzętu w kontakcie z piachem. Do takiej tyry dla mnie numer 1
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Raffi
Wyżej napisałem, że też używałem CS z tym, że Bolo, ale mnie tak wku...ła, że jej resztki cisnąłem w cholerę. Chodzi mi o coś, co ma profilowany (na średnią dłoń) chwyt i nie trzeba tego ostrzyć co 15 min. Poza tym, uniwersalna w miarę, czymś cięższym to po jakimś czasie i zmieniających się typach krzaczorów to sobie ręce i nogi poucinam. I żeby nie było wątpliwości, to co można było "wykończyć" siekierą i toporkiem już załatwione.
Tym niemniej dzięki wielkie za odpowiedź.
Igor
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Też myślałem o CS kukri z węglówki , ale akurat nie nawinął mi się link ,a to ruskie robi wrażenie !
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Cold Steel kukri machete.
wygodny chwyt
nie ma piłki
ale z tego co opisujesz to średnio maczety Ci trzeba
typowa maczeta to do karczowania przejść w zielonej roślinności
kukri ma wyważenie lepsze do dziabania i cięższej roboty
jeżeli to co podalem uznasz za za cienkie
to kup LTC kukri
niestety wydatek rzędu 600 pln
ale masaktycznie rozpierdlatorski sprzet nie do zajebania
jeżeli kształt kukri Ci nie odpowiada i cena
to polecam
Becker BK9
tańszy ale wół roboczy.

osobiście uważam że jednak duzy nóż czy maczeta i piła albo siekiera - najlepiej na tym wyjdziesz.
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Kolego Kangoo - to ruskie to ta poz. 1 ? U mnie słabo rysunek wyświetla, byłem w stanie przeczytać tylko parametry na alercie
Kolego Blacha - gdzie można dostać to LTC kukri, zapomniałem dodać, że cena właściwie roli nie gra, potrzebuję coś naprawdę hard, w CS przestałem wierzyć po 4 dniach
Dzięki za odzew
Igor
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
troche offtopic ale słyszałem ze koles zarżnał 2 polaków w Angli maczetą
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta

Kolego Kangoo - to ruskie to ta poz. 1 ? U mnie słabo rysunek wyświetla, byłem w stanie przeczytać tylko parametry na alercie
Kolego Blacha - gdzie można dostać to LTC kukri, zapomniałem dodać, że cena właściwie roli nie gra, potrzebuję coś naprawdę hard, w CS przestałem wierzyć po 4 dniach
Dzięki za odzew
Igor


Ruskie to pozycja nr 1

Wpisz LtC kukri w googla , to też CS , ale ma atest stowarzyszenia Gurghów -Piękna i mocna rzecz ( Blacha popraw mnie jeśli nałgałem niechcący)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] recenzje LTC Kukri napisana przez Marcina Ogorka.
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kolego Zales, ja naprawdę pytałem poważnie, po przeczytaniu Twojego OT poczułem się jak prawdziwy bandyta :( , no bo po co komu maczeta, jak nie do "zarzynania" w końcu. Fuj :?
P.S. Jest tu też ohydny dział "walka nożem" tam kolega niech zamieści swój post
Bez urazy
Igor
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kolego Zales, ja naprawdę pytałem poważnie, po przeczytaniu Twojego OT poczułem się jak prawdziwy bandyta :( , no bo po co komu maczeta, jak nie do "zarzynania" w końcu. Fuj :?
P.S. Jest tu też ohydny dział "walka nożem" tam kolega niech zamieści swój post
Bez urazy
Igor


Sorry za OT " ohydny dział " :rofl: Ja tam nie zaglądam , ale bałbym się go tak nazwać , masz Chłopie jaja jak arbuzy ! :wink:
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Dzięki Akme !
Recenzję przeczytałem. Zapytam wobec tego inaczej - który z kolegów pracował maczetą (dowolnego typu) co najmniej przez tydzień ciężko w warunkach sprzyjających użyciu tego właśnie narzędzia. Byłbym wdzięczny za opinie tychże, ale oczywiście dziękuję kolegom za linki i propozycje. Z tego co zobaczyłem największe wrażenie zrobił na mnie sprzęt ruski polecany przez Kangoo. Za krótki jednak, przyznaj Kangoo,że 4-5h gięcia pleców nie sprzyja zdrowiu.
Dziękuję, nie spodziewałem się takiego odzewu, wiem więcej...
Igor
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta

P.S. Jest tu też ohydny dział "walka nożem" tam kolega niech zamieści swój post
Bez urazy
Igor


Znam gorsze...
Bez urazy
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Szukaj w sieci słowa PANGA. Używałem afrykańskiej długi czas i nie było problemów. Doskonały kształt i wygoda pracy.
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Jak OT to OT, ja tam zaglądam, toć to teoria tylko, bo ilu zarżnęło kogoś nożem, wątpię czy widział który czy nie daj Boże uczestniczył w szlachtowaniu świni. Bez jaj. MOże zawody jakiej w walce nożem sobie zrobią, forum cholera się skurczy. Tyle tytułem komentarza Kangoo. :) Każdy ma jakieś hobby i to trzeba uszanować i tyle. I dalej pytam poważnie - proszę o kawałek użytkowej stali - polecić mi proszę jeśli można.
Z krwawym pozdrowieniem
Igor
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta

Jak OT to OT, ja tam zaglądam, toć to teoria tylko,


Teoria, bo to internetowe forum. Większość jednak coś tam trenuje z atrapą, część nie. Jest długa lista chętnych na sparingi. Chodzi o to, żeby się czegoś nauczyć, także wymieniając się teorią.

bo ilu zarżnęło kogoś nożem, wątpię czy widział który czy nie daj Boże uczestniczył w szlachtowaniu świni. Bez jaj. MOże zawody jakiej w walce nożem sobie zrobią, forum cholera się skurczy.


No widzisz, chyba nie za bardzo rozumiesz intencje. Mam nadzieję, że jesteś sam sobie w stanie odpowiedzieć dlaczego twoje wypowiedzi są nie na miejscu. A robienie z ludzi K. Rozpruwaczy.... - no coments.

Każdy ma jakieś hobby i to trzeba uszanować i tyle.


Szczerze powiedziawszy to mam to w.....czy szanujesz moje hobby.

Z normalnym* pozdrowieniem
.m.









*jak na razie
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Jumbo ale panga ma chyba te sama rekojeśc co bolo której kolega używał
i wyraźnie mu niepodeszła
co rozumeim bo te plastiikowe rekojeści w maczetach to porażka moim zdaniem

ja 2 tygodnie w lesie używałem maczety kukri
na obozie z dzieciakami więc wycinanie krzaków, rabanie drzewa na ognisko czy przedziabywanie pieńków to codzienność.
40 dzieciaków w lesie i do wszystkiego moje kukri, a ognisko czy kominem codziennie.
tak wiec 2 tygodnie zajeżdżałem swoje kukri
ale to najtańsza i najgorsza wersja
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to o ile wiem maja najtańsze w polsce LTC kukri z Cold steela
nie wiem czy jest na stronie ale jakiś czas temu macałem w sklepie w realu
gdybym nie przejmował sie kasą a mial kupić woła roboczego do rąbania i karczowanai nie zastanawiałbym sie
to moje marzenie, neistety mnie nei stać więc mam tańszą wersje
i tańszą chwale bardzo
więc skoro droższa jest lepsza to marzenie.
jak mnie bedzie stać to kupie sobei z pewnością - w wakacje znowu pare tygodn iw lesie.

tu masz kilka zdjęć mojej maczety
widać że byłą używana, ma przeszlifowany kąt ostrzenia, widać gałązke która nie stanowi problemu i jakieś 4 uderzenia w ok 10 sek ją załatwiają, masz też zdjęcie ze skalą.
Kosztuje 100 pln więc wiele nei ryzykujesz nawet ja kzajedziesz. Jak spodoba Ci sie ten kształt to zawsze możesz kupić lepszą.
Kształt jest dość specyficzny i inaczej sie tym pracuje niż zwykła maczeta - środek ciężkości jest tak że lepiej sie sprawdxza w rąbaniu niż karczowaniu.
Miłego oglądania.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_bieniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: maczeta
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chyba decyduję się na to kukri, które proponuje Blach
Pozdr
Igor
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024