Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biurowy EDC - do 50$


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Biurowy EDC - do 50$
Takowego właśnie poszukuję. Faworyt monochrome okazał się pomimo swej fajności kurewsko ciężki, co go niestety dyskwalifikuje.

Jeśli pomimo użycia opcji "Szukaj" nadal nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie, w założonym przez siebie temacie postaraj się zawrzeć informacje:

- interesuje Cię nóż składany czy z głownią stałą


Składany

- ile pieniędzy chcesz na niego przeznaczyć



50$ w amerykańskim sklepie

- do czego nóż ma Ci slużyć (do kuchni czy do warsztatu, tylko do cięcia czy też do podważania etc.)



Do codziennego, głównie biurowego użytku, zakładam jednakże, że w sytuacji zagrożenia użyję go, tak jak wszystkich innych możliwych narzędzi do samoobrony, nie zamierzam jednak toczyć przy jego użyciu regularnych potyczek.

- jakich rozmiarów ostrze preferujesz



3-3,25", zależy mi na tym, żeby był jak najmniejszy po złożeniu

- jakies swoje propozycje ?


Myślałem o CUDA EDC, ale jest ciężki i nie podoba mi się kształt ostrza. Powinien być drop point albo spear point. Nóż nie może mieć bardzo żłobionej rękojeści, bo jak co do czego przyjdzie to będzie trzymany w uchwycie reverse. Może ten Benchmade: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale najbardziej podoba mi się tani Buck Mayo 173: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i na jego temat chętnie przeczytałbym Wasze opinie. Może jakieś inne sugestie?
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Spyderco Native,
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
BM Pika, Spyderco Dragonfly lub Native
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

Może ten Benchmade: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo fajny nozyk.

Jakby nie to, ze by sie strasznei nudzil, to juz bym go mial.

Spodobal mi sie od razu, jak sie nim tylko moglem pobawic.

Moje 3 centy.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Mam pikę BM jest super, lekki , mocny stal 440C dobrze trzyma ostrość. Za taką cenę warto go nabyć ten nóż używam go na co dzień i nie narzekam.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
No, z tak rozpisanymi kryteriami juz mozna poradzic :)

A co bys powiedzial o benchmade mini griptilian ? pare dolcow drozszy od Twojego pulapu co prawda, ale nozyk pierwsza klasa, Rybak moze potwierdzic na przykladzie duzej wersji gripa.

Inne moje typy: Spyderco Delica i Native (o ktorym bylo juz wczesniej) oba sprawdzone i godne polecenia.

Wreszcie chcialem zaproponowac Benchmade Monochrome, ale doczytalem ze nie chcesz nozyka ze zlobieniami, wiec chyba sienie nada.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
To może spyderco salsa...
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Nie chodzi mi o żłobienia w rękojeści w sensie ozdóbek. Rękojeść nie może być profilowana pod palce - "fingergrove" czy coś takiego, bo to wyklucza uchwyt reverse. Dlatego wszystkie spyderki odpadają. Poza tym mają cześciowo ząbkowane ostrza a wolałbym zdecydowanie plain.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

Poza tym mają cześciowo ząbkowane ostrza a wolałbym zdecydowanie plain.

Nie "maja", tylko "moga miec" ;)

Sa takie i takie wersje.

A Navive to mi sie akurat w reversie trzymalo baardzo fajnie.
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Mam 10210 i nie mogę na niego narzeka, dobrze się trzyma jak jest mokry i nie obciąża kieszeni jak jego większy brat :) jeśłi jesteś leworęczny to będziesz miał problemy z blokadą. płaski szlif łatwo wchodzi w kartony i w kuchni sprawdza się też. cena - przystępna. jeśli chodzi o Bucka to myślę nad zamówieniem więc tu nie poradzę..
Pozdrofka Yahoo
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Mam 10210 i nie mogę na niego narzeka, dobrze się trzyma jak jest mokry i nie obciąża kieszeni jak jego większy brat :) jeśłi jesteś leworęczny to będziesz miał problemy z blokadą. płaski szlif łatwo wchodzi w kartony i w kuchni sprawdza się też. cena - przystępna. jeśli chodzi o Bucka to myślę nad zamówieniem więc tu nie poradzę..
Pozdrofka Yahoo

Aha i stal AUS8 wystarczy do twich zastosowań..
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

Nie chodzi mi o żłobienia w rękojeści w sensie ozdóbek. Rękojeść nie może być profilowana pod palce - "fingergrove" czy coś takiego, bo to wyklucza uchwyt reverse. Dlatego wszystkie spyderki odpadają.

chodzi Ci o reverse edge-in (pikal/pakal)? bo do reverse edge-out spyderco pasuja. wiesc gminna niesie, ze za jakis czas Spyderco ma wypuscic pikal folder, cos a'la Kershaw Talon, tylko lepszy ;) ale jesli bedzie podobny do Talona, to pazurowate ostrze nie za bardzo nadaje sie do codziennego uzytku...
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Jestem praworęczny. Dzięki za wszystkie rady. Zacząłem intensywniej przypatrywać się spyderkom i aktualnie lista potencjalnych nabytków wygląda następująco: Buck Mayo 173 NorthShore, Benchmade 556 Mini Griptilian, Spyderco Centofante III w rezerwie pozostają Benchmade Mini Ambush i Spyderco Native III, którego muszę obmacać, a w military go nie mają. Co Wy na to? :)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

chodzi Ci o reverse edge-in (pikal/pakal)? bo do reverse edge-out spyderco pasuja.


Chodzi mi o uchwyt, gdzie nóż jest trzymany prostopadle do przedramienia w zaciśniętej pięści, a ostrze noza jest skierowane do łokcia.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
A może Delica?
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
pierwsze co mi przyszło na myśl to BM530.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

pierwsze co mi przyszło na myśl to BM530.

No jesli Centofante jest brany pod uwage, to nad 530 tez bym sie zastanowil - wlasnie go mam w kieszeni ;)


Chodzi mi o uchwyt, gdzie nóż jest trzymany prostopadle do przedramienia w zaciśniętej pięści, a ostrze noza jest skierowane do łokcia.

Mnie tez ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Centofante III jest bardzo bardzo bardzo sympatycznym nożykiem, i poleciłbym go już w tej chwili z czystym sumieniem - ale mam wątpliwości co do uchwytu jak żądany (reverse z ostrzem do środka).

Mogę go obmacać pod tym kątem najwcześniej ok. 17:30, jak spotkam się z dziewczyną 8) Swoją drogą to użytkuje go ona w biurze, i ponoć do otwierania kopert jest niezastąpiony :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Myslales nad Kershaw Sapphire ??
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Tak, bo ostatnio ktoś sprzedawał i nawet mnie zaciekawił. Chcę jednak nówkę i jest jednak trochę (ok 10$) droższy od konkurentów. Pytanie czy jest od nich lepszy? O ile zdążyłem się zorientować z lektury forum, stal ma gorszą n.p. od spyderków. Nie wiem natomiast jak ich AUS-8 ma się do Benczmejdowej 440-c.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024