Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pancerny kurdupel, czyli BM 720


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pancerny kurdupel, czyli BM 720
Ze Grippi to moj faworyt, nie jest chyba zadna tajemnica ;)

Nozyk tani, solidny, ergonomia na piatke, rozne warianty klingi do wyboru, a kazdy ma swoje plusy, und, und, und...

Jak tak sobie go troche pouzywalem (w roznych wcieleniach Dołączona grafika), to mnie zaczelo korcic, zeby sie zapoznac rowniez z jego "rodzenstwem".

Po bardzo pozytywnych doswiadczeniach z Presidio, zaczalem sie ponownie przygladac rowniez 720.

Na pierwszy rzut oka dawno temu nie rzucil mnie na kolana, ale zaciekawil forma (rekojesc juz "na oko" jest bardzo przemyslana i wygodna, klinga bowie to byla dla mnie taka troche egzotyka).

Malo o nim slychac po roznych forach od Oregonu do Kamczatki, ale jak juz ktos spyta, to trudno znalezc jakies negatywne oceny od tych, ktorzy go pouzywali.

Moge sie juz do nich niesmialo dolaczyc, bo mimo, ze to dopiero pierwsze wrazenia, to sa bardzo pozytywne.


Pierwsze wziecie do reki - tak jak w tytule.

Budowa raczej automatu, niz manuala.

W mojej srednioduzej dloni lezy wysmienicie, zreszta Mel Pardue ma "reke" do rekojesci, a przynajmniej noze, ktore posiadam, czyli Griptiliany, 520 no i teraz 720 (530 zostawmy z boku, choc tez nie mozna az tak bardzo narzekac) sa pod tym wzgledem trudne do pobicia - a troche nozykow juz jakby nie bylo, pomacalem ;)

Axis - to axis, tu nie ma nic do dodania, dziala bardzo dobrze, mimo, ze moj nozyk jest z tych starszych.

Klinga - ciekawa, taki skladany bowie.
Przez kompaktowa budowe i ten clippoint noz przypomina mi nosorozca ;)

I takie tez wrazenie mam, trzymajac go w reku, grubosc klingi jest taka, jak w Griptilianie, ale jest ona o pol cala krotsza. Szlif stosunkowo niski, co w polaczeniu z geometria daje dosc mocny czubek.

Jak widac na zdjeciach, udalo mi sie niestety dorwac w rozsadnej cenie tylko wersje combo (niezle sie tym kroi) - ale teraz juz wiem, ze warto dolozyc te pare dolcow, zeby sobie sprawic plain, zanim beda dostepne juz tylko z drugiej reki.

Czubek jest bardzo ostry, bardzo sympatycznie sie go wbija - a brzuszek jest chyba jeden z lepszych, ktore mialem w reku.

Przypomina mi Chinooka - choc oczywiscie troche mu do niego brakuje. W kazdym razie krojenie takie, jak np. jedzenia na desce - bardzo wygodne i efektywne, mimo sporego kata szlifu.

Cos jeszcze? Klip oczywiscie od razu przelozylem na tip-up.

Podsumowujac - na razie jestem bardzo zadowolony.

A troche fotek tutaj: http://www.forum-kul...showtopic=72648
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny kurdupel, czyli BM 720
Qurcze Rybak , ja nie wiem skąd ty kasę na to bierzesz..... Ja jak kupiłem Presidio (który jeszcze nie dotarł) i 943 od Adiego to została mi rezerwa na polowanie na Pinnacla, ale ze skurczybykiem ciężko zwłaszcza że chcę plain. W każdym razie podziwiam i gratuluję....
Yahoo
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny kurdupel, czyli BM 720
Kase...?

No wiesz Pan, z szafki... ;)

Poza tym grzech nie skorzystac z takiego smiesznego kursu dolara Dołączona grafika

A tak juz na serio, sto dolcow tu i sto dolcow w PL to nie to samo.

Spytaj lepiej Roberto, skad ma na pieski ;)
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny kurdupel, czyli BM 720
Oj, Roberto to już dla mnie high end - high class , ale nie ukrywam że ostatnio będąc w górach widziałem jak gościu bawił się "pieskiem"- pomacałem, obejrzałem chyba jeden z pierwszych ataków i widać ze był ostro katowany. Na pytanie skąd ma i jak się sprawuje stwierdził że dostał od kolegi jak był w stanach ale to chyba jakiś zwykły, ale ma go z 5 lat i jeszcze sie nie "popsuł"....... Aż mnie zabolało :cry:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny kurdupel, czyli BM 720
A zycie krotkie jest. Co zrobic.

Ale to raczej temat do knajpy, zreszta bylo juz pare razy.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny kurdupel, czyli BM 720
Moim zdaniem jest to chyba najbardziej niedoceniony BM. Świetny nóż wypadowy. Mocny, wygodny, pewny. Zawsze je lubiłem... dla mnie to taki następca pinnacle'a (w senie merytorycznym a nie formy rzecz jasna).
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pancerny kurdupel, czyli BM 720

Moim zdaniem jest to chyba najbardziej niedoceniony BM.

Tez mam takie wrazenie - cicho, sza, a dopiero jak spytasz, okazuje sie, ze wszyscy sa zadowoleni.

A tego tez dzisiaj wzialem do robienia papu.

Jasne, ze nie plynie tak, jak Nimravus, czy inny Presidio, ale przez to brzuszysko i rozklad przekroju poprzecznego na dlugosci od czubka tnie, jakby byl znacznie cienszy.

Jeszcze bardziej go polubilem ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024