Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biurowy EDC - do 50$


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_miniu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
mam też spyderco dragonfly SS bardzo poręczny i "fajny" :-)


m.
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Wszystkie polecane przez was noże mają klingi do 3,25", po złożeniu mają do 4,5"... Wszystkie oprócz BM Piki (klinga 3,5", złożony 4,8"). Nikt natomiast nie polecił modelu mini (klinga 2,9", złożony 4"), który rozmiarami jest bardziej zbliżony do pozostałych propozycji...
Dlaczego? Mam na myśli: ten model ma jakieś wady? Jest za delikatny na użytkowy EDC? Za tani? ;P
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
"Jakies wady" ma kazdy noz - choc sie pewnie znajda tacy, co powiedza, ze Sebenza nie ma ;)

Mini Pika nie jest za delikatna, swoja opchnalem koledze z pracy i on jej uzywa dosc intensywnie, nie ma z nia zadnych problemow.

Nie wiem, czemu nikt nie polecil, w tym rozmiarze byly za to mini Ambush i mini Griptilian, blizej tych 50$.
  • 0

budo_kris69_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
a CUDA EDC?
ze stali AUS-8
w USA na ebay tylko $24.99
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

a CUDA EDC?

W pierwszym poście, Johnny. ;]
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

"Jakies wady" ma kazdy noz - choc sie pewnie znajda tacy, co powiedza, ze Sebenza nie ma ;)

ma ma cene :wink: :) a tak na powaznie to choc nie mialem w lapie nigdy to brak mozliwosci otwarcia lewa reka znaczy sie dwustronny kolek, czasem prawa reka zajeta a wskazujacym lewej reki niewygodnie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

ma ma cene :wink: :) a tak na powaznie to choc nie mialem w lapie nigdy to brak mozliwosci otwarcia lewa reka znaczy sie dwustronny kolek, czasem prawa reka zajeta a wskazujacym lewej reki niewygodnie

Problem zasadniczo nie istnieje - za te cena (ktora moze byc jak widac i zaleta) pan Reeve zrobi Ci Sebenze z obustronnym kolkiem.

Albo sobie dokupisz wersje dla leworecznych ;)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Joł :) Moje poprzednie zamówienie nie zostało zrealizowane, ponieważ kolega podróżujący z USA jedynie z bagażem podręcznym zachował sie przytomnie i nie schował do niego noża :lol: Mam więc trochę wiecej czasu na zastanowienie się, w związku z czym udałem się wczoraj do Military.pl na macanie. Centofante III jest śliczny, elegancki, bardzo ładnie wykonany i w ogóle przekonywujący. Niestety za cholerę nie pasuje mi do reverse'a. Mini Gripek w moim subiektywnym odczuciu jest za pękaty. Zgodnie jednak z nieśmiałymi sugestiami kolegów :) przebadałem jeszcze BM530. I TO JEST TO. Malutki, dyskretny, a mimo to świetnie leży w mojej raczej dużej dłoni. Poza tym ma genialny - sztyletowaty kształt idealnie nadający się do reverse'a i podobno blokada axis jest świetna. W newgrahamie jest za 56$ (a w military za 395 zł :) ) więc i cenowo nie ma specjalnego bólu. Mam nadzieję, że tym razem dotrze do mnie. Pozdrowienia i jeszcze raz dzięki za wszystkie rady.

P.S. To trochę dziwne uczucie, jak ja, porządny człowiek w garniturze, wchodzę do sklepu z nożami i jestem w stanie rozpoznać większość z nich nie patrząc na etykiety :) I kto mówi, że internet pozbawiony jest walorów edukacyjnych? :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

I kto mówi, że internet pozbawiony jest walorów edukacyjnych? :)

Mowi tak ktos?

Nie sluchaj go - sie nie zna ;)

Aha - i gratulacje. Wybor niezly.
  • 0

budo_alfonso
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Moja sugestia - Cold Steel Voyager. Dla mnie o niebo wygodniejszy w każdym uchwycie od M21.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

Moja sugestia - Cold Steel Voyager. Dla mnie o niebo wygodniejszy w każdym uchwycie od M21.


I 2x wiekszy ;)
  • 0

budo_alfonso
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

Moja sugestia - Cold Steel Voyager. Dla mnie o niebo wygodniejszy w każdym uchwycie od M21.


I 2x wiekszy ;)


Hombre, lżejszy o 1/3 i w kieszeni mniej gniecie, i nie ślizga się w dłoni nawet posmarowany masłem;-)) :D
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
zdaje się że kolega Krvavy już zdążył sobie wybrać nożyk i to po pierwsze trochę lepszy od ostatnich sugestii, a pod drugie zupełnie inny i od CS i od CRKT więc nie wiem o co chodzi....
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
AdamD, poleca Centofante-piekny nozyk. Vince z kolei Monochrome, akurat jego od 6-mcy noszę na codzień. Jest SUPER(ma mój ulubiony monolock). W wielu sytuacjach spełnil swoje zadanie jako EDC. Apropos EDC biurowego, bo trochę nie kumam. EDC toEDC, chyba że chodzi o lekki bardzo folderek. Pozatym używam (ale nie na codzien) CUDA EDC na prawde wart polecenia :!:
  • 0

budo_alfonso
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

zdaje się że kolega Krvavy już zdążył sobie wybrać nożyk i to po pierwsze trochę lepszy od ostatnich sugestii, a pod drugie zupełnie inny i od CS i od CRKT więc nie wiem o co chodzi....


Już wyjaśniam: gdy zgłaszałem sugestię, mail Krvavego mi się jeszcz nie wyświetlał (nie wiem dlaczego, jestem cienki w IT).
Natomast czy BM530 jest troszkę lepszy od CS Voyager... cóż, BM jest droższy i najniższa znana mi cena to 52 USD w Stanach. Poza tym ma 3" ostrze. Natomiast CS o 4" ostrzu można dostać za 10 dolców mniej. AUS 8 CS przewyższa 440 BM.
Przewagą BM jest Axis Lock, istotnie super blokada, ale do blokady backlock w wykonaniu CS nie można mieć żadnych zastrzeżeń...

Konkludując, CS oferuje większy kawał noża za mniejszą kasę.
Chyba powinienem zastrzec, że jestem fanem oceniania noży wg kryterium "value for money", a w tej konkurencji trudno pobić Cold Steel.
:-)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
pisząc lepszy miałem na myśli po pierwsze markę, a po drugie spełnianie kryteriów założonych przez użytkownika - nieduży lekki płaski itd. - więc 4-calowe ostrze to nie plus tylko minus. Poza tym może się nie znam ale stwierdzenie że CSowe Aus8 jest lepsze od BMowego 440 hartowanego do 58-60 hrc jest dość śmiałe. A tak w ogóle to nie za bardzo podoba mi się kombinacja zytel, back lock i taki akurat kształt. pozdr.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$

Poza tym ma 3" ostrze.

3.25''

To jest roznica ;)

Oczywiscie 3.25 i 4'' to jest jeszcze wieksza roznica.

AUS 8 CS przewyższa 440 BM.

Tez mnie to ciekawi, porownywales je? Masz jakies namiary na kogos, kto porownywal?

Bo prawde mowiac pierwsze slysze.
  • 0

budo_alfonso
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biurowy EDC - do 50$
Moja opinia dot. 440C BM i AUS A8 CS wynika z osobistego doświadczenia, wasze są pewnie inne... Ale przejrzałem dostępne mi charakterystyki stali i przyznaję, że w przypadku mniejszych ostrzy zalety AUS A8 (elastyczność) mają mniejsze znaczenie. Sam zresztą używam 440C prawie na co dzień. Oczywiście sama charakterystyka stali to jedno, jej obróbka to drugie. Miałem 5 noży różnych producentów z A8 i ostrze żadnego z nich nie umywało się do A8 CS.

Moje EDC to BM42 (w Polsce) i CS Gunsite (tam, gdzie BM42 mogłby wzbudzić niechęć stóżów prawa).

Złamałem czubek BM w sytuacji, w której nic podobnego nie powinno się stać. Z podobnej sytuacji CS wyszedł mi bez szwanku. BM wyszczerbił mi się też na jakimś metalowym spinaczu przy otwieraniu dużego pudła, co mnie trochę wnerwiło, ale wypróbowałem też CS na takim samym spinaczu (takim z cienkiej taśmy metalowej, ok 2mm szerokości). CS poradził sobie bez szwanku dla siebie.

CS był fabrycznie ostrzejszy niż BM, którego musiałem poprawić. Nie zauważyłem różnicy w trzymaniu ostrości, pomimo różnicy twardości podawanej przez producentów (CS: Rc 57, BM: Rc 58-60 - właściwie sądzę, że BM ma Rc bardziej 58 niż 60, ale na przyrządach nie badałem).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024