Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiatrowki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
podepne sie pod temat.

finalizuje zakup walthera nighthawka.
wiem, wiem sa celniejsze pistolety ale podoba mi sie jego wyglad itp. do celnego strzelania mam karabin hatsana. to ma byc typowa zajawka.

i moje pytanie: czy ktos probowal modowac swoj sprzet? chodzi mi o np. zwiekszenie zasiegu. ..czy zwiekszenie cisnienia gazu zwiekszy zasieg?

widzialem pare modow roznych pistoletow. pomyslalem o podlaczeniu do niego zewnetrznej butli co2. powiedzmy litrowa, laczona przez waz z magazynkiem. kwestia znalezienia odpowiedniego weza, wywiercenia dziury w spodniej czesci magazynka. zmniejszylo by to znacznie koszty nabojow.co o tym myslicie?

nie mam pojecia jakie max parametry cisnienia moze miec gaz zeby nie uszkodzic mechanizmu.

i jeszcze jedno jest jakis dobre forum o wiatrowkach? te ktore odwiedzalem byly slabe.
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Ciśnienie CO2 zależy od temperatury - im większa tym większe ciśnienie. CO2 nie da się od tak sobie zwiększyć ciśnienia, przechodzi po prostu w stan ciekły :wink: . Można za to pokombinować z "dawkowaniem" gazu na zaworze. Ludzie przerabiają np Lov`ki na pistolety z większymi butlami itp.

A dobre forum o wiatrówkach istnieje :-) . Adersu nie podam - toż to zabronione :wink: .
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
zle sie wyrazilem, chodzilo mi o zwiekszenie cisnienia gazu na zaworze wlasnie. prawdopodobnie przy tak krotkiej lufie jak pistoletowa nie bedzie to mialo wielkiego wpywu na celnosc, ale moze choc na predkosc poczatkowa?

poprosze o ten adres na priva!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Liczmistrz co zes w koncu kupil pochwal sie...

Ja nadal mam dylemat makarov czy hw40 i juz sam nie wiem, z jednej strony co2, ktore kosztuje ale i mocna, zblizona do ostrej budowa, a z drugiej celnosc i niskie koszta eksploatacji...
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
No kupił chłopak przeca Waltherka PPK\s. Bardzo przyjemnie się strzela, tylko ludzie dziwnie patrzą jak 2 gości w centrum strzela z pistoletu do puszek :wink:

Szkoda tylko, że dość słaby jest -duzo gazu uciaka na blow-back, w efekcie kulka ma jakieś 90 /s, zamiast ze 140 jak w Makarovie...

Ale po tym strzelaniu przekonałem się definitywnie do tej zabawy i na początku marca kupuję sobie Makarova lub Walthera CP99 (w zależności co się trafi). Raczej używane, na nowy nie wiem czy mnie będzie stać.
Jak kupisz cokolwiek Vince, to podziel się opinią, zawsze mi pomoże to w podjeciu decyzji.

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Vince - jezeli masz strzelac na duze pistoletowe odleglosci pojedynczo to kup HW40. Jednak pamietaj ze nic nie zastapi takiej frajdy kiedy pykasz 15 kulek z Waltherka prosto w butelke po tanim winie (znaleziona opodal :) ) i za kazdym trafieniem odpryskuja kawaly szkla az nie zostanie nic oprocz denka :)

A jak sie naciesze Waltherkiem i nazbieram kasy to puszcze go dalej i kupie cos innego. Co do blow backa to jest super i fajnie wyglada. Szkoda tylko ze tyle gazu na to idzie. Jednak po wystrzelaniu 8 magazynkow (120 kulek) blow back jest albo go nie ma ale kulki szklo rozbijaja.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
wlasnie to jest ten problem - gaz.

Poczytalem, pogadalem z ludzmi i chyba skusze sie na tego hw40 - bardzo tani w eksploatacji i celny (Piter pisal ze GL juz jest celna, a co dopiero gwint).

Jak poloze na nim lapska, to cos napisze.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

wlasnie to jest ten problem - gaz.

Ja kupuje gaz po 3zl sztuka, starcza na, hmm, duzo.
Zawsze jak chcialem policzyc magazynki to tak sie wkrecalem w strzelanie ze zapominalem. Ze Smoku wystrzelalismyu (chyba) 8. 7 juz nie zawsze mial blow bark, ale kulki nadal rozbijaly szklo. Na razie lezy nieuzywany,a le jutro wyjde chyba dostrzelac te kilka magazynkow i napisze ile z 1 naboju gazu leci.

HW40 mialem miec ale sprzatneli mi z przed nosa, dranie... :evil:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Nie edytuje bo nikt by nie zauwazyl zmiany.

Wlasnie wystrzelalem 3 kolejne magazynki.
Zatem daje to zawrotna liczbe 165kulek wystrzelonych z 1 naboju CO2.
Przy takiej liczbie mozna obliczyc cene kazdego strzelania.
Ja placilem 12zl za 600kulek Copperhead firmy Crossman (dzieki Jarek :) ). 12zl to 1200groszy. 1200groszy/600kulek=2grosze za kulke.
Naboje kupowalem po 3zl sztuka. 3zl=300groszy. Polecialo 165 strzalow. 300/165=1,(81)grosza. Jezeli nie kopnalem sie gdzies w obliczeniach to koszt jednego strzalu wynosi mniej niz 4 grosze. Jakby sie uprzec to moznaby wiecej, jednak ostatnie magazynki byly bez BlowBack juz.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Liczmistrz a diabolo probowales ?

Do mnie w przyszlym tyg HW40 trafi, juz sie nie moge doczekac zeby przetestowac to cacko.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Do Waltherka PPK\s nie można diabolo wrzucać chyba...Do Makarova też zresztą nie - tylko do Walthera CP99 i droższych (tzn. mówię tu o pistolach z magazynkami, a oprócz tego srut włazi też do HW 40 i 45 na przykład)


PZDR,
Smoku
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

Liczmistrz a diabolo probowales ?

Do mnie w przyszlym tyg HW40 trafi, juz sie nie moge doczekac zeby przetestowac to cacko.

Do PPK/s i Makarova tylko kulki BB.

Koniecznie opisz wrazenia z HW40.

A ja szykuje sobie COS, ale jeszcze nie powiem CO zeby nie zapeszac :)
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Z Makarowa, co do PKSa to nie wiem, można strzelać i ze zwykłego śrutu :-) . Tylko to ładowanie po każdym strzale :-) . Ja tego nie próbowałem, ale za to jedna osoba z "pewnego miejsca" tak :wink: .
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
nigdy wiecej strzelania glupimi kuleczkami, za lekkie to to, nie celne, lata jak chce, i zadnej przebijalnosci.
nie ma to jak srut. rewolwer crossmana z 6" lufa, 60-70 srutow na jednym gazie. za to moc wystarczajaca by celnie do puszek strzelac z 25-30m.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

nigdy wiecej strzelania glupimi kuleczkami, za lekkie to to, nie celne, lata jak chce, i zadnej przebijalnosci.
nie ma to jak srut. rewolwer crossmana z 6" lufa, 60-70 srutow na jednym gazie. za to moc wystarczajaca by celnie do puszek strzelac z 25-30m.

Phi!
Zebys Ty widzial jak puszki wygladaja po moim strzelaniu!
Co prawda PPK/s zapasu mocy nie ma, ale to 1 dopiero gun i na powazniejsze przyjdzie czas.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
z puszka kulka moze se jeszcze poradzi, ale z PETem to juz ma problemy, no i nie odejdziesz dalej jak 10m, no chyba ze kogos bawi tylko szybkie strzelanie, ja lubie czasem sobie spokojnie pocelowac, a czasem wyladowac stres :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

Koniecznie opisz wrazenia z HW40.


jasne, ale najwczesniej kolo pon-wt.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

z puszka kulka moze se jeszcze poradzi, ale z PETem to juz ma problemy, no i nie odejdziesz dalej jak 10m, no chyba ze kogos bawi tylko szybkie strzelanie, ja lubie czasem sobie spokojnie pocelowac, a czasem wyladowac stres :)

Puszki kulki pruja jak nalezy.
Z butelkami plastikowymi rzeczywiscie jest problem, mimo ze szklane tlucze jak chce.
Jak tylko zrobi sie cieplej to zrobie sobie sciezke z puszkami w lesie :)
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
w zyciu nie widzialem aby kulka szklane butelki rozbijala, moze ja mialem jakies pancerne butelki, albo ty masz jakies pancerne kulki :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Szklane butelki to idzie rozwalic z aega airsoftowego bez problemu ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024