Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejna nowość od MT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Dzieki Gab3d, ja tego na stronie MT szukalem i jakos mi ucieklo.

A moj mini SOCOM mial podobny patent "chroniacy", co prawda manual byl ale - PiterM? - cos mi swita, ze automaty mialy chyba taka sama konstrukcje, jak manual, a przynajmneij jeden, ktorym sie bawilem.

Ale nie a'la wave, tylko odpowiednie sciecie tanga, a do tego wyfrezowana powierzchnia w rekojesci.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT

Bardzo (moje ulubione słowo-->) użytkowo wygląda , pewnie nigdy nie będzie mi dane sprawdzić tego w praktyce, jednak cięcie taśm , pasów itp ,przy złożonym nożu to duża wygoda i bezpieczeństwo. Jednym słowem : CACUŚ .


Co nie przeszkadza, że nie do końca jest chyba to rozwiązanie Microtecha (patrz "groove "
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])

sam sie już zastanawiam, kto to wymyślił :D , ale SOG stosuje to już dosyć długo - co prawda w fixed'ach, ale w każdym razie :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
No i fajnie że zrezygnowali z frame locka...
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Bagnet wersja auto z tego co wiem nigdy nie miała frame locka tylko plunge locka... a wersja na zdjęciu to właśnie auto....
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Aaaaaaaa................, już się nie odzywam :oops: :oops: :) :)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
No, ale czemu - przecież dobrze mówisz - nie ma frame locka ;-)

Bardzo mi się to urządzenie podoba, raz ze względów ogólnie znanych ;-) a dwa, że często mam jakiś kabelek do przycięcia - byłby w sam raz.
No niech mi tylko za zleconko zapłacą, nikt mnie nie powstrzyma :twisted:
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Fajny tatent na połaczenie noża ratunkowego z uzytkowym.Dla mnie rewelka
  • 0

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
No cóż, może obrzucicie mnie błotem, ale mnie sie w ogóle socomy nie podobają , zaś robienie z socoma noża ratunkowego, to już - moim zdaniem - lekkie dziwactwo (panowie komandosi będą przecinać pasy bezpieczeństwa w swoich hummerach? ja wiem?). Jeśli chodzi o foldery MT - tylko LCC przyprawia mnie o szybsze bicie serca.
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
a nikt tu nie pisze,że to kolejna podróba innej firmy?myślę tu o MOD.No tak to MIcrotech,im wolno...
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Jaka znowu podróbka? Przecież w nożu Dietera (bo chyba mk1 masz na myśli?) belt cutter jest inaczej zaprojektowany :roll:
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
jasne,że inaczej,nawet tu wydaje mi się lepsze rozwiazanie,ale glassbreaker,i sam pomysł ukradli,może nie ukradli ale widze tu jakąś bezradność w projektowaniu czegoś nowego,może na obecnym dostepnym etapie obróbki stali jest to trudne.Ktoś taki jak MICROTECH,pisane dużymi literami,powinien stanąć na wysokości zadania i sie postarać,a nie dublowac coś co już ktoś dawno temu wymyslił,a tym bardziej ,że presja i oczekiwania są cholernie wysokie.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Patrz Freeze co za rozbieżnosc poglądów - dla mnie LCC to najbrzydsze składaki od MT.... :)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Tu nie chodzi o przerżnięcie pomysłu tylko o funkcjonalność. Każdy samochód ma 4 kółka i kierownicę i trudno by było wymyśleć coś nowego. Natomiast samo rozwiązanie ostrza i rękojeści należy do Microtecha i tu można by oskarżyć MODa o kopiowanie...
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Kij w mrowislo:)I o to mi chodziło :) Słucham dalej,proszę,proszę :twisted:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
El Primo tez jak patrze na LCC to mnie cos rzuca :wink:
jakby tak wszystkich oskarzac o podpiprzanie projektow to firmy robiace noze w stylu skandynawskim musialy by sie powyzynac (tak samo z nozykami japonsko-podobnymi :wink: )

niech sie ktos pokloci ! prosze :)
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Nic w tym dziwnego że firmy kopiują rozwiązania, które innym się sprzedają

Chcę mieć przecinacz pasów a ta firma nie ma kupię od innej.... i koniec
We wszystkim są takie wodotryski i jeśli są dobre to inni je kopiują
Mało tu z kradieży pomysłu a więcej z walki o utrzymanie się w elicie
  • 0

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Wydaje mi się, że spokojnie można przeciąć pasy normalnym ostrzem - tzn. na całej długości. Można wykonać wówczas ruch cięcia (slash) nie zaś naciskanie w jednym miejscu, co IMO podnosi efektywnośc cięcia. Zwróćcie uwagę, jeśli w tym celu wykorzystuje się tylko część normalnej klingi użytkowej, to jaki to ma sens, poza pewnym bajerem oczywiście. W innych tego typu nożach do cięcia pasów przeznaczone jest oddzielne małe ostrze, normalnie nie używane, stąd, np. fakt posiadania tępej klingi nie ma znaczenia dla cięcia pasów. Sama rękojeść jest natomiast w tym miejscu MT (zwężenie) słabsza.

El Primo, znasz LCC z życia , czy tylko ze zdjęć? Ja miałem okazję go macać i wiem, co mówię (być może już jutro jeden z nich będzie mój :D ).
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Freeze ja nie mówie że nie jest dobry czy wygodny - wizualnie mi sie po prostu nie podoba...taka analogia - widziałeś ferrari enzo na żywo? Nie - ale mimo to możesz wyrazić swoją opinie - tak podoba mi sie albo - nie to paskudne auto :) Nie przeczę że LCC to swietny folder - ale mi sie nie podoba i już 8)
  • 0

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
Tak właśnie mówiło niegdyś wielu fanów spyderco. A później czytamy pełne zachwytu recenzje w różnych miejscach, jak to zmienili raptownie zdanie po tym, gdy wzięli nożyk do ręki. Miałem przedwczoraj w ręku mojego (już) LCC Tacticala i równocześnie sebenzę classic Akme'go. Gdy widziałem je oba tylko na zdjęciach, to wydawało mi się, że są tak samo atrakcyjne. Po spotkaniu "oko w oko" wiem jedno - tylko LCC. W tej chwili nie interesuje mnie już nic więcej. No może Kevin Wilkins Ghost Dog + Ghost Dog Pup (komplecik) na damaście. Chiciaż na 100% nie wiem, bo nie widziałem na żywo. Socomy zaś widziałem i wiem , co mówię.

Let's Freeze
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejna nowość od MT
czy to nowość, czy nie nowość?

bo albo znowu dałem dupy, albo to kolejna wersja Mini Socom Elite - tym razem Tactical, cały czarny i ze stali s60v - podobny do wersji Rescue z początku tematu (czy jak ona się tam nazywa), ale jednak inny.

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024