Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skirmish-blokada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Skirmish-blokada
mam mały problem zblokadą w skirmishu.Używam go od jakiegoś czasu.Nowy frame zachodził na ostrze gdzieś z 1/3 swojej szerokości.I nie było z tym żadnego problemu,żadnych luzów,a na otwartym nożu opartum o podłogę możnaby pompki robić-jak ktoś tylko taki zdolny :D
Frame można było bez większego wysiłku odblokować choć był odczuwalnie większy opór niż przy innych frame-ach z jakimi miałem doczynienia.Najlepiej można to sprawdzić na nożu rozebranym-biorąc w dłoń okładkę z frame i odginać go tak jak podczas odblokowywania.Przypuszczam,ze to kwestia projektu,a nie konkretnego egzemplarza-np:w dominatorze w miejscu gdzie podfrezowano frame("os obrotu-nie wiem jak to nazwać -ta elastyczna czesc-laik ze mnie :( )sa dwa wgłębienia,a na frame w skirmishu jedno.Pewnie ma tez znaczenie sklad stopowy rekojesci i tutaj tez moze byc przyczyna.No coz-taka uroda 630 i nie ma co narzekac.Problem w tym,ze z czasem blokada sie dotarla i teraz frame zachodzi juz w 1/2 na ostrze i........
no wlasnie-problemem stalo sie odblokowanie frame z uwagi na potwornie duze tarcie tytanu o gniazgo w ostrzu.Ogladalem rozlozony noz dokladnie i w miejscu ktorym frame pracuje wytarla sie powloka.Boje sie co bedzie za miesiac,dwa,za rok-kiedy caly frame bedzie zachodzic na ostrze-juz teraz do pokonania tarcia potrzebuje czasem uzyc drugiej reki.Gdzies wyczytalem,ze nie nalezy uzywac w miejscu blokady zadnych smarow bo moga one oslabic blokade.No wiec pomyslalem"tak tak to jest to"posmarowalem czubek frame militec-iem i co??Wielkie g......o 8O
Jest jeszcze gorzej-frame wrecz sie klei do ostrza.
Czy jestem skazany na noszenie w przyszlosci w kieszeni srubokreta-czy innej dzwigni czym moglbym odblokowywać ostrze?? :roll:
A moze zamowic u Pitera kydex do niego,otworzyc raz mocniej z nadgarstka,dociagnac srube osi na maxa i miec calkiem ladny fixed :?: :?: :?:
Pomozcie ludzie.Bede wdzieczny za wszelkie,moze nawet z pozoru niedorzeczne propozycje-po przygodzie z militeciem nic mnie juz nie zdziwi dopoki nie sprobuje.
Opuszek mojego kciuka-R.I.P. niech odpoczywa w pokoju-juz calkiem sie wytarl...prosze o pomoc chocby w pamieci o nim :wink:

adiblue
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
a tak mi sie przypomnialo jeszcze,ze wiele osob narzekalo na ciezki do odblokowywania liners w crkt m21-04
otoz mialem ten noz i nawet otwierany z nadgarstka w porownaniu do skirmisha byl naprawde leciutki do odblokowania.No tak,ale tam tarcie bylo na styku stal-stal,a tutaj jest stal-tytan.Tylko,ze z drugiej strony doswiadczenia z np. dominatorem byly pozytywne a przeciez to tez tytanowy frame.Moze wypowie sie ktos kto ma skirmisha juz dotartego - jak mu sie sprawuje jego egzemplarz.Jak to jest np w sebenzie?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
Uniwersalny i prosty sposób na blokujące się frame'y tytanowe, to porysować ołówkiem klingę (w zamkniętym nożu ) w miejscu, na które zachodzi frame. Grafit pieknie zlikwiduje nadmierne tarcie. Blokada nadal będzie pewnie trzymać ale nie będzie się tak "przyklejać".
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
dokładnie tak... patent z ołówkiem polecam! Możesz też "pomalować" czoło blokady jak wolisz.

adiblue... w sebenzie? :roll:
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
Wszak sebenza to tez tytanowy frame - chyba ze cos przeoczylem :roll:
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
Czytaj podpis Pitera :) Mogles go urazic i sprawic mu bol! :cry: :cry: :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada

Czytaj podpis Pitera :) Mogles go urazic i sprawic mu bol! :cry: :cry: :wink:

he, he...
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
rozumiem..przepraszam Piter,nie chciałem :oops:
to poprostu mój pierwszy frame i nie wiedziałem co o tym myśleć.Czytałem opisy noży na twojej stronie i czesto było o tym jak się pieknie klei tytanowy frame do ostrza...o i myslalem,ze to moze tak wlasnie ma wygladac w dobrze dotartym nozu.Teraz juz kojarze moment w ktorym zaczely byc problemy z blokada-po ostatnim gruntownym czyszczeniu :D wtedy wyczyscilem takze gniazdo-a byla na nim spora warstwa czegos blizej nieokreslonego w kolorze startej stali :?
I to chyba dzieki tej warstwie frame chodzil w miare lekko.Dziekuje Wojtek,patent z olowkiem bardzo pomogl,a ja bede musial tylko pamietac o tym,aby az tak doszczetnie nie pucowac gniazda blokady :D
jeszcze raz dziekuje
Piter-wielki szacunek-to od twojej strony sie wszystko zaczelo-znaczy moj nozoholizm :P
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada

adiblue... w sebenzie? :roll:


Buhahaha, to Twoje zdziwienie mogłoby być żywą reklamą sebenzy!!
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
Blokada nigdy nie chodziła tak gładko. Problem już znikł całkowicie. Jeszcze raz wielkie dzięki. Wojtek, jesteś wielki!!! poklon poklon poklon
"Czarodziejski ołówek" :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
oj Jumbo, Jumbo... coś masz dziś cięty humorek ;)
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
Wy sie smiejecie a mi sie coraz czesciej Sebenza sni po nocach :)
Smarowanie olowkiem to stary dobry patent, juz w podstawowce cyrkiej sie tak traktowalo :-)
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada
A mnie się Sebka coraz mniej podoba... Dominator też mi nie pasuje (estetycznie!!) A cuś mało tych tytanowych framelocków, podobał mnie się Pinnacle ale już nie produkują a Skirmish za wielki. Marzy mi się F4 albo Ghost Dog Pup Wilkinsa... Echhh...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skirmish-blokada

oj Jumbo, Jumbo... coś masz dziś cięty humorek ;)


Nie, wyobraziłem sobie plakacik!!

Ty na nim, z sebcią w ręce, twarz wyrażająca zdziwienie i napis: Coś nie tak?

Szkoda, że nie mam jakiegoś fajnego zdjęcia, zaraz bym motaż zrobił!! :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024