Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metody wychylania napastnika z rownowagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Metody wychylania napastnika z rownowagi
Topik o shihonage natchnal wzial mnie do napisania tego co ponizej. Wydaje sie ze istnieja nastepujace sposoby wychylania w momencie pierwszego kontaktu :
1. Atakujacy sam sie wychyla (przypadkowo, bo nie umie atakowac, bo zobaczyl ze bardziej zaawansowani tez tak robia, bo tak mu kazali, ....itd)
2. Tori uzywa Ki
3. Tori wykonuje atemi
4. Tori uzywa dzwigni
5. ...................................no wlasnie!!!! jakie tam jeszcze inne mniej lub bardziej magiczne sposoby istnieja?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

Topik o shihonage natchnal wzial mnie do napisania tego co ponizej. Wydaje sie ze istnieja nastepujace sposoby wychylania w momencie pierwszego kontaktu :
1. Atakujacy sam sie wychyla (przypadkowo, bo nie umie atakowac, bo zobaczyl ze bardziej zaawansowani tez tak robia, bo tak mu kazali, ....itd)
2. Tori uzywa Ki
3. Tori wykonuje atemi
4. Tori uzywa dzwigni
5. ...................................no wlasnie!!!! jakie tam jeszcze inne mniej lub bardziej magiczne sposoby istnieja?


5. Bo Tori uzywa Kija, Nunchaka
6. Zeby zoaczyc czy sie Uke dobrze rpowadzi
7. Zeby pracowac nad rozciaganiem Kregoslupa
8. aby U-extremalnic tehcnike
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
9. bo tori to fajna laska i głupio tak się nie wychylać i kobiecie życie utrudniać :wink:
10. boo uke jest podłaczony do prądu (cyt. za B.Smoleń - "Na chorobowym" - kwestia wypowiadana do "pielęgniarzy":
- Taaaa ja wiem, wy mnie podłączacie do prądu i patrzycie jak ja się wychylam tak......?")
11. bo uke jest gapa i sam się potknął o wystające tatami co to śmy wcześniej zapobiegliwie przygotowali :twisted:
12. bo uke jest ciekawski i interesuje go co jest za nami, a ponieważ zasłaniamy mu wszystko to się wychylić musi.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

9. bo tori to fajna laska

... i ma koszulke z pokaznym dekoltem pod gi, albo nie ma koszulki pod gi i wychylenie ma istotne walory poznawcze;

oraz

jest to drugi dzien stazu i uke wrocil nad ranem z piesnia na ustach i swiadomoscia w niebycie a teraz usiluje dojsc:
a) kim jest;
B) co tu robi;
d) czemu swiat wiruje;
e) czego od niego chce ten facet w sukience, co to prosi, by go za reke potrymac (i w tym momencie uke stara sie rozpaczliwie przypomniec, czy w nocy miedzy nim a tym typem do czegos aby nie doszlo...) :) :D :) :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
najlepiej opluc..
polecam zamknac topic ze wzgledu na wyjatkowa durnote
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

jest to drugi dzien stazu i uke wrocil nad ranem z piesnia na ustach i swiadomoscia w niebycie a teraz usiluje dojsc:
[...ciach]
e) czego od niego chce ten facet w sukience, co to prosi, by go za reke potrymac (i w tym momencie uke stara sie rozpaczliwie przypomniec, czy w nocy miedzy nim a tym typem do czegos aby nie doszlo...) :) :D :) :D


APAS, uwielbiam cie :D poklon
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

[...rózne takie...]


Czy tori stoi i czeka na to co się stanie?

MAM! Szczepan nie umie wychylać i chce od nas wyssać wiedzę, bo w Kanadzie nikt nie wiedział :twisted: HA! Rozgryzłem cię! 8)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
To ja dla odmiany spróbuję potraktować pytanie powarznie, choć nie wiadomo czemu O'mod nie zamieścił tej odpowiedzi.
Uke wychyla się bo go tori wychylił. Szarpnoł pociągnoł czy też przedłużył jego ruch w odpowiednią stronę.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
Aiki, też nie bardzo rozumiem intencje jakimi kierował się Szczepan otwierając ten topik, ale jeśli Ty sam potrafisz wyprowadzić z równowagi uke stojacego pewnie na nogach i wykonującego shomen-uchi tak, jak by miał w ręku miecz, i nastepnie obrócić go wokół jego własnej osi, jak to robi baletmistrz wprowadzając w piruet baletnicę - to pewnie miałbyś inne zdanie. :wink: To nie durnota, to jest właśnie istota aikido.

Maciek.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
Tylko proszę, nie pisz, że opluwasz gościa by wyprowadzić go z równowagi :D . Miałem na myśli wytrącenie z równowagi. Ot, nasz język ojczysty potrafi stworzyć problemy, pomimo najlepszych intencji.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

To ja dla odmiany spróbuję potraktować pytanie powarznie, choć nie wiadomo czemu O'mod nie zamieścił tej odpowiedzi.
Uke wychyla się bo go tori wychylił. Szarpnoł pociągnoł czy też przedłużył jego ruch w odpowiednią stronę.

moze jakies detale? Ktora to jest ta odpowiednia strona?
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
ta po ktorej uke sie wychylil - zaleznie od sytuacji ;p
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

Aiki, też nie bardzo rozumiem intencje jakimi kierował się Szczepan otwierając ten topik, ale jeśli Ty sam potrafisz wyprowadzić z równowagi uke stojacego pewnie na nogach i wykonującego shomen-uchi tak, jak by miał w ręku miecz, i nastepnie obrócić go wokół jego własnej osi, jak to robi baletmistrz wprowadzając w piruet baletnicę - to pewnie miałbyś inne zdanie. :wink: To nie durnota, to jest właśnie istota aikido.

Maciek.


durnota, bo sposobow sa setki.. mod wykazal sie brakiem podstawowej wiedzy i jakos nie chce mi sie jej uzupelniac.tym bardziej ,ze zrodla tej wiedzy [Kobayashi, Savegnago - zostali przez niego obsmiani.] jak sie chce robic lewe aikido, ktore sie nie trzyma kupy to takie sa efekty pozniej. randall ma racje - on szuka wiedzy. najlepszym sposobem jest znalezienie dobrego senseja a nie pisanie na listy dyskusyjne.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
A ja mam taka teorie, ze O'Mod ma problemy egzystencjalne, ktorych probuje sie pozbyc korzystajac z naszego zyczliwego i swiatlego wsparcia. Jak to wsrod braci aikidockiej. Bo to chyba kolejny z topicow, w ktorym pobudza nas do przerazajaco szczegolowych analiz szczegolow technicznych o ktorych niektorym nawet sie nei snilo:)) wiec i zadanych pytan nie rozumieja. A jesli naprawde O'Mod ma problemy z wychylaniem (uke, rzecz jasna:)) tylko wstydzi sie przyznac? Pomozmy O'Modowi. Pokazmy jak go kochamy, za to co dla nas robi!
Mam tez inna teorie...byc może nasz O'Mod ma dosc topicow typowo socjalnych i chcialby wreszczie uaikidocznić tę listę?:) Zeby było..wiecie..o technikach..szczegółach..analizy porownawcze..itd... a nie tylko o forsie albo kto komu i dlaczego tak mało/dużo...:))
Kurcze...ale Wy jesteście...wogóle nie widzicie głębi O'Modowych dzaiałań... istne perły przed wieprze...:)))
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi

A ja mam taka teorie, ze O'Mod ma problemy egzystencjalne, ktorych probuje sie pozbyc korzystajac z naszego zyczliwego i swiatlego wsparcia. Jak to wsrod braci aikidockiej. Bo to chyba kolejny z topicow, w ktorym pobudza nas do przerazajaco szczegolowych analiz szczegolow technicznych o ktorych niektorym nawet sie nei snilo:)) wiec i zadanych pytan nie rozumieja. A jesli naprawde O'Mod ma problemy z wychylaniem (uke, rzecz jasna:)) tylko wstydzi sie przyznac? Pomozmy O'Modowi. Pokazmy jak go kochamy, za to co dla nas robi!
Mam tez inna teorie...byc może nasz O'Mod ma dosc topicow typowo socjalnych i chcialby wreszczie uaikidocznić tę listę?:) Zeby było..wiecie..o technikach..szczegółach..analizy porownawcze..itd... a nie tylko o forsie albo kto komu i dlaczego tak mało/dużo...:))
Kurcze...ale Wy jesteście...wogóle nie widzicie głębi O'Modowych dzaiałań... istne perły przed wieprze...:)))



eee tam Yoshi - czepiasz się. przecież pomagamy jak umiemy. :wink: :) :)
poza tym proszę Cię - nie ujawniaj pomysłów typu "analizy porównawcze" itp, bo zaraz się okaże, że O'Mod każe nam robić tabelki, rysunki, wykresy, wzory itp. Kto nie napisze - ban. :twisted: :) :wink:
Miejmy nadzieję, że mu przejdzie, a narazie proponuję się uśmiechać i czekać co będzie dalej :wink: :) :)

pozdr


kurm
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
jeszcze troche to pomylse ,ze ta lista dyskusyyjna to dla moda by sie czegos o aikido dowiedzial... [a fiod sie nadal zapiera ,ze to fachowiec]
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
To Aiki.
Poluzuj trochę stringi, bo ci zaraz jakaś gumka pęknie.
Zadaniem moderatora jest nie tylko odsyłanie każdego kto ośmielił się zadać jakieś pytanie do archimum. Ale przede wszystkim podawanie tematów do dyskusji. Dobrze że się stara :)
Jeżeli masz coś do powiedzenia to proszę bardzo, bo każdy może sobie pieprzyć że temat jest głupi i innym brak podstawowej wiedzy, a sam nie błyskasz raczej niczym poza zdawkowym krytykowaniem innych.

Wracając do tematu.
Tak jak ja to widzę, zawsze pierwsze wychylenie następuję poprzez ruch, pociągnięcie uke w odpowiednim kierunku(bez rozpisywania się w którym, bo to zależy od techniki, ataku etc.) i dalej po zaburzeniu równowagi jest rzut, bądz kontynuowanie wychylenia przez dzwignię i potym rzut ruchem(nie dzwignią).
Taki przykładzik aihami kotegeshi omote.
Najpierw wychylami uke ciągnąc jego rękę w odpowiednią stronę(powiedzmy tak żeby stał stabilnie tylko na jednej nodzę), wtedy dopiero możemy zakładać dzwignię na nadgarstek żeby wychylić go jeszcze bardziej, a sam rzut następuję przez skręt bioder, osobiście w momencie rzutu odpuszczam dzwignię bo to zdrowiej dla uke, a jest już tak wychylony że poleci na pewno.

I pytanie do moda. W jaki sposób zaczynasz technikę wychylając partnera dziwgnią, bo na nie wychylonym dzwignia nic nie da?

Rozpisałem się trochę, ale to dlatego że chętnie zobaczył bym tu jakiś topic o Aikido, zamiast przerzucanek docinkami jak to zwykle u aikidoków.
Pozdrawiam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
co do pierwszego - poczytaj archiwum- moze cos zrozumiesz,
co do drugiego - nie masz krztyny racji [pociagnac uke - tak sie cwiczylo 20 lat temu]
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
Co do pierwszego: A czego mam szukać, bo przeglądałem twoje posty i nie znalazłem nic poza tym co napisałem.
Co do drugiego: To mnie oświeć jak się ćwiczy teraz, po to jest przecież forum, do wymiany poglądów, prawda?
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody wychylania napastnika z rownowagi
Och, jak ja sie uśmiecham..och jak się uśmiecham...moim najpiekniejszym uśmiechem numer 5 - specjalnie dla O'Moda!:))) Niech nam żyje! Hurraaaaa!!!
Yoshi
(siedząca cicho w kąciku z uśmiechem na ustach)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024