Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lornetka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Lornetka.
Szukam lornetki, parametry optyczne powiększenie 8-9 x średnica obiektywu możliwie duża,pryzmat dachowy najlepiej.

Cena powiedzmy do 500,-pln.
Odpada sprowadzanie z zagranicy.

Osobiście podobają mi się te:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej materii?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Zaglądałeś tu? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Dzięki.

Nie byłem tam jeszcze.

Ale nadal liczę na opinie budowlańców. :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Jak lornetki to tylko i wylacznie Steinery , porozbijalem 3 lornetki :Nikon, B&L i Bushnella ,zanim nie zaplacilem niecale 100 $ wiecej i nie dostalem Steinera 8x30 Predatora , co ta lornetka przeszla , to historia , ale po kilku latach uzytkowania sprawowala sie jak nowa.Obecnie posiadam juz 10X50 MM , ale generalnie zalety te same , pancerna budowa , lapanie ostrosci w granicach 5 m od punktu docelowego , swietnie spisuja w malym oswietleniu , no i z patentowanym pokryciem Steinera super w pelnym sloncu.Przypuszczam ze do kupienia z Polsce , moze troszke drozej ale warto.Oczywiscie zalezy tez do czego ma tobie sluzyc.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Wojtas , to wejdź tam koniecznie! Znajdziesz też opis DELTA OPTICAL HUNTER 8x56. Ta strona, to absolutnie obowiązkowa lektura dla szukających lornetki. Z tym że tamci goście największy nacisk w testach kładą na optykę i jakość obrazu a nie "taktyczność' i podobne duperele ;-) .
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Dlaczego akurat z pryzmatami dachowymi? Za taką cenę miałbyś lornętkę z porro o dużo lepszych parametrach?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Dobre pytanie Seiken.

Głównie do podglądania... przyrody. Raczej okazyjnego więc nie wiem czy warto wywalać kupę forsy. Ale z drugiej strony jak pomyślę że może się rozwalić to może rzeczywiście warto raz zapłacić i mieć spokój.


Do tej pory używałem takiej starej enerdowskiej Carl Zeiss Jena 8x39.
Jakość optyczna jest świetna , ale czasem jej żal brać w teren, bo mam do niej sentyment, a nie chcę jej uszkodzić.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Od paru lat posiadam lornetke Vanguard Br-1250W o parametrach 12x50. Moge ja spokojnie polecic - cala jest ogumowana, optyka czysta i latwa do utrzymania w czystosci (przecieralem ja wieloma szmatkami, szmatami, ubraniem a rys jakichkolwiek brak), testy zanurzeniowe tez przeszla. Jedyna jej wada (dla mnie) to dosyc spore wymiary i waga.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Wiem ze np. Svarowski ma lepsza optyke od Steinera , ale do tego do czego potrzebna mi jest lornetka , jest on za delikatny. Ja nie trafilem na nic innego co by bylo tak niewrazliwe na upadki, snieg , wode czy temperature jak Steiner.
Zreszta to germanski produkt , to moze nawet bedzie tanszy niz u nie.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Hmm... TA Delta Nie wypadła najgorzej.

Cena to prawie 1/10 Steinera Night Hunter.
Ale jest też Steiner Safari 10x50 za jakieś 2000,- na Artemixie.
Pytanie jak z jakością optyczną czy jest dużo lepsza niż w Delcie.

Żelazny Wilk:
Co do pryzmatów dachowych, to wybrałbym je ze względu na mniejsze wymiary lornatek przy podobnych parametrach.

Borsoock:
A co to jest taktyczność? :wink:
Jak coś jest dobre to nie warto dopłacać za marketing.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.

Borsoock:
A co to jest taktyczność? :wink:
Jak coś jest dobre to nie warto dopłacać za marketing.


Ja ,panie, niewiem. Może właściciele Striderów i podobnych odpowiedzą :wink:

Chyba źle się wyraziłem. Miałem na myśli żeby uważać, bo robili te testy pod swoim kątem. I np, najwyższą notę "econo" w teście uzyskała ruska lornetka która jak sami napisałi "nadaje się do astonomii ale czego innego niekoniecznie" bo minimalnie ostrzy od ~ 14 metrów, więc siedzącego nna zbyt niskim drzewie ptaszka przez nią można nie zobaczyć :) .
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Wojtas, jak Zeissa używałeś to może Dokter [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Tylko to ciągle jest 2000,-

Ale tego Doktera nie widziałem.

Dlaczego taka ważna jest dla mnie cena?
Choć stać by mnie było na droższy sprzęt, akurat w tym przypadku wystarczy mi coś o dobrym stosunku jakość/cena.
Jak już pisałem, głównie ma to być podglądanie przyrody (okazyjne - czyt. weekendowe spacery po lesie). Nie widzę potrzeby zabierania takiej lornetki na dłuższe wypady w trudniejszy teren, ze względu na masę i wymiary. Wtedy biorę jakiegoś lekkiego pocketa.

Chyba więc wybiorę Delta Optical. Podoba mi się z wyglądu. W testach wypadł nienajgorzej. Pozostanie jeszcze poszukanie możliwości popatrzenia przez nią przed zakupem.

Borsoock:
Wyraziłęś się jasno, ja tylko żartowałem. A oni robili testy właśnie pod moim kątem, bo siedząc na ambonie nic strasznego jej się nie przytrafi.

A tu macie parę fotek z zeszłego weekendu zrobionych przez moją lornetkę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I w drugą stronę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Dodam na marginesie ze w tym pulapie cenowym miesci sie bardzo fajna rosyjska lornetka BPC Kronos 20x60, nie wiem tylko czy takie przyblizenie to nie za duzo, chyba byla tez mniejsza wersja. Uzywam (glownie do astronomii) jej nieco wiekszej siostry 26x70 i to bardzo solidny sprzet, zarowno optycznie jak i technicznie (do astronomii naprawde trzeba dobrej optyki a ta moja dziala swietnie). Do obserwowania przyrody tez sie swietnie nadaje. Nie jestem tylko pewien czy te lornetki sa jeszcze produkowane, gdyz od kilku lat ich nie widzialem w zadnej ofercie :(
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Była ta lornetka w teście na podanej wcześniej stronie i optycznie wypadła lepiej niż Delta, ale napisano tam wyraźnie, że nadaje się w zasadzie wyłącznie do astronomii.

Po za tym takie powiększenie i obserwcja z ręki raczej do przyjemnych nie należą (obraz lata niemiłosiernie ;) ). A lornetka ma służyć do podglądania, a nie obserwacji. Nie mam zamiaru sprawdzać czy ptaszek, który usiadł na gałęzi to jakaś rzadka odmiana zięby, tylko żeby zobaczyć czy jest ładny i jak fajnie podskakuje. ;)

Maksymalne powiększenie dla moich potrzeb to chyba 10x. W przeciwnym przypadku to już wolałbym zainwestować w lunetę. Ale kto wie....? Tylko kolejnego "sprzętowego" hobby to mój budżet nie udźwignie. ;)
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
W temacie lornetek, lunet, teleskopów itp. jestem zielony dlatego mam trochę dziwne pytanie czy cyfrowa kamera z 20-krotnym zoomem optycznym i 900-krotnym zoomem cyfrowym może pełnić funkcje lornetki, lunety itp. :?: :?: :?:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Zoom cyfrowy nie robi nic wiecej niz zoom jpga w jakimkolwiek programie do ogladania zdjec - po prostu pixele powieksza. Wg mnie zoom cyfrowy to jeden z najbardziej popieprzonych chwytow marketingowych jakie ludzie wymyslili, a 900 krotny... Przyda sie, jesli chcesz sfotografowac sikorke na drzewku z okna a potem ja wkleic sobie do awatara. Do niczego wiecej ta sikorka si enie bedzie nadawala.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Po za tym 10x zoom w aparacie foto czy kamerze to nie to samo co 10x w lornetce.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
a co myślicie o czymś takim ? ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
widział ktoś fotki robione takim czymś ? ...
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.

Po za tym 10x zoom w aparacie foto czy kamerze to nie to samo co 10x w lornetce.


Właśnie o to mi chodziło. Brat ma kamere cyfrową 20x/400x podpiołem ją pod TV 29' i efekt był niezły. Na zoomie optycznym extra a na cyfrowym do 40 było dobrze, później masakra.

No i można równocześnie nagrywać

:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024