Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lornetka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.

a co myślicie o czymś takim ? ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
widział ktoś fotki robione takim czymś ? ...


To raczej gadget jest.
Ja szukam lornetki do patrzenia, a nie do robienia zdjęć. Jakbym zdjęcia chciał robić to bym kupił lunetę i odpowiedni adapter do aparatu.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
taaa zoom cyfrowy to gowno nie zoom
to zajebista wada ..... :(
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Niedawno miałem taki sam dylemat. Dziesiątki lornetek w rękach i dylemat którą wybrać a nie zbankrutować. Z pomocą przyszło forum optyczne i tam ktoś mądry powiedział takie słowa że w taniej optyce jest tylko NIKON który ma zadawalające wyroby jakością nie odbiegające od standardów światowych.Pierwsze oględziny padły na NIKONA 8x42 z podwójnym pryzmatem (taka kompaktowa budowa ale to nie pryzmat dachowy) i ta została w moich rękach.Jestem zadowolony wzrok się nie męczy nawet przy bardzo długich obserwacjach a i przedział cenowy mieści się w twojej kwocie.
pozdrawiam
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
sorry za dubla ale nie wiem jak się edytuje
Znalazłem podobny opis w sieci

Najdroższe lornetki europejskich firm: Leica, Swarovski, Zeiss dają obraz najlepszy z możliwych obecnie do uzyskania. Technologia ciągle się rozwija i każda z firm prezentuje nowe modele i rozwiązania raz na kilka lat. Te środkowoeuropejskie (Niemcy i Austria) firmy wyraźnie konkurują ze sobą, co wychodzi wszystkim na dobre. Obecnie flagowe ornitologiczne lornetki to najnowsze modele: Swarovski 10x42 EL, Leica Ultravid 10x42 i Zeiss Victory 10x40 II. Niestety wszystkie w cenach około 1500 Euro. Druga liga, ale głównie cenowa (w przedziale 800-1000 Euro za model 10x42 lub podobny) to inne europejskie (też z Niemiec i Austrii) firmy: Steiner, Optolyth, Kahles, Minox.

Pozostają jeszcze japońskie firmy ze słynną trójką fotograficzną Nikon, Minolta, Pentax, z których Nikon oferuje najlepsze produkty, w tym najdroższe modele Nikon Venturer, które zapewne dorównują trójce z Europy.
fotek nie wklejam bo pełno ich w sieci.Chyba że jesteś ciekaw jak wygląda mój model.Można wyrwać starszy model za naprawdę niewielkie pieniądze starczy tylko potargować.I oczywiście odradzam zakupy w sieci.
Sam wybierałem z kilku modeli jedną....
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Walnąłem niezłego babona z nowym tematem o lornetkach. :oops:
Ten jakos mi umknął.

Przejrzałem testy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i nadal nie znalazłem nic dla siebie. Wszystkie modele są za duże. Ja potrzebuję średniego kompakta do lasu o przyzwoitych osiągach a nie astronomicznej cegły u szyii.
Cena: do 350 pln.
Będę jej używał sporadycznie. Jak juz pisałem - bardziej zależy mi na powiększeniu niz polu widzenia. Ot - przyglądnać się bliżej jakimś ciekawym napotkanym szczególikom. Nic więcej.

PS: Sąsiadka już myje głowę a ja nadal nie mam lornetki. :wink:

Macie jakieś typy? (wsród lornetek nie sasiądek)
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Wysz !
Z licznych filmów wynika ,że na sąsiadki to tylko luneta. :D
W domu jest jakaś niedroga lornetka Olympusa z której jestem zadowolony. Jutro napiszę jaki to model , bo nie pamiętam.

Pozdr. lob.

PS. Dzięki za gratulacje(Rinaldi).
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
dorzucę również swoje dwa grosze do tematu lornetek.
Sam mam dwie stara wrecz historyczna Yashke 10x50 ze szkłami zeissa - stara szkola ,jasność jest super ale kawał cegły. I od niedawna Bushnella Trophy 8 x25. Jest mały z azoten w środku 100% waterproof. Na wypady do lasu jak dla mnie jest optymalny. Cały w olivkowej gumie. Jak na razie nic dodać nic ująć. Pewnie jest Swarovski, Zeiss, Steiner ale w tych firmach nawet coś 8x lub 10x 25 do 30 to wydatek dobrze ponad założony budżet Wojtasa. Co do Steinera Predatora to chyba już ich nie robią.
Jest jeszcze jedna marka o której nikt nie wspominał, a w 2004r. wygrała w rankingach ze Swarovskim - to Fujinon. Mialem okazje przez nia chwile patrzeć 8x30 FMTR -SX. Pierwszy raz miałem do czyniena z lornetkami robionymi specjalnie dla wojska, lornetka ze stałą ostrością i wyjątkowa jasnością . Wszystko powyżej 15m było ostre ( jedynie w każdym z okularów była mozliwość ustawienia korekty +/_ ) i druga tej samej firmy to Techno -Stabi 14x40 - ze stabilizacja obrazy (ale to już inna cena i to była prawdziwa "cegła" cos ok 1,5kg, chociaż takiego komfortu oglądania i jasności nie widzałem w żadnej innej lornetce ( z Zeissem włącznie - Swarovski jeszcze mi nie wpadł w łapki ).
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.

Ja potrzebuję średniego kompakta do lasu o przyzwoitych osiągach a nie astronomicznej cegły u szyii.
Cena: do 350 pln.
Będę jej używał sporadycznie. Jak juz pisałem - bardziej zależy mi na powiększeniu niz polu widzenia. Ot - przyglądnać się bliżej jakimś ciekawym napotkanym szczególikom. Nic więcej.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe jak wysoko mierzysz.
Wlasnie kompakty sa najdrozsze gdyz to jest najwyzsza i najbardziej skomplikowana technologia.
Lornetka z pryzmatami dachowymi moze byc dwukrotnie drozsza od tej z porro.
Sam szukam czegos sensownego tzn 8x30 lub 8x40 ale niestety zycie odziera ze zludzen.Od razy mozesz sobie odpuscic modele Tasco podobne w cenach do 500 PLN.Jest to chlam nie nadajacysie do ogladania niczego poza meczem w sloneczny dzien z drugiego rzedu. Fatalna kolimacja osi niska jasnosc przebarwienia ostrosc tylko w centrum obrazu.Nie mowiac o tym ze paruja.Nie nadaja sie do lasu czy jakiegokolwiek zastosowania.
Niestety na taka lornetke trzeba zalozyc min 1000 PLN . Placi sie za jakosc i technologie. O ile w przypadku nozy roznica w uzytkowaniu MT za 1000 i BM za 300 jest plynna o tyle w lornetkach jest bardzo widoczna :D
Nie idz na kompromisy pomiedzy jakoscia a cena.Nie istnieja.
Albo masz tani chlam albo lornetke ale wtedu plac i placz.
Tak naprawde jest kilka firm ktore robia optyke pod roznymi markami.Polecam ci przkopac Google.W zasadzie najsensowniejsze pod wzgledemceny i jakosci sa wyroby firmy Vixen ktore sa sprzedawane jako Celestron czy Eagle Optics. Troche im do Leici czy Doctera brakuje ale roznica nie jest tak znaczna jak pomiedzy Bushnelem czy Tasco a Vixenem.
Ja wole pozbierac i kupic sobie takiego Apexa Pro 7x42 niz badziew za 300-400 ktory sie do niczego nie przyda.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Nie jestem może specem od lornetek, ale z powodu innego zamiłowania mam sporo wspólnego z optyką (przyzwoitą, choć na jedno oko i z takim śmiesznym krzyżykiem na środku). Delta Optical ma optykę do-zaakcetowania-na-początek. Ale rzut oka w dobre szkło i złudzenia pryskają... obraz jednak może być jasny, nie przyżółcony, nie zniekształcony na krawędziach itp. Oczywiście to docenia się po jakimś czasie dopiero. Nie wiem, jakie ma to znaczenie w lornetce, ale w lunecie strzeleckiej dobre szkło pozwala strzelać duuużo precyzyjniej (rozdzielczość optyczna!) oraz dłużej (jasność, lepszy kontrast, mniej żółcenia). Tyle, że tego się nie stwierdzi mając do dyspozycji tylko jedną lornetkę, trzeba wziąć do jednej łapy Deltę a do drugiej choćby Bushnell'a z przyzwoitej serii czy Leupolda o Steinerach nie wspominając, aby odpłynąć...

Proponuje najpierw popatrzeć na firmy / nazwy tu (od razu mówię, że Polska to dla nich bandycki kraj gdzieś na skraju świata, może na Syberii, więc nie wysyłają w żadnym wypadku):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A potem zapytać tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I może coś się uda wybrać. Wszystko zależy od budżetu i potrzeb, ja aktualnie używam małej lornetki (choć z pryzmatami) Praktica 10x21 bo potrzebuję ją tylko czasem w górach, żeby była pod ręką jakby co, a wtedy wymiary i waga to podstawa. Muszę zmienić, ale nie dziś. Za to mój ojciec kupił sobie w zeszłym roku Bushnell'a Insta-Focus 10x50 i bardzo bardzo sobie chwali. A używa tego do obserwacji przyrody, bo często łazi gdzieś po górach czy po prostu za miastem po lasach i polach z psiakiem.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Aha, oczywiście NIE polecam jednak sprzętów typu 8x20 czy 10x21... no taką mam, ale na prawdę wyciągam w ostateczności jak trzea coś np. przeczytać z daleka albo zobaczyć co tam gdzieś na szlaku leży. Ale kiedyś, w daaaawnych czasach nie było BUDO. Ale na kazym filmie właśnie takie mini-lornetki spisywały się najlepiej na swiecie :)
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
A co powiecie na Norkonia Germany...mam takie cus, ciezkie to ogumowane, nie pamietam przyblizenia jakie to ma..bo nie jestem jakims znawca szkielek :)

Martinator
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Lornetka.
Nie trzeba byc znawca.
Ot wystarczy raz popatrzec sobie przez jakies porzadne i od razu mozna ocenic inne.
A Norconia to chinszczyzna taka sama jak Delta Optical,Fomei,Bresser i inne.
Ale wszystko zalezy od tego czego sie oczekuje od lornetki.Niektore modele DO sa calkiem przyzwoite w swojej cenie jezeli mowimy o ukladzie porro.Ale niestety dachowe kompakty to tylko gorna polka za porzadna kase.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024