Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
APAS napisał

''rajd' Miyazawa Sensei - na ostatnim treningu w Gorzowie widac bylo jakas ciaglosc - sensei zauwazyl, ze grupa pewna za nim jezdzi caly tydzien i mozna troche pojsc do przodu"

Gdzie można dowiedzieć się o takich imprezach? Sensei w mojej sekcji mówi nam tylko o stażach z Durchonem, Orbanem i Tissierem. Dajcie jakieś www czy coś.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
moze i kuriozalne ale po prostu nie lubie wciskania kitu. od jakiegos czasu wiekszosc watkow krazy wokol tego samego tematu, posredni lub bezposrednio, wiec nic dziwnego, ze wlasciwie to pisze to samo.
yoshi , nie siedz i nie patrz i nie daj boze nie mysl.. rzuc jakis argument
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Gdzie można dowiedzieć się o takich imprezach? Sensei w mojej sekcji mówi nam tylko o stażach z Durchonem, Orbanem i Tissierem. Dajcie jakieś www czy coś.

Jesli twoj sensei informuje cie zawsze o stazach swojego nauczyciela i jego uczniow, to to jest wlasnie ciaglosc.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Jesli twoj sensei informuje cie zawsze o stazach swojego nauczyciela i jego uczniow, to to jest wlasnie ciaglosc.


Ale jeżeli informuje TYLKO o stażach swojego nauczyciela to jest to ogranicznie dostępu do informacji .......i jest chyba wyrazem troche strachu :wink:

Pancer (starający sie informowac o wszystkim i wszystkich :wink: )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?



Jesli twoj sensei informuje cie zawsze o stazach swojego nauczyciela i jego uczniow, to to jest wlasnie ciaglosc.


Ale jeżeli informuje TYLKO o stażach swojego nauczyciela to jest to ogranicznie dostępu do informacji .......i jest chyba wyrazem troche strachu :wink:

Pancer (starający sie informowac o wszystkim i wszystkich :wink: )

He he, miły Pancerze uderz w stół...
O ile pamiętam to własnie linia H.K. słynie z daleko posunietej otwartości na inne style, a czasem nawet kierunki w obrębie swojej szkoły :P :P :) . (vide topic Jeżyka o tym dlaczego Savaniagowcy nie cwicza na stażach Coniardowców i vice versa) 8) :-) :lol:

Są tam chlubne wyjatki (you know what I mean) ale jaskółka wiosny nie czyni...:P :P :P

Ł (nie mogacy powstrzymac się od wrzucenia kamyczka do ogródka kolegi)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Są tam chlubne wyjatki (you know what I mean) ale jaskółka wiosny nie czyni...:P :P :P

Ł (nie mogacy powstrzymac się od wrzucenia kamyczka do ogródka kolegi)


Kolega :wink: chyba myli temat dyskusji :wink: , wydaje mi się że rozmawiamy o przekazywaniu informacji o stażach a nie o bywaniu na takowych, a wybór by iść lub nie - można zostawić potencjalnym zainteresowanym.
A jak mnie znasz Effendi, to próba zakazu wyjazdu na jakikolwiek staż nigdy nie splamiła karminu warg mych :wink: , wręcz przeciwnie namawiam zawsze by wszyscy mogli czerpać z różnorodności aiki :)

Pancer (własnie troszeczke zmęczony po stażu, o którym wszyscy wiedzieli :wink: )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Kolega :wink: chyba myli temat dyskusji :wink: ,

jeśli juz to nie jestem sam, bo topic jest o wyborze miedzy PFA a AAI :P

wydaje mi się że rozmawiamy o przekazywaniu informacji o stażach a nie o bywaniu na takowych, a wybór by iść lub nie - można zostawić potencjalnym zainteresowanym.


No chyba że nie wypada lub nie jest dobrze widziane :) ot taka subtelna technika wpływu na wybór niczym w skeczu Smolenia z Laskowikiem gdzie jeden mówił
- masz dwie piżamy do wyboru...... aha i moja jest w paski :) :P

A jak mnie znasz Effendi, to próba zakazu wyjazdu na jakikolwiek staż nigdy nie splamiła karminu warg mych :wink: , wręcz przeciwnie namawiam zawsze by wszyscy mogli czerpać z różnorodności aiki :)


toc o chlubnych jaskółkach mówiłem, nie :?: ;)

Ł (lubiacy przekomarzanki z Pancerem)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Eeeee, tam nawet na naszej oficjalnej stronce zamieszczamy info o obcych stażach. Choć ostatnio się trochęrozleniwiłem w tej kwestii ;)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
to APAS: ja nie mowie, ze Aiki nie miewa racji, sama miewałam wiele zastrzeżeń co do porządków panujących w PFA i bywało, że bylam w skrajnej opozycji, co skutkowało i skutkuje tym, że nie jestem w pewnych kręgach "ulubienica publiczności". Chodzi mi jednak o to, ze "kon jaki jest, każdy widzi" - nie sztuka mieszac z błotem - sztuka pracować i próbowac coś zmienić. A kiedy trzeba, wziąć na wstrzymanie.
To Aiki: wiesz, powiem Ci w tajemnicy...takiej publicznej chyba troche:)) - ze myślenie sprawia mi przyjemność... niezależnie o czym myśle... dzięki temu dochodze do różnych wniosków, raz lepszych..raz gorszych... ale ciągle coś się w moim światopoglądzie zmienia - i jak to piszą w komentarzach na Allegro - MYŚLENIE GORĄCO POLECAM!
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Byłem na klilku treningach (przy okazji) u Tomasza Skowrona z BB (PFA) dla mnie było ok, więc jeśli nie jest jeszcze za późno to polecam. Ale oczywiście zgadzam się z tym że każdy musi póść sam zobaczyc i zdecydowac co dla niego jest najodpowiedniejsze.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

APAS napisał

''rajd' Miyazawa Sensei - na ostatnim treningu w Gorzowie widac bylo jakas ciaglosc - sensei zauwazyl, ze grupa pewna za nim jezdzi caly tydzien i mozna troche pojsc do przodu"

Gdzie można dowiedzieć się o takich imprezach? Sensei w mojej sekcji mówi nam tylko o stażach z Durchonem, Orbanem i Tissierem. Dajcie jakieś www czy coś.

No, z Miyazawa to sie juz nie uda, zmarlo mu sie niestety w dniu, kiedy mial ponownie do Polski zawitac... :cry: A informacje - z budo.net.pl oczywiscie! :)
  • 0

budo_mzuyk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
proste. najlepiej to sie przenies do Lublina i na lublinianke.
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

He he, miły Pancerze uderz w stół...
O ile pamiętam to własnie linia H.K. słynie z daleko posunietej otwartości na inne style, a czasem nawet kierunki w obrębie swojej szkoły :P :P :) . (vide topic Jeżyka o tym dlaczego Savaniagowcy nie cwicza na stażach Coniardowców i vice versa)

Tak,tak miewamy roznych gosci...jedni sie bawia gorzej , inni wprost wspaniale - np. ten Pan... :)


Dołączona grafika
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Tak,tak miewamy roznych gosci...jedni sie bawia gorzej , inni wprost wspaniale - np. ten Pan... :) ]

Drogi Piotrze,
NO WŁASNIE O TYM MOWA :!: :!: :!: MY Z JEŻEM POTRAFIMY SIE BAWIC ŚWIETNIE WSZĘDZIE I UCZYC PONAD DOGMATAMI, czego nie da sie powiedzieć o znaczącej liczbie osób z linii H.K. :lol: :P :) 8) Może w ramach rewizyt wpadniesz z kumplami na Orbona, Tissiera czy innych niekiepskich aikikaiowców - oni także maja coś do powiedzenia w sprawie aikido, a różne perspektywy poszerzaja horyzonty :) 8)

Ł. (już szykujący sie na staz z E.Lemonem w W-wie, aby wyrównać rachunki z Pio) :paker: :peace:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Może w ramach rewizyt wpadniesz z kumplami na Orbona, Tissiera czy innych niekiepskich aikikaiowców - oni także maja coś do powiedzenia w sprawie aikido, a różne perspektywy poszerzaja horyzonty :) 8)


Hej, nie watpie...Bardzo chetnie pojade...jesli tylko czas pozwoli... :)
My tu w Gdańsku 8) :wink: , jestesmy bardzo otwarci na wszystko inne...
Dołączam się do głosów, że zakazy uczestniczenia w innych stażach lub narzucanie praktykującym aikidokom ćwiczenie tylko "jedynie słusznej drogi" jest przejawem megalomanii i braku dystansu.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Hej, nie watpie...Bardzo chetnie pojade...jesli tylko czas pozwoli... :)

Ty się Pio nie przeciągaj :P :) i nie ociągaj, tylko wpadaj na treningo z rewizyta :) ;)
Dołączona grafika

My tu w Gdańsku 8) :wink: , jestesmy bardzo otwarci na wszystko inne...
Dołączam się do głosów, że zakazy uczestniczenia w innych stażach lub narzucanie praktykującym aikidokom ćwiczenie tylko "jedynie słusznej drogi" jest przejawem megalomanii i braku dystansu.

I to się wam chwali :)

Ł. (wielbiciel otwartych umysłów.... byle nie na przestrzał) :P 8)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

A skad Ty zes chlopie wzial ten "coroczny haracz na federacje"? Trenuje w klubie nalezacym do PFA ladnych pare lat i jakos jeszcze nikt nigdy nie kazal placic mi niczego na federacje.

Gielu


Hehe a myslisz ze za co sie utrzymuje? Bułki sprzedają? Ty nie placiles bo malo Ci powiedzial Twoj mistrz albo ma to gdzies. A pozniej sie zdziwisz na examinie na dana na przyklad...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Boze, Labadek do teczek siegnal i zdjecia wydobywac poczal... Co to bedzie? Na kogo co ma? I czy - nie daj Bog - Aiki tez nie zacznie, jak wielokrotnie obiecywal... :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
bez jaj.. ja nie z tych co taniej sensacji i poklasku szukaja..
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
A czym właściwie, sznowny kolego Ninja, można sie tak bardzo zdziwić na egzaminie na dana?:) Oprocz technik, oczywiście:)) Ceną? No mozna, ale jesli ktos ćwiczy odpowiednio dlugo i ma w planach zdawanie na stopień mistrzowski, to raczej wcześniej czy później dowiaduje sie ile to kosztuje. I nie ma zdziwienia. Można sie nie zgadzać z wysokością opłaty, ale to jest insza inszość. A kwestia płacenia corocznej składki na organizację, do której się przynależy - no cóż...tu chyba nei ma wątpliwości, że się ją płaci. W jednych klubach składka jest pobierana "osobno" od każdej osoby...ale w większości klubów po prostu zawarta jest w składce miesięcznej, zwłaszcza, ze naprawde sa to śmieszne pieniądze, jeśli przeliczyć je na ilość osób ćwiczacych w klubie. (dla przykładu - w 2004r klub liczacy do 50 osób płacił 150 zł rocznie)
Więc, prosze Cie, nie demonizuj, Ninja..nie demonizuj..:) - nie ma po co.
Yoshi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024