Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_naku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Chyba tu muszę wtrącić swoje dwa grosze. W BB są dwie sekcje Aikido (2 różne federacje). Nie będę Ci tu narzucał którą masz wybrać musisz dokonać wyboru. Twoja DROGA . Powiem tylko, że ta sekcja co należy do PFA (osiedle karpackie) istnieje już kilka lat i dochowała się DAN-ów informacje znajdziesz na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Druga sekcja również ma swoją stronę ale nie chciało mi się szukać, jak pogooglasz na pewno znajdziesz : ). Osobiście polecam właśnie tą. Dlaczego ? Sekcja ta ma mocne zaplecze w postaci Panów Pawłów z Krakowa.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

... a jej czlonek pisuje durnowate texty i uprawia tu kryptoreklame.


Aiki - z całym szacunkiem, ale jeśli masz mnie na myśli,


nie , nie mialem


Czy chodiz o Redakcje budojo ??? Co wygralem ? Ciastko ?
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Co wygralem ? Ciastko ?

uscisk reki prezesa :lol: :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Czy chodiz o Redakcje budojo ??? Co wygralem ? Ciastko ?


łysy usmiech prezesa odcisniety w betonie :)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Czy chodiz o Redakcje budojo ??? Co wygralem ? Ciastko ?


łysy usmiech prezesa odcisniety w betonie :)

Uzbrojonym po zeby :lol: :lol:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Ja bym ci radzil w ogole nie zwracac uwagi na zadne federacje, tylko na to, czy instruktor sensowny i czy rodzaj treningu jaki prowadzi ci odpowiada. Przejdz sie, obejrzyj trening, pogadaj z ludzimi co cwicza....


I wsyzstko jasne.
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Gielu drogi, ten haracz to coroczna składka odprowadzana przez Klub lub Sekcję na konto PFA. Jej wysokość zależna jest od ilości ćwiczących. Tobie jej nie kazano płacić osobiście, ale Twój instruktor czynił to niechybnie.


Z tym sie zgadzam ale niezaleznie jak sie organizacja nazywa to tak czy siak klub nalezacy do niej musi jakies tam skladki odprowadzac, chodzi tylko o to ze Tobie jako trenujacemu sama federacja nic nie nakazuje placic a to co instruktor zrobi z pieniedzmi z oplaty ktora wnosze za mozliwosc treningu to juz jego sprawa a nie moja ;)

Generalnie to i tak jestem ponad podzialami federacyjnymi wiec co to za roznica :D

Gielu
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Czy chodiz o Redakcje budojo ??? Co wygralem ? Ciastko ?


łysy usmiech prezesa odcisniety w betonie :)


wyslesz mi poczta czy kurierem ? zawsze o tym marzylem , bedzie do mojej kolekcji betonów
  • 0

budo_darkmario
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biala

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Dzięki wszystkim za pomoc, szczególnie tobie Naku (z linku skorzystałem). Pozdro :!: :!: :!: :!: :twisted:
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Też miałam ten problem. Gdybym mogła, to bym poszła do dojo PAU, bo w tej organizacji już ćwiczyłam. Ale w Bielsku PUA nia ma dojo. Poszłam do AAI, bo mam bliżej. :wink: Trenuję od września, jestem zadowolona, choć nie mam porównania z dojo na Karpackim. Byłam tam 3 lata temu na pokazie, ale to za mało, żeby porównywać.
może spotkamy sie na treningu?
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
ja bym wybrala AAI...
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
A ja bym zrobila gruntowne rozeznanie w kwestii instruktorow oraz atmosfery i zasad panujących w dojo i wybrala to, ktore moim zdaniem bedzie najlepiej odpowiadało moim oczekiwaniom. Kwestie organizacyjne czy lokalizacyjne sa dla mnie osobiscie rzeczą wtórna. Co z tego, ze organizacja sie "dobrze sprzedaje", jak bezposredni nauczyciel odwala maniane?
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

A ja bym zrobila gruntowne rozeznanie w kwestii instruktorow oraz atmosfery i zasad panujących w dojo i wybrala to, ktore moim zdaniem bedzie najlepiej odpowiadało moim oczekiwaniom. Kwestie organizacyjne czy lokalizacyjne sa dla mnie osobiscie rzeczą wtórna. Co z tego, ze organizacja sie "dobrze sprzedaje", jak bezposredni nauczyciel odwala maniane?


Yoshi i tak wiadomo ktore dojo jest jedynie slusznym dojo ;)

Gielu
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Yyyyyyy...eeeee...chyba nie zrozumialam... aluzja to byla czy jak? Bo jesli aluzja, to ciekawam do czego? Nie bede spekulowac... mam nadzieje, ze mi Gielu wyjasnisz... o co biega.
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Yyyyyyy...eeeee...chyba nie zrozumialam... aluzja to byla czy jak? Bo jesli aluzja, to ciekawam do czego? Nie bede spekulowac... mam nadzieje, ze mi Gielu wyjasnisz... o co biega.


Ech ... geniusz za zycia nigdy nie byl rozumiany :D Zadna to tam aluzja tylko taki maly zarcik ;)

Gielu
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
witam,
ja ćwiczę na karpackim u sensei T.Skowrona
jestem zadowolony, często są organizowane seminaria za naprawdę niewielkie pieniądze. Instruktor jest sympatycznym gościem, zaangażowanym w życie sekcji. Osobiście polecam tą sekcję.
pozdrawiam
8)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Dlaczego uważacie, że PFA i PUA nie zrobiły nic dla rozwoju Aikido w Pl?

Co wg. was byłoby wspieraniem rozwoju tej sztuki?

Moim skromnym zdaniem największy błąd PFA(PUA nie zam to się nie wypowiadam) to właśnie wysokie wymagania finansowe. Dlaczego rejestracja najniższego stopnia kosztuje aż 50 zł? Czy trzeba za te pieniądze opłacić urzędnika, który wpisze stopień do jakiegoś tam rejestru?

To samo staże. Ostatni staż w Krakowie z Christianem Tissier kosztował 120 zł. To bardzo dużo, a o ile dobrze widziałem na ulotce, to nie było tam nawet 5 godzin czystego treningu. Pomnożyć razy 100 (minimalna liczba osób na takim stażu, a na pewno jest ich więcej) daje 12 000. Co kosztuje tyle? Czy sprowadzenie instruktora do kraju? Czy wynajem sali w weekend na kilka godzin? Pytania kieruje do bardziej zorientowanych i doświadczonych użytkowników tego forum.
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Koszty staży i egzaminów organizowanych przez PSA mają być niż niż w PFA. Zobaczymy jak to będzie .
Ja mam taką nadzieję, że tak właśnie się stanie.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Ostatni staż w Krakowie z Christianem Tissier kosztował 120 zł. To bardzo dużo, a o ile dobrze widziałem na ulotce, to nie było tam nawet 5 godzin czystego treningu. Pomnożyć razy 100 (minimalna liczba osób na takim stażu, a na pewno jest ich więcej) daje 12 000. Co kosztuje tyle? Czy sprowadzenie instruktora do kraju? Czy wynajem sali w weekend na kilka godzin? Pytania kieruje do bardziej zorientowanych i doświadczonych użytkowników tego forum.

Staze z Christianem Tissier nie sa organizowane przez PFA, a przez jego uczniow, prowadzacych wlasne kluby i wkladajacych w to wlasny wysilek i pieniadze.
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Ostatni staż w Krakowie z Christianem Tissier kosztował 120 zł. To bardzo dużo, a o ile dobrze widziałem na ulotce, to nie było tam nawet 5 godzin czystego treningu. Pomnożyć razy 100 (minimalna liczba osób na takim stażu, a na pewno jest ich więcej) daje 12 000. Co kosztuje tyle? Czy sprowadzenie instruktora do kraju? Czy wynajem sali w weekend na kilka godzin? Pytania kieruje do bardziej zorientowanych i doświadczonych użytkowników tego forum.

Staze z Christianem Tissier nie sa organizowane przez PFA, a przez jego uczniow, prowadzacych wlasne kluby i wkladajacych w to wlasny wysilek i pieniadze.

tak czy inaczej pytanie pozostaje - na co idzie te 12 klockow :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024