Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
ja tam nie wiem, na co idą takie pieniądze, ale wbrew pozorom, 12tyś to nie dużo na zorganizowanie tego typu imprezy:

weźmy np:

Bilet lotniczy dla sensei - 2000 zł
Hotel - 600 zł
wynajęcie sali - 300 zł
wynagrodzenie sensei - 4500 zł
wynagrodzenie
organizatorów - 2000 zł
Pozostaje dla dojo - 2600 zł

To liczone jest bardzo na okrągło, bez znajomości faktycznych kosztów związanych z wynagrodzeniem...


Jak by co to podejmuję się wydać każdą dowolną wyższą kwotę :)

W.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

To samo staże. Ostatni staż w Krakowie z Christianem Tissier kosztował 120 zł. To bardzo dużo, a o ile dobrze widziałem na ulotce, to nie było tam nawet 5 godzin czystego treningu. Pomnożyć razy 100 (minimalna liczba osób na takim stażu, a na pewno jest ich więcej) daje 12 000. Co kosztuje tyle? Czy sprowadzenie instruktora do kraju?


Nie wiem jak w Aikido, ale w karate sprowadzenie 'uznanego instruktora z zachodu' kosztuje 4-7 tys.

BTW.
Miej na uwadze to ze z reguly wspolorganizatorem jest jeszcze np. Urzad miasta,..., sa sponsorzy itd..... wiec wiadomo gdzie kasa zostaje.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Koszty staży i egzaminów organizowanych przez PSA mają być niż niż w PFA. Zobaczymy jak to będzie .
Ja mam taką nadzieję, że tak właśnie się stanie.


Ano są, troszkę ale jednak.... :wink:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Koszty staży i egzaminów organizowanych przez PSA mają być niż niż w PFA. Zobaczymy jak to będzie .
Ja mam taką nadzieję, że tak właśnie się stanie.


Ano są, troszkę ale jednak.... :wink:

A na jakimz to stazu PSowym Wodz raczyl byc? Jakies szczegoly (na priva albo nowy topic, coby Moda nie draznic?). POzdrawiam i czekam na informacja: kto, co, za ile i (najsmaczniejsze) kto byl? Byly egzaminy? Co mowiono o miedzynarodowym uznaniu stopni? Pisz wasc, ba na tej wsi - trudno uwiezyc, nieprawdaz - gazety wcale o rozlamie w polskim aikidzie nie pisza! :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Jakieś śmieszne koszty wrzucacie....

Bilet lotniczy z Europy - ok 3 tyś (klasa buisness, bo to zwykle nie są ludzie koło 30, ale starsi i należy im się komfort), a ze Stanów lub Japonii powyżej 6 tyś.
Hotel - ok. 600 zł
wynajęcie sali - 2000 zł
wynagrodzenie sensei - 3000 - 5000 Euro
wynagrodzenie organizatorów - nawet niech robią za darmochę .....

Zsumujmy:
min cena - 3+0,6+2+3*4,5= 19,1 tyś zł
max - 6+0,6+2+5*4,5= 31,1 tyś

I gdzie Ty tutaj chcesz zarabiać ?!?!
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Jakieś śmieszne koszty wrzucacie....


Japonczycy sa skromni :)
Znam takich "europejskich" z karate ktorzy dojezdzaja Eurocity :D

BTW. Co do ludzi z Ameryki i japonii to z reguly ich pobyt w europie to jest tur skladajacy sie z kilku zgrupowan.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Wiecie co? Zaczyna mnie draznic to spekulowanie. Czy to jest polska specjalnosc, ze na kazdym kroku podejrzewa sie malwerscje finansowe? Czy to jest moze teraz trendy? Moze tak za chwile zbierze sie komisja sledcza zeby przesledzic na co idzie 120 zl, ktore trzeba zaplacic za staz? Kurcze, zamiast chrzanic w banie, bardzo prosze, wziac sie za zorganizowanie stazu, zaprosic szanowanego nauczyciela i heja! Wtedy przestaniecie zadawac glupie pytania, kto, ile i na czym zarabia? Wziawszy pod uwage, ze wogole zarabia, a nie doklada. Wiem co mowie, bo sama niejednokrotnie bylam wspolorganizatorem stazu, a i dla swojegu klubu organizowalam wizyte nauczyciela z Japonii i to bez sponsoringu.
A z innej beczki - to bardzo zycze nowej organizacji (PSA znaczy) zeby jaj sie udalo utrzymac niskie ceny stazy. Powiem tylko tyle, ze jak do tej pory staze z sensei Kanetsuka i Asaiem (ktore beda teraz domena PSA - jak zrozumialam) byly gleboko deficytowe (przy cenach 60-70 zl za wjazd) ale pieniadze na pokrycie kosztow zawsze byly:)) z kasy PFA. Taka jest zasada - organizator ponosi ryzyko finansowe - w przypadku zbyt malych wplywow z biletow - musi dolozyc z wlasnych zasobow. Dlatego, mam nadzieje, ze nowa organizacja znajdzie sposob, zeby utrzymujac niskie koszty stazu, ze sie tak wyraze - wyzerowac koszty i wplywy, albo nawet na tym zarobic. Kuszenie obnizkami cen jest metoda krotkiej kolderki.
Natomiast na miejscu niektorych forumowiczow, powstrzymalabym sie od zagladania do cudzych kieszeni, bo jak swiat swiatem, pieniadze byly kwestia drazliwa i nic dobrego z tej dyskusji nie wyniknie. Jesli ktos ma watpliwosci co do kosztow jakiejs imprezy - prosze zwrocic sie do organizatorow bezposrednio, a nie robic smierdzaca atmosfere dokola.
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Yoshi... spokojnie....
Jak na razie tylko świeżo zarejestrowany Uzurpator miał wątpliwości co do kwot jakichkolwiek, a pozostałym raczej obliczenia wychodziły deficytowo (no z wyjątkiem moich obliczeń, o których słuszności się nie będę spierał, bo wyimaginowane mniej lub bardziej zdroworozsądkowo były)

pozdrawiam
W. (nie wgłębiający się na co są wydawane jakiekolwiek kwoty, przez kogokolwiek)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Świerzo zarejestrowany Uzurpator nie chciał nikomu zaglądać do kieszeni. Yoshi napisała swojego posta tak jakby ktoś tu chciał powołać co najmniej komisję śledczą w sprawie stażów. Chciałem tylko powiedzieć , że cena 120 złotych jest kwotą wysoką jak na przeciętnego aikidokę- to miesiąc praktyki i połowa następnego w swojej rodzimej sekcji.

Coście się tak uczepili tych 120?

W moim poście zadałem też inne pytania, na które jak na razie nikt z tutejszych guru nie raczył odpowiedzieć.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Ja tam wolę jak staże są droższe i mniej ludzi na nie wchodzi...
Można wtedy normalnie poćwiczyć i czegoś nauczyć się na stażu, a nie tak jak w większości wypadków być jednym z tych 300 osób, które najchętniej zrobiłyby sobie wpisik i zdjęcie z sensei.
Zwykle jestem mocno rozbawiony, gdy żądne nauki tłumy zamiast sensownej nauki dostają 350 wersję ikkyo, shihonagi i iriminagi, bo prowadzący zna z całej sali 5-10 osób, a dodatkowo średni poziom ćwiczących jest zwykle mocno podstawowy - co najlepsze wszyscy są zwykle po takich stażach mocno podekscytowani.... opowiadają o ich trudnym przesłaniu i tym, że wiele z czegoś takiego wynieśli....

Co mi się podoba np. na stażach linii Cogniardowej, to to że liczba osób nie jest zbyt duża... poza tym jest tam doskonale zorganizowana strona merytoryczna - po prostu mają ciąglość nauczania pod jednym nauczycielem... dodatkowo z tego co szanowny Pancer(zdenuncjowałem kolege:) ) mi opowiada, wiedza którą się im salwuje jest od nich później wymagana, co dodatkowo podwyższa cały poziom...
Jest oczywiście wiele rzeczy, które mi się mniej podobają w tej organizacji, ale ogólnie zaczynam ją postrzegać bardzo na plus....

Jest to na pewno o niebo lepsza struktra nauczania, niż zbiorowe zloty miłośników i kolekcjonerów pamiątek po kolejnym seminarium z n-tym nauczycielem...

Oczywiście wyłączam tu przypadek posiadania własnego nauczyciela i regularnym odwiedzaniu go .... 8) :)
  • 0

budo_naku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Odnoszę wrażenie, że odbiegliśmy troszkę od głównego tematu.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Dlaczego uważacie, że PFA i PUA nie zrobiły nic dla rozwoju Aikido w Pl?


To samo staże. Ostatni staż w Krakowie z Christianem Tissier kosztował 120 zł. To bardzo dużo, a o ile dobrze widziałem na ulotce, to nie było tam nawet 5 godzin czystego treningu. Pomnożyć razy 100 (minimalna liczba osób na takim stażu, a na pewno jest ich więcej) daje 12 000. Co kosztuje tyle? Czy sprowadzenie instruktora do kraju? Czy wynajem sali w weekend na kilka godzin? Pytania kieruje do bardziej zorientowanych i doświadczonych użytkowników tego forum.


Ja jestem bardzo spokojna:) ale czy Twoim zdaniem, to co napisaleś naprawde świadczy tylko o tym, że uznałeś ten staz za drogi? Jeśli się chce powiedzieć, że coś jest za drogie, to warto po prostu powiedzieć " moim zdaniem jest zbyt drogie" a nie wdawać się w spekulacje. Ja tez nie uwazam, zeby cena 120 zl w polskich warunkach byla user friendly, ale przyjmuje zasade, ze skoro taka jest, to znaczy, ze byly jakieś powody - i albo sie zgadzam, place i ćwicze, albo tego nie robie, bo mnie w danym momencie nie stać. Żaden wstyd, ale też żaden powód do jątrzenia.
Mam nadzieje, ze mi sie dobrze udalo zacytować kolege ..jeśli nie - to przepraszam. Postaram sie nad tym popracować:)
Yoshi
(która darzy głeboką awersją wszelkie spekulacje)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Jesli chodzi o dywagacje pieniezne na tamat stazy, to sie przylaczam do Yoshi bezwzglednie. Jak ktos uwaza ze sa drogie, niech sam sprobuje zorganizowac.

Do powyzej doliczonych kosztow nalezy jeszcze dodac koszty ponoszone przez instruktorow zapraszajacych sensei'a, za swoje lata treningu z nim, na jezdzenie do niego na staze, na wspomaganie senseia czy jego rodziny. Przeciez zaden szanujacy sie instruktor nie przyjedzie tysiace km dla Jana Nowaka ktorego nie zna, ktory nie jest jego uczniem. Musi byc nawiazana pewne relacja osobista, nawet jak zaprasza federacja. Tu podam przyklad Jurka Pomianowskiego, dzieki ktoremu przez wiele lat przyjezdzali do Polski shihani z Hombu dojo aikikai.
Jest wielu instuktorow, ktorzy znajac ciezka sytuacje finansowa ludzi w Polsce przyjezdza za darmo, znaczy nie biorac za to ani grosza, zeby obnizyc koszty stazu.

Tak ze narzekanie na wysokie koszty jest wysoce uwlaszczajace, szczegolnie ze shihani, jak np.Tamura sensei czy Ch.Tisser prezentuja astronomicznie wysoki poziom w porownaniu do umiejetnosci jakiegokolwiek instruktora w Polsce.

Jesli sie zastanowic, to jaka kase zbieraja 10 najlepszych ludzi na swiecie w dowolnej dziedzinie? Np w doradztwie finansowym, bankach, infomatyce itd....W porownaniu z tym, shihani aikido(a oni wlasnie sa najlepsi na swiecie w tej dziedzinie) pracuja za smieszne pieniadze. Jest po prostu niezwyklym zaszczytem brac udzial w ich stazach.

Jesli jest takich 2-5 stazy rocznie, to niech mi nikt nie wciska kitu, ze nawet student, nie jest w stanie przez rok zapracowac na dorywczych robotach zeby zarobic te pieniadze. Ludzie wydadza 1000 zl na wodke, elektroniczne gadzety czy piwo, ale beda narzekac na 120 zl za staz.
Jest to absolutny skandal.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Hmmm...... Dałeś mi do myślenia Szczepanie.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
...ale nie to było istotą mojego posta.

Widzę, że na tym forum finanse są drażliwą kwestią.
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Na każdym są ... :)

W.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
dyskusja czy staz jest drogi czy nie jest bezprzedmiotowa. Dlaczego? Bo jak mi zalezy to wydam na staz kazde pieniadze. Usiasc na dupie i narzekac ,ze cena nie jest user friendly to najprostsze rozwiazanie. Na ostatnim stazu PFA bylem w wrocku [Kanetsuka] i uwazam ,ze byly to bezsensu wydane pieniadze. Natomiast na staze z shihanem Savegnago wydawalem każde zarobione pieniadze. Jest istotna roznica - cel szkoleniowy. jezeli mam jechac na staz i nic sie nie nauczyc albo patrzyc na nauczyciela ktory pokazuje cos co mi do niczego nie jest potrzebne [ "nie nalezy sie ne mnie wzorowac " - Kanetsuka] to lepiej pojsc do zoo i poogladac małpy.
Albo mamy jakis cel w zyciu [aikido] albo go nie mamy i jestesmy jak ta deska na falach rzucani gdzie popadnie. Pisanie o PFA jako przyklad w organizacji stazy to skandal, bo to watpliwa organizacja nie ma zadnegho, powtarzam, żadnego celu szkoleniowego. Sa jedynie incydentalne staze a raczej spędy do zrobienia kasy.
Przez wiele lat bylem uczestnikiem stazy z shihanem Savegago i pamietam jak przyjeżdzal do Szczecina niemalże za darmo. Z biegiem czasu PUA zaczeła mu płacic. To po prostyu wynik rozwoju klubu i wynik jednej mysli szkoleniowej. On tam przyjeżdza juz kilkanascie lat, może prowadzic staz w komfortowych warunkach, bo wie ,ze to co przywiozl np. wiosna zostalo do jesieni przerobione. wiec spokojnie mozna wejsc na nastepny etap. W PFA co staz to kolejny nauczyciel to podstawy i gosc jest zdezorientowany, bo nie wie ,co uczyc. Wiec pady, kokyu-ho, tae-sabaki i do domu.
to sa dla mnie sprawy oczywiste ale moze ktos o tym nie wie :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

...co staz to kolejny nauczyciel to podstawy i gosc jest zdezorientowany, bo nie wie ,co uczyc. Wiec pady, kokyu-ho, tae-sabaki i do domu.



Ale to wina tych nauczycieli?? Chyba nie.
A kogo?? Organizatrow moim zdaniem gdyz nie potrafia sprecyzowac, poprosic o to czego oczekuja.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?
Tak sobie patrze i patrze..i myśle..i myśle..i przychodza mi do głowy takie myśli, ze AIKI to musial zostać jakoś potwornie skrzywdzony przez PFA albo jakiegos jej reprezentanta i przebyta trauma rzutuje na jego wypowiedzi. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie zionąłby cały czas takim jadem, gdy tylko pojawi się słowo PFA.
Sorry AIKI, ale zaczyna to być już trochę kuriozalne...:)
Yoshi
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką organiacje wybrać PFA czy AAI?

Tak sobie patrze i patrze..i myśle..i myśle..i przychodza mi do głowy takie myśli, ze AIKI to musial zostać jakoś potwornie skrzywdzony przez PFA albo jakiegos jej reprezentanta i przebyta trauma rzutuje na jego wypowiedzi. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie zionąłby cały czas takim jadem, gdy tylko pojawi się słowo PFA.
Sorry AIKI, ale zaczyna to być już trochę kuriozalne...:)
Yoshi

Ale Aiki ma duzo racji w tym co pisze. W PFA nie bylo pomyslu na staze. Podobal mi sie tygodniowy 'rajd' Miyazawa Sensei - na ostatnim treningu w Gorzowie widac bylo jakas ciaglosc - sensei zauwazyl, ze grupa pewna za nim jezdzi caly tydzien i mozna troche pojsc do przodu. A Kanetsuka co roku robi praktycznie to samo, poczotkujacy i tak nie wiedza o co chodzi,zaawansowani zas traca wiele potencjalnych mozliwosci pracy na wyzszym poziomie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024