Skocz do zawartości


Zdjęcie

czasami bywa tak....że pojawia się stres


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czasami bywa tak....że pojawia się stres
Czy ktoś z was może zna dobre lekarstwo na stres?
zdrowe tabletki czy coś podobnego??
p.s - chodzi mi tylko i wyłącznie o lekarstwo (tabletki itp.)
Pozdrawiam
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Na stres herbatka z gandziuchy najlepsza :D
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Ja poki moge staram sie nigdy nie brac zadnych prochow. Lepiej nie przyzwyczajac organizmu juz za mlodu do prochow po czasie organizm sie 'przyzwyczaji' i dzialanie leku jest juz mniej odczuwalne. Np. gdybys bral za kazdym razem gdy Cie boli glowa cos od bolu glowy po czasie organizm sie przyzwyczaji i juz jedna tabletka nie da tego samego efektu co na poczatku. Lepiej zawsze szukac naturalnych srodkow, jak jakies ziola uspokajace, czy np goraca kapiel tez bardzo odprerza cos w ten desen. Jak juz naprawde szkasz czegos wsrod tabletek to radze cos na bazach ziol.


Z tych aprekowych ktore Ci moge polecic to Melisana (dostaniesz w kazdej aptece), ale jak mowilam lepiej zrob cos w stylu 'poczytac dobra ksiazke, kapiel, czy spacer. To tez odpreza, a nic nie kosztuje. Naucz sie siegac do prochow tylko jesli to naprawde konieczne.

Pare informacji odnosnie Melisany:

67,3% badanych przyznało, że dzięki preparatowi lepiej radzi sobie z takimi skutkami stresu jak bezsenność, nadmierna nerwowość, bóle głowy i zębów
77,1% badanych szybciej wracało do zdrowia po przeziębieniach
81,9% badanych osiągało stan równowagi wewnętrznej

Jeszcze jedna ciekawostka:

Rumianek, melisa i lawenda
Rumianek to lekarstwo na stres i alergie. Rośnie na każdej łące i polu. Jego zapach oraz herbatki z jego kwiatów lub kompresy zmniejszają nadwrażliwość na alergeny i leczą zmiany skórne. W podobny sposób działa melisa i lawenda, które zerwiesz w ogrodzie u babci. Możesz robić z nich aromatyczne kąpiele, toniki, napary i kompresy. Nie będziesz podatna na alergie, uczulenia, egzemy, a nawet astmę


Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Ja też próbuje walczyć ze stresem "naturalnymi" środkami. Nie wiem, Marshall, z czym Twój stres jest związany, więc trudno mi coś poradzić tak w ciemno z moich metod. Ja jak np. stresuję się dzień czy dwa przed egzaminem to wieczorkiem robię sobie męczący bieg, potem kąpiel, zielona herbatka i na koniec odrobina TV :wink: Natomiast tak nie można już zrobić na pięć minut przed egzaminem, albo np. przed jakimis sportowymi zawodami. Tutaj chyba mało co można poradzić. Ponoć im częściej jest się w takich sytuacjach tym łatwiej, ale...nie jestem pewiem czy w moim wypadku się to sprawdza.
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
No przecie ztaka herbatka to sama natura zadne prochy.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Sa takie ziolowe tabletki bez recepty o nazwie 'Deprim'. Ale najlepiej to idz do lekarza po porade.
  • 0

budo_moniś
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Jak dla mnie to na stres najlepsza jest czekolada.... i to dużo czekolady :D
.... potem mam stres że przytyje więc ide na basen :D
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Mam taka panienke na roku- dzien w dzien an sniadanko z 2 tablety uspokajajace, w trakcie dnia pewnie tez cos na "ruszt" wrzuci. a i tak trzesie sie jak osika,gdy lapie ja jakas nieoczekiwana sytuacja.
teraz leci na wiekszej dawce,bo jej chlopak wyplynal w rejs (na akademii morskiej trzeba swoja ilosc wyplywac) wiec stres i ryk bez powodu jest na okraglo-taka to juz niezrownowazona panna. nie musze chyba mowic jak wyglada sesja, kolokwia itp:trzesace sie rece, wzrok jakby ktos zaraz mial wsadzic jej noz w plecy, zero jakichkolwiek spokojnych reakcji. i niestety,ale tablety nie daja juz prawie zadnego skutku.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
A co bierze? jakies psychotropowe, czy ziolowe?

Z tych ziolowych to melisana, kalms, nerwosol. W sklepach zielarskich moze byc tego wiecej - jakies herbatki itp.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres

Na stres herbatka z gandziuchy najlepsza :D

to życzę powodzenia :roll:
THC nie rozpuszcza się w wodzie...jedynie w tłuszczach i alkoholu(dlatego kwiaty i liście można gotowac w mleku,albo robić nalewkę ze spirytusem...ale nie herabatę na boga... :roll: )
Za dużo Ali'ego G...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Po co od razu leki i ziółka? :roll: Pierwsze stosuje się w skrajnych przypadkach, drugie gdy rzeczywiście jest wyraźna potrzeba. Pamiętaj jednak, że zioła - by działały, trzeba używać regularnie i przez dłuższy czas.



Poszukaj informacji dotyczących technik oddechowych i relaksacyjnych (nie koniecznie medytacji i raczej daruj sobie wizualizacje). Ja znam takie:
1. Kładziesz się na plecach i po kolei napinasz kolejne partie mięśni. Nogi, ramiona i ręce, mięśnie brzucha, itd. Pamiętaj też o mięśniach twarzy. Gdy już skończysz, odczekaj chwilę i napnij wszystkie na raz. Na koniec uspokój oddech.

2. Później, dalej leżąc (wygodnie!) na plecach... oddychasz (przeponą... tak to się chyba nazywa). 4 sekundy wdech, sekundę przytrzymujesz, 4 sekundy wydech, 2 sekundy przerwy... i od nowa. Łatwiej Ci będzie, jeśli przy uchu będzie leżał głośno tykający zegarek.
Skup się na oddechu i licz... tak przez ok. 30-60 minut.
Najlepiej by było, gdybyś miał w tym czasie spokój i żeby panowała cisza - po prostu, nic nie powinno Cię rozpraszać (choć to ćwiczenie możesz wykonywać też siedząc, np.: w biurze/w szkole).


Sprawdzone i raczej działa...



Możesz też spróbować autosugestii, czy autohipnozy. Ale to bardziej skomplikowane, trudne, wymaga wielu ćwiczeń i nie do końca jest bezpieczne.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres

Jak dla mnie to na stres najlepsza jest czekolada...

Taaaa... z całymi orzechami RZĄDZI!!! :D

Sa takie ziolowe tabletki bez recepty o nazwie 'Deprim'. Ale najlepiej to idz do lekarza po porade.

To na depresję i złe samopoczucie raczej. Nie polecam... Są zrobione na bazie ziół - chyba rumianku. Już lepszy jest napar...

melisa

Na melise uważaj, bo powoduje senność. Jeśli chodzi o inne ziółka, to... nie mam ochoty iść po książkę. :?
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
Dzięki wszystkim za porady. Wiecie , pojawił się egzamin i wraz z egzaminem pojawił się stres :wink:
Chyba posłucham Tiany i wypróbuje melisane.
Dziękuje wszystkim i pozdrawiam :-)
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czasami bywa tak....że pojawia się stres
A ja polece medytacje. Zdrowo i tanio, chociaz moze niekoniecznie szybko - ale za to na pewno skutecznie. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024