Skocz do zawartości


Zdjęcie

sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_koala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
no wlasnie mam dylemat, chcialbym do treningu sw dodac silke.
staralem sie znalesc co sie da na ten temat by dowiedziec sie czegos wiecej(ale niestety nie znalazlem nigdzie tego co mnie najbardziej interesuje). mawia sie, ze wypadalo by cwiczyc max 4 razy w tygodniu by dobrze wypoczac. no i problem - co zrobic gdy sie ma treningi 3 razy na tydzien?
- do treningow dodac jeszcze silownie(niestety chyba wiekszosc z nas ma je pozno, a nie kazda silka jest tak dlugo czynna) + 4 trening w wolny dzien.
- zrobic tylko jeden trening na silowni w wolny dzien(taki calosciowy)
- nie liczyc treningow jako "dni cwiczacych" i nie przejmowac sie nimi bo silka to trening calkiem inny
- a moze cos jeszcze innego

druga sprawa - jak cwiczyc?
jest duzo porad jak cwiczyc na sile, jak na mase, jak na rzezbe. no ale masa nas chyba czesto nie interesuje - dobrze jest zachowac swoja kategorie wagowa, rzeba - olac ja :P , sila - no tak, ale tu zwykle sa brane pod uwage konkurencje silowe(zatem tak cwiczac czy nie stracimy znacznie na szybkosci?).
no i wlasnie drugi dylemat, jak z powtorzeniami, jak z seriami, jak przerwami pomiedzy, czy lepiej sztanga/drazek, czy moze atlas?

trzecia sprawa - odzywianie/odzywki
tu jestem kompletnie zielony, wiec nawet nie wiem o co dokladnie zapytac. zapewne na co zwracac uwage podczas odzywiania i po co ewentualnie zerknac do sklepu z odzywkami.

ps. jesli juz gdzies taki temat jest to dajcie znac bo nie znalazlem
ps2. nie chodzi tu o konkretne porady dla mnie, ale o ogolne wiec nie bede sie rozpisywal ile to mam lat, waze itp :P
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
Witam- w skrocie
Na twoim miejscu robiłbym 2 góra 3 treningi na siłowni w tygodniu.Po siłowni organizm musi się zregenerować.Teraz rozkład jak masz trening sw np poniedziałek,środa,piątek to siłke robisz wtorek,sobota.Moim zdaniem przy intensywnym treningu SW masy nie zrobisz więc lepiej zając się robieniem siły lub wytrzymałości siłowej.Jak jesteś początkujący jeśli chodzi o siłownie to pierwszy miesiąc robisz wszystkie ćwiczenia 3 serie po 8-12 powtorzen(dbając by ciezar był tak dobrany aby ostatnie 2 powtorzenia przychodziły z wielkim trudem),po tym miesiącu kiedy organizm jakotako przyzwyczai się do siłowni wybierasz czy robisz tzw.masę ,siłę,wytrzymałość siłową,rzezba tak czy siak wyjdzie ci po normalnych treningach sw.
poz
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)

...


Zerknij do dzialu Cross-Budo tam sporo tematow jest poswieconych silowni i odzywkom.
  • 0

budo_koala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
hmm, jakos nie zwrocilem uwagi do tej pory na ten dzial..
dzieki, poszukam w nim
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
A ja bym dal sobie spokuj z silownia. Sa inne cwiczenia, ktore pomoga ci sie rozwinac, worki, gruszki, makiwary...itd
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)

Zerknij do dzialu Cross-Budo ...


Pomylilem dzialy, mialo byc: SPORT, TRENING, ZDROWIE I ODŻYWIANIE
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
A ja se tak mysle, ze z tym odpoczywaniem to chyba tak nie do konca jest. Bo niby czas na regeneracje trzeba miec, ale jednak np. tacy zolnierze Gromu podczas dziennego treningu zuzywaja 12000 kalori, a jakos sobie nie wyobrazam dnia wolnego u komandosa. Tak na moje oko, to kwestia dostarczania odpowiedniego pozywienia dla organizmu i jest git. Ja mialem okresy, ze cwiczylem codzienie, a czulem sie wysmienicie :wink:
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
Witam

Z obserwacji osob, ktore konsultuje musisz sie okreslic ktory sport chcesz traktowac piorytetowo, jedno i drugie naraz bedzie Ci ciezko pogodzic. Tak duzy naklad treningow jak dobrze policzylem to 7-8 treningow na tydzien, moze Cie doprowadzic do przemeczenia, a w najgorszym wypadku do kontuzji.

Jezeli chodzi o odzywki to jezeli masz juz wiecej jak 15 lat zastosowalbym po kazdym treningu odzywke Carbo w ilosci 1 g na kg masy ciala. 2-3 kap. ZMA przed snem oraz w ciagu dnia odzywke typu gainer ok. 100-250 g odzywki dziennie w 2-3 porcjach.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
ja też ćwicze SW i na siłce (typwo na siłe) narazie jakoś szło ale teraz mam problem z pogodzeniem jednego i drugiego jeszcze rano robie pompki brzuszki i takie z cięzarem ciałea ale pompki gównie 240na dzień ćwicze 6dni w tygodniu niedzieli nie licze bo tylko pompuje ale w sobote mam 2treningi jeden na siłece a puźniej odrazu trening na workach
pomoze możew mi też ktoś bo w sw sie rozwijam a w siłece jak na razie mam stopa
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
ja po siłowni jestem strasznie spięty dlatego zrezygnowałem z niej i dodatkowo robie jeszcze jeden trening maty i jestem zadowolony (progres rośnie :wink: )
  • 0

budo_z3ll
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
Czytałem gdzieś, że ćwiczenie na siłownii dzień przed SW źle wpływa na treningi tego i tego - prawda czy mit? Jeśli mit to jak można to skutecznie połączyć uwzględniając regenerację, odżywianie i suplementację (dwie ostatnie rzeczy sobie poradzę, tylko jak tygodniowo to by wyglądało. Pytanie dla mnie hiperważne).
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
No u mnie to zależy... ( choć prawdę mówiąc to nie chodze na siłownię lecz ćwiczę w domu ;) )
Jak naprawdę dam w kość to następnego dnia zakwasy raczej przeszkadzają.. poza tym takie mam wrażenie że trochę szybkośc mi spada.
Potrzeba mi po ciężkim treningu na siłę 2 dni na regenrację.

To tyle ode mnie, resztę zostawiam BUDO-specom :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
Poczytaj o periodyzacji treningu i pogadaj ze swoim trenerem. Sa 2 opcje:
1) jest on po awf i periodyzuje Wam trening - wiec powie Ci, jak mozesz rozwijac dalej swoje atrybuty na silowni
2) nie periodyzuje (nie ma przygotowania do profesjonalnego prowadzenia treningow), wiec sam musisz zastanowic co i kiedy bedziesz rozwijac (w cyklu rocznym), poczytaj jak to robia przedstawicie olimijskich dyscyplin. Np. jak trenujesz bjj, to judo albo zapasy.

Jezeli w jakims mikro cyklu zdecydujesz sie na mase (choc nie wiem, czy tego potrzebujesz) to zrezygnuj na pewien czas z tre lub trenuj np. raz w tygodniu i bardzo lightowo.

Mi np. czesto trening silowy rozpieprzalo robienie pompek na treningach, wiec albo trzeba z pewnych elementow treningu rezygnowac i/albo dogadac sie z trenerem.

W amatorskich sekcjach jest czesto niski poziom, wiec osoby o duzym potencjale sa przy pewnej dozie samozaparcia dojsc do takiego poziomu sprawnosci fizycznej, ze zwyczajne treningi nie beda przeszkadzac im w regeneracji koniecznej w tre silowym.

Jak dobrze napisal Power-zone. Wybierz sobie priorytet. U mnie powyzej 5 tre w tygodniu zwykle konczy sie kontuzja.
  • 0

budo_arab
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
yo! ja nie widze problemu w robieniu silki i trenowaniu sw! trzeba tylko sie okresli co sie chce osiagnac na silowni! lepiej nie robic silowni dzien przed sparingami bo rzeczywiscie czlowiek jest troche pospinany co moze utrudniac walke!! jezeli chcesz miec wiecej sily w walce i tylko to ci interesuje to nie ma sensu robic silki wiecej niz 2 razy w tyg! w takiej opcji nie ma sensu skupiac sie na cwiczeniach typowo kulturystycznych poniewaz taka sila nie ma przelozenia na macie! podstawa to drazek, pompki na poreczach, kark cwiczenia z partnerem i lina to jest prawdziwy power! a na zlomie wystarczy wykonywac po jednym gora dwa cwiczenia na dana partie miesniowa na wolnych ciezarach. polecam 60-70%max obciazenia ok 12 powtorzen! trudno ulozyc jakis konkretny plan w ciagi 3 min ale to sa podstawy!!! bardzo wazna sprawa o ktorej czesto zapominaj ludzie z silowni albo im sie po prostu nie chce tego robic to rozciaganie po kazdym treningu!! naprawde to jest bardzo wazne
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: sw, a czas na silke(i jak cwiczyc)
Ja juz to pisałem ale napisze jeszcze raz :
mam 3 treningi w tygodniu ( srednio ponad 2h ) , chciałem w dni wolne od treningow pakowac ale to sie chyba mija z celem . Teraz mam jeszcze wakacje i czasem nie moge sie pozbierac to co bedzie jak sie zacznie szkoła ... .

U mnie to bedzie 2 max 3 treningi ( sobota + niedziela + moze bedzie jeszcze jakis dzien lajtowy )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024