Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczne nieskuteczne techniki karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
Wiesz ja prawie nie uzywam w sparringu wysokich kopniec. Na ulicy w zwyklym ubraniu tez bym nie uzywal jesli dochodzi do utarczki w innych warunkach rzadko tez uzywam typowego lowka a raczej podeszwy stopy i kopniec stopujacych na piszczel kolano, wnetrze kolana. Jesli walka trwa troche dluzej co na ulicy jest rzadkoscia bo walki koncza sie w ciagu kilku pierwszych sekund t oczlowiek przy tym niezle sie rozgrzewa. Niestety jak sie zauwaza np sparujac na sali ludzie coraz lepiej pilnuja dolu a le zaczynaja bardzo odslaniac gore i jest to dla nich ogromnym zaskoczeniem jak po zabawie na nogi naraz pojdzie piekny strzal na glowe - nawet jak nie jest mocny konczy sie walczacemu wola walki ;)
W mlodosci sparowalem z chlopakami z semi kontaktu na polibudzie - to byli dobrzy technicy kazde opuszenie gardy lub jej nieszczelnosc konczyla sie plaskaczem ze stopy na twarz - nogi mieli szybsze nawet od rak. Zreszat jeden z nich w tym samym roku zdobyl pierwsze mistrzostwo swiata dla Polski w kicku
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

Zreszat jeden z nich w tym samym roku zdobyl pierwsze mistrzostwo swiata dla Polski w kicku

Piotr S.?

Ale to dawno bylo ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

Zreszat jeden z nich w tym samym roku zdobyl pierwsze mistrzostwo swiata dla Polski w kicku

Piotr S.?

Ale to dawno bylo ;)


Ta - jak dla mnie najlepszy technik w kicku ze stajni Palacza.
Nie mowiac oczywiscie i o Marku ale to inna waga inna formula. W tych czasach PW mialo super ekipe ale ja jeszcze nie bylem studentem wiec na krzywy ryj ;)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate


ale cwicze aikido jako sw, zawsze robie to w relacji smierc - zycie,


o kurde... 8O twardzi jestescie na tym aikido, nie to co krykiet.

Telex, relacja smierc - zycie nie oznacza, ze walczymy by kogos zabic albo bronimy sie przed kims, kto chce zabic nas. To oznacza, ze robiac najprostsza technike z poczatkujacym traktuje to co robie rownie powaznie, jakbym walczyl na smierc i zycie z doswiadczonym budoka... I zeby bylo smieszniej, o takim podejsciu do treningu wiele lat temu opowiedzial mi instruktor karate, potem to samo przeczytalem w ksiazce jednego z najwiekszych aikidokow, zas trzy lata temu dokladnie to samo uslyszalem z ust Miyazawa Kenzo sensei, shihana Aikido (zmarlego juz niestety), ktory zanim zostal uczniem Ueshiby, mial wysoki mistrzowski stopien w karate... Wiec byc moze takie podejscie jest sprawa uniwersalna dla wszystkich sw? Albo moze - nie jest, a byc powinno...

Pozdrawiam
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

Wiec byc moze takie podejscie jest sprawa uniwersalna dla wszystkich sw? Albo moze - nie jest, a byc powinno...


Jest, masz racje bynajmniej na pewno w karate tradycyjnym (kazdego stylu) :wink:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
Tak wczoraj akurat zastanawiałem się czy nie zmienić by tego co ćwiczę karate shotokan (ćwiczę to bo lubię) na coś innego bo nie jest tak skuteczne jak systemy full contactowe, ale narodziły mi sie w głowie dwa podstwaowe wnioski i pytania. Po pierwsze jak będę po takich treningach wyglądał, jakie będzie moje zdrowie? W końcu zacząłem ćwiczyć żeby je poprawić, a sparingi full contact raczej nie gwarantują, poprawy zdrowia (zaraz ktoś powie że od kopania w powietrze niszczą się stawy; ale to i tak mniej kontuzjogenne, pozatem teraz każdy zwraca uwage na to jak kopać żeby się nie połamać za pare lat. Oczywiscie pozostaje czynnik typu indywidualna "głupota"). Po drugie jak dotąt unikałem starć nawet w pozornie beznadziejnych sytuacjach (kilkunastu gości pod szkołą). I w sumie taki ostateczny wniosek, napadają z reguły ludzie, którzy czują się pewnie bo mają kumpli za sobą, lub wiedzą że jak ktoś im cos zrobi to mogą liczyć na ich pomoc i tu u góry przykład z wiertarką. Wnioski każdy musi wyciągnąć z tego samemu, ulica to nie jest jedynie walka to też strategia i umiejętnośc logicznego myślenia i oceny sytuacji.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
Na zdrowie to najlepiej wpływa tai-chi,Tak przynajmniej słyszałem 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

Po pierwsze jak będę po takich treningach wyglądał, jakie będzie moje zdrowie?


Normanlnie. Chodze (oprocz karate) czasem takze na thaia i jakoś nie stwierdziłem zebym został w jakiś sposób oszpecony :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
Jaki wplyw na zdrowie okaze sie po kilkunastu latach cwiczenie a nieraz krocej :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
No style rzucane niezle wykańczją plecy i stawy !!!!no chyba,że to płytki betonowe to wtedy mamy dla zdrowotności
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

Normanlnie. Chodze (oprocz karate) czasem takze na thaia i jakoś nie stwierdziłem zebym został w jakiś sposób oszpecony


Czasem to nie regularnie :wink: , a u mnie w mieście thai był 0,5 roku po czym sekcja sie rozleciała (albo zamkneli), przyczyna trener nie tyle uczył taja co okładał swoich podopiecznych (wybierał sobie miśków), ćwiczący nie mieli żadnych ochraniaczy więc częste były poważne obicia i siniaki zwłaszcza że lalai sie już od samego początku (bez opanowania technik itp. a to chyba jest w thaju?), dziękuję za takiego trenera ;) (jedna dziewczyna złamana noga, złamane nosy itp.).

PS. Z miłą chęcia pochodziłbym gdzieś gdzie w miarę bezpieczny sposób można z kimś się pookładać (i nie chodzi mi tu wcale żeby mieć na sobie tyle ochraniaczy co panowie w amatorskim Muai Thai), ale nie chciałbym też wyglądać potem jak zoombie.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

A czy ci "przygotowani do walki zawodnicy MMA" mogli w odpowiedzi np. chocby kopac w jaja?


We wczesnych edycjach UFC wszyscy mogli kopać w jaja. O dziwo, mało kto to robił z powodzeniem.

Rowniez chcialbym widziec, jak kopiesz kogos w glowe na ulicy w garniturze.


Osobiście nie. Ale znam kilku, którzy spoko to robią. W końcu, spodnie od garnituru nie powinny być obcisłe.

Zeby uprzedzic ewentualne pytania - mozna i moze sie udac, tylko, ze sa mniej niebezpieczne dla nas rzeczy, ktorymi mozna zrobic blizniemu krzywde.


Ano są. I to niemało.


  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
Powaliłem cytowania :oops:

Miało być:

A czy ci "przygotowani do walki zawodnicy MMA" mogli w odpowiedzi np. chocby kopac w jaja? Cytat:


We wczesnych edycjach UFC wszyscy mogli kopać w jaja. O dziwo, mało kto to robił z powodzeniem.


Rowniez chcialbym widziec, jak kopiesz kogos w glowe na ulicy w garniturze.


Osobiście nie. Ale znam kilku, którzy spoko to robią. W końcu, spodnie od garnituru nie powinny być obcisłe.


Zeby uprzedzic ewentualne pytania - mozna i moze sie udac, tylko, ze sa mniej niebezpieczne dla nas rzeczy, ktorymi mozna zrobic blizniemu krzywde.




Ano są. I to niemało.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

...przestańcie kozakować, mój znajomy obronił sie na ulicy (kyokushin) a kilka dni później napastnicy (już było ich więcej) go odnaleźli i wywiercili mu dziurę w kolanie wiertarką.


O k.... Że też takich sk...synów ziemia nosi :evil:

Generalnie oczywiście się z Tobązgadzam...



Sporo ludzi trenuje Kyudo, zapytacie po co? Przecież na ulicu tego nie wykorzystają...


Za to jak już postanowią to wykorzystać, to adept żadnej innej sw im z daleka nie podskoczy! :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

...Ale jesli ktos mysli ze np dobrego lowka jest sie latwo nauczyc i nie trzeba byc sprawnym fizycznie, rozciagnietym, szybkim itp to sie myli trzeba na niego nie mniej czasu poswiecic niz na wysokie kopniecia bo inaczej rozsmieszy przeciwnika a nie zrobi na nim wrazenie.


Z tym, że ów lowek nie wymaga jednak takich specjalnych predyspozycji fizycznych, co kopnięcia okrężne na głowę.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate

Po pierwsze jak będę po takich treningach wyglądał, jakie będzie moje zdrowie?


Normanlnie. Chodze (oprocz karate) czasem takze na thaia i jakoś nie stwierdziłem zebym został w jakiś sposób oszpecony :wink:


Wszystko przed tobą... :)

Wiadomo - bokserzy mają brzydkie nochale, grapplerzy mają brzydkie uchle.
Tylko karatecy są tacy piękni! :wink: :)
  • 0

budo_wieslaw sz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne nieskuteczne techniki karate
wszedlem na tę stronę pierwszy raz.Z nudów'bo akurat mam przerwę w pracy.To znaczy:skończylem trening,pobawilem się z psem i przygotowalem plan na treningi jutrzejsze.Ale czytając te teksty o wyższości jednych technik nad innymi-wybaczcie-czuję,że tracę czas.I poczucie rzeczywistości.Może-zamiast porównywa cudze kopnięcia na filmie-potrenowac jakąś technikę?JAKĄKOLWIEK,bo tak naprawdę skutecznośc wynika z wielu czynników,ale też z ilości powtórzeń.Przepraszam,że się mądrzę,ale daweno temu startowalem-nawet z[to teraz mnie tylko śmieszy i wprawia w zaklopotanie]powodzeniem,potem trochę pracowalem[ponad 16 lat prawie dzień po dniu]na bramkach.Więc chyba mniej-więcej wiem o czym piszę.Ale mogę się mylic
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024