Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kick Boxer na zawodach karate ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_strix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kick Boxer na zawodach karate ?
Siemacie, mam 19lat (a lada moment 20 skoczy :? ) kiedys 3 lata trenowalem karate tradycyjne, potem krociotko Shidokan, a teraz od pol roku boks. Silka regularnie od 2 lat. Od lutego chce sie przezucic na kick boxing, i przy tym zostac, bo mam mozliwosc bardzo duzej znizki. Zaczołem studia wiec SW nie traktuje jako przyszlosc zawodowa, ale w przyszlosci chcialbym troche postartowac. Mam pytanie do osob ktore trenuja karate dlugo i starua w zawodach, czy kick boxer ma szanse np. w kyokushin? Nie chce pachc sie na zawody kicka bo jednak jest to bardziej kontuzjogenny sport, a jak juz wspomnialem nie cche poswiecac zdrowia na to. Wiec jako stosunkowo malo kontuzjogenne przyszlo mi do głowy karate. Co sadzicie o takim pomysle?
Z gory dzieki
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Po pierwsze napisz o jakie dokładnie zawody karate ci chodzi. Z kontekstu rozumiem, że kontaktowe (w formule knockdown). Mam rację?
  • 0

budo_strix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Mysle ze tak
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
No to ja nie chcę wobec tego wprowadzać nikogo w błąd i "gdybać" o czymś o czym nie mam pojęcia - niech się koledzy z KK wypowiedzą :) .
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Ja NIe wiem czy nie bedac w organizacji Kyokushin mozesz startowac w zawodach.. KK prowadzi w wiekszosci "zamkniete" dla inych styli i sztuk walk zawody..
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
A jakie Karate Tradycyjne ćwiczyłeś?? Jeżeli można spytać?
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Możesz startować w tym karate, w którym ćwiczyłeś na samym początku 3 lata w końcu masz tam pewnie jakis stopień. Ale jeżeli to tradycyjne to sędziowei mogą sie przyczepić do twoich technik (chyba że beziesz stosował te "poprawne" )
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?

w przyszlosci chcialbym troche postartowac. (...) czy kick boxer ma szanse np. w kyokushin? Nie chce pachc sie na zawody kicka bo jednak jest to bardziej kontuzjogenny sport, a jak juz wspomnialem nie cche poswiecac zdrowia na to. Wiec jako stosunkowo malo kontuzjogenne przyszlo mi do głowy karate.


Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz startowac w zawodach kontaktowych czy bezkontaktowych. Nie chesz narazac zdrowia na kicku a chcesz na kyokushin ? 8O a jaka bedzie roznica ? w nazwie ? :D
Malo kontuzjogenne - bezkontaktowe, cala reszta jest kontuzjogenna, bez wzgledu jak sie nazywa styl. (pomijam kwestie ze i bezkontaktowe zawody czesto sa kontuzjogenne - ze wzgledu na faule, zamierzone czy nie, taka juz jest ironia tego swiata)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?

Ja NIe wiem czy nie bedac w organizacji Kyokushin mozesz startowac w zawodach.. KK prowadzi w wiekszosci "zamkniete" dla inych styli i sztuk walk zawody..


StriX mozesz startowac w Kyokushin ,ale w innych org niz IKO1.

Masz złe wyobrazenie o Kyokushin jako małokontuzjogennej odmianie Karate , zreszta to samo dotyczy innych styli knockdown. Kontuzje sa wszedzie , rowniez w Kyokushin. Obejrzyj zaowdy rangi mistrzostw kraju europy, swiata.Wybite palce,potłuczone kosi,piszczele,uda, złamania zeber , knockouty itd.

Mozesz startowac, pod warunkiem,ze bedziesz walczyl wg zasad knockdown.

I jeszce jedno ,jezeli wczesniej ni ewalczyłes z lowkickiem to radze zaczac go trenowac i utwardzac uda :wink: lowkick to własciwie podstawowe kopniecie w knockdown :wink: :)

pzdr.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Widziałem kickboxerów na zawodach karate (dosyć dużą grupę, dobre wyszkolenie, zdobyli kilka medali)
Były to jakies otwarte mistrzostwa karate wszechstylowego czy cos w tym rodzaju, formuły semi - (walka przerywana po każdym trafieniu) , light- (w kaskach, walka nie przerywana po trafieniu) i fullkontakt (bez kasków), a więc do wyboru, do koloru!
  • 0

budo_strix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Na wstepie chcialbym wam wszystkim bardzo podziekowac za odpowiedzi. Trenowalem karate tradycyjne gdy mialem 12lat i byl taki morzna powiedziec osiedlowy klub, wiec jakis tam rewelacji po tym nie wyniosłem poza ogulna sprawnoscia i wyuczonymi odruchami. Pozniej sie przeprowadzilem i nie wiem doklanie jakie to bylo karate. Czytałem zasady turniejow kyokushin i napisali ze uczestnicy z innych stylow (nie wiem czy dyscyplin) moga brac udzial pod warunkiem ze maja zaswiadczenie od trenera o tym ze trenuja minimum 2 lata. Jest to napewno umowne, i zalezy od imprezy bo rownie dobrze moj dziadek mogl by mi to napisac. Widzialem walki kyokushin i nie twierdze ze nie ma tam kontuzji i wszystko jest mile i przyjemne, ale nie ma takiego nacisku na udezenia na głowe, a w sumie o to głownie mi chodzi. Wszystkie nietrwale uszkodzenia, jak pisoniaczone uda, rozciecia itd nie zrazaja mnie. Chodzi mi głownie o to zeby nie zdeformowac sobie zbytnio twarzy i nie uszkodzic mozgu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
e tam, jak zaczynasz z kickiem to powalcz w light kontakcie. I bezpieczne, i walka ciągła. W kicku masz wszystkie formuły, do wyboru do koloru. Semi kontakt też masz w kicku.
A kiokushin uważam zza bardziej kontuzjogenny niż nawet full kick.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
Dlaczego tak uważasz? Czy low-kick jest bardziej destrukcyjny niż ciosy na głowę?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxer na zawodach karate ?
nie chodzi o low kick ale o to że ręce nie są chronione przez rękawice i często walka wygląda tak że wygra tren co więcej razów wytrzyma. W kicku aż tyle ciosów nie wchodzi, poza tym w kicku masz i kask, i ochraniacze na piszczela i stopę.
Moim zdaniem bezpieczeństwo różnych formuł tak się rozprowadza:
1. Semi kontakt ( kick )
2. light kontakt
3. semi kontakt ( karate )
4. full kontakt ( kick )
5. knockdown
6. MMA
7. thai ( K-1 )
8. boks

ale to tylko moje subiektywne zdanie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024