Skocz do zawartości


Zdjęcie

kopnięcia w MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kopnięcia w MMA
Zawsze myślałem, że w UFC nie ma typowo karateckich kopnięć, że prócz lowkicków nie stosuje się praktycznie kopnięć tylko chwyty + ewentualnie boks.
Jestem świeżo po obejrzeniu filmów z UFC (głównie z Sakurabą) i były tam wysokie kopnięcia na głowę, chyba obrotówka (Pride 5 walka z Belfortem 2 runda).
Jak to jest z praktycznym wykorzystaniem kopnięć w walkach turniejowych, opłaca się je ćwiczyć?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
dużo bardziej oplaca się ćwiczyć boks.
Ale nikt nie zabrania trenowania obrotówek - bylebyś nie próbował za często ich stosować :D
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
obejrzyj parę walk Crocopa, a zobaczysz, że jednak są high-kick'i ;)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
Midy tez ma niezle :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

obejrzyj parę walk Crocopa, a zobaczysz, że jednak są high-kick'i ;)

wlasnie niedawno sie nad tym zastanawialem. duzo ludzi powtarza "highkicki sa nieskuteczne""ladnie wygladaja, ale nie nadaja sie do walki""mma to zweryfikowalo" itd. itp. a CroCop caly czas highkickuje i to ze wspanialymi rezultatami. Zastanawialem sie - dlaczego on to robi? I doszedlem do wniosku, ze widocznie nikt mu nie powiedzial o nieskutecznosci highkickow - sadze ze gdybysmy go uswiadomili, zaprzestalby wykorzystywania tej beznadziejnej i jedynie pokazowej techniki ;) :) :)
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
tak tak! napiszmy list i niech sie wszyscy podpisza :D moze wtedy uswiadomimy mirka jaki ogromny blad popelnia!!! :twisted: przeciez to nawet nie wypada bo jest swiatowej klasy zawodnikiem! a tu takie bledy kto go uczyl :lol: 8)

pozdr. mjr
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

tak tak! napiszmy list i niech sie wszyscy podpisza :D moze wtedy uswiadomimy mirka jaki ogromny blad popelnia!!! :twisted: przeciez to nawet nie wypada bo jest swiatowej klasy zawodnikiem! a tu takie bledy kto go uczyl :lol: 8)

pozdr. mjr

no wlasnie wlasnie, jak taki wazny zawodnik moze uzywac takich nieskutecznych technik!? Combat sie na swojej stronce przewraca ;) :)
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
Combat to moze jak i pol tego forum to sie ze smiechu przewraca jak slyszy to co piszecie. Pomyslcie 1.
ile ludzi w pride lub ufc highkicki stosuje?

2. Czy Crocop w mma cos tymi highkickami zrobil najlepszym, ktorzy ich niestosuja? ( zreszta niewidzialem walki mma Crocopa ktora zakonczylby highkickiem, jesli taka byla to dajcie znac ja jego wszyskich walk nie ogladam)

3. Jak masz cos doprowadzone do perfekcji i jestes jedna osoba na tysiac ktora umie to zastosowac w mma to ok- popatrzcie ile osob stosuje w mma obalenia zapasnicze z dobrym skutkiem a ile highkicki
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

( zreszta niewidzialem walki mma Crocopa ktora zakonczylby highkickiem, jesli taka byla to dajcie znac ja jego wszyskich walk nie ogladam)

walka z Igorem Vovchanchynem. Zakonczona wlasnie przez headkicka.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

ile ludzi w pride lub ufc highkicki stosuje?


Się uczyć leniuchom nie chce tylko ten parter i parter... :wink:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
Idac dalej:
Aleksander Emalienko - KO przez head kick
Dos Caras Jr- KO prze head kick
Poza tym u niego nawet jezeli highkick nie konczyl walki to z pewnoscia oslabial przeciwnika (knockdownowal Minotauro w bardzo ladnym stylu, mimo iz walke przegral)
Pozdrawiam
ps. mowa oczywiscie o CroCopie
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
CROCOP vs Aleksander Emalianenko , w walce vs Barnett (co prawda przestrzelony high kick) i piękny KO na Vovchanchynie......Dalej high kick Gary Goodridge vs Don Frye (piękny KO)..
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

...
2. Czy Crocop w mma cos tymi highkickami zrobil najlepszym, ktorzy ich niestosuja?
...


Czekaj, nie chodzi o to, czy trenowanie highkicka to najlepszy sposób na wygrywanie Pride. Chodzi mi o to, że highkicki są często przedstawiane jako techniki sprawdzające się jedynie w filmach, nie mające racji bytu w realnej walce. Obejrzałem kilka filmów z UFC, zobaczyłem stosowane rzadko bo rzadko ale skutecznie highkicki, pomyślałem sobie, co jest k...a, miało nie działać, zastosowanie highkicka miało się kończyć natychmiastowym wejściem w technikę, i zglanowaniem kopiącego. Stąd moje pytanie.
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
Mirko jako ,,kopacz,, jest geniuszem.Czy opłaca sie ćwiczyć high kicki ?Minotauro i Fedor wogóle nie kopią a uważani sa za najlepszych fighterów w wadze ciężkiej. Wymieniacie zakończenia walk przez przez high kick to teraz wypiszcie przez np. dzwignie. :) :) :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

Mirko jako ,,kopacz,, jest geniuszem.Czy opłaca sie ćwiczyć high kicki ?Minotauro i Fedor wogóle nie kopią a uważani sa za najlepszych fighterów w wadze ciężkiej.


Właśnie obejrzałem zakończenie walki Mirko z Fedorem. :)
Nokautujący kop na głowę.
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

Mirko jako ,,kopacz,, jest geniuszem.Czy opłaca sie ćwiczyć high kicki ?Minotauro i Fedor wogóle nie kopią a uważani sa za najlepszych fighterów w wadze ciężkiej.


Właśnie obejrzałem zakończenie walki Mirko z Fedorem. :)
Nokautujący kop na głowę.


hem hem ale onie ze soba nie walczyli :P
może chdziło Ci o walke Mirka z Igorem
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA


Właśnie obejrzałem zakończenie walki Mirko z Fedorem. :)
Nokautujący kop na głowę.


hem hem ale onie ze soba nie walczyli :P
może chdziło Ci o walke Mirka z Igorem


Przepraszam za pomyłkę, zmyliła mnie nazwa pliku którą ktoś nazwał:
PRIDE.GP.2004.-.Mirko.CroCop.VS.Aleksander.Fedor.mpg.
a ja ich z twarzy nie znam

Chodziło o Aleksandra Emelianenko. Niemniej walka śliczna z ślicznym
highkickiem na końcu.
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA
Obejrzyjcie sobie walki Genki Sudo. on wprawdzie nie wali mawach, ale to co wyczynia jest niesamowite. Jakieś backfisty, przewroty - ten gościu nie tylko wygrywa, ale jeszcze ośmiesza :D
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

Obejrzyjcie sobie walki Genki Sudo. on wprawdzie nie wali mawach, ale to co wyczynia jest niesamowite. Jakieś backfisty, przewroty - ten gościu nie tylko wygrywa, ale jeszcze ośmiesza :D

Sudo walczy w bardzo efektowny sposób, ale taki jest urok mniejszych kategorii ;)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kopnięcia w MMA

zobaczyłem stosowane rzadko bo rzadko ale skutecznie highkicki, pomyślałem sobie, co jest k...a, miało nie działać, zastosowanie highkicka miało się kończyć natychmiastowym wejściem w technikę, i zglanowaniem kopiącego. Stąd moje pytanie.


Może chodzi o to że trudniej jest nauczyć się skutecznie kopać high- kicki niz zakładać dzwignie skutecznie, czy boksować i przeciętnemu fighterowi opłaca się bardziej uczyć tych technik niż high- kicków... Co nie znaczy że jak ktoś się już naumie to nie mogą być one skuteczne... A to że mało kto dobrze je kopie i może stąd uchodzą za techniki samobójcze to innna sprawa... Chociaż oczywiście moge się mylić bo ja tylko taniec ćwiczę... :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024