Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najduch w K1!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Najduch w K1!!!
Najduch w K1? 2004-12-31
-Znudziłem się już walkami karate. Chcę teraz spróbować swoich sił w K-1 - mówi Tomasz Najduch, jeden z najlepszych karateków Europy.
K-1 to obecnie najpopularniejszy styl walki na świecie, który łączy boks, karate i jujitsu. Ciosy zadawane są pięściami w rękawicach oraz osłoniętymi stopami i kolanami. W Polsce odbyło się już kilka walk w tej formule.

Ostatnio dwa pojedynki stoczył Przemysław Saleta. We wrześniu Saleta, któremu Najduch pomagał w przygotowaniach, stoczył walkę w K-1 w reality show "Bar" w Polsacie. - Była to typowa barowa walka. Wiadomo, że Przemek Saleta to bardziej aktor, showman niż sportowiec - mówi Najduch.

Zdobywca Pucharu Świata oraz pięciokrotny mistrz Europy w karate zamierza w 2005 roku zorganizować po raz pierwszy na Śląsku turniej na zasadach K-1. Litera K oznacza sztuki walki, w których walczy się także za pomocą kopnięć. Większość z nich zaczyna się na k: kick boxing, karate, kung fu etc. Z kolei 1 oznacza jedną kategorię wagową, której dolną granicą jest 86 kg. - Na pewno turniej odbędzie się w przyszłym roku, ale dokładnego terminu nie mogę na razie podać. Podczas tej imprezy jako pierwszy sportowiec z naszego regionu zadebiutuję w tym stylu walki - zapewnia Najduch, który przez ostatni rok leczył kontuzję. - Pod koniec 2003 roku zerwałem wiązadła krzyżowe w kolanie. Po pół roku rekonwalescencji zacząłem trenować. Miałem wziąć udział w mistrzostwach Europy w karate, ale odpuściłem. Wyleczyłem się fizycznie, ale obawiałem się odnowienia kontuzji. Poza tym moi rywale wiedzieli, w jakim stanie jest moje kolano i na pewno wykorzystaliby to. Teraz już czuję się dobrze i przygotowuję się do swojej pierwszej walki w K-1. Razem z Eugeniuszem Sarotą [trener Kleofasa Katowice - przyp. red.] trenuję boks, a z moim kolegą Eugeniuszem Dadzibugiem techniki nożne. Walki w karate już mi się znudziły. K-1 to prawdziwy sport dla twardzieli i chcę go spróbować. Poza tym w karate walczy się dla medali, dyplomów, a tu wchodzą w grę poważne pieniądze - tłumaczy Najduch.

Rok temu w maju sosnowiczanin Cezary Podraza stoczył walkę, ale w K-2 (Podraza waży około 76 kg, czyli poniżej 86 kg). - Wygrałem wtedy z Hiszpanem Achillą Alvesem przez nokaut w pierwszej rundzie - mówi wielokrotny mistrz świata w kick boxingu. Walki w Dąbrowie Górniczej - najprawdopodobniej w tym mieście odbędzie się gala - będą rozgrywane na zasadach K-1. Jednak nie będą się one liczyły w światowym rankingu K-1. Aby tak było, organizatorzy musieliby zapłacić za licencje federacji K-1 100 tys. dolarów. Trudno zebrać takie pieniądze na sport, który w Polsce dopiero raczkuje.

- Ludzie lubią nokauty i widok krwi. W karate tego nie ma - mówi Najduch. Ma 35 lat i w swojej długiej karierze miał już wiele kontuzji. Mimo to nie boi się rywalizacji z młodymi zawodnikami. - Zdecydowałem się na ten sport, ale doskonale wiem, czym to grozi. Bez ryzyka człowiek niczego w życiu nie osiągnie - tłumaczy Najduch, który sylwestra spędzi po raz kolejny w chorzowskiej dyskotece Piramida, gdzie pracuje jako szef ochrony.
źródlo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Według mnie powinien o tym pomyslec jakies trzy lata wczesniej.
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
Może dobrze ,że spróbuje, ja osobiście jestem za tym aby więcej zawodników z Polski próbowało swoich sił w k-1. tak czy siak życze powodzenia :D
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!

K-1 to obecnie najpopularniejszy styl walki na świecie, który łączy boks, karate i jujitsu. Ciosy zadawane są pięściami w rękawicach oraz .


8O okreslenie styl walki jakoś przelkne ale to jujitsu (jujutsu tak jest prawidłowo) mi tu nie pasi (chyba ze sie nie znam) moze mi ktos to wyjasnic?
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
Jedno jest pewne ma niesmowicie silny low kick, potrenuje troche boks i nie ma dla niego przeciwnika w Polsce.
  • 0

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
z tego co wiem to stosuje się zamniennie jujutsu/jujitsu
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!


K-1 to obecnie najpopularniejszy styl walki na świecie, który łączy boks, karate i jujitsu. Ciosy zadawane są pięściami w rękawicach oraz .


8O okreslenie styl walki jakoś przelkne ale to jujitsu (jujutsu tak jest prawidłowo) mi tu nie pasi (chyba ze sie nie znam) moze mi ktos to wyjasnic?

cały ten artykuł jest szczytem debilizmu...
z wypowiedzią Najducha na czele
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
Najducha widzialem ostatnim razem na mistrzostwach polski we wroclawiu (2000?, czyli dawno,dawno temu :). przegral niesprawiedliwie wtedy z Sypieniem (przez wage). wiem, ze trenowal do wielu lat z sensei Dadzibogiem, ktorego mialem okazje spotkac pare razy. jeden i drugi sa zawodnikami klasy swiatowej i mam nadzieje, ze Najduchowi sie uda cos wywalczyc w K-1.
pozdro
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!

8O okreslenie styl walki jakoś przelkne ale to jujitsu (jujutsu tak jest prawidłowo) mi tu nie pasi (chyba ze sie nie znam) moze mi ktos to wyjasnic?


Zdziwie ciebie.
Obie wersje zapisu JJ sa poprawne.
  • 0

budo_tekillla
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
trzymam kciuki za Tomka :lol: mam nadzieje ze pokaze na co go stac :D :!:
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
No ladny szczebel kariey... od postrzachu slaskich ulic, przez mistrza europy, po zawodnika K-1. no zobaczymy, czy mu to na dobre wyjdzie. Najchetniej bym go zobaczyl w akcji z bobym Saabem :P Bo boniarski, to go raczej rozniesie w proch i pyl.... Najduch jest za wolny dla Boniarskiego, ale moze kiedys sie to zmieni. :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
Z tego co wiem Najduch miał kontuzje kolana(wiązadło krzyżowe) gdzieś na początku zeszłego roku(czy może pod koniec 2003) więc jakos ciężko to widzę
poz
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!

Zdziwie ciebie.
Obie wersje zapisu JJ sa poprawne.


Zdziwiłeś mnie tym że jako moderator działu bjj wypisujesz takie rzeczy bo jutsu oznacza sztuke a czegoś takiego jak jitsu w języku japońskim nie ma (tak ponoć stwierdza E.J. Harison w "the spirit of Japan"). Jitsu to jedynie potoczna znieksztalcona forma słowa jutsu. Wiec nie moge sie zgodzić że termin ju jitsu jest poprawny.

Tak po za tym to chodziło mi o to co ma JJ do k1 ? 8O
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!


Zdziwie ciebie.
Obie wersje zapisu JJ sa poprawne.


Zdziwiłeś mnie tym że jako moderator działu bjj wypisujesz takie rzeczy bo jutsu oznacza sztuke a czegoś takiego jak jitsu w języku japońskim nie ma (tak ponoć stwierdza E.J. Harison w "the spirit of Japan"). Jitsu to jedynie potoczna znieksztalcona forma słowa jutsu. Wiec nie moge sie zgodzić że termin ju jitsu jest poprawny.

Tak po za tym to chodziło mi o to co ma JJ do k1 ? 8O


Czlowieku zaczynasz mnie wkurwiac czy nie skonczysz z tym filozofowaniem?? na tema jitsu i jutsu jak go zwal tak go zwal czy to zawladnelo twoim umyslem tak badzo. Zajmij sie lepiej kyokushin bo szczecin slabo stoi nie macie za duzo ostatnio zawodnikow trenuj wiecej a nie filozofuj, bo jesli tak badzo chcesz to sa takie studia gdzie to mozna robic.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
czego sie rzucasz? chodzi mio to co ma jj do k1 bo moze sa jakis nowiny ktorych nie znam a to jak kto wymawia JJ to mnie wali Jak wylecze wszystkie kontuzje to wracam na mate - moze sie spotkamy
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
A w jakiej wadze chodzisz??
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
zalezy ile bede wazyl jak bede startowal to najwczesniej na jesieni i zamierzam wazyc powyzej 80
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!

czego sie rzucasz? chodzi mio to co ma jj do k1 bo moze sa jakis nowiny ktorych nie znam


Ano w K1 odbywaja sie tez walki w formule MMA, wiec JJ sie przydaje.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
poza tym - moze autor artykulu sie POMYLIL? nie dopuszczacie do siebie takiej mysli? ;) poza tym - z tego co mi wiadomo w JJ sa tez uderzenia...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!

czego sie rzucasz? chodzi mio to co ma jj do k1 bo moze sa jakis nowiny ktorych nie znam


Ano w K1 odbywaja sie tez walki w formule MMA, wiec JJ sie przydaje.


i o to ku... chodziło
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najduch w K1!!!
Po raz kolejny gdy pada chasło "xxx walczy w K-1" (za xxx wstawić Saleta, Jarosz, Najduch) okazuje się że nie chodzi o K-1 tylko turniej na zasadach K-1.
To tak jakbym ogłosił "Tarciu walczy dziś w Pride", po czym zszedł do piwnicy i w obecności sędziującej mi siostry rozprawił się z kumplem z podwórka. Oczywiście wg zasad Pride 8)
W tym przypadku jest tak samo.
Na prawdziwy debiut polaka w K-1 ciągle musimy czekać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024