Skocz do zawartości


Zdjęcie

Streamlight - BatonLite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Streamlight - BatonLite
3 mocne diody LED (42.000 milikandeli), obudowa z anodyzowanego aluminium lotniczego, włącznik z tyłu latarki, zasilanie 3x"N", czas pracy 120 godzin na komplecie baterii.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite
mam i polecam - jesli za zdroworozsądkową cenę - w USA ok. 20$.
Jako Backupowa diodówka - bywa wystarczająca, poza tym fajny kubotanik. ma wg. mnie jedną tylko wadę - przezroczysty "korek" z poliwęglanu - nie powinien wg. mnie wystawać poza korpus z alu - i to nie tyle ze względu na możliwość uszkodzenia (jest b. wytrzymały) co z powodu przewodzenia światła. Korek działa jak światłowód - świeci także po obwodzie powodując w zupełnej ciemności dyskomfort u użytkownika - niepotrzebny efekt olśnienia w polu widzenia. dla wyeliminowania tego efektu najlepiej pomalować lub okleić na czarno karbowany brzeg korka
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite

3 mocne diody LED (42.000 milikandeli)


Czy to się da jakoś przeliczyć/przełożyć na lumeny? Interesuje mnie siła oślepienia przy jednorazowym strzale w oczy.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite
a ktoś wie gdzie i ewentualnie w jakiej cenie (w polsce) można dostać to cudo ...

trochę głupio płacić połowę wartości latarki za przesyłkę :) ...
choć i tak pewnie polska cena bedzie sie równać z zagraniczną+przesyłka :| ...

OT ...
Swiat Nozy - ten sweterek to ze smith's co nie ? :) ...
tak tylko pytam :) :) :) ...
:wink: ...
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite
nigdy se tym w pingle nie błyskałem ( mam wystarczające problemy ze wzrokiem :) ) ale kiedyś moi kumple się bawili i coś ich trochę otrzepało.
powiedzmy tak:
-w całkowitej ciemności: zamknięta - bez okien- ciemna klatka schodowa, piwnica itp - spokojnie nabłyskać można komuś
- ulica nocą - światła z budynków + latarnie itp. - wtedy raczej mało skuteczne do oślepiania ( KL1 na E2e daje tak na oko ze 3 razy tyle)

dodatkowy bajer - kółko na klucze jest zamocowane na ruchomym pierścieniu - więc jeśli macie zapiety "stosowny" pęczek kluczy, to można nim wymachiwać jak ... pęczkiem kluczy :) i ewentualnie wyprowadzić nim zgrabny impuls kinetyczny na facjatę oponenta.

długość - 13,4 cm
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite
Dzięki za informacje. Tego się właśnie obawiałem :( Z drugiej strony sf typu C2 czy E2E są za małe jak na yawarę dla mnie bo praktycznie nie wystają z dłoni. Idealnym połączeniem byłoby coś co ma gabaryty BatonLite'a a oślepia jak SF. Jakby jeszcze cena była bliżej BatonLite'a niż SF 8)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite

Dzięki za informacje. Tego się właśnie obawiałem :( Z drugiej strony sf typu C2 czy E2E są za małe jak na yawarę dla mnie bo praktycznie nie wystają z dłoni. Idealnym połączeniem byłoby coś co ma gabaryty BatonLite'a a oślepia jak SF. Jakby jeszcze cena była bliżej BatonLite'a niż SF 8)


Ale jest SF e2 defender, tyle ze tutaj cena jak przystalo na SF
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite
Ciekawi mnie czy na inne modele SF można nałożyć takie "rogi" jak ma E2D? Zasadniczo, z moich wyliczeń wynika, że E2D jest o ponad 1 cm mniejszy od Baton'a. Poza tym byłbym wdzięczny za wytłumaczenie, prosto jak humaniście :) , dlaczego niektórzy producenci odnoszą się do lumenów inni do milikandeli,
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Streamlight - BatonLite
jak pójdziesz do sklepu dla elektroników - kupując diodę LED dowiesz się ile ma "mcd" - bo to jednostki stosowniejsze do określania mniejszych natężeń swiatła... gdy je zaczynano produkować nikt nie przypuszczał że diody LED kiedyś będą świeciły tak mocno że "mcd" (milicandle) nie bedzie wystarczającą jednostka - podają moc tej zabawki 42000mcd a to to samo co 42cd :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024