Skocz do zawartości


Zdjęcie

kilka świeczek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

kilka świeczek
mam kilka latarek na chałupie, drobne porównanie
sorki za jakość zdjęć, nokia conecting
jakość zdjęć niezbyt

bohaterzy prezentacji
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cmg infinity; inovax1, inova x5t, surefire c2 (p60 żarnik), inova t1, inovat2, inovat3
zdjęcie robione z odległości 4m tak to wygląda przy świetlówce 21w
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i po kolei
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cmg infinity tak naprawdę coś było widać ale malutko
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova x1 jak wyżej
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova x5t słabe skupienie widać wszystko co było po bokach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
surefire c2 widać ładne skupienie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova t1
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova t2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova t3

teraz zmiana tła okazało się że ma znaczenie (wg mej skromnej osoby)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kawałek kuchni 23w świetlówa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cmg infinity
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova x1
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova x5t
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
surefire c2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova t1
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova t2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
inova t3

ogólnie słabsze świeczki mają obrazki lekko oszukane święcą ciut lepiej niż tu widać
wrażenia właczniki w t1, t2, t3 bardzo mi odpowiadają (nie trza przekręcać)
latarka cmg infinity leki tuning - wlana żywica epoksydowa pomiędzy obudowę i diodę
latarka inova x5t lekki tuning - nawinęty sznurek na obudowę, zablokowany żywicą epoksydową po obu stronach: trochę się ślizgała w łapach założony sznurek tworzy pętelkę, wsadza się tam 2 palce i z łapy nie wypada też

pozdro
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka świeczek
Faktycznie nowy typ wlacznika w inovach z serii T dziala bardzo przyjemnie i jest duzo wygodniejszy niz te w starszych modelach.
A co do swiatla to C2 i T3 maja najwiekszego kopa, przy czym T3 ma bardziej skupione swiatlo od C2.

Jakby Inova wyspuscila jeszcze cos podobnego (pod wzgledem mocy) do T3, ale zeby to dawalo troche swiatla po bokach (oprocz glownego skupionego strumienia swiatla) to pewnie niezle by namieszala, bo cenowo Inovy sa duzo bardizej przystepne niz SF, a jakosciowo specjalnie nie odbiegaja.

oczywiscie nie mowie tutaj o innej calkowicie koncepcji budowy sprzetu, bo SF to latarki modulowe o innym designie. Ale jesli brac pod uwage solidnosc wykonania i jakosc swiatla to naprawde Inova IMO nie ma sie czego wstydzic
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka świeczek
Witaj
Widzę na zdjęciu T1 i T2
Twoje są piękności ?
Zastanawiam się własnie nad takim tacticalem z pewnym procentem EDC do noszenia na co dzień i do kompletu do bardziej oszczędnych ale dłużej świecacych latarek na tanie zasilanie.
Może jakaś opinia ?
Widać różnicę w mocy świecenia między nimi ?
Kąt świecenia ?
Da się przy tym popracować normalnie czy tylko komuś po oczach poświecić.
Zastanawiam się jeszcze nad V kwadrat ale wydaje się być bardzo pękata, wyłącznik jakiś taki mizerniejszy a moc spada praktycznie od razu na wykresie a ja lubię jak z godzinkę mam pewne mocne światło podobnej mocy.
Czy T1 jest mocno poręczniejsza od T2 ? To ma być latarka do noszenia zawsze ale używania od czasu do czasu Więc waga i gabaryty maja dla mnie duże znaczenie, szczególnie, że ciągam się po mieście nawet z kilkokma latarkami jako stary latarkoholik


tak moje piękności mam T1, T2, T3, x5, syn ma x1
zdjęć nie mogę zrobić, bo kumpla hp nie widzi tego białego światła
kat swiecenia podobny do c2
różnią się zasięgiem co wynika z ilości lumenków
t1 35lumenów/1,5h/1xcr123
t2 40lumenów/5h/2xcr123
t2 85lumenów/2h/2xcr123
dla porónania
c2 65lumenów/1h/2xcr123
do 20m t1 i t2 się dobrze sprawują
do 30m t3 i c2 błyszczą podobnie, oświetlają w przybliżeniu podobną powierzchnię
na wiecej nie sprawdzałem, mało widzący jestem :)
mają zdajesie regulator napięcia tak więc moc świecenia nie słabnie (jak w c2)
t1 krótsza jest znacznie
t2 i t3 dla gościa z tak małymi łapami jak ja to już kubotan (ale uwaga od strony włącznika miekszy :twisted: ), nacinana rękojeść pozwala na pewny chwyt nawet na mokro, czy w rękawicach
brakuje klipsa (tu wychodzi wyzszośc c2), oraz jakiegoś etui (chośby jak w x5t)
jestem tak zadowolony ze się pozbywam ze stajni x5t i c2
mimo ze mam kilka cr123 surafira, c2 pozbywam się ze skąpstwa (więcej łyka baterii), a trochę większe rozmiary t3 przeżyję
x5t ma zdecydowanie szerszy kąt świecenia, ale deko mniejszy zasięg (jam oceniam na max 5-8m), z brakiem karbowania se poradziłem (widać na barzarze), ale t2 bardzie mi odpowiada

pozdro
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka świeczek
cos tu popieprzone bo niewiadomo kto napisal to na czerwono, ale wracajc do pytan, w tym tekscie zawartych, uwazam ze jesli chodzi wybor latarki EDC sposord produktow inovy z serii T to T1 bedzie najlepszym wyborem.
Pod wzgledem mocy swiecenia praktycznie nie odbiega od T2 a jest wyraznie mniejsza - latwo to sprawdzic robiac chocby makiety (bo wymiary tych latarek sa znane, a sa tylko dwa: dlugosc i srednica). Jedyny minus to krotszy czas swiecenia, ale za to zawsze jedna bateria do wymiany mniej, wiec minus w zasadzie nieduzy.

A skupienie obie maja takie samo i mimo ze sa dosc dobrymi szperaczami to nadaja sie do codziennego uzytku. DO spacerow po gorach moze mniej, ale do wieczornych spacerow po parku i ciemnych ulicach jak znalazl (przynajmniej dla mnie). A i nachalnego typa w ciemnej uliczce mozna skutecznie oslepic (nie radze probowac na wlasnych oczach)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024