Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maxpedition- Fatboy Vertipack


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Maxpedition- Fatboy Vertipack
Edit: Musicie wiedzieć, że gdy to czytacie pisze posta bądź co bądź długiego, i pierwszy raz jak go pisałem, skasowała mi sie całość gdy już kończyłęm a za drugim rzem komp mi sie zawiesił, teraz pisze tzreci raz i jak nie uda mi sie o sie wkurwie i pierdole to!!! :)



Większość spzretu z jakim miałem stycznosć była przeznaczenia typowo wojskowego lub produkowane przez specjalistyczne firmy taktyczne oraz spzręt cywilny, powiedzmy turystycznego użycia.
Problem jednak w tym, że większość sprzętu wojskowego nie miało zastosowania w miescie, jak skomentował to łądnie LvB w topicu o plecaku "A na chuj mi camelbak w miescie". Natomiast spzręt cywilny jak i podróby o charakterze militarnym były nierzadko robione z marnych materiałów oraz źle wykańczane, co skutkowało niską wytzrymałoscią owych produktów.
Wiec istniał dylemat- użytecznosc czy wytzrymałość itp. Oczywiscie jest to pewna trywializacja problemu, ale...
Natrafiłęm ostatnio na produkty firmy Maxpedition, co prawda wczesniej miałem już z nią stycznosc, ale tym razem postanowiłem pzryjżeć się jej uważnie. Produkty tej fiomry stanowią swoisty consensus między militarną linią spzretu a praktycznoscią na ulicy. Zastnowowano wiele nowatorskich pomysłów w plecakach, torbach, kieszeniach, pokrowcach róznych, np. na telefon.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <--- Strona główna firmy.

Moją uwagę pzrykuła seria Veripacks, są to torby przerzucane pzrez ramie, bądź doczepiane na pas. Idealne wręcz na miasto.
Maxpedition wypuscił 3 vertipacki: Proteus, Termite oraz fatboy(mój faworyt) Wszystkie produkty Maxpedition są wykonane z trwałej cordury 100D pokrytej teflonem, tak wiec mozemy się spodziewać zasobników najwyższej jakości.


Fatboy:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Fatboy spodobał mi się najbardziej z powodu jego zasobnosci, ilosc mniejszych kieszonek, system noszenia i całkiem przyjemną militarną linię. Załoze się ze niedługo będzie mozna ej zobaczyć na kontraktorach w iraku, jak tak patzre na fatboye, to zmiesci sie tam spokojnie 6 magazynków 5,56 do M4. Można wyczytać w róznych recenzjach, że w fatboyu jest system na pasie, który uniemożliwia jego pzresuwanie się na barku podczas intensywniejszego poruszania się.

a oto reszta veripacków, dla każdego cos dobrego:

Dołączona grafika

W połowie stycznia mam nadzieje mieć już swojego fatboya. Cholernie mi się ich patent spodobał.


link do katalogu maxpedition: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
dzieki za tekst Kapral, fajny opisik, a sprzet interesujacy :)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
Ciekawa sprawa. O ile takie torby przez ramię mi nie bardzo podchodzą, z racji przemieszczania się w trakcie np.biegu, o tyle tutaj ten patent przypinania ich do uda bądź pasa jest extra. A te większe, podłużne można chyba z powodzeniem zaadoptować na torbę na sprzęt foto.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
powiem krótko: polecam :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack

Ciekawa sprawa. O ile takie torby przez ramię mi nie bardzo podchodzą, z racji przemieszczania się w trakcie np.biegu, o tyle tutaj ten patent przypinania ich do uda bądź pasa jest extra. A te większe, podłużne można chyba z powodzeniem zaadoptować na torbę na sprzęt foto.

Napisałem, że ponoć mają jakiś patent, który zapobiega ich pzremieszczaniu podczas rucu. Jak to się sprawdzi, zrelacjonuje jak będe miał swoją, ale czytałem troche recek ludzi, którzy naprawde takiego spzrętu używają i nie nosza tam aparatow fotograficznych :)
wiec luzik
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
Fatboy i thermite mają feler moim zdaniem. Klapa zamuykająca je od góry nie przykrywa ich szczelnie, co może powodować dostanie się wody...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
Lord co ty chcesz, nurkowac z tym plecakiem? 8O Toz na moje oko jak na warunki miejskie czyli przelezienie tych stu metrow w deszczu do przystanku czy tez lazenie w umiarkowanym deszczyku powinno styknac cacy, toz mi w starej kostce WP nigdy nic na miescie nie zamoklo nawet ;)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack

Fatboy i thermite mają feler moim zdaniem. Klapa zamuykająca je od góry nie przykrywa ich szczelnie, co może powodować dostanie się wody...


Ale maja sciagacze takie z nieprzemakalnego materialu pod klapa. Wiec nie jest tak zle :wink:
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
O Maxpedition :) tez się czaje na kilka produktów tej firmy.
Maja znakomitego Dump-baga :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack

O Maxpedition :) tez się czaje na kilka produktów tej firmy.
Maja znakomitego Dump-baga :)


tego skladanego? zajebisty :)
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
jest tylko składany :)
mam juz kopie ale szukam orginału-jest zajebisty :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack

jest tylko składany :)
mam juz kopie ale szukam orginału-jest zajebisty :)


Manos, ty wszystko kopiujesz? :)
A oryginal jakies 20 baksow, bo ostatnim kursie nie jest zle:)
chyba tez pzry nastepnym rzucie z juesej sie skusze :-) bo dupm pouch jest zajebisty, cokolwiek do niego wciepiesz, zaciagniesz i jest git.
Czy to oderwana reka kumpla, wystzrelany magazynek, noz ktorego nie masz czasu chowac do ladownicy or whatever
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
Wie ktoś czy można tego fatboya kupić w Polsce?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
z moich doświadczeń z thermitem mogę podać :

jest pancernie zbudowany (ale zdażyło się ,że oderwała mi się wewnętrzna kieszonka - była ppb źle,za płytko wszyta)
siła trzymania rzepa jest na początku nieprawdopodobna - potem można przywyknąć
fajnie się nosi, wygląda, użytkuje - generalnie jest git

ale

jak ktoś myśli,że po przypięciu do pasa i do nogi nie będzie przeszkadzać to jest w błędzie - zawsze czuje się ciężar tego co się nosi podczas biegu [oczywiście jest lepiej niż bez mocowania do nogi]

przypięcie do nogi wymusza noszenie na pasie dość nisko - generalnie wymaga dostrojenia długości i naciągu obu pasów żeby jakoś to grało w czasie biegania

do noszenia na skos przez korpus pasek wydaje się trochę za krótki (ale można przyłączyć do niego pasek mocujący do nogi i wtedy torba prawie sięga kolana :)
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
No rzeczywiscie "grubasek" jest super :) . Coś tak czuję, że będzie mój... Pytanie tylko skąd ściągać- znaczy macie jakiś sprawdzony i tani namiar, a moze jakaś spółka by więcej jednorazowo kupić?
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
Jestem za! /spółką oczywiście/.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
To jeszcze pytanko do posiadaczy, lub tych co wczytali się glębiej, jakie to ma wymiary ( cm) wewnętrznej kieszeni? Bo niestety nijak nie jestem w stanie przeliczyć tych "6 magazynków" :D na jakieś ludzkie miary.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
zaraz pzrelicze normalnie:)

a zamowic mozna na ten przyklad ze stronki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tam to stoi 64 zielonych.
ofkoz mozna poggoglowac i poszukac czy gdzies nie ma taniej.
Na stronce co kiedys LvB zapodal chyba, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] niektore zreczy kosztowaly dobre 20 baksow mniej niz na innych sklepach, wiec tam tez warto sprawdzic.
Ja na poczatku stycznia zamawiam swojego versipacka.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack
Na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Fatboy z przesyłką powinien kosztowac ok 69$, niestety nie realizują kart spoza US :? < swoją drogą ciekawe skąd taki porypany zwyczaj>
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition- Fatboy Vertipack

Ja na poczatku stycznia zamawiam swojego versipacka.


To zamów sobie od razu M2. Świetnie pasuje do fatboya (widać na jednym ze zdjęć). I sama na pasek też jest bardzo przydatna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024