Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadek cen?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Spadek cen?
Jak to jest, dolar poleciał cholernie w dół, a w polskich sklepach noże jakoś nie staniały... Jakaś dziwna ta ekonomia u nas... :roll:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
... tam gdzie kończy sie logika zaczyna sie polska ...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Może dlatego, że na magazynie leżą jeszcze te, które były kupione po starym kursie...?
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
To wykupywać cały "nakład",żeby Laserdance kupił sobie nożyk po nowej cenie :) .Ale poważnie to to tłumaczenie wydaje mi się najsensowniejsze . . .
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Dokładnie - zostały kupione zapewne po starym kursie. Tylko w krajach o normalnej ekonomii pieniądz zarabia kiedy się niem obraca a nie kiedy jest zamorożony w towarze zalegającym w magazynie. W tych dziwacznych krajach, widząc co się dzieje z kursem $ zapewnie zrobiono by jakieś "wyprzedaże" czy "promocje", przecież pomimo że w złotówkach tranzakcja mogłaby wyglądać pozornie niekożystnie, to przeliczając całość tranzakcji na $ sprzedawca zapewne i tak wyszedłby na swoje.
W sytuacji kiedy taniej wyjdzie sprowadzić zza ocenanu nawet z ubezpieczeniem i cłem, to kto tu kupi? Ale taka logika chyba jest obca wielu polskim sklepom..
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?

Jak to jest, dolar poleciał cholernie w dół, a w polskich sklepach noże jakoś nie staniały... Jakaś dziwna ta ekonomia u nas... :roll:


Nie mów mi, że miałeś naiwną nadzieję, że wraz ze spadkiem wartości dolara, ceny sklepach polecą.... :roll:
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Też miałem taką nadzieję Jumbo :-)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?

Może dlatego, że na magazynie leżą jeszcze te, które były kupione po starym kursie...?


A stykło by wyprzedać to co mają taniej i zapchać magazyny nowymi-taniutkimi w przeliczeniu towarami . Jednak takie postępowanie mogłoby (nie daj Boże :wink: ) spowodować u nabywców wrażenie ,że żyjemy w "normalnym" przestraszony kraju.
Nasz "wolny rynek " niestety niewiele ma wspólnego i pewnie jeszcze długo nie będzie miał z normalnością.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Ludzie, w kraju w którym mamy takie jaja jakie mamy, robicie sobie nadzieję na spadek cen? 8O
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Na obnizki cen w Polsce raczej nie ma co liczyc...ale zawsze mozna kupic sprzet w stanach. Przy obecnym kursie wyjdzie to na pewno taniej. Nawet po ocleniu i opodatkowaniu. Pozdrawiam, Yoss
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
jeden z moich starych PW w tej sprawie, wstawiam bez edycji , bo mi się nie chce :P

Hehe, znam się niewiele, 2 tyg.; temu zadawałem na forum wszystkim takie same pytania..
Dowiedzialem się jednak:
1. cło od wartości min. 40 $
2. cło (podobno) wynosi 2% od ceny przesyłki, ale nie ciesz się za wcześnie - jak pójdzie cło, to pójdzie i VAT, a to już 22%.
Razem (jaki latwo policzyć) wyjdzie koło 25%
3. Można spróbować ominąć cło, ale to nielegalne i nie wszystkie sklepy na to idą
4. Mozesz ew. poprosić mailem lub przy składaniu zamówienia, aby opisali przesyłkę jako "gift" (normalnie idzie jako "tools") lub aby zaniżyli wartość przesyłki poniżej 50$ (oczywiście placisz normalną cenę, tylko inaczej opisują paczkę)
5. Ja płaciłem kartą (w FAQ na stronie zwykle jest napisane jakie formy płatności akceptują), ale raczej przyjmą też czek.
6. czeki akceptują na pvk.com, ale nie polecam z 2 powodów:
6a. pvk nie odpowiadali koledze przez miesiąc na maile, w końcu gdy
opowiedzieli - okazało się, że
6b. realizacja czeku kosztuje 10$ (o szczególy pytaj "Liczmistrza", możesz się na mnie powołać)
więc nie jestem pewien czy się opłaca...
7. I nie zdziw się, jak nie będą odpowiadali na twoje majle!!
New Graham olał moje maile, ale przesyłka byla na czas. Możesz spróbować wysłać im coś z konta np. Yahoo!, bo polskie chyba olewają


Pozdrawiam i życzę szczęścia,

Smoku

PS: Jest też możliwość ubezpieczenia przesyłki (na New Graham mają sprytną klauzulę, że poza USA idzie na odpowiedzialność klienta), ale to oczywiście kosztuje.
Ja miałem szczęście (albo może lepiej: nie miałem pecha) i choć wysłana pocztą (miało być kurierem (11$), ale jednak posłali pocztą za 10$) nie zginęłą i nie zapłaciłem cła (choć koszt przesylki 80$)

PZDR


  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Różowo nie jest ale jak spojrzeć np na military.pl to ceny u nich coraz lepsze. Chociaż może sie mylę...

Co do zamawiania samemu. Strasznie to wygląda, ale przy płaceniu kartą jest znacznie prościej. Rzecz jest w cle przez które od czasu wejscia do UE jest znacznie trudniej ominąć. Ja zamawiałem w New Graham płaciłem kartą towar dostałem po 3 dniach (!!!) przesyłka ubezpieczona z trackingiem i fakturce w odzielnym liście - 19 USD.
Tylko ze to było na poczatku tego roku.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Dolar idzie w doł,ale "stary"dolar sie trzyma jeszcze,no poki co teraz bardziej opłaca sie robic zakupy w zagranica i czekac nadal na spadaek dolara Tri Angle kosztuje 400PLN,a przy dobrym wietrze z Usa mozna miesc za 300.A dopoki bede stare na magazynie nie ma co liczyc na nowa cene
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?

Dolar idzie w doł,ale "stary"dolar sie trzyma jeszcze,no poki co teraz bardziej opłaca sie robic zakupy w zagranica i czekac nadal na spadaek dolara Tri Angle kosztuje 400PLN,a przy dobrym wietrze z Usa mozna miesc za 300.A dopoki bede stare na magazynie nie ma co liczyc na nowa cene


Sorry, skąd masz te ceny?

Polska 310 pln .
zachód - z przes +- 70 $ z przes + cło czy cóś :)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?

Może dlatego, że na magazynie leżą jeszcze te, które były kupione po starym kursie...?


No cóż... To chyba nie do końca tak. Zapasy paliwa też przecież są, a jego cena idzie w dół i nikt nie mówi, że stanieje dopiero po wyprzedaniu starych... :?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Noze, ktorymi sie interesujemy sa raczej towarem luksusowym, ktory podlega troche innym prawom rynku niz masowka.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?

Noze, ktorymi sie interesujemy sa raczej towarem luksusowym, ktory podlega troche innym prawom rynku niz masowka.


Luksuwoym towarem, to mogą być mercedesy, a noże, którymi się interesujemy, tylko towarem zbytkowym, a to różnica :-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Brak konkurencji w prawdziwym tego slowa znaczeniu ... ASG kiedys tez tak mialo a teraz ceny polecialy strasznie w dol ... mam nadzieje ze tak samo bedzie i znozami.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?
Oj Wilku, Wilku... jakim "zbytkowym"?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek cen?

Oj Wilku, Wilku... jakim "zbytkowym"?


No, od słowa "zbytek" Może "zbytkownym"? :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024