Skocz do zawartości


Zdjęcie

AIKIDO - a co to za stwór?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

AIKIDO - a co to za stwór?
Witam wszystkich i po pierwsze życzę szybkiego dojścia do siebie po światecznych ekscesach kulinarnych.

Żeby jednak nie było tak lekko, łatwo i przyjemnie, zadam pytanie, o które rozbiło się 100% mojej grupy (znaczy tej w ktorej ćwiczę) i jakie zadał po egzaminie na 4 i 5 kyu prowadzacy egzamin:

1) Co to jest AIKIDO?
2) Jeżeli sztuka walki, to co jest tą sztuka w AIKIDO?

Uprzejmie proszę o nieśmianie się na głos i niekopanie leżącego, bo jak mnie ktoś za mocno kopnie, to po trzech dniach żarcia mogę dziwnie zareagować. :twisted:

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
Ankieta jest tendencyjna.

A co do pytania, musiałem kiedyś na nie pisać wypracowanie. Gdy walczyłem z administratorami w NASKU o domenę aikido.art.pl ;)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

Ankieta jest tendencyjna.

A co do pytania, musiałem kiedyś na nie pisać wypracowanie. Gdy walczyłem z administratorami w NASKU o domenę aikido.art.pl ;)



eeee tam tendencyjna. zasadniczo zawiera wszystkie odpowiedzi jakie przyszły mi do głowy, więc jest OK :wink:

wypracowanie powiadasz - ten tego ten - chętnie poczytam 8) :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
Pewnie, w koncu sam to wymyśliłem!

....to wszystko wyjasnia... O dziecka marzylem o wykorzystaniu sily przeciwnika przeciw niemu .... i sie okazalo ze Dziadek juz takie cosik skonstruowal...to sie zapisalem i cwicze :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

Pewnie, w koncu sam to wymyśliłem!

....to wszystko wyjasnia... O dziecka marzylem o wykorzystaniu sily przeciwnika przeciw niemu .... i sie okazalo ze Dziadek juz takie cosik skonstruowal...to sie zapisalem i cwicze :)


:D oooo, bratnia dusza... A ja jeszcze jak kiedyś zobaczyłem w TV takiego samuraja (nie Stefana;-) ), co to rzucał napastnikami na prawo i lewo, to od razu mi się spodobało :twisted: ...no i ćwiczę :D

A co do pytania... Morihiro Saito napisał kiedyś, że na pytanie czym jest aikido każdy praktykujący musi sobie sam odpowiedzieć, bo dla każdego jest ono czymś innym.... Dla mnie aikido to sztuka walki, w której powinno być po równo i SZTUKI i WALKI...(wow, ale mnie wzięło :wink: )
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

Pewnie, w koncu sam to wymyśliłem!

....to wszystko wyjasnia... O dziecka marzylem o wykorzystaniu sily przeciwnika przeciw niemu .... i sie okazalo ze Dziadek juz takie cosik skonstruowal...to sie zapisalem i cwicze :)


:D oooo, bratnia dusza... A ja jeszcze jak kiedyś zobaczyłem w TV takiego samuraja (nie Stefana;-) ), co to rzucał napastnikami na prawo i lewo, to od razu mi się spodobało :twisted: ...no i ćwiczę :D

A co do pytania... Morihiro Saito napisał kiedyś, że na pytanie czym jest aikido każdy praktykujący musi sobie sam odpowiedzieć, bo dla każdego jest ono czymś innym.... Dla mnie aikido to sztuka walki, w której powinno być po równo i SZTUKI i WALKI...(wow, ale mnie wzięło :wink: )


pieknie, tylko własnie gdzie jest ta SZTUKA w tym aikido? na czym polega?
w biegłości łamania kości, czy może w ewolucjach uke 3,5m nad matą?

w tym sęk.......
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
ktos kiedys powiedzial:
"Aikido to Ty dla drugiego czlowieka..."
i to wlasnie jest sztuka...
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
Sztuka w Aiki-do jest gimnastyka buzi i języka mówią nazwy technik :)

generalnie Aikido cale jak Sztuka jest a walki w nim juz coraz mniej ..
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

wypracowanie powiadasz - ten tego ten - chętnie poczytam 8) :)

Kurmie, to ja sie pochwale, zem o Dziadku i naukach Jego w pracy mej maturalnej z jezyka ojczystego wspomnial - i zdalem, nawet chyba niezle! Temat byl jakis taki o znaczeniu literatury i ksiazki szerzej w czlowieczenstwie i ja pisalem, że czlowieczenstwo me poglebia sie straszliwie, bo moge sie z innymi kulturami spotykac, choc mnie na podroze nie stac (a i paszportu dac nie chcieli czasami :) )... I to dzieki ksiazkom wlasnie mysli innych ludzi zglebiam, przez co mi wartosciowe rzeczy nie umykaja ze swiata szerokiego (bo o internecie to wtedy moze i ktos slyszal, ale nikt nie widzial...) - a przykladem rzeczy wartosciowej byla nauka Dziadkowa wlasnie i filozofia jego nieagresywna wcale!
Ale dziela owego do poczytania dostepnego juz nie ma, bo prace maturalne wtedy 5 lat przechowywane byly, no to juz pare razy skasowac zdazyli... :(
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

1) Co to jest AIKIDO?

sztuka wojenna

2) Jeżeli sztuka walki, to co jest tą sztuka w AIKIDO?

aikido jest sztuka bycia w nastroju [M.Uyeshiba]

no i to chyba w tym temacie?
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
Konkretnie proszę. Bez owijania w bawełnę i opowieści filozoficznych. Wprawdzie APAS już dał do zrozumienia, że powinienem książki zacząć czytać (pewnie się zastosuję :wink: :) ), ale nie mogę pominąć tak ogromnego potencjalnie źródła jak forum a w zasadzie lata przemyśleń jego Użytkowników.

No poświęćcie trochę czasu i napiszcie czym wg Was jest aikido. Po tylu latach (i lotach :wink: ) na macie napewno macie jakąś teorię. Nie pozwólcie innym tkwić w mroku......

pozdr

kurm
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
OK Kurmie, sam Wacpan tego chciales: Aikido jest jak ukochana kobieta - zmusza do wysilku :wink: , sprawia bol i ciezko doswiadcza tych, ktorzy popadaja w rutyne... Czasem sie go nienawidzi, ale zawsze sie do niego wraca. Wielokrotnie nas rzuca :) ale jest w nim cos, co sprawia, ze sie podnosimy i to szybko. Czesto miedzy nami a nim dochodzi do starc, ale nikt z nas nie przyzna, ze to walka - bo w tym zwiazku nie ma walki. I poswiecamy mu czas, ktory moglibysmy poswiecic piciu piwa, ogladaniu meczow albo innym kobietom. Poswiecamy mu duzo czasu, ale ciagle zbyt malo... Tesknimy za nim, gdy nas na jakis czas zostawi...
A co jest sztuka? Wytlumaczyc sobie, ze to co robimy ma racjonalne podstawy, choc kazdy rozsadny czlowiek widzi, ze aikidoka to ciezki przypadek pier...ca, beznadziejny i nieuleczalny :) :D :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

pieknie, tylko własnie gdzie jest ta SZTUKA w tym aikido? na czym polega?
w biegłości łamania kości, czy może w ewolucjach uke 3,5m nad matą?

w tym sęk.......


Według mnie sztuka w aikido polega na ciągłym doskonaleniu się technicznym, tak aby np nasze kote gaeshi przestalo przypominać łamanie nadgarstka (przynajmniej czasami :wink: ) a zaczęło mieć coś wspólnego z tym słynnym zgraniem się z uke (aiki, czy coś :wink: )...
Ale to tylko moje zdanie... 8)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

OK Kurmie, sam Wacpan tego chciales: Aikido jest jak ukochana kobieta - zmusza do wysilku :wink: , sprawia bol i ciezko doswiadcza tych, ktorzy popadaja w rutyne... Czasem sie go nienawidzi, ale zawsze sie do niego wraca. Wielokrotnie nas rzuca :) ale jest w nim cos, co sprawia, ze sie podnosimy i to szybko. Czesto miedzy nami a nim dochodzi do starc, ale nikt z nas nie przyzna, ze to walka - bo w tym zwiazku nie ma walki. I poswiecamy mu czas, ktory moglibysmy poswiecic piciu piwa, ogladaniu meczow albo innym kobietom. Poswiecamy mu duzo czasu, ale ciagle zbyt malo... Tesknimy za nim, gdy nas na jakis czas zostawi...A co jest sztuka? Wytlumaczyc sobie, ze to co robimy ma racjonalne podstawy, choc kazdy rozsadny czlowiek widzi, ze aikidoka to ciezki przypadek pier...ca, beznadziejny i nieuleczalny :) :D :)

Gdybym był kobietą, za wszelką cenę chciałbym Cię poznać, APAS!!!
Pięknie to ująłeś...
PS. W ostatnim (?) bodajże, przepraszam za wyrażenie, BUDOJO były wypowiedzi Inaba Minoru sensei 8 Dan dotyczące Jego rozumienia aikido. Też mi przypadły do gustu, szczególnie wypowiedź, że cokolwiek robisz - jest to aikido!!! Polecam. A sam przypomnę trawestację pewnej wypowiedzi dot. biegania (thx to irimi)...:
'Aikido nie jest wszystkim, ale wszystko jest niczym bez aikido!'
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

Gdybym był kobietą, za wszelką cenę chciałbym Cię poznać, APAS!!!
Pięknie to ująłeś...


pamietajcie panowie, ze jak by cos z tego miało być, to to dzieki mojemu topicowi :wink: :) :) :)

Wracając do tematu.
Pięknie to faktycznie ujmujecie. Tak poetycko bardzo.

Brak mi jednak wciąż jakiejś próby określenia co jest tą SZTUKĄ w sztukach walki. Tak zupełnie przyziemnie. Nie na poziomie uczuciowo-emocjonalnym, tylko jak na zajęciach z matematyki.
Biegłość, stopień trudności, taktyka (ktoś miał zajęcia z taktyki walki podczas praktykowania aikido?)...... sam nie wiem, jakieś inne dodatki odróżniające SZTUKI WALKIod zwykłej napierda.....nki.

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

Brak mi jednak wciąż jakiejś próby określenia co jest tą SZTUKĄ w sztukach walki. Tak zupełnie przyziemnie. Nie na poziomie uczuciowo-emocjonalnym, tylko jak na zajęciach z matematyki.


Rozmawiać o sztuce jak na zajęciach z matematyki :? ?

A jak powiesz co jest sztuką w malowaniu obrazków lub tworzeniu jakiś dźwięków?

To rzecz zbyt indywidualna.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

Brak mi jednak wciąż jakiejś próby określenia co jest tą SZTUKĄ w sztukach walki. Tak zupełnie przyziemnie. Nie na poziomie uczuciowo-emocjonalnym, tylko jak na zajęciach z matematyki.

Rozmawiać o sztuce jak na zajęciach z matematyki :? ?
A jak powiesz co jest sztuką w malowaniu obrazków lub tworzeniu jakiś dźwięków?
To rzecz zbyt indywidualna.


np takie dobranie kolorów, kreski czy plamki, głębi czy czegos tam jeszcze, że dzieło jest jedyne, niepowtarzalne......
czy zwykłe malowanie to sztuka? czy zwykłe zestawienie kilku nutek to sztuka? nie - to rzemiosło. sztuka zaczyna się gdzieś po drodze.
chyba o to chodzi.
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

np takie dobranie kolorów, kreski czy plamki, głębi czy czegos tam jeszcze, że dzieło jest jedyne, niepowtarzalne...... [/qutoe]

No to jak patrzysz na Aikido w mistrzowskim wydaniu to też widzisz, że jest niepowtarzalne.

czy zwykłe malowanie to sztuka? czy zwykłe zestawienie kilku nutek to sztuka? nie - to rzemiosło. sztuka zaczyna się gdzieś po drodze.


W Aikido jest chyba tak samo.


  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?
coś nie wyszło :lol:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO - a co to za stwór?

np takie dobranie kolorów, kreski czy plamki, głębi czy czegos tam jeszcze, że dzieło jest jedyne, niepowtarzalne......
czy zwykłe malowanie to sztuka? czy zwykłe zestawienie kilku nutek to sztuka? nie - to rzemiosło. sztuka zaczyna się gdzieś po drodze.
chyba o to chodzi.

A próbowałes kiedyś opowiedzieć głuchemu, czym jest muzyka...?
Poza tym - wystarczy obejrzeć np pokazy z Bercy...(do ściągnięcia tutaj): [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024