Skocz do zawartości


Zdjęcie

capoeira w valetudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

To jakby zalozyc na forum bjj temat " BJJ W Vale Tudo ". Badzmy powazni.

no albo "czy w bjj są uderzenia?"
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
Albo czy w boksie sportowym mozna kopac :D Bo nie mozna prawda? :D

re up
Sprobuje odpowiedziec...
Oczywiscei ze sa ciosy, ale tylko barkiem, nosem, czolem, biodrem i jak sie uda to tez lewa powieka. Mozna stosowac kombinacje. Innych uderzen w bjj nie ma! ;)
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
a ja mojego kolege, ktory zreszta trenuje BJJ nie moge przekonac ze uderzen nie ma. i nawet zacytowany przez fiodora rickson gracie go nie przekonal.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
ja w sumie nie wiem, czemu to ma byc az tak strasznie dziwne. Moze i nie uwazam capo ogolnie za super skuteczny styl, ale pare dobrych ciosow sie znajdzie i jesli taki mestre potrafi szybko i mocno pier..., to jak ostro wystartowal i przymroczyl kolesia pierwszym ciosem moglo sie to udac. Pozniej po prostu szybka egzekucja zanim typ cos wogole mogl zrobic. Fakt faktem, ze zawodnik musial byc dobrze przygotowany pod kontem walki, a to u nas chyba zadkosc poki co.
Wogole to tak sobie pomyslalem odnosnie vale tudo, ze kiedys wszyscy kopali itd.. przyszlo takie nieznane bjj, nikt nie wiedzial co z tym zrobic i kosili wszystkich. Teraz juz ludzie znaja parter i wiedza jak sobie radzic lepiej lub gorzej ;) Teraz kazdy nabierze nawykow walki w parterze itp. jak go przewroca to zlapie w garde... No i moze kiedys znow zrobia jakis wynalazek, ktory okaze sie swietna bronia przeciw takim akcjom. A poniewaz kazdy bedzie mial nawyki z bjj, to zaskoczony nie bedzie wiedzial jak sobie poradzic ;) I moze bedzie nastepna rewolucja hehe.
Tak sobie gdybam, ale ogolnie chodzi mi o to, ze jak czlowiek sie czegos nie spodziewa, zostanie wybity z wyuczonego rytmu, to czesto przegra zanim sie zorientuje co jest grane. Tak wiec zdecydowane wejscie, moze przesadzic o wyniku walki i "nawet" capoeirista moze tego dokonac ;) Tylko tak jak mowie, bardzo wazne jest tu "otrzaskanie" w walce i jak ktos nie trenuje pod tym katem, to chocby nie wiem co trenowal lepiej dla niego zeby sie nie wychylal ;)
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
Dran - podpisuje się obiema rencami :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024