Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vademecum - Często poruszane tematy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Vademecum - Często poruszane tematy
Hej!

Mam propozycję. Podajcie tutaj najczęściej zapodawane tematy, na które odpowiedzi juz były i doszliśmy do jakiegoś consensus. Typu "Capoeira a BrakeDance", "Capoeira na ulicy", "Besouro Mangaga", "Style CapoeirA". Zbierzmy je, omówmy co dodać, co odjąć, załóżmy temat Vademecum, przyklejony, do którego będzie można dodawać gotowe już odpowiedzi na konkretnie postawione pytania. Co Wy na to?
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
spoko dobry pomysł :D
może wreszcie nie bedzie pytan typu "gzdie mam pojsc natrening " lub "czy xx lat to nie za duzo" itp.. :wink:
jak dla mnie to dosyc popularnym i przydatnym tematem był/jest
POlskie sklepy capoeira
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
Pomysł jest niezły z tym że jeśli vademecum zrobisz tematem zamkniętym ew. z dostępem dla modów to np.: na temat ulicy i tak będą pojawiać się tematy typu: " Bo tam napisaliście tak ale ja myśle/nie wydaje mi się/ i tak jesteście do d.py". Jeśli natomiast zostawisz otwarte to zrobi się straszny bajzel w samym temacie. I karuzela zacznie sięod nowa...
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
"jak zrobic berimbau"
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
temat zostawie otwarty, dodawane bedą juz w pelni redagowane teksty i rownolegle (chocby tutaj) bedziemy prowadzic dyskusje nt zmian i ew. komentarze.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
"wymagania do batizado" - trochę tego było ...
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
capoeira a ulica/karate/jj/balet lub skutecznośc capo też kiedys była tak dyskusja i z tego co pamietam to cieszyła sie powodzeniem...
  • 0

budo_krzemian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z imagilandii

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
Hmm, moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł i bardzo zły pomysł. Bardzo dobry - bo nie będzie 100x tych samych pytań, a bardzo zły - bo nikomu się nie będzie chciało przeglądać kilkunasto-kilkudziesięcio stronicowego topicu, więc proponuję, według mnie, o wiele lepsze rozwiązanie: w tym topicu piszemy, jakie tematy można przykleić, a jak administracja się na to zdecyduje, to tworzy temat o nazwie "[vademecum] TEMAT" i go przykleja, wtedy byłoby to wszystko jakoś przyzwoicie posortowane i do tego widoczne. Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
w sumie pomysł tez nie najgorszy tyle że jka sie troche tych tematów nazbierze i każego z osobna sie przyklei to 1/2 strony bedzie tym zawalona...

bardzo zły - bo nikomu się nie będzie chciało przeglądać kilkunasto-kilkudziesięcio stronicowego topicu

to też racja ale łatwiej (i podejrzewam ze wiekszej ilosci osobom bedzie sie chciało szukać) bedzie coś znalezc w jednym topicu niz szukac w 20 stronach tematów...
zawsze można pogrubic/powiekszyc dany podtemat przez co wszystko bedzie czytelniejsze
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
btw robimy to czy nie ??
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
Niezly pomysl. Ja chcialbym poruszyc temat Jingi (ale nie chce zakladac nowego topa bo jak Uirapuru sie wkuzy, to ja przynajmniej tego posta zedituje, bo chodzi mi o to ze wiele osub uwaza ze Jinga jest nieskuteczną gardą i ma wiele wad, a moze tak mowią dlatego ze wstydziliby się uzywac jingi w walce? moim skromnym bardzo niedoswiadczonym zdaniem to Jinga jest dobra, ale tzeba uwazac zeby zachowac dystans miedzy przeciwnikiem. Od dawna mnie to irytuje ale nie zakladalem tematu bo nie chcialem sie osmieszyc, tylko ze po moich ostatnich przemysleniach to wlasnie tu powinienem kierowac takie wątpliwosci do osób które juz cwiczą dlugo i wiedzą cos o tym, dlatego panowie bez nerwow przy odpowiedzich :roll: skorygujcie mnie jezeli zle myslę.
Pozdrawiam
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
bedziesz walczyl z kims na ulicy robiac ginge?mysle,ze 3/4 osob na tym forum gdyby sie znalazla w sytuacji bez wyjscia nawet by nie pomyslala przez ulamek sekundy zeby robic ginge i walczyc z napastnikiem :?
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
tak byc moze częsc tych mniej doswiadczonych ale wydaje ze jesli potrafisz zachowac zimną krew to dlaczego nie ? nie mowie tu o walkach na wiekszą liczbe przeciwnikow, i niekoniecznie ulicznych walkach, bo czasami zdazają sie walki "honorowe". Nie widze problemu w uzywaniu Jingi, chociaz masz duzą racje w tym o mowisz wiekszosc osob by nawet o tym nie pomyslala ale moje pytanie bylo inne czy uwazacie ze taka jinga jest wedlug was skuteczna.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
jesli chodzi o walki na ulicy to mimo ciezkich i sumiennych treningow nie rzucal bym sie na kogos z ginga(i to prawdopodobnoe 3/4 userow Ci napisze)

pozdr
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
rozomie :) kazdy ma swoje zdanie i mimo ze mam troszke odmienne od twojego to bardzo cenie sobie twoją wypowiedz, byc moze tez bede mial inne pojecie o tym, od jutra zaczynam treningi capo nareszcie jest szkola w rybniku Oficina Da Capoeira :) .

Pozdrawiam
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
Krótko i na temat... ginga jest potrzebna w roda, na ulicy lepiej jej nie stosować.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy

od jutra zaczynam treningi capo nareszcie jest szkola w rybniku Oficina Da Capoeira :) .

Pozdrawiam


zapewniam Cie,ze zmienisz po pewnym okresie trenowania
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
hmm widze ze macie jedno zdanie na temat tego i zdając sie na waszą wiedzę macie racje, o takie odpowiedzi mi wlasnie chodzil. Narka pozdro

EDIT: a i dla sprostowania to o skutecznosci Gingi to chodzilo mi o osoby ktore juz cwiczą kilkanasie lat wydaje mi sie ze na takie cos mogly by sobie pozwolic.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
Wydaje mi sie ,ze tylko do zmiany nogi prowadzacej combo :twisted:
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum - Często poruszane tematy
balans to mi sie podoba w ginga ... ale nie wiem czy wszystkie grupy maja balans w ginga :) ... ale balans chroni nawet dobrze mym zdaniem lecz nie uzyje w walce gingi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024