Skocz do zawartości


Zdjęcie

capoeira w valetudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
Tylko ze mi się w mieści w głowie że capoeira nie jest najbardziej praktyczną sztuką walki na świecie, i nadal chętnie ja ćwiczę z wielu innychwzględów. Ale nóż w kieszeni mi się otwiera jak słyszę że to taniec, że nie ma w niej absolutnie nic praktycznego itp. bo świadczy to głównie o niewiedzy na temat capoeiry wypowiadających się w ten sposób, a zachowują się jakby posiedli zródło wszechwiedzy... Nie wiem ja nie wchodzę na forum bjj czy vale tudo i nie wypisuje bzdur w stylu" może to i skuteczne ale jak będziesz walczył z dwoma to jak zejdziesz do parteru to Cię drugi skopie" albo"ee nie fajne to BJJ bo jakieś takie mało estetyczne się obmacujecie tylko chłopaki". Dlatego najlepiej ignorować... :) :) :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
ja mysle, ze skutecznosc capoeira w najwiekszym stopniu zalezy od metodologii treningu. Przy obecnych "sposobach" trenowania rzeczywiście może się to nijak nie przekładać na skuteczność. Co innego, gdyby stosować metody i program treningu muay thai. Ale elementem "sztuki" są też metody treningu, więc coś za coś - zaryzykuję stwierdzenie, że stawiając na skrajną praktyczność wypaczamy nieco oryginalną sztukę.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
ja nie stwierdzilem, ze capo to taniec czy jakies wygibasy, tylko interesowalo mnie to czy wygral on walke MMA stosujac techniki z capoeiry, co byloby dla mnie bardzo dziwne. nie chodzilo mi tez o umniejszanie znaczenia w/w sztuki walki., ale nadpobudliwe reakcje niektorych swiadcza, ze chyba oni smi nie wierza zbytnio w to co robia

Sawosz:
"Bo wszyscy pi****ą że capoeira to taniec a nie sztuka walki, że w capoeirze to się tylko robi gwiazdę i staje na głowie i że żadne techniki z capoeiry nie nadają się do "realnej" walki... Właśnie dlatego... "
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

ja nie stwierdzilem, ze capo to taniec czy jakies wygibasy, tylko interesowalo mnie to czy wygral on walke MMA stosujac techniki z capoeiry, co byloby dla mnie bardzo dziwne.


Chodzi Ci o jakieś konkretne techniki? Co rozumiesz przez "techniki z capoeiry"?

Poza tym zauważam ciekawą prawidłowość: w którymś temacie wołali " niech capoeirista wejdzie do klatki i pokaże co umie". Jeden wziął udział w turnieju MMA wygrał i teraz wszyscy mają problem czy on aby wygrał stosując: "techniki z capoeiry":wink: :)

Szacuneczek
  • 0

budo_rasputin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ASC

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
bahiańska capoeira regional w wykonaniu uznanych mestres jest bardzo szybka i twarda, nie sadze, by ten zawodnik potrzebowal mieszac styl z czymkolwiek poza parterem, o ktorym akurat w tej krotkiej relacji nie bylo wzmianki. szkoda, ze nie ma filmiku z tej walki
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
Kocyk napisał

ale nadpobudliwe reakcje niektorych swiadcza, ze chyba oni smi nie wierza zbytnio w to co robia


Stary przeczytaj co sam piszesz i zastanów się kto jest nadpobudliwy

Kocyk napisał

wygral walke mma stosujac techniki z capo??!!!


A pózniej poczytaj dalej co piszę:

Tylko ze mi się w mieści w głowie że capoeira nie jest najbardziej praktyczną sztuką walki na świecie, i nadal chętnie ja ćwiczę z wielu innychwzględów.



Nie wiem ja nie wchodzę na forum bjj czy vale tudo i nie wypisuje bzdur w stylu" może to i skuteczne ale jak będziesz walczył z dwoma to jak zejdziesz do parteru to Cię drugi skopie" albo"ee nie fajne to BJJ bo jakieś takie mało estetyczne się obmacujecie tylko chłopaki".


Uirapuru- dzięki wreszcie jakiś sensowny post... Niestety nie wiem nic na temat tego jaka jest metodyka w tej chwili treningów w Brazylii achyba w sumie powinniśmy się wzorować na tamtejszej capoeirze...

Pozdrawiam!
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

Niestety nie wiem nic na temat tego jaka jest metodyka w tej chwili treningów w Brazylii achyba w sumie powinniśmy się wzorować na tamtejszej capoeirze...

tyle, ile szkół tyle sposobów nauczania.
powtórzę po raz kolejny zdanie, które wg mnie bardzo dobrze oddaje poprzednie zdanie (wypowiedziane przez brazylijczyka, mestre, z trzydziestoletnim doświadczeniem z capo)

capoeira nauczana w dwóch szkołach, może się różnić od siebie bardziej, niż judo od zapasów

sa w brazylii szkoly, ktore robia fullcontactcapojitsu, a sa takie, w ktorych nie ma w ogole ciosow kontaktowych.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
nie bylo moim celem umniejszanie zwyciestwa owego mestre, ani besztanie capoeiry jako sztuki walki. powodowala mna zwykla ciekawosc czy wygral on konfrontacje na zasadach mma dzieki capo, bo jesli spojrzymy na dwie najbardziej znane organizajce MMA - PRIDE i UFC nie widzialem tam nigdy zawodnika wywodzacego sie z tego stylu. dyskusja jednak nie ma sensu z oczywisctych powodow. jesli ktos czuje sie urazony to przepraszam.



bahiańska capoeira regional w wykonaniu uznanych mestres jest bardzo szybka i twarda, nie sadze, by ten zawodnik potrzebowal mieszac styl z czymkolwiek poza parterem, o ktorym akurat w tej krotkiej relacji nie bylo wzmianki. szkoda, ze nie ma filmiku z tej walki


mam inne zdanie na ten temat, ale to kiedy indziej......
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
dodam coś jeszcze: żadna odpowiedź nie będzie chyba jednoznaczna i dobra, bo jak uczy praktyka, właściwie nie ma w capoeira dwóch identycznych grup, a na dodatek jest ich sto tysięcy na całym świecie. co z tego, ze jedna grupa cwiczy cos a'la carioca, a drugiej blizej do samby niz do sztuki walki. to i to nazywa sie capoeira, nie wiem na ile to słuszne, ale tak czy siak - jest metodologii miliard i milion tysięcy i nie wiem, czy mozna probowac jakos ujednolicic pojecie "capoeira". bo wygra mma ktoś, kto wymyśli własny styl - capojitsufu z elementami krav magi i wkomponuje w to walkę pałką no i pretensjonalnie każe nazywać to capoeira... jaki morał?

shut the fuck up and train...

(nie wiem o co chodzi z tym pociągiem, ale fajne zdanie)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

shut the fuck up and train...


Dobra dobra kumam aluzję... :wink:
Tyle że mam pytanie...

To że do treningów włączacie packi i tarcze i ogólnie troche bardziej "agresywną" metodykę wynika z waszego widzimisie czy podejścia waszych Mestres i oni to akceptują jako filozofię treningu waszej grupy?? Albomoże u was w grupie nic takiego nie ma bo Mestre zabronił albo nie czujecie potrzeby?? Jak wam się będzie chciało coś napisać to napiszcie... :wink: :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
osobiście na tarczę to chodziłem na inną ma
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
eee tam się chłopaki kłucicie ...
dziś wygrał owy mestre jutro wygra zawodnik mt ...
trzeba się cieszyć wynikiem a nie bez sensu wyzywać i sypać aluzjami :) ...
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

To że do treningów włączacie packi i tarcze i ogólnie troche bardziej "agresywną" metodykę wynika z waszego widzimisie czy podejścia waszych Mestres i oni to akceptują jako filozofię treningu waszej grupy?? Albomoże u was w grupie nic takiego nie ma bo Mestre zabronił albo nie czujecie potrzeby?? Jak wam się będzie chciało coś napisać to napiszcie... :wink: :wink:



U nas ćwiczenia na tarczach, packach i workach są normalnym elementem treningu. Stosowane są co prawda tylko czasami ale występują.
  • 0

budo_ehrgeiz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
U nas na treningach tarcze itp. też występują ale niestety niezbyt często. Dlatego we własnym zakresie sobie ćwiczę na tego typu sprzęcie.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
Sami sobie odpowiadacie na pytanie czy capo nadaje sie do walki. Jak juz ktos wspomnial wczesniej to zalezy od metodyki. Od widzimisie trenera. Nieraz widzialem jak na treningach capo, kolesie wkladali rekawice i sie naparzali ala boks, mt itd. Trener musial miec doswiadczenie z innymi sw i systemami. Wedlug mnei to jest dobre rozwiazanie. Ale sa tez sekcje gdzie trener podchodzi do tego inaczej(bardziej tradycyjnie itd), tam sie nei uswiadczy pacek, workow, sparingow itd itd. Z kolej co do tego kolesia co wygral. To przeciez prawie nic nie wiemy. Co z tego ze niby jest napisane ze koles cwiczyl capo. Jak mogl przyswoic techniki z roznych innych styli..czyli trening przekrojowy po prostu. A ze napisane ze capo.....rownie dobrze mogl se sam wymyslic jakis styl i podac nazwe(tak juz zrobilo wielu zawodnikow mma) Wiec dyskusji raczej nei ma co wproawdzic ze wzgledu na niewystarczajce indofarmacje podane. Czyste gdybanie.......
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

Nieraz widzialem jak na treningach capo, kolesie wkladali rekawice i sie naparzali ala boks, mt itd. Trener musial miec doswiadczenie z innymi sw i systemami. Wedlug mnei to jest dobre rozwiazanie.

To jest kompletne nieporozumienie a nie dobre rozwiązanie, chcesz boksu idziesz na boks, chcesz mt idziesz na mt, chcesz capoeirę idziesz na capoeirę. Albo mówimy mix albo capoeira, gdzie ty widzisz sens nazywania tego capoeirą? idąc twoją ścieżką na boksie będziemy trenować zapasy a na zapasach boks. Zrozumiem że trener chciał pokazać i inne sporty walki ale nazwanie tego capo to jakaś farsa. Czy idąc do sklepu spożywczego spodziewasz się kupić telewizor? jest tesco lub real i to na pewno nie jest capo. Zaczynamy dochodzić do absurdalnych "tworów" zamiast po prostu nazwać to all in one . Ciekawe kiedy na kyudo parter zobaczymy....
  • 0

budo_jata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
ludzie..

czy Wy kiedys spicie?

:) )

co do technik "recznych"..
podejrzewam, ze capoeira ma ich nie mniejszy zakres niz inne SW "kopane"..
ale z racji tego, ze nie bardzo ma kto je pokazac/przekazac jest o nich cicho..
tudziez stosuja je Ci, ktorzy cos tam sobie wymysla, gdzies zobaczyli, gdzies uslyszeli, ze i tak tez mozna..

capoeira to nie tylko same nogi..:) [o czym chyba wszyscy wiedza..]

co do tarcz..
to chyba jest tak, ze jak kto ma, to przyniesie.. a jak nie ma..
to nie ma treningu na tarczach..
sa na szczescie inne srodki zastepcze, ktore mozna wykorzystac w podobnym celu..

a poza tym..
Fiodor ma racje..:)
boks tak przystaje do capo, jak piesc do nosa..
capo tak przystaje do boksu, jak nos do piesci..:)

ale jesli ktos chce jesc kisiel z budyniem..
to dlaczego nie?

smacznego..:)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

To jest kompletne nieporozumienie a nie dobre rozwiązanie, chcesz boksu idziesz na boks, chcesz mt idziesz na mt, chcesz capoeirę idziesz na capoeirę. Albo mówimy mix albo capoeira, gdzie ty widzisz sens nazywania tego capoeirą? idąc twoją ścieżką na boksie będziemy trenować zapasy a na zapasach boks. Zrozumiem że trener chciał pokazać i inne sporty walki ale nazwanie tego capo to jakaś farsa. Czy idąc do sklepu spożywczego spodziewasz się kupić telewizor? jest tesco lub real i to na pewno nie jest capo. Zaczynamy dochodzić do absurdalnych "tworów" zamiast po prostu nazwać to all in one . Ciekawe kiedy na kyudo parter zobaczymy....


No wiesz z tym to moglo byc roznie. Moze trener na poczatku zapytal grupe czy chca same capo, czy dodatkowo tez jakis boks/mt itd. Chlopaki mieli trening np co czwratek na jakis tam zasadach. Wiec uczyli sie walki, jak i samego capo.I to jest dobrym rozwiazanie. Wcale nie musialbyc to mix. No ale nie wiem jak to juz bylo, bo calkiem dawno i rowniez mozliwe ze jakis mix....pod nazwa capo.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo
pytanie skąd trener ma odpowiednią wiedzę nt. boxu i innych rzeczy, zeby z capo miksowac... jeszcze sie chyba taki nie urodził który wszystko wie ;)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w valetudo

Ale to jest wlasnie najlepsze i najbardziej ciekawe. Jakby wygral zawodnik Muay Thai to nikt by nie zwrocil na to uwagi.

Bo by na forum o Mt nie zakladal nikt bzdurnego tematu MT w vale tudo. To jakby zalozyc na forum bjj temat " BJJ W Vale Tudo ". Badzmy powazni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024