Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kershaw Shapphir-krótki opis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
Witam Gliwice :)

Gratuluję nożyka, fajne zdjęcia i opis.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
Witam również.
Fajne fotki, dobry opis, i super EDC.
Napisz za parę dni, jakie wrażenia, gdy już trochę się nim potnie.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
finalna cena to 320PLN
Czy to dużo czy mało za taki nożyk...trudno powiedzieć
ale na militaria maja teraz promocję na niego-z 590 na 470 :) więc chyba nie najgorsza ta cena 8)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
dziekuje vince,aż głupio się teraz czuje :oops:
ale zawsze miło usłyszeć ,że moje starania na coś sie komus zdały :-)
również pozdrawiam z deszczowego dziś miasta Gliwice
Oczywiście nie omieszkam uzupełnić tematu o nowe doznania towarzyszące używaniu tego nożyka
A czy pedalski :?: :evil: :?: :evil:
hmm....szczerze to nie mam aż takich głębokich przemysleń w kwestii noży i ich męskości czy niemęskości.Elegancki znaczy gentleman knife.Czy mhandi jest pedalski,albo WH 12 :?:
Tego nie wiem.Ja wolę dziewuszki i kershawa w kieszeni :D
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
fajny nożyk, nawet bardzo fajny :) ...
Fotki przednie ...
I gratuluje zakupu ...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
fajny koizk.
Jak widac gentelman knife nie musi byc drogi
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis

fajny nozyk, szkoda ze mam dziwny i niczym nie uzasadniony wstret do AUS8

ostrze 7,5cm dł , 3mm szer

3cm szerokosci czy 3mm grubosci? to drugie, co? ;)



miałem coś naskrobać więcej
No i jest okazja.Odnośnie trzymania klingi to mogę powiedzieć,że AUS8A w wykonaniu kershawa w tym modelu jest naprawdę znakomita.Nóż niewiele tylko ustępuje 154cm od benchmade'a(via 943).Powiem tylko,że ciąłem tym kozikiem piankę polietylenową grubości około 1mm,a dokładnie bale tej pianki o szerokości 1,6m i średnicy 80cm to jakieś 800 warstw polietylenu o gęstości grubo ponad 25kg/m3-jeśli to coś komuś wogóle mówi(takie zboczenie zawodowe-pracuje przy produkcji tego czegoś :lol: ).Całość znajduje się na tulei tekturowej(bardzo twardej,papierowo-klejowej)o długości także 1,6m i grubości ponad 3mm.No i shapphire ciął piankę a na konieć tuleję na przelot(oczywiście na kilkanaście pociągnięć(no cóż,długość ostrza :? ).Pracę zacząłem świerzo naostrzonym kozikiem.Po 10 rolkach nóż NADAL GOLIŁ :!: :!: :!: :D
Później przyszedł czas na bardziej brutalne testy.
Postanowiłem odciąć nim arkusz miedzianej siatki.Siatka zrobiona z drutu dość miękkiego o średnicy żyły 0,5mm i gęstości splotu 4 żyły na cm bieżący.Szerokość rolki z siatką 1,2m co daje jakieś 480 żył solid core.Przed tym testem ponownie zaostrzyłem nóż.Pierwsze cięcie i nóż poprostu przepływał przez metal.W około połowie zaczął troszkę szarpać.Zciąłem cały arkusz i.....no cóż,nożyk nie golił ale był nadal bardzo ostry.Odciąłem tak trzy i pół arkusza zanim nożyk stępił się zupełnie i zaczął szarpać bardzo zniekształcając strukturę materiału.
Z innych testów to kuchnia-tutaj trudno mi było go stępić-ogórki,pomidorki,cebula ba.....nawet stalowy killer czosnek nie dał mu rady.Nóż jak golił tak golił.Czy wyniki są dobre,bardzo dobre czy takie sobie :?: O to chcę zapytać was.Czy ktoś może mi powiedzieć czy np s30v to jakaś wyraźnie lepsze trzymanie ostrza czy może AUS8A w tym wykonaniu to czyste złoto?Porównywałęmkershawa z BM-ką i nie zauważyłem wielkiej różnicy w trzymaniu ostrza,a jedynie w samym cięciu-154cm tnie jakby bardziej szarpiąc,ale jednocześnie krawędż przeciętego materiału wygląda identycznie czy to cięta nierdzewką czy też 154cm.Osobiście bardziej pasuje mi to jak AUS8 płynie przez jabłuszka czy kiwi.Ale już cięcie twardych materiałów było bardziej komfotrowe w droższej stali.Więc jak to w końcu jest??Pomóżcie bo nie wiem czy szarpać się na s30v czy pozostać przy znakomicie wykonanej AUS8A czy też 440C.
adiblue
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
eeech, bo widzisz te droższe majš wyższš zawartoœć wanadu, który nie tylko wzmacnia stal, ale tworzy również I(a raczej przede wszystkim) z węgle twarde karbidki wanadu, które tworzš na krawędzi niewidocznš wręcz mikro-piłkę, która (mimo naostrzenia na brzytwę) tnie agresywnie, nawet,jeœli noż się trochę stępi

Mam nadzieję, że nizcego nie pomieszałem, w końcu tylko amator ze mnie :oops:

PZDR,
Smoku

PS. Ja jednak zauważyłem różnice w użytkowaniy Spydercowej VG-10 i BM N690, ta pierwsza moim zdaniem lepsa i łatwiej się ostrzy. moim zdaniem ( i nie tylko) to napradę niezła stal
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
dziękuję za odpowiedź.Zauważyłem podobną zależność pomiędzy AUS8A ,a 154CM.Ta pierwsza jest w porównaniu z drugą miękka podczas ostrzenia,dużo łatwiej przeciągnać krawędź czy też poprostu przesadzając z naciskiem noża do prętów zniszczyć krawędź tnącą.W moim osobistym odczuciu stale twardsze dają właśnie większą wygodę podczas ostrzenia,choć są bardziej kruche co może (ale nie musi) mieć skutki w postaci wykruszeń-ale z kolei wymagają większego nakładu pracy podczas planowania czy też całkowitego przeprofilowywania ostrza.
W pytaniu bardziej chodziło mi o własności tnące-agresja ciecia to jedno,a wygoda i płynność to też ważny parametr.Może moje wrażenia z "szarpaniem " przy cięciu bm943 nie są związane z rodzajem stali a raczej kształtem ostrza i szlifem?Może wypodzie się ktoś kto ma nóż z pełnym płaskim szlifem i stala z wyższej półki...może mili?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Shapphir-krótki opis
a pro pos kształtu klingi...używając w kuchni BM PIKA miałem podobne wrażenia jak przy kershaw-płynne cięcie,a on przecież ma dość niski szlif z fałszywym ostrzem i stal w moim egzemplarzu to 440C.Może to coś nie tak z zaostrzeniem BM 943??Czy te "szarpanie" przy cięciu,a raczej odrobinę większy opór jaki stawia tnący materiał na krawędź tnącą o tym by świadczyło??Zaznaczam,że przy tych próbach wszystkie noże tną włosy na przedramieniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024