Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto cwiczy ninjitsu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_lawless
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kto cwiczy ninjitsu ?
jezeli jest tu ktos kto cwiczy ninjitsu to niech sie odezwie bo chcialem pogadac...
  • 0

budo_jezus1987
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
ja trenuje ogulnie sztuki walki i sporo mieszam. Znam tez pare technik ninjutsu (które powtarzają się w innych stylach) ale i ich zaawansowane techniki koncentracji.
Jednak jeżeli chodzi o całą ich sztuke można powiedzieć że tylko raczkuje. Pozatym trzeba podzielic dwa rodzaje ninja. Mistrzowie walki wręcz to być może tylko legenda a może dobrze ukrywający sie klan. Jednak złą sławę zawdzieczają branych za nich szpiegów pochodzacych z jednej z rodzin klanu skorpiona. Tak naprawde nie można powiedziec kto był pierwszy :? i chyba nigdy nie poznamy ich tajemnic
  • 0

budo_lawless
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
BUHAHAHAHAHA !!! :) :) :)

BUUUUHAHHAHHAHHAAHHAAA !!!! :) :) :) :)

(tarzam sie po podlodze)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
zapytajcie w GROMIE :)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
prosze sie nie smiac z gipkiego kolegi ninja... to nieladnie :roll: :roll: :roll:
:wink:
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
No proszę, a ja myślałem, że tylko ja na te rewelacje o ninja z klanu skorpiona tak reaguję :)

Wasz Wonder Ninja
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
Hej Jezus1987 ripostuj (mam nadzieję, że 1987 r. to rok, w którym skończyłeś którąkolwiek ze szkół, a nie rok urodzenia).
Czekam na więcej szczegółów o zakonspirowanych klanach oraz opis tych tajemnych technik, które powtarzaja się w innych sztukach walki, bo żadna tajemna technika nie przychodzi mi do głowy (ale to pewno ze starości). 8O
Aha, no i napisz gdzie, jak to ująłeś, tak dużo mieszasz (chyba że to błąd pisarski nie "mieszam", a "mieszkam").
Robert
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
kto trenuje ninjitsu?
Z tego co wiem to Dudek800 nieźle wymiata - jest mistrzem w shurikenach.
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
To juz sie robi tak smieszne ze az zalosne...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
Trenowanie ninjitsu....
z tego co wiem (a nie jest to wiele) to złożony system, którego rozwiazania zostały zaadoptowane przez inne systemy, m,in, samoobronę: np. idea rzucania czymś w twarz przeciwnika (w jednej z form NJ ten element wystepuje trzy rayz: rzut monet, sypnięcie piaskiem i zarzucenie płaszcza na głowę oponenta) idea "zniknięcia z oczu" przez pad/przysiad (i kopnięcie boczne podparte) czy obejście przeciwnika (i atak z boku czy z tyłu lub... ucieczkę).
Nie bardzo wyobrazam sobie trenowanie ninjitsu, najwyżej systemu walki bez broni (trochę przypominającego JJ) i bronią (cep, gwiazdka, pałka, kij, łańcuch, łuk, miecz?) wywodzących się z NJ + zaprawa wytrzymałościowa i trening akrobatyczno-wspinaczkowy
Pozostaje cała reszta:
1 Sztuka prowadzenia wojny (partyzanckiej) na tyłach wroga, sabotażu
2 Sztuka zbierania informacji, szpiegowania nieprzyjaciela, przebierania się, kamuflażu
3 Dieta, odżywki, trucizny, lekarstwa
4 Sztuka wytwarzania broni
5 Sztuka oddziaływania na morale, psychikę zarówno swoją (ćwiczenia oddechowe, medytacja, motywowanie, autosugestia) jak i przeciwnika (sugestia, podstępy, pozory, narzucanie wyboru)
6 Mistyka (telepatia? magiczne znaki?? przepływ energii???)
i pewnie jeszcze dużo więcej...
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?

ja trenuje ogulnie sztuki walki i sporo mieszam. Znam tez pare technik ninjutsu (które powtarzają się w innych stylach) ale i ich zaawansowane techniki koncentracji.
Jednak jeżeli chodzi o całą ich sztuke można powiedzieć że tylko raczkuje. Pozatym trzeba podzielic dwa rodzaje ninja. Mistrzowie walki wręcz to być może tylko legenda a może dobrze ukrywający sie klan. Jednak złą sławę zawdzieczają branych za nich szpiegów pochodzacych z jednej z rodzin klanu skorpiona. Tak naprawde nie można powiedziec kto był pierwszy :? i chyba nigdy nie poznamy ich tajemnic


J-87, dzięki Ci wielkie. Dawno się tak nie uśmiałem :)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
Ps: uwalnianie się z więzów/kajdanek (co ponoć wymagało zniekształcania nadgarstków w wieku dziecięcym) i Uciekaj-Do
-akrobatyka i wspinaczka już była więc zostaje pływanie i nurkowanie...
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
klan skorpiona wytropi i zgładzi wszystkich prześmiewców! :)
  • 0

budo_arasake
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
do ninjitsu mam stosunej taki sam jak wiekszosc z autorow powyzszych wypowiedzi ale
ostatnio mialem 'stycznosc' z owa ???sztuka walki??? :D narazie ze slyszenia.
na spotkaniu ze znajomymi przy piwie tak sobie rozprawialismy o tym i o owym, az kumpel mowi mi: "sluchaj stary otworzyli u nas sklep z sprzetem do MA, wez idz sprawdz to i pogadaj z kolesiem zza lady bo on trenuje ponoc jakies ninjitsu" ja na to w smiech. ale sklep zaraz nazajutrz pobieglem sprawdzic, wchodze tam i zaczynam rozmawiac z wlascicielem na ogolne tematy:
- co trenujesz??
- obecnie nic, a ty?
- ninjitsu
no smiac mi sie chce juz, a on do mnie:
- jak nic to poznaj senseia, tam stoi
sensej podszedl, pogadalem z nim, zaprosil mnie na trening, wypytalem o to i o owo po czym zostalem na takowy trening zaproszony celem poznania co i jak
jeszcze tam nie trafilem z braku czasu ale zebralem male info o owym senseju i treningach: koles zaawansowany w capoeirze, duzy nacisk kladziony na akrobacje, cwiczenia na gibkosc i szybkosc a nie sile, jakowes techniki zwiazane z bronia. ponoc facet ma jakis 'certyfikat'. chyba skusze sie i przejde w koncu na trenig, zawsze mazylem o tym poskakac w czarnej pizamce tu i tam :D
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
Dobra, to idz ryzykancie, lecz uwazaj:

pamiętaj że to mistrzowie iluzji. Staraj się objać go całego wzrokiem a zwlaszcza z jego nuk. Urzyje ich w najbardziej niespodziwanym momecie. Nie kopią też na duże wysokości ale jak nie bedziesz się pilnował zedrze Ci skure z nogi.


  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
NINJUTSU - sztuka kamuflażu, zwodzenia i walki dla celów szpiegowskich
NINPOJUTSU - specjalna umiejętność przeciwdziałania technikom ninjutsu
tego drogiegop nie znam przed chwila w necie znalazlem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
z ninjitsu miałem mały styk na stażu kenjutsu, troche mnie facet zeżlił, bo mi nawijal cos o trzymaniu miecza, a jego własny latał mu w rękach jak żyd po pustym sklepie. podobno jakis instruktur z Poznania czy Wróclawia, nie pamiętam.
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
Hmmmmm .....

Dołączona grafika

:wink:
  • 0

budo_tropiciel
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
mam jedengo kumpla co trenuje nin-jitsu. Dał mi dwie kasety video ze szkoleniem począwszy od rozgrzewki a kończąc na technikach z bronią. Wygląda to dość sensownie. Mówił mi że w Zgorzelcu jest jakaś sensowna sekcja nin-jitsu. Niestety nie podam więcej szczegółów bo ten kolega na stałe jest w Austrii i nie mam kontaktu
  • 0

budo_jezus1987
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto cwiczy ninjitsu ?
:) może i wam się nie dziwie że się śmiejecie z ninjutsu. Większości kojarzy się to z jakimiś żółwiami z komiksu albo tandetnymi filmami z lat 80-tych. Ale tak naprawde to nie wiadomo czy wogule coś takiego istniało i czym było. Jedne podania donoszą że to wybitni szpiedzy a inni że mistrzowie wali bronia białą i wręcz. Ale tak czy tak temat jest Ciekawy. Techniki które znam to jak już jeden z was zauwarzył różne sposoby "ZNIKANIA". I bardzo bolesne techniki jak np. MAŁKA KRADNIE BRZOSKWINIE polegajaca na wyrwaniu jąder. Ale tej techniki raczej nie praktykuje :) . Jak teraz wyśmiewacie te posty to uwarzajcie bo kiedyś może dorwie was jakiś zapalony ninja i to zrobi :wink: W ninjutsu raczej nie stosuje się wysokich kopniaków. Prędzej podciecia na nogi. A jeśli chodzi o ręce to uderzanie krawędzią dłoni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024