Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surefire U-2 Ultra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Surefire U-2 Ultra
Tegoroczny Mikołaj okazał się wprawdzie całkiem nieostry (w tym wieku to zrozumiałe :) ), za to zdecydowanie jasno oświecony. Szkoda tylko, że ten przemiły starszy pan zamiast się samofinansowac jak przystało na prawdziwego filantropa, od każdego, kto w niego niezupełnie wierzy, bezwzględnie żąda sponsoringu :wink: ...


Ale do rzeczy.
U-2 to typowe Surefire - cyfrowo obrabiane, anodyzowane aluminium o dyskretnej militarno-industrialnej urodzie. I jak każde Surefire zbudowane równie delikatnie jak radziecki schron atomowy.

Dołączona grafika

Odbłyśnik U-2 jest wielki, głęboki i zamknięty pyrexową soczewką. Naprawdę robi wrażenie precyzją wykonania.

Dołączona grafika

Trzeba przyznac, że ta latarka świeci jeszcze lepiej, niż wygląda. Barwa światła Luxeona jest przyjemnie naturalna, bez typowego dla wiekszości diod niebieskawego lub zielonkawego poblasku.
Snop jest bardzo równomierny, w dodatku nie jest tak wąski, jak w przypadku wielu innych diodówek. Słabsze skupienie może nie predystynuje U-2 do zastosowań taktycznych, za to dla użytkowego źródła światła jest to na pewno duża zaleta. Sześciostopniowa regulacja siły światła - ad 2 do 100 lumenów daje światło odpowiednie na każdą okazję. No, może z wyjątkiem sytuacji typu "dowodzenie baterią artylerii przeciwlotniczej w środku nocy z zawiązanymi oczyma":)


Trochę się rozczarowałem, że w odróżnieniu od mojej dotychczas ulubionej A-2, korpus U-2 zawiera spore połacie plastiku - a konkretnie potężny (i bardzo ergonomiczny) pierścień do regulacji natężenia strumienia światła. Na szczęście okazało się, że jest to owszem plastik, ale też dosyc pancerny.

Dołączona grafika


Zdaje się też, że U-2 wyposażono w zupełnie nowy (przynajmniej ja jeszcze się z takim nie spotkałem) klips - jak widac zaprojektowany przez dział marketingu. Klips sprawdza się całkiem OK, chociaż mógłby byc dłuższy i trochę bardziej sprężysty.

Dołączona grafika

Jak większośc latarek SF, również U-2 wyposażona jest w wyłącznik typu click-on w miejsce poprzednio stosowanej wersji twist-off :)

Dołączona grafika


U-2 to niezupełnie latarka kieszonkowa. W porównaniu do A-2 i X-5 wyraźnie widac różnicę w wymiarach. Różnica w wadze też jest naturalnie zauważalna.

Dołączona grafika


Najwieksze różnice widac w średnicy i konstrukcji głowic.

Dołączona grafika


Jak znajdę kiedyś wolną chwilę, postaram się zrobic parę ujęc porównawczych tych latarek w akcji - czyli jak co świeci...

Pozdrawiam,
See...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
swietny opis, jak zwykle, dzieki!
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
Super sprzet, niezle foty i ok opis.

Ciekawe po co ten plastik tam wlepili?
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
Funkcjonalnie super, gdyby jeszcze miała gabaryty E2e :)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra

Ciekawe po co ten plastik tam wlepili?


Może dla polepszenia chwytu i zmniejszenia wagi?
Latarka super, jak to surefire 8)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
Seemann, porownywales zasieg efektywny (wg Ciebie oczywiscie bo to sprawa subiektywna) swiatla z Aviatora z wlaczonym ksenonem i U-2 ??
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
ql latara poklon Chlopaki przez was w dlugi wpadne :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra

ql latara poklon Chlopaki przez was w dlugi wpadne :)


A to jeszcze nie wpadles? ja juz ze 3 razy :)

A te latarki wciagaja faktycznie, obecnie mi taki defender, jakiego prezentowal pieswidmo zdaje sie, przypadl potwornie do gustu....
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
Świetny opis. No i znowu przetasowania w liscie zakupów mi sie szykują....

pozdrawiam
wysz
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra

Seemann, porownywales zasieg efektywny (wg Ciebie oczywiscie bo to sprawa subiektywna) swiatla z Aviatora z wlaczonym ksenonem i U-2 ??


Sorry, trochę czasu minęło a obiecałem to sprawdzic :oops:

Dane techniczne mówią: U-2=max 100 lumenów; A-2=max 65 lumenów
W rzeczywistości, strumień swiatła w A-2 jest bardziej skupiony i w rezultacie latarka o słabszym nominalnie strumieniu ma jednak dalszy zasięg.

Pozdrawiam,
See..

PS I proszę naszych drogich moderatorów o przeniesienie tematu do forum taktycznych garów (czy jakoś tak :) )
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
zalatwione, wybacz Seemann, wydawalo mi sie, ze przesialem cale forum w poszukiwaniu tematow podchodzacych pod gear.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra

Sorry, trochę czasu minęło a obiecałem to sprawdzic :oops:

Dane techniczne mówią: U-2=max 100 lumenów; A-2=max 65 lumenów
W rzeczywistości, strumień swiatła w A-2 jest bardziej skupiony i w rezultacie latarka o słabszym nominalnie strumieniu ma jednak dalszy zasięg.


Dzieki Seeman za te informacje.
Troche jestem tym zdziwiony, bo mialem chrapke na to swiatelko, z nadzieja ze bedzie to naprawde niezle swiecic (mowie o zasiegu).
Coz, widac U-2 nie jest takim tacticalem jak o nim mowi firma :(
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
Na każdej stronie zajmującej się opisywaniem latarek w testach widać że takzwany "throw" czyli zasięg latarek LED jest wielokrotnie mniejszy niż normalnych. Mam L4 i choć ta latarka jest 10x bardziej przydatna od C2 w codziennym użytkowaniu, to nie ma co porównywać zasięgu. IMHO wiąże się to ze sposobem powstawania strumienia świetlnego a nie z kształtem odbłyśnika, światło z LEDa jest raczej "miękkie" i nie niesie w sobie tyle energii co klasyczny żarnik. Porównując skuteczne zasięgi L4 i C2 pierwszej dałbym 20m a drugiej 60, obie przy 65 lumenach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire U-2 Ultra
maiłem okazję testować G2, L4, i L5 , zaśięg w diodach to również kwestia odbłyśnika. L4 zdecydownie lepiej oświetla w pomieszczeniach i to nawet dużych ( 200m2) za to co do zasięgu faktycznie jest dużo słabszy niż w G2 ( ten sam odbłyśnik co w C2 ). Temat wyglada zupelnie inaczej porównując G2 i L5. Co prawda dałbym palme pierszeństwa minimalnie na korzyść G2 ale to już temat porównywalny. Za to 3 godziny zamiast 1 mówi samo za siebie. L5 ma też jedną wadę jest już poprostu zdecydowanie większa od G2 i L4.

makato

Na każdej stronie zajmującej się opisywaniem latarek w testach widać że takzwany "throw" czyli zasięg latarek LED jest wielokrotnie mniejszy niż normalnych. Mam L4 i choć ta latarka jest 10x bardziej przydatna od C2 w codziennym użytkowaniu, to nie ma co porównywać zasięgu. IMHO wiąże się to ze sposobem powstawania strumienia świetlnego a nie z kształtem odbłyśnika, światło z LEDa jest raczej "miękkie" i nie niesie w sobie tyle energii co klasyczny żarnik. Porównując skuteczne zasięgi L4 i C2 pierwszej dałbym 20m a drugiej 60, obie przy 65 lumenach.

Pozdrawiam


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024