Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
A co powiedzielibyście na wprowadzenie do repertuarow zawodów walki innymi brońmi. Espada y daga czy duble Bastio były by bardzo efektowne choc nie watpie ze dosc bolesne i ciezkie do oceny. Nie wspomne tez o tym, ze w naszych systemach znajduja sie łańcuchy, długie kije, długie miecze, noże itd. ale z racji braku szerszej znajomości posugiwania się tą bronią chyba mineło by się to z celem >

A tak aproppo nie wiecie gdzie mozna znalesc kalendarz tak owych imprez ??
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
Jeżeli chodzi o formy to popieram Zaxa. To co Ty Ros proponujesz zajeżdża mi na made in USA w najgorszym tego słowa zanaczeniu. Pomijając moje subiektywne odczucia co do charakteru takich pokazów, przy rozwiązaniu, które proponujesz Ros sposób sędziowania musiałby przypomiać sędziowanie jazdy figurowej na lodzie :) . Mówie to bez złośliwości, tylko dla podkreślenia, że formy poszłyby w kierunku czegoś przypominającego bardziej gimnastykę artystyczną niż sztukę walki.
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
Jeżeli chodzi o walkę sportową. Czy efektowna czy raczej efektywna?
Jeżeli już musi być sportowa to ja skłaniam się 8O ku efektownej. Prawdziwy full contakt zostawmy zapaleńcom i na coś takiego musi być miejsce ale nie wprowadzajmy tego jako walki sportowej na zwykłych turniejach, ponieważ zrobia z nas "ludzi walczących w klatkach".
W walce musi byc położony na bezpieczeństwo i jasność zasad.
Moim zdaniem to jasność zasad w walce sportowej spowodowała taką popularność boksu, szermierki czy w japoni sumo. Każdy kto nawet nie specjalnie zna się na rzeczy powinien móc odróżnić kto na macie jest lepszy.
Największy problem jest w odpowiednim doborze ochraniaczy-jak za mało to walka będzie kontuzjogenna i nie widowiskowa, jak za dużo walka będzie śmieszna. W obydwóch przypadkach nie przysporzy to chętnych do uprawiania takiej dyscypliny sportu.
  • 0

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
"ludzi w klatkach z nas nie zrobia" - w Vale Tudo klatka byla elementem promocji... i zadzialalo kazdy o tym mowil. Jestem przeciwnikiem robienia mistrzostw, wylaniania mistrzow. Wolalbym aby to mialo charakter gatheringu, a nie zawodow. To jest moje osobiste odczucie.

Podoba mi sie pomysl walki na noze (atrapy), espada i daga sam nie wiem.

Nie lubie walki z trzepakami, tej niesamowitej formuly... a juz niechcialbym aby FMA stalo sie czystym sportem.

Z drugiej strony czy FMA potrzebuje stac sie popularne???

Pozdr
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
:D
Witam kolejnych dyskutantów!
Kamagong - masz trochę racji z tymi formami, jest takie zagrożenie że będzie to pokaz artystyczny, ale wolę oceniać pokaz artystyczny niż "automat" poruszający sie po parkiecie, który nie może nawet mrugnąć okiem bo straci cenne punkty. Znowu sprawa opiera sie o sędziów - ich zadaniem byłaby ocena czy dany pokaz jest "realny" czy za bardzo artystyczny. W każdej organizacji muszą być ludzie, którzy powinni pilnować aby sztuka rozwijała sie w odpowiednim kierunku, między innymi, taka rola sędziów.

Sabre - wiesz, na dużej popularności może nam nie zależy ale potrzebne jest pewne minimum żeby przeżyć hehehee....
Lepiej żeby nas było mało ale za to sami "mistrzowie" 8)
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
Ros nie planujesz czasem z Zaxem jakis takis sparingow dla swoich ludzi w najblizszym czasie ?? :)
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
Hej, hej ludziska !!!!
Mam super ochraniacze do walk sportowych !!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

99 % gwarancji bezpieczeństwa dla zawodników, można iść na "maxa", a przy tym walka nie straci na widowiskowości !!!!

:D mam fotkę, tylko nie wiem jak ją umieścić na forum :oops:

Powiedzcie jak to zrobić, a zobaczycie że nasze problemy z zabezpieczeniem zawodników znikną...hahahahahaaa....

Jestem zadowolony, prawie szczęśliwy, jestem hapy, miłość, pokój, kwiaty.....( spoko nic nie piłem )

:wink:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
umiesc ja na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a potem daj ja tutaj (moze byc sam adres) :-)
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
A oto link do zdjęcia o którym mówię :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam nadzieję że wyrazicie swoją opinię, czy takie ochraniacze są dobre. Moim zdaniem to jest rewelacja :lol:

Jeżeli komuś uda się takie kupić, życzę miłej "zabawy"

:lol:
  • 0

budo_sabre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Varsovia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
:) :) :) wyjebisty nic dodać nic ując... przydalaby sie jakas ochrona na czy, moze gogle narciarskie..
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
Słuchajcie !!!

Muszę was zmartwić !!! :wink:

Cała nasza dyskusja na temat walki sportowej i zabezpieczeń zawodników była bez sensu :lol:

Właśnie obejrzałem początek filmu "RAMBO- 3"
Nasz najlepszy fighter, Stalowy Sylwek walczy tam na dwa kije bez żadnych zabezpieczeń ( soory - ma opaskę na głowie ) i wychodzi, z tej walki, bez nawet jednego zadraśnięcia. Jego przeciwnik, który oczywiście przegrał również. Sądząc po odgłosach kije były z twardego drewna, grubości 3,5 - 4 cm.
Wniosek - walka jest bezpieczna i nie wymaga żadnych zabezpieczeń.

:wink: :lol:
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka sportowa - jak powinna wyglądać ?
a ja glupi sie martwilem ze wroce kiedys z treningow z polamanymi palcami i nie bede mogl nawet napisac czegos :wink:
Dzieki za uswiadomienie od jutra wiec nie ma przebacz :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024