Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Witam.
Mam do was pytanie. Jakie metody ,,rozbijania" nadgarstków stosujecie , jakie polecacie? Jakie cwieczenia z kijem wykonywac , oraz jak wykonywać je poprawnie? Może posiadacie jakies ilustracje , filmiki etc ( na mule nic nie znalazlem ).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Czy pisząc "rozbicie" nadgarstków miałeś na myśli m.in. zwiększenie ich ruchomości?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków

Czy pisząc "rozbicie" nadgarstków miałeś na myśli m.in. zwiększenie ich ruchomości?

To właśnie miałem na myśli.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Na forum najlepiej wyćwiczone nadgarstki ma Blacha. Jego spytaj!
  • 0

budo_pies
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Ładnie, nie wiesz jak nadgarstki rozbujać?? Amara panie, amara z 15-20 min dziennie. Co za typ no, tyle w branży siedzi i nic ;) .
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków

Ładnie, nie wiesz jak nadgarstki rozbujać?? Amara panie, amara z 15-20 min dziennie. Co za typ no, tyle w branży siedzi i nic ;) .

Przepraszam. To do mnie , czy do kolegi ?

Jezeli do mnie , to odpowiadam Doce Pares od tego roku wczesniej raczej style uderzane. Prosilbym abys wytlumaczyl co kryje sie pod tajemną nazwą Amara.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
dwa patyki w rece i abanico, raz prawa raz lewa na wierzchu. machamy przed soba, nad soba i na boki. praca nog tez naprzemienna i mozna dodac uderzenia kolanem, sipa itd itp o rzeczach podstawowym jak mlynki we wszystkich mozliwych konfiguracjach nie ma co wspominac. pompki na zewnetrznej czesci dloni, ale to nie kazdemu sluzy. cala reszta to dzwignie i rzuty, a do tego potrzeba partnera. nie kazdemu sie tez uda rozciagnac dobrze nadgarstki. trzeba wtedy nadrabiac lepsza technika.
pozdro
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Pepe tylko nie szalej za bardzo, pamiętaj, że to stawy i można przecholować. Znam gościa, który tak "rozbił" nadgarstki, że na rok czasu musiał kij odłożyć. Poza tym z tego co widzę po sobie rozbicie prawie samo przychodzi z czasem.
Pozdrowionka
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Obecnie staram się dziennie poswiecac 10-15 min na robienie młynków , ósemek (znaczy to co znam). Wydaje mi sie ze ta proporcja jest dosc dobra. Czasami staram sie wykonywac jakies kombinacje , ciecie z gory ,ciecie w bok , mlynek i od nowa ...

dzieki za odpowiedzi.
  • 0

budo_pies
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
amara to taka forma, ale można samemu pokręcić, zwiera cięcia i abanico. :)
  • 0

budo_yergokocki
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Piszecie o mbrie amico i innych ,a sorki ja zaczynam i znaczy to dla mnie tyle co dupa w sosie włosiastym. Napiszcie od czego zacząć jakie szkoleniówki, gdzie znaleźć, itp.
Z góry dzięki
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia na ,,rozbicie" nadgarstków
Witojcie !

Informacja dla "świeżych" w FMA.
Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z FMA to radzę wam skorzystać z najbliższej sekcji jaką znajdziecie. Nic nie zastąpi dobrego instruktora. Dlatego że podstawy to rzecz najważniejsza, jeżeli zaczniecie sami kręcić młynki, takie lub inne, to tylko wam sie będzie wydawało że umiecie machać kijem. Można się uczyć z kaset szkoleniowych ale są trudno dostępne, i każdy trzyma je dla siebie, a ponadto nie uczą tak naprawdę podstaw bo dla wielu są one nudne i nikt by ich nie oglądał.
Podstawą rozbicia nadgarstków jest dobra rozgrzewka, bez której mozna zapomnieć o dobrym wykonywaniu wszelakiego rodzaju "młynków". Wykonasz jeden nieprzemyślany ruch, i tak jak mówiono wcześniej, możesz nabawić sie kontuzji, która wyłączy cię na kilka dobrych dni,tygodni a czasmi miesięcy.
Podam przykład z własnego doświadczenia.
Ćwiczyłem na oponach ( czuć było miły zapach gumy :D ) i zachciało mi się zmienić kij na cięższy. W pierwszej serii jaka wykonałem, raz nie trafiłem w opony, wykonując pionowe abanico ( uderzenie z nadgarstka ).
Usłyszałem, wyczułem lekkie "chrupnięcie" i miałem lekko załatwiony nadgarstek na kilka tygodni. Dlatego trzeba sie dobrze zastanowić zanim weźmiesz się do "rozbijania" nadgarstków.
Tak jak pisał Kamagong - na to trzeba czasu i dużo treninigu.

Życzę duuużo cierpliwości :lol:

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024