Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Kazdy ma to co mu sie nalezy :lol: - ja nosze Extrema Ratio Nemesis!
K_P
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?

Kazdy ma to co mu sie nalezy :lol: - ja nosze Extrema Ratio Nemesis!
K_P

Ekhm...

Bedzie (chyba nie az tak mocno) OT ;)

Stara anegdota o jakichs dwoch admiralach zdaje sie, francuskim i angielskim.

Francuz - wy, Anglicy jestescie tacy przyziemni - bijecie sie tylko o pieniadze. My, Francuzi, zawsze walczymy o honor.

Angol - chyba to Pana nie dziwi, Sir. Kazdy probuje zdobyc troche tego, czego mu brakuje ;)

:P
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Przy rozporku najlepiej nosic np. Benchmite i mowic "no wiesz, wiecej sie tam nie zmiescilo..." ;)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Benchmita to najlepiej na zewnątrz.... A nuż sięgnie bo on taki ładny i uroczy jak biżuternia... A może się ręka "omsknie" i już tak zostanie.... :dupa:


Hehehehe... No i znowu wyszło, że rozmowy facetów sprowadzają się do gadania o seksie, alkoholu i kupach....

Oczywiście w KULTURALNYM towarzystwie rozmawia się tylko o tym pierwszym.... :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
rybak jak mawial S.P Jan Himilsbach (aktor, kamieniarz, pisarz, alkoholik, murarz, tynkarz, akrobata - to dla mlodziezy), jak byl wkurwiony, albo czegos nie rzoumial: "I ja Ciebie tez".
:wink:
K_P
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
klips bardzo mie zycie ulatwia i zawsze on jest tam - noz - dzie byc powinien
czy to storm m-18 czy kerambit ........nie wyobrazam sobnie juz noza latajacego luzno w kiermanach - pozatym dziur mniej w nich od momentu jak noze z klipsem mam i uzywam ich ... klipsow
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?

rybak jak mawial S.P Jan Himilsbach (aktor, kamieniarz, pisarz, alkoholik, murarz, tynkarz, akrobata - to dla mlodziezy), jak byl wkurwiony, albo czegos nie rzoumial: "I ja Ciebie tez".
:wink:
K_P

Nie, no jaaasne, ze nie wiesz, o co chodzi ;)

A JH to byl bardzo ciekawy czlowiek...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Jako ze nosze kilka nozy przy sobie , jeden ostanio zawsze na klipie po lewej stronie pod paskiem na spodniach ( cross draw) , klip na prawej kieszeni w miejscach roboczych. Jako alternatywe w miejscach takich jak kosciol czy restauracja uzywam dodatkowej kieszeni wszytej wewnatrz tej wlasciwej w spodniach , noz siedzi tam jak w pochwiej i go nie widac.
Fixed EC ,ostatnio tylko w slip sheth w kieszeni ( czasmi z paracordem ) .

Przestalem nosic noz w tylnej kieszeni bo mi sie zrobil odcisk na dupie.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
A u mnie bez klipsa, w cordurowej pochewce na pasku. I jakoś sobie niewyobrażam, żebym mógł go tam nie znaleźć :) .
Opcja z klipsem wydaje mi się mało pewna, czy to w kieszeni, czy na pasku. Czasem muszę kawałek przebiec, przekosczyć bramkę w metrze, whatever, a szybkie dobywanie nie jest dla mnie aż tak ważne, jak to żeby móc go w ogóle dobyć.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
zawsze coś mam w prawek przedniej na klipsie.

Więc dla mnie klips - ok.

...ale zgubiłem kiedyś Recon-1. Z tym, że nie były to normalne warunki, a wyjątkowa sytuacja.
Nosze też coś w pouchu na pasku, ale zwykle jest to duże i na wypadek cięższej roboty.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Noszę Schrade X-Timera w prawej kieszeni, na klipsie i w pseudo-'bojówkach' nie przeszkadza w ogóle. Czasem wkładam do tylnej kieszeni dżinsów i też jest OK. Nóż jest cienki i nie sprawia żadnego dyskomfortu. Dużego Victorinoxa nosiłem poziomo w etui od telefonu i też było fajnie. Do czasu kiedy klips się urwał. Jeśli coś jest dobrze zrobione, to nie sprawia utrapienia.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?

Przestalem nosic noz w tylnej kieszeni bo mi sie zrobil odcisk na dupie.

Sorka, mozesz to rozwinac? :roll:

Serio odcisk? Zrogowaciala skora, albo pecherz? Czy tylko jakies obtarcie?

Moga sie na dupie odciski robic?
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Ja nosze w kieszeni na tylku. Odciskow nie mam :) ale po autku niestety widac bo wciskalem sie do niego jak jakis koles mnie przystawil i udekorowalem pojazd rysa. no i ostatnio zonka miala niestety uzasadnione pretensje za heblowanie oparcia od krzesla... bedzie w zw z tym jakas zmiana ale baaaaardzo niechetnie.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
BM 710 na klipsie w przedniej kieszeni [jak nie ma kieszeni to za gumką spodenek] - trzyma się pewnie, nie przeszkadza przy siadaniu itp.

podginałem go w sumie 4,5 razy przez jakieś 2 lata więc nie ma problemu (problem prawdopodobnie się pojawi jak się spróbuje wpiąć klips w coś o grubości 1 cm)

jak wyciągam z kieszeni to łapię klips w miejscu przykręcenia więc nie dociskam do noża, nie przeszkadza w trzymaniu

nie wyobrażam sobie foldera inaczej niż na klipsie

szukam teraz małej saszetki (wielkości M2 Maxpedition) z klipsem na różne drobiazgi (te od komórek się nie nadają)

[fajny patent to surefire e1 wpięta w szlufkę spodni poziomo]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Dzisiaj sobie polazilismy z zona i niunia w wozku po Weihnachtsmarkt - przez caly Advent stoja se budy na ryneczku i w okolicach i mozna kupic jakies duperele, zjesc jakies dobre "straganowe" zarcie i sie naipc grzanego wina.

Pare razy potrzebowalem Gripa, glownie do ucinania metek, bo sobie kupilem nowe rekawiczki i czapke. Zona sie tez zaopatrzyla ;)

Czemu o tym pisze - lezal sobie w kieszeni, nei na klipsie i byl wyciagany za petelke z parakordu. Bardzo wygodnie przy takim opatuleniu szmatami, jak obecnie, bo zimno dosyc bylo.

Nie trzeba sie przebijac przez kurtke, reki do kieszeni wkladac - co jest teraz dosc niewygodne - tylko cap! za sznurek i juz. Wkladanie ofkors juz nie az takie wygodne, ale obleci.

BTW - jakby ktos zobaczyl cos, co sie zwie "Bärenfang" i i ma malymi literkami napisane "Met" i "Honiglikör", a lubi polskie miody pitne, to polecam.

Nie pamietam, ile przecietnie maja polskie dwojniaki i poltoraki, ale to-to ma 30 volt i jest bardzo dobre ;)
  • 0

budo_cinek mho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stopnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
ja zaczynałem od klipsa i raczej przy nim zostane z resztą patentów jest przeważnie za dużo roboty

najpier moje żelazo jeżdziło przy pasku ale klipsem do zewnątrz ciężko sie wkładał i wyjmował(chociaż mało widoczny) do wewnątrz wsumie wszytko dobrze do czasu jednego pogo gdy sie okazało że za słabo się trzymał poza tym ogólnie na pasku miał tendencje do wbijania sie w bok

potem była przednia prawa kieszeń ogólnie nic do zarzucenia ale sięganie po pieniądze (drobne, portfel nosze przeważnie w jakimś bezpieczniejszym miejscu i zwolniła sie tylnia kieszeń o której potem) jest z deka bolesne szczególnie przy węższych spodniach

i zanalzło sie zastosowanie dla kieszonki zegarowej (kondonierki wedł. innej szkoły) jeden z moich dwóch obecnych sposobów zalety prawie tak samo jak w dużej kieszeni ale wyżej i trudniej go zobaczyć sposób drugi to tylnia kieszeń gdy kondonierka jest za płytka lub krój spodni powoduje że nóż uwiera przy siadaniu pods. z tyłu wyciąga sie szybko zawsze jest pod ręką chociaż dość widoczny w kondon. wyciągna sie troche gorzej ale pełna dyskrecja problem mam tylko w m65 nie pasuje mi ani z przodu ani z tyłu pewnie przez kapy a do kiesz cargo jest dość daleka droga chociaż tam przewżnie spoczywa
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?

problem mam tylko w m65 nie pasuje mi ani z przodu ani z tyłu pewnie przez kapy


No ja chcodzę głównie w M65 i dla mnie to są najwygodniejsze spodnie do noszenia folderów. Raz że mają duże kieszenie i dwa własnie ze względu na kapy, dzieki którym folder jest zazwyczaj prawie niewidoczny.

Foldery na klipsach noszę. Właśnie w M65. Zazwyczaj (nie zawsze) jeden tip-up prawa przednia (obecnie Fulcrum) i prawa tylna (obecnie Military). Dobycie fulcruma zajmuje trochę czasu, bo klips trzyma baardzo mocno. Za to nie ma obawy o wypadnięcie noża. Klips w Militarym jest mistrzowski. Trzyma na tyle mocno, że nie ma obawy o zgubienie noża. Jednak wyjęcie Militarego to ułamek sekundy...

Dla mnie klipsy w folderach to bardzo przydatna rzecz. Ale w Victorinoxach to by mi przeszkadzały...
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Monochrome - prawa przednia na klipsie,
Military - po lewej stronie pod paskiem na spodniach.


Pieswidmo - święta prawda, klips w Mili jest doskonały!!!
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Że sie sam zacytuję:

No ja chcodzę głównie w M65 i dla mnie to są najwygodniejsze spodnie do noszenia folderów. Raz że mają duże kieszenie i dwa własnie ze względu na kapy, dzieki którym folder jest zazwyczaj prawie niewidoczny.


A tak wygląda Mili w prawej przedniej. Prawda że ślicznie? :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy nosicie foldery z klipse? Czy Wam to nie przeszkadza?
Jasne że ślicznie bo sam tak nosze :) Właśnie w bojówkach Mili nosi się najlepiej bo nie widać nic poza klipsem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024