Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zielonkawa Czapeczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zielonkawa Czapeczka
Właśnie przyjechał do mnie prywatny Green Beret Pitera. Kawał pieknego bydlaka (GB nie Piter :) ). Mam przykazanie przetestować go na najblizszym wyjeździe i spłodzić dłuuuuugą recenzję.

Włascicieli Zielonych Czapeczek proszę o wrażenia z dłuzszego używania i katowania. Przyznać się - kto ma GB i co nim robił? Jakieś przygody, spostrzeżenia, uwagi i zalecenia czego nie robić?

Wóju - liczę na ciebie!
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielonkawa Czapeczka
Noo - jak już pisałem w pierwszym "zachwyconym" poście - ostre testy przeszedł prawie z marszu w Beskidzie - strugaliśmy nosze dla kumpla, który złamał nogę na trasie. Rewelacja (rąbanie smreków, nie - łamanie nóg). Lżejsze prace - struganie kijków, ociosywanie gałązek - celująco.
Kuchnia - uparłem się kiedyś (będąc sam na włościach), że przez cały dzień będę kucharzył wyłącznie przy użyciu GB.
Dało się, ale szczyt ergonomii to nie był... Po prostu jest wielkim bydlakiem i precyzyjne struganie plasterków pomidorowych - to trochę nie dla niego :wink: Używany na ogrodzie (przygotowywanie prażonych, prace przydomowe i tzw. zbójecka kuchnia - piątka z plusem. Bardzo wygodna rękojeść, bardzo ładnie wyważony (nie jestem fighterem, ale opieram się na zdaniu Cynika, który nadal się ślini, kiedy weźmie go do łapki).
Pochwa - standard NATO - nic dodać, nic ująć. Dla cywila, takiego jak ja - za dużo tych pstryków, troczków, ale faktycznie - można go nosić jak się chce.
Rdzewność: zero.
Trwałość powłoki: używałem go bez hardcore'u - rys brak.
Trzymanie ostrza: był raz ostrzony, po pół roku używania
Łatwość ostrzenia: na trianglu - bajka!
Ząbki - pociachałem trochę tworzyw, linek z tworzywa - tnie bez trudności.
Generalnie - kapitalny nóż "za miasto".
Ostatnio troszkę się kurzy (ale ostatnio wszystkie moje noże się trochę kurzą, z przyczyn, hmm... niezależnych ode mnie), bo sprawiłem sobie Col Moschina. Na razie się nim tylko bawię (totalny brak czasu), ale niebawem postaram się zrobić test porównawczy (jak znajdę trochę czasu, coby z ekipą skoczyć na parę dni w góry).
To chyba tyle.
Acha - jeszcze jedno - jest PERFEKCYJNIE wykończony i po prostu... ładny :oops:
Pzdr
-wój-
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielonkawa Czapeczka
No ja się zabrałem do GB jak przysłowiowa "baba" :oops: Spodobał mi się, i to zadecydowało. Dobrze leży w ręku. Był ze mną na kilku imprezach integracyjnych. Gałęzie do ogniska, mięsko do grilla, fazę testów zakończyłem gdy jednym machnięciem "zgoliłem" drzewko grubości nadgarstka ( więcej tego nie robiłem, nie robię i robić nie będę ). Nie udało mi się go dotychczas ni trochę zużyć - niezniszczalny, jak miecz Yedi.
Pozdrawiam, kamboras
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielonkawa Czapeczka
no nie Kamboras nie masz wyjscia musisz go oddac KOMUS u kogo napeeeewno bedzie pracowal.
najlepiej przed styczieim, bo jade na wodosospady.
eeeKTOS jedzie:)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielonkawa Czapeczka
Dzieki Wóju i Kamborasie za podpowiedzi. Recenzja i fotki wkrótce.

Szafcior, z tobą to ja moge najwyżej do jaccuzi w styczniu wskoczyć a nie jakieś nam wodogrzmoty. 8)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zielonkawa Czapeczka
Ja chce ten noz. Nie mam pojecia po co mi on ale chce! Dobrze, ze wój przyniesie swojego w piatek do knajpy to sie bede bawil a bawil! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024