Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowy nóz ... ale jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nowy nóz ... ale jaki?
Mam taki wstydliwy problem : prawie wszyscy się tu tak ładnie uzależniają i kupują sobie coraz fajniejsze nożyki i mnie też czasami nachodzą takie myśli ale wtedy przypominam sobie,że mam BM710, sporego fixed'a (używanego zresztą sporadycznie), multitool'a, nawet swisskey'a i tak naprawdę to nie wiem czy miałbym co robić z kolejnym nożem a szczególnie jaki to byłby typ noża (raczej jakiś składany).

pomocy !!!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
- maly elegancki do garnituru (mnandi, CRKT Viele)
- duzy wol roboczy (Strider AR, Skirmish)
- tactical (socom, emersony)

jak widac, cos sie jeszcze znajdzie :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
moj plan ostateczny wyglada tak:
-sasla czarna, alufelgi, silnik hybrydowy
-spyderfly
-howling rat

plan ostateczny zmienia sie mniej wiecej raz na tydzien, moze sie to zmieni jak zaczne wprowadzac go w zycie...
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

Mam taki wstydliwy problem (...) tak naprawdę to nie wiem czy miałbym co robić z kolejnym nożem a szczególnie jaki to byłby typ noża (raczej jakiś składany).

pomocy !!!

8O

Wstydź się!!! :bad-words:








:wink: :)

A może jakiś custom?
Albo jakiś balisong?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
Hmm.... no to ja nie wiem co Ci doradzić. Może kup coś co Ci się po prostu bardzo podoba, nie ważne czy ma sens.

Zrób sobie ładny prezent.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

Zrób sobie ładny prezent.

O, takiego na przyklad Jesterka do kluczy...

AdamD ma i sobei bardzo chwali ;)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
A może uniwersalnego robociarza - MT Amphibiana :?:
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
Skoro nie wiesz co miałbys kupić - to nie kupuj. Najwyraźniej trafiłeś na zestaw który spełnia twoje potrzeby i oczekiwania (ale ja ci zazdroszczę). Po co wywalać pieniądze na niepotrzebny zakup? Pieniadze schowaj na później. Poczekaj aż na coś naprawdę zachorujesz.

pozdrawiam
wysz
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
poczekaj z kaską aż wrzuce zdjęcia nowego damastu :)
mnie rozpierdoliło :)

no panie jak juz masz wszystko co chciałeś to czas na customy. :)


ps. a na poważnie to Ci kurna zazdroszcze - ja w planach mam tyle noży że nie wiem czy kiedyś to wszystko kupie (5-6 sztuk) :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
na razie jest tak:

BM710 nigdy mi nie przeszkadzał jeśli chodzi o wielkość [czasami może był za ciężki]
no i jest na tyle duży,że zamiana np. na skimrischa praktycznie nie ma sensu

czyli jeśli folder to mały i płaski [fajnie gdyby można go było legalnie nosić w "obcych stronach" ale niektóre kraje mają przepisy tak pogmatwane albo restrykcyjne że ..., no ale załóżmy,żeby nikt na Słowacji, w Niemczech i Czechach się nie czepiał (przydała by się mapka z informacjami o ograniczeniach w poszczególnych krajach)]

kolejny pomysł to fixed w granicach 5" (mam bowie około 7" i to waży na tyle dużo,że nie noszę na codzień w plecaku ) - też lekki, do cięcia raczej niż rąbania

tactical .. - nie widzę zastosowania (na szczęście) , tzn. jeśli tylko nazywa się "tactical" to mnie nie rusza ale tanto,chisel,łomowata klinga itp. zdecydowanie nie

albo

scyzoryk z 2-3 przemyślanymi narzedziami,blokadą ostrza i konkretną stalą - połączenie foldera i scyzoryka (chyba jeszcze nie istnieje)
------------------------
amphibian ma podobną funkcjonalność do mojego folderka, a kupowanie dla samej marki ...

balisongi mnie nie ruszają

wysz - no mam zestaw który mi wystarcza (to też kwestia improwizacji albo wygody - można mieć 15 śrubokrętów w zestawie a można też zrobić praktycznie wszystko w aucie z czterema), nie ma jakiegoś rewolucyjnego postępu w technologii, ale od czasu do czasu kupujemy sobie coś po cześci dla radochy (a nie tylko dlatego,że tego wyjątkowo potrzebujemy), no i nie chcę żeby to potem leżało w szufladzie (albo co gorsza żebym nosił przy sobie za dużo żelastwa)

damast .. no też fajny

BTW czy jest technicznie możliwe zalaminowanie twardego rdzenia w damaście (coś jak produkty fallknivena tylko laminowane damastem) ?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

scyzoryk z 2-3 przemyślanymi narzedziami,blokadą ostrza i konkretną stalą - połączenie foldera i scyzoryka (chyba jeszcze nie istnieje)


viktorek m3, mnie kusi strasznie choc nie widze u siebie zastosowania dla niego :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

scyzoryk z 2-3 przemyślanymi narzedziami,blokadą ostrza i konkretną stalą - połączenie foldera i scyzoryka (chyba jeszcze nie istnieje)

To moze Leatherman Charge XTi lub Ti? Tam glownie nozowe sa ze 154CM...
A moze maly fixes na co dzien... BM Activator?
Dobrej latarki pewnie jeszcze nie masz?
... zreszta - nie ma sie co spieszyc - glowe daje, ze wczesniej czy pozniej wpadnie ci cos w oko i wtedy nie bedziesz sie zastanawial czy ci to naprawde potrzebne :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

scyzoryk z 2-3 przemyślanymi narzedziami,blokadą ostrza i konkretną stalą - połączenie foldera i scyzoryka (chyba jeszcze nie istnieje)

To moze Leatherman Charge XTi lub Ti? Tam glownie nozowe sa ze 154CM...
A moze maly fixes na co dzien... BM Activator?
Dobrej latarki pewnie jeszcze nie masz?
... zreszta - nie ma sie co spieszyc - glowe daje, ze wczesniej czy pozniej wpadnie ci cos w oko i wtedy nie bedziesz sie zastanawial czy ci to naprawde potrzebne :)


leathermany są za duże [mam tool victorinoxa]

z latarek mam surefire G2 (+P61), e1e +KL1 +pojemnik na 2 AA , arc aaa premium, photon 3 , i maglite

więc widzicie jakim jestem nieszczęśliwym człowiekiem :oops:
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
Ja mam najprostszy plan z możliwych, kupuje tylko ten noże na które mnie stać i których nie będzie mi żal uzywać. Zastanawiałem się nad customami, balkiem i innymi wynalazkami, ale po kupieniu kilku ładnych zabawek stwierdziłem że to co zwykły człowiek potrzebuje to:

- automat na EDC (podstawa, jak nie ma czym strzelić od czasu do czasu to czuje sie zagubiony)
- fixed fighterek (nie do użytku, ale dla samej przyjemności że się ma)
- neck na lato (do krótkich spodenek nic innego nie pasuje)
- siekiera (coś dużego na rąbanie drzewka na ognisko, czy to busse czy coś innego pod 9")
- multitool (nie będę opisywał zalet, kto ma ten wie, kto nie ma ten powinien pouzywać)

Inne rzeczy można usprawiedliwić jedynie nadniarem kasy i zamiłowaniem:
- OTF (raz zobaczysz, bedziesz chciał mieć)
- custom (czasami jakiś nóż z fotki zaczyna do ciebie mówić, z jednej strony zły znak (za kasę na przyszły nóż wynajmij psychiatrę) z drugiej jakiegoś konika trzeba mieć, jak ma się kasę wydawac na narkotyki to chyba lepiej zainwestować w ładną stal)
- balek (dla zdolnych manualnie i pozbawionych strachu [tu wchodzi fotka Pitera po szyciu u chirurga])

Po jakiś 10 nożach nabawiłem się kilku fobii:
1. nigdy więcej combo, ząbki są do dupy
2. żadnych matowych pokryć klingi, stonewashed i tyle
3. dodatki do sprawdzonych rozwiązań (za bezpiecznik w MT UMS bym komuś przypier...)

Codziennie siadam do kompa i oglądam kilka stron uznanych producentów, zawsze sie trafi coś co chciałbym mieć, ale wtedy ujmuję w ręko zimne piwko, patrze na kolekcję i mówię sobie nie. Potem przychodzi wypłata i z postanowienia nie kupowania niczego robi się silne postanowienie poprawy ...

gkozi: Jak nie wiesz co masz robic z kolejnym nożem to sprzedaj stary, sprzedaj butelki i kup jakąś nowizne, zawsze jakaś przyjemość nie? :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
wszystkie zabki sa do dupy ? bo w sumie nigdy nie uzywalem i teraz salse hybrydowa wlasnie chcialem dorwac... zmartwiles mnie niepomiernie...
a balski so spoko :)
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
Jeśli chodzi o cięcie to są fajne, bo dość agresywnie wchodzą w materiał, niestety naostrzenie ich nie jest najprzyjemniejsze, a dobrze utrzymany nóż nie ma problemów z wcięciem sie w co tam chcesz zniszczyć. Dla mnie ważne są też wrażenia estetyczne, wiekszość ząbków w nożach nie jest najwyższych lotów, a twierdzenie że mam ząbki ze względu na walory uzytkowe już do mnie nie przemawia.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

z latarek mam surefire G2 (+P61), e1e +KL1 +pojemnik na 2 AA , arc aaa premium, photon 3 , i maglite

No to z latarkami trafilem jak kula w plot :oops:

więc widzicie jakim jestem nieszczęśliwym człowiekiem :oops:

Nooo... faktycznie nie jest dobrze... moze chociaz krzesiwko sobie kup? Jest teraz "na topie" :)
Tylko co ty biedaku z reszta kasy zrobisz? ;)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
mam krzesiwoooo :bad-words: :cry: :cry: :cry:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
z tego co wiem nie da sie zalaminowac czegoś w damaście a jak nawet to byłoby to kurewsko grube no i podstawowe pytanie
po co ??
można ostatecznie w klinge z damastu wkuć samo ostrze z innej stali
ale nadal pytanie po co ??
możesz zawsze kupić damast użytkowy - pełny płaski szlif, 5-6 mm klinga, niedługo jeden pojedzie na testy coby można było określić konkretnie parametry - osobiście bede robił testy niszczące :)
powieszam sie troche na nożu - poprzebijam jakies beczki metalowe - może potne jakiś dach samochodu.
Jestem pewien że spoko to przejdzie damaścik.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

żadnych matowych pokryć klingi, stonewashed i tyle


Trafiłeś w sedno! Stonewashed rulez! Ostatecznie jak dla mnie mogłoby nie być w ogóle innych wykończeń głowni :) .

A tak poza tym, to zazdroszczę Ci że znalazłeś idealny zestaw!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024